Książki NLP: 10 pozycji o programowaniu neurolingwistycznym

książki nlp 10

Czy interesują cię książki NLP? Chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze poradniki o programowaniu neurolingwistycznym?

NLP to metodologia zmiany myśli i zachowań jednej lub więcej osób poprzez świadome używanie języka, tak aby pomóc im osiągnąć zamierzone rezultaty. Programowanie neurolingwistyczne nie jest więc dziedziną psychologii czy coachingu, ale praktyką metodologiczną, której celem jest zmiana sposobu odczuwania i myślenia oraz postępowania ludzi.

W tym artykule znajdziesz najlepsze książki NLP, z których będziesz mógł nauczyć się wszystkich strategii i technik tej niezwykle fascynującej dyscypliny

W poniższym rankingu znajdziesz zarówno książki NLP na początek, jak i bardziej zaawansowane poradniki, które znacząco poszerzą twoją wiedzę na temat programowania neurolingwistycznego. Bez względu na poziom znajomości tematu, jestem pewna, że poniżej znajdziesz książkę, która będzie dla ciebie odpowiednia!

Najlepsze książki NLP

1. Biblia NLP – Shlomo Vaknin

Biblia NLP. Ponad 350 wzorców, metod i strategii programowania neurolingwistycznego” to jedna z najpopularniejszych i najlepszych publikacji na temat NLP. Jest to książka, która sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych praktyków programowania neurolingwistycznego.

Z tej książki NLP dowiesz się wszystkiego na temat strategii i metod, które wzmocnią chęć rozwijania nowych umiejętności, a także twoją pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Wraz z zapoznawaniem się z nowymi wzorcami, umocnisz swoją kreatywność i elastyczność.

Dzięki lekturze i zastosowaniu się do zawartych w niej rad, wyeliminujesz wszelkie słabości, popracujesz nad zmianą swoich przekonań i lepiej ukierunkujesz swoje życie.

2. Czarna księga perswazji – Rintu Basu

Czarna księga perswazji. Używaj NLP by zdobyć wszystko, czego pragniesz” to poradnik autorstwa Rintu Basu, który nauczy cię stosowania zupełnie nowych wzorców językowych. Dzięki wiedzy na temat zaawansowanych umiejętności perswazji, będziesz w stanie wywierać jeszcze większy wpływ na decyzje innych.

Z pomocą tej książki NLP staniesz się mistrzem perswazji i będziesz miał realny wpływ na poglądy i zachowania innych ludzi. Poradnik idealnie sprawdzi się dla menadżerów, nauczycieli, handlowców, a także par, rodziców czy klientów, którzy chcą zdobyć wiedzę na temat przekonywania kogoś do swoich racji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postawić na swoim i jednocześnie sprawić, aby każdy rozmówca chciał zrobić to, na czym ci zależy, koniecznie sięgnij po tę pozycję!

3. NLP dla bystrzaków – Romilla Ready, Kate Burton

NLP dla bystrzaków” to kompendium wiedzy na temat programowania neurolingwistycznego. W publikacji znajdziesz wszelkie informacje na temat podstaw NLP oraz praktyczne wskazówki, dotyczące stosowania tej techniki w życiu codziennym.

Przeczytanie tej książki NLP wzmocni potęgę twojego umysłu, nauczy cię ustalania i osiągania strategii i celów, budowania relacji oraz skutecznej komunikacji, a także pomoże wprowadzić w twoje życie zmiany, skutkujące większą samokontrolą.

Poznaj metody uwalniania emocji, które cię ograniczają, i przejmij kontrolę nad swoim życiem! Odkryj nowe motywacje i inspiracje do działania, dzięki którym zmienisz sposób swojego myślenia, odczuwania i rozumienia procesów zachodzących wokół ciebie.

4. Przejmij kontrolę nad swoim życiem – Richard Bandler

Przejmij kontrolę nad swoim życiem. Przewodnik po NLP” to książka Richarda Bandlera, która pomoże ci zaprogramować znaczące zmiany w twoim życiu. Wprowadzi cię ona w świat programowania neurolingwistycznego i podpowie, jak szybko i efektywnie zacząć nowy rozdział swojego życia!

Dużą zaletą tej książki NLP jest fakt, że nie znajdziesz w niej suchej teorii, ale konkretne i praktyczne scenariusze i narzędzia, które będziesz mógł wprowadzić natychmiast w życie. Podczas lektury poradnika będziesz miał wrażenie, jakbyś na żywo uczestniczył w prowadzonych przez autora warsztatach!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Richarda Bandlera w dziedzinie NLP, możesz być pewien, że ta książka i zawarte w niej porady, znacząco odmienią twoje życie i postrzeganie świata!

5. Nie myśl, że NLP zniknie – Rafał Żak

Nie myśl, że NLP zniknie” to książka Rafała Żaka na temat programowania neurolingwistycznego, z której dowiesz się, na czym polegają metody stosowane w NLP. Ale to nie wszystko! Podczas lektury będziesz mieć możliwość zapoznania się z niektórymi dowodami na skuteczność tych metod, potwierdzonymi przez samego autora.

Dzięki tej książce poznasz podstawowe narzędzia i założenia NLP oraz krytyczny komentarz co do niektórych stosowanych strategii. W swojej publikacji autor wygłasza więc trzy różne punkty widzenia dotyczące programowania neurolingwistycznego: przyjazny, krytyczny i rzeczowo komentujący NLP.

Jeśli chcesz poznać pełny obraz i różnorodne opinie na temat skuteczności NLP, warto, abyś sięgnął po tę publikację!

6. NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego – Joseph O’Connor, John Seymour

NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego” to bardzo polecana publikacja z zakresu NLP, która w 1991r. zdobyła prestiżową nagrodę dla najlepszej książki w dziedzinie hipnoterapii i zagadnień pokrewnych.

Poradnik autorstwa Josepha O’Connora i Johna Seymoura wprowadzi cię w tematykę zagadnień prawidłowej komunikacji i uczenia się. Dzięki poradom w nim zawartym, odkryjesz nowe sposoby myślenia, które ułatwią ci osiąganie zamierzonych celów.

Przeczytanie tej książki NLP pomoże ci dowiedzieć się, jak zacząć efektywnie nawiązywać kontakt z innymi, jak wywierać na nich wpływ oraz jak wykorzystać do tego swoją mowę ciała. Ponadto poznasz nieocenioną sztukę zadawania kluczowych pytań, która ułatwi ci prowadzenie skutecznych negocjacji.

7. Tak! 60 sekretów nauki perswazji – Robert Cialdini

„Tak! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu” to idealna propozycja dla osób, które chcą radykalnie zwiększyć swoją siłę przekonywania. Za pomocą pozornie drobnych zmian, możemy osiągnąć niezwykłe sukcesy w dziedzinie perswazji, manipulacji i NLP.

Przedstawione przez autora metody oparte są na naukowych badaniach nad psychologią perswazji. Pomagają one wyrobić efektywne nawyki wywierania wpływu na innych i rozwinąć zdolności manipulacji.

Książka doskonale sprawdzi się także dla przedsiębiorców, ekonomistów czy menadżerów, ponieważ zdradza wiele tajników marketingowych, wykorzystywanych przez najlepsze światowe firmy.

8. Haker umysłów – Andrzej Batko

Czy myślałeś kiedyś o tym, co by było, gdybyśmy byli w stanie sterować i kontrolować umysły innych ludzi? Zastanawiasz się, czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak (choć oczywiście nie w takim samym stopniu jak pokazywane jest to na filmach).

Haker umysłów” to książka o perswazji, która odkrywa tajniki wywierania wpływu na umysły innych, na ich decyzje, zachowania i uczucia. Autor wyjaśnia, jak za pomocą hipnozy, NPL oraz tajników psychologicznych wywołać w innych pożądane pragnienia. Jeśli chcesz stać się jednym z „hakerów umysłu” i nauczyć się efektywnych metod przejmowania kontroli nad ludźmi, sięgnij po tę pozycję.

Z tej książki NLP dowiesz się również, jak funkcjonują mechanizmy naszego umysłu. Ponadto będziesz miał okazję zmienić swój sposób myślenia i przeanalizować z nowej perspektywy wiele sytuacji, których już doświadczyłeś.

9. Podręcznik perswazji – Mateusz Grzesiak

Sądzisz, że nie jesteś podatny na manipulację i zawsze działasz racjonalnie? Czy podejmowane przez ciebie decyzje są zawsze dobrze przemyślane? Myślisz, że sugestie innych osób nie mają żadnego wpływu na twoje poglądy i opinie?

Chcesz przekonać się, czy jesteś osobą odporną na manipulację ze strony innych i potrafisz skutecznie przekonać samego siebie do wykonywania określonych działań? Jeśli tak, sięgnij po książkę pt. „Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją”.

Mateusz Grzesiak zapozna cię z zasadami rządzącymi perswazją i NLP, a po omówieniu teoretycznych aspektów perswazji, poda konkretne i oparte na faktach przykłady, jak przestać nieświadomie poddawać się manipulacji. Po lekturze nauczysz się świadomie odpychać od siebie negatywne impulsy i przejmować kontrolę nad swoim umysłem.

10. Ukryta perswazja - Kevin Hogan

W dzisiejszych czasach perswazja używana jest przez wiele osób, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzieje się tak, ponieważ ci, którzy stosują metody manipulacyjne, bardzo skutecznie się maskują. Ale ty także możesz poznać te metody i wdrożyć je w życie, aby lepiej kontrolować umysły innych ludzi!

Ukryta perswazja. Psychologiczne taktyki wywierania wpływu” jest zbiorem niezawodnych technik perswazji i NLP. Po lekturze książki dowiesz się, jak sterować i przewidywać zachowanie innych oraz przekonywać ich do swoich racji i poglądów w niezauważalny sposób.

Dzięki zawartym w książce informacjom poznasz kilka kluczowych fundamentów psychologii i zagadnień dotyczących mowy ciała i perswazji języka.

W tym artykule przedstawiłam ci najlepsze książki NLP. Jestem przekonana, że pomogą ci one poznać niezwykły świat programowania neurolingwistycznego, wzbogacą twoje umiejętności perswazji, a w konsekwencji przyczynią się do zmiany twojego życia na lepsze!

Zachęcam cię do zapoznania się z pozostałymi rankingami książek dostępnymi na blogu Rozwój Do Potęgi!

4.2/5 - (4 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.