Książki motywacyjne: 20 najlepszych

książki motywacyjne

Książki motywacyjne i książki o motywacji: które są najlepsze?

Postanowiłem zebrać w jednym artykule 20 najlepszych książek na temat motywacji, które mogą być przydatne w biznesie, sporcie i życiu codziennym. Przyjemnej lektury!

Książki motywacyjne które warto przeczytać

1. Obudź w sobie olbrzyma - Anthony Robbins

Tony Robbins jest pionierem wśród ekspertów od tzw. psychologii zmian w USA. W książce Obudź w sobie olbrzyma odsłania przed nami metody i techniki, które opanował w najwyższym stopniu, pozwalające mu po mistrzowsku pracować z ludzką psychiką. W swoim obszernym dziele wykłada w sposób klarowny i przekonujący, jak wykrzesać z siebie wystarczająco dużo siły, mieć wpływ na swój stan umysłowy, emocjonalny, fizyczny i materialny.

Krok po kroku wprowadza nas w tajniki samodoskonalenia, pozwalając dotrzeć do wyznaczonego celu, dziś majaczącego gdzieś za mgłą. „Ocknij się i zacznij kontrolować całe swoje życie” – namawia Robbins. „Ujarzmij siły, które kształtują Twoje przeznaczenie”. Książkę znajdziesz tutaj.

2. Maksimum osiągnięć - Brian Tracy

Brian Tracy jest bogiem rozwoju osobistego. W tej książce uczy najlepszych strategii ustalania i osiągania celów oraz odnoszenia całkowitego sukcesu. Jeśli nigdy nie czytałeś tej książki, musisz ją natychmiast kupić i poświęcić trochę czasu na zastosowanie zawartych w niej porad.

Jeśli ktoś ci powie: „Ta książka zmieni twoje życie”, w przypadku Maksimum Osiągnięć będzie miał 100% racji. Nie wyobrażam sobie, jak wyglądałoby moje życie, gdybym tego nie przeczytał. To bomba!!!

3. Drive - Daniel H. Pink

Drive to wyjątkowa książka o motywacji pobudzająca do myślenia i skutecznego działania. Pink nakłania czytelnika do ponownego przemyślenia swojej motywacji i dostarcza narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zmian we własnym życiu.

W szczególności autor analizuje z psychologicznego punktu widzenia przyczyny, które popychają człowieka do działania, zarówno w pracy jak i szkole i życiu prywatnym. Otwiera oczy. Znajdziesz ją tutaj.

4. Największy kupiec świata - Og Mandino

Największy kupiec świata to poruszająca historia o życiu kupca, której uniwersalnym przesłaniem jest dążenie do samorealizacji, sukcesu i życia, które ma sens.

W tej książce Oga Mandino znajdziesz wiele pomysłów, które będziesz mógł wykorzystać w swoim życiu, oraz wartości, takie jak optymizm, siła, świadomość, autentyczne szczęście i miłość. Polecam ją gorąco. Znajdziesz ją tutaj.

5. Pełna moc życia - Jacek Walkiewicz

Życie masz tylko jedno i przeżyj je według własnych zasad. Tego, dlaczego trzeba wierzyć, że się uda, i być nieustępliwym, dowiesz się tylko z tej pozycji! Znajdziesz w niej nie tylko doświadczenia osobiste Jacka Walkiewicza, ale też kopalnię porad, które pozwolą ci wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć ŻYĆ NAPRAWDĘ.

Niezwykle pozytywna lektura, która obudzi cię do życia szybciej, niż ci się wydaje. Znajdziesz ją tutaj.

6. Bogaty ojciec biedny ojciec - Robert Kiyosaki

Bez względu na cel twojego życia, edukacja finansowa zaczyna się od tej książki: Bogaty ojciec, biedny ojciec.

Robert Kiyosaki jest miliarderem i świetnym trenerem finansowym. Ten bestseller to trochę historia jego życia, między naukami jego naturalnego ojca, o mieszczańskiej mentalności i słabej intuicji finansowej, a jego mentorem, którego nazywa bogatym ojcem.

Większość z nas, stosując się do porad naszego biednego ojca, żyje jak chomik, który codziennie biega w swoim kołowrotku, nie osiągając niczego. Rozwiązaniem jest wyjście z kołowrotka, żeby móc cieszyć się życiem, a jest to możliwe poprzez przyjęcie nowego nastawienia mentalnego, które Robert próbuje przekazać w tej książce.

7. Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Myśl i bogać się to jeden z fundamentów rozwoju osobistego i motywacji, który koniecznie musisz przeczytać w celu rozwinięcia swojej edukacji finansowej i nie tylko.

Autor oparł swoje dwadzieścia lat badań nad bogactwem i sukcesem na kilku genialnych zasadach. Jest to książka, która zainspirowała miliony ludzi do przemiany ich życia. Ma siłę, która pozwala głęboko zmienić sposób, w jaki postrzegasz istnienie. To pierwowzór wszystkich książek o edukacji finansowej.

8. Reguła 5 sekund - Mel Robbins

Reguła 5 sekund to międzynarodowy bestseller,  przetłumaczony na 31 języków. Przedstawia proste i uniwersalne rozwiązanie zasadniczego problemu, który trapi nas wszystkich: nie podejmując działań, sami rzucamy sobie kłody pod nogi. Tajemnica nie tkwi w wiedzy, co zrobić, ale w tym, jak się do tego zabrać.

Mel Robbins tłumaczy potęgę chwili przełomu. Opisuje proste narzędzie, które pomoże ci stać się skuteczniejszym. Jej wystąpienie na TEDx obejrzało ponad 8 milionów ludzi, a menedżerowie takich marek jak Starbucks, Microsoft czy Marriott wykorzystują regułę 5 sekund do zwiększania produktywności i zaangażowania pracowników oraz usprawniania współpracy.

9. Potęga podświadomości - Joseph Murphy

Potęga Podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i zdołasz sobie to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.

Opanuj proste techniki przedstawione w książce i odkryj, jak łatwo możesz usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

10. Reguła 10X - Grant Cardone

Reguła 10X właściwie ustawia twój sposób działania i myślenia, który gwarantuje sukces oraz utrzymanie wysokiego poziomu zaangażowania zarówno w życiu, jak i w karierze.

Ta książka wręcz zniweluje wszelkie twoje lęki, zwiększy poziom odwagi i wiary w siebie, wyeliminuje odkładanie na później i niepewność, da Ci poczucie celu, który nada rozpęd twojemu życiu, marzeniom i planom.

„Wszystkie wymówki świata nie zmienią jednego prostego faktu: strach mówi Ci, że masz zrobić dokładnie to, czego się tak boisz, i to szybko.”

11. Zjedz tę żabę - Brian Tracy

Zjedz tę żabę (Eat That Frog) to dzieło Briana Tracy’ego, które uczy, jak przestać zwlekać i robić więcej rzeczy w krótszym czasie. Jest takie stare powiedzenie: jeśli z samego rana zjesz żywą żabę, będziesz miał satysfakcję, wiedząc, że prawdopodobnie zrobiłeś już najgorszą rzecz w ciągu całego dnia.

Jest to metafora, której używa Brian Tracy, aby zmusić cię do rozpoczęcia każdego dnia, mierząc się z  najtrudniejszym zadaniem. Jeśli chcesz poprawić swoją umiejętność zarządzania czasem, musisz przeczytać tę książkę.

12. Kto zabrał moj ser – Spencer Johnson

Kto zabrał moj ser to motywacyjna książka o długości zaledwie 112 stron, która podejmuje temat zmian. Opowiada historię 4 myszy pracujących w fabryce serów. Za historią tych uroczych małych zwierzątek kryje się wspaniała lekcja życia, którą autor chce przekazać czytelnikowi.

Jak reagujesz na zmiany? Czy jesteś osobą zdolną stawić czoła każdej z nich z energią i optymizmem, czy narzekasz i sam uprzykrzasz sobie życie?

13. Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! - Nick Vujicic

Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności.

Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.

14. Subtelnie mówię F**k! - Mark Manson

Subtelnie mówię F**k to książka, dzięki której nauczysz się przywiązywać wagę do tego, co jest dla ciebie naprawdę ważne. Dowiesz się, że trzeba umieć rozpoznawać sprawy istotne i przejmować się właśnie nimi i tylko nimi. Przekonasz się, że wystarczy znaleźć w sobie odwagę i wolę, aby więcej nie dać się wkręcać w niekończącą się spiralę „musisz mieć” czy „musisz być”.

Autor w bardzo dosadny (choć również pełen humoru) sposób rozprawi się z Twoimi problemami, obawami i oczekiwaniami, bez mdłej papki pozytywnego myślenia, którą karmią cię różni modni guru. Jeśli przejdziesz przez to bolesne doświadczenie, być może uda ci się zacząć myśleć nieco inaczej. Odzyskasz kontrolę nad tym, co „musisz”, przestaniesz przejmować się bzdurami, a w efekcie będziesz nieco szczęśliwszym człowiekiem.

15. Mapowanie celów - Brian Mayne

Mapowanie celów to podręcznik, który pomaga przede wszystkim ustalić wiarygodne i potencjalnie osiągalne cele – pierwszą zasadę, dzięki której możliwe jest osiągnięcie tych celów.

Uczy Cię zatem, jak podejmować właściwe kroki, które pozwolą ci obrać zwycięską ścieżkę do osiągnięcia tych celów. Sukces nie jest przypadkiem, ale systemem. Pamiętaj o tym. Książkę znajdziesz tutaj.

16. Magia myślenia na wielką skalę - David Schwartz

Miliony ludzi na całym świecie poprawiły swoją sytuację życiową dzięki Magii myślenia na wielką skalę. Dr David J. Schwartz, powszechnie uznawany za jednego z czołowych ekspertów z zakresu motywacji, pomoże ci lepiej sprzedawać, skuteczniej zarządzać, zarabiać więcej pieniędzy, a co najważniejsze zyskać więcej szczęścia i osiągnąć spokój ducha.

Dr Schwartz prezentuje starannie przygotowany program uzyskania najlepszych rezultatów w pracy, życiu małżeńskim, rodzinnym i społecznym. Udowadnia, że nie musisz być intelektualistą ani posiadać wrodzonego talentu, by osiągnąć wielki sukces i satysfakcję, jednak powinieneś poznać i zrozumieć pewne sposoby myślenia i działania, które cię do nich doprowadzą. Ta książka odkryje przed tobą ich sekrety!

17. Tak jak człowiek myśli - James Allen

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze myśli i to, jak postrzegamy świat, wpływa na to, co otrzymujemy i czego doświadczymy w przyszłości. Współcześnie mówi się o samospełniających się przepowiedniach. James Allen mówi o tym samym, tylko lepiej.

Krótko i treściwie, bo też główne przesłanie tej książeczki to: myśl pozytywnie i do wszystkiego podchodź z pozytywnym nastawieniem. Złe myśli są destrukcyjne dla ciebie i całego twojego toczenia, a pozytywne są budujące dla Ciebie i wszystkich w twoim otoczeniu.

Jesteśmy odbiciem naszych myśli, spotyka nas to, na co jesteśmy gotowi i na co zasłużyliśmy. Jesteśmy kowalem własnego losu. Książkę znajdziesz tutaj.

18. Pamięć absolutna - Arnold Schwarzenegger

Jedna z najbardziej oczekiwanych autobiografii naszych czasów. Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść niezwykłego aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze we własne siły.

Lepszej książki nie przeczytasz. Jest ciekawa, zabawna, inspirująca i prawdziwa. Znajdziesz ją tutaj.

19. Zapytaj Garyego - Gary Vaynerchuk

Gary Vaynerchuk jest bardzo znanym przedsiębiorcą i mówcą motywacyjnym, niezwykle popularnym w sieciach społecznościowych ze względu na bardzo bezpośredni sposób komunikowania się.

Zapytaj Garyego to świetna książka motywacyjna, niedawno przetłumaczona na język polski, która zawiera wiele porad dotyczących biznesu i świata mediów społecznościowych. Ale nie tylko – przez książkę przemawia również pewna filozofia życia.

20. Bez ograniczeń - Chrissie Wellington

Chrissie Wellington jest czterokrotną zwyciężczynią Mistrzostw Świata Ironman w Kona na Hawajach (2007, 2008, 2009 i 2011).

Bez ograniczeń. Historia najtwardszej kobiety na świecie jest zbiorem jej osobistych wspomnień. Autorka w niej zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po świecie i zaprasza na przygodę z odkrywaniem samego siebie.

Ta lektura zostawi cię z poczuciem, że możesz więcej, niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

Na tym kończy się moja lista 20 najlepszych książek o motywacji, które warto przeczytać. To pozycje, które będą miały niebagatelny wpływ na twoje życie, przekształcając je w coś wyjątkowego.

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu do końca i życzę powodzenia na twojej ścieżce rozwoju osobistego!

Czytaj również: Książki o rozwoju osobistym – recenzja 30 najlepszych

4.5/5 - (51 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.