Szukaj
Close this search box.

Książki o pewności siebie: 10 najczęściej polecanych

Książki o pewności siebie

W dzisiejszym wpisie chciałbym zaprezentować ci książki o pewności siebie, które z czystym sumieniem mogę polecić każdej osobie, która ma na celu poprawę swojego poczucia własnej wartości i pracę nad wiarą w samego siebie.

Liczne na rynku książki o poczuciu własnej wartości i pewności siebie świadczą o tym, że są to cechy, z którymi nikt się nie rodzi, a które nabywamy w trakcie naszego życia: dzięki doświadczeniom, ludziom, których spotykamy, sytuacjom, z którymi się zmagamy, a także temu, co przeczytamy.

Sięgając po jedną z poniższych 10 książek o pewności siebie, masz szansę wpłynąć pozytywnie na swoje poczucie własnej wartości, jeśli czujesz, że to właśnie to ogranicza cię w osiąganiu sukcesów, budowaniu relacji z innymi osobami czy byciu w pełni szczęśliwym.

Znajdziesz w nich praktyczne informacje, ćwiczenia i wsparcie, dzięki któremu po lekturze będziesz w stanie dostrzec zmiany w swoim podejściu do życia i zachowaniu. Mam nadzieję, że krótki opis pomoże ci wybrać tę, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.

1. 6 filarów poczucia własnej wartości - Nathaniel Branden

Nathaniel Branden w swojej książce „6 filarów poczucia własnej wartości” analizuje z naukową precyzją zjawisko pewności siebie i poczucia własnej wartości przez pryzmat mechanizmów i dynamik, które regulują to, w jaki sposób postrzegamy siebie i myślimy o sobie. Wiedza na temat tego, jak i kiedy powinniśmy działać, jest gwarancją otrzymania pozytywnych i szybkich rezultatów.

Nie jest to jednak książka czysto teoretyczna. Autor zamieścił w poradniku zestaw ćwiczeń, które przyniosą czytelnikowi zaskakujące efekty, jeśli tylko będą konsekwentnie i sumiennie wykonywane.

Czas spędzony z tą książką nie będzie czasem straconym, nawet jeśli nie brakuje ci pewności siebie.

2. Pokochaj siebie - Wayne W. Dyer

Często przywiązujemy zbyt dużą wagę do tego, co mówią i myślą o nas inni ludzie. Osąd osób trzecich niekiedy okazuje się dla nas prawdziwą przeszkodą na drodze do osiągnięcia celu i osłabia nasze poczucie własnej wartości.

Pokochaj siebie” to poradnik, który pozwala czytelnikowi wyzwolić się z okowów opinii innych ludzi. Udowadnia, że pewność siebie jest cechą, która leży w zasięgu możliwości każdego człowieka. Wkładając odpowiednio dużo wysiłku, jesteśmy w stanie sprawić, by poczucie własnej wartości i wiara w siebie zaczęły cechować także i nas.

3. Potęga pewności siebie - Brian Tracy

Brian Tracy to znany już wielu czytelnikom autor światowych bestsellerów na temat szeroko pojętego rozwoju osobistego.

Jego książka o budowaniu pewności siebie – „Potęga pewności siebie” – powstała na podstawie rozmów z przedstawicielami różnych dziedzin, którzy osiągnęli w życiu sukces. Pokazuje, jaki wpływ ma pewność siebie na realizację życiowych celów i na rozmiar tych celów.

Dzięki temu poradnikowi poznasz sekrety rozwijania pewności siebie i wykorzystywania jej w codziennym życiu tak, by wszystko stało się możliwe. Jeśli potrzebujesz silnej motywacji, by zacząć pracować nad swoim poczuciem własnej wartości, ta książka jest dla ciebie!

4. Od zera - Joe Vitale

W „Od zera” Joe Vitale prezentuje metodę Ho’oponopono – hawajską szamańską technikę, która służy uwolnieniu umysłu z myśli i przekonań ograniczających nasze szczęście i warunkujących sposób, w jaki zachowujemy się wobec innych.

By zmienić się na lepsze i móc zwiększyć swoje poczucie własnej wartości, musisz dokonać wewnętrznego oczyszczenia i pozbyć się różnych negatywnych elementów, które zdążyły się w tobie nagromadzić.

Często nasze relacje z innymi ludźmi potrafią zostawić w nas gniew i frustrację, które wpływają na naszą przyszłość. Autor sugeruje, żebyśmy zaczęli od zera, a do zera zredukowali nasze ograniczenia.

5. Uwierz i zwyciężaj - Norman Vincent Peale

Dla Normana V. Peale’a, autora książki „Uwierz i zwyciężaj„, nasze własne myśli są punktem wyjścia do diametralnej zmiany naszego życia. To one są źródłem pewności siebie, która następnie może poprowadzić nas do osiągnięcia szczęścia i sukcesu.

Poradnik, dzięki zaprezentowanym w nim metodom, pomoże ci uporać się z negatywnymi emocjami i kompleksami oraz poprawić twoje relacje międzyludzkie, także te najbardziej intymne.

Wyzwól w sobie ukrytą energię i odmień swój los, zyskując większą pewność siebie!

6. Zdobądź pewność siebie i poczucie własnej wartości - Joseph Murphy

Zdobądź pewność siebie i poczucie własnej wartości” to jedna z cyklu książek Josepha Murphy’ego, w której autor niezmiennie odwołuje się do potęgi ludzkiej podświadomości.

Jesteśmy już obdarzeni odpowiednimi narzędziami, by móc osiągać wszystkie upragnione cele, ale często nie mamy ich świadomości i nie wiemy, że możemy je wykorzystać. Poradnik ten ma na celu pomoc czytelnikowi w odzyskaniu wiary w siebie – kluczowego składnika każdego sukcesu.

Autor tłumaczy, jak przeprogramować własne nawyki myślowe, by w pełni wykorzystać swój potencjał i stać się pewną siebie osobą. Polecam każdemu, kto chce się zmierzyć z autotreningiem podświadomości.

7. Świat na tak! - Robert Cialdini, Noah J. Goldstein, Steve Martin

A gdyby tak każdy na naszą propozycję odpowiadał twierdząco? A gdybyśmy mogli zwiększyć swoje szanse na akceptację ze strony innych?

Nasza siła perswazji i pewność siebie są ze sobą silnie sprzężone: skutecznie przekonując innych, mamy większe poczucie własnej wartości i mamy wrażenie, że moglibyśmy przenosić góry.

Świat na tak!” to podręczna książka, w której autorzy dokładnie wyjaśniają, jak powinno się przeprowadzać rozmowy, by przekonać innych do siebie i do swoich pomysłów, a tym samym zwiększać poczucie pewności siebie. Doskonała dla czytelników spragnionych praktycznych, gotowych rozwiązań.

8. Jak rozwinąć poczucie własnej wartości - praca zbiorowa

Jak rozwinąć poczucie własnej wartości” to jedna z części kursu rozwoju osobistego przygotowanego przez autorów związanych z Personality Improvement Institute.

Poczucie własnej wartości to równowaga między byciem zakompleksionym a zadufanym. Równowagę tę możemy osiągnąć również za pomocą ćwiczeń, w które obfituje wykład.

Sięgnij po tę pozycję, jeśli chcesz samodzielnie pracować nad poczuciem samoakceptacji i rozwinąć w sobie odwagę, która pozwoli ci skutecznie dążyć do postawionych celów.

9. Nauka kochania siebie - David R. Hamilton

Naukowe przebadanie poczucia własnej wartości? Czemu nie! To zadanie, które postawił przed sobą David R. Hamilton, autor „Nauki kochania siebie„.

Odkrył on, że do szóstego roku życia człowiek w naturalny sposób wie, jak kochać siebie, a następnie tę umiejętność traci. Wchodząc w relacje z innymi ludźmi, chcemy sprostać ich oczekiwaniom, nierzadko własnym kosztem, udając kogoś, kim w rzeczywistości nie jesteśmy.

Dzięki prostym technikom zaproponowanym przez autora możemy przeprogramować nasz umysł i znów nauczyć się kochać siebie!

10. Bądź pewna siebie - Joanna Godecka

Na koniec poradnik skierowany głównie do czytelniczek: „Bądź pewna siebie” Joanny Godeckiej – psycholożki i coacha, która w swojej codziennej praktyce pomaga innym odzyskiwać pewność siebie.

Autorka analizuje przyczyny obniżonej samooceny i proponuje wiele ćwiczeń mogących skutecznie ją podnieść, takich jak afirmacje i wizualizacje.

W książce zamieszczono również 30-dniowy trening samooceny – dla wszystkich tych, którzy chcą widzieć konkretne efekty w konkretnym przedziale czasu. Polecam nie tylko kobietom.

Mam nadzieję, że spośród moich propozycji najlepszych książek o pewności siebie i poczuciu własnej wartości uda ci się coś wybrać dla siebie i już wkrótce wprowadzić pozytywne zmiany w twoim życiu.

Życzę ci powodzenia w twojej dalszej drodze ku rozwojowi osobistemu!

4.1/5 - (63 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: