Szukaj
Close this search box.

Najlepsze książki Mateusza Grzesiaka: top 10, które warto przeczytać

książki mateusza grzesiaka

W tym artykule przedstawię ci książki Mateusza Grzesiaka, które podejmują tematykę szeroko pojętego rozwoju osobistego. Znajdziesz tu ranking 10 najlepszych lektur, szczególnie polecanych przez czytelników, które mogą zainspirować cię do popracowania nad sobą i wprowadzenia istotnych zmian w swoje życie.

Jeśli szukasz książki o rozwoju osobistym, która mówi o relacjach interpersonalnych, sukcesie zawodowym, motywacji czy technikach szybkiego uczenia się, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

Mateusz Grzesiak: kilka słów o autorze

Mateusz Grzesiak to coach, psycholog, szkoleniowiec, terapeuta i międzynarodowy wykładowca. To jeden z najpopularniejszych w Polsce trenerów rozwoju osobistego, doceniany nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Przyczynił się szczególnie do spopularyzowania dziedziny kompetencji społecznych

Jako konsultant i instruktor, pracuje z przedsiębiorcami, sportowcami czy gwiazdami estrady. Swoją wiedzę przekazuje również podczas wielu programów radiowych oraz telewizyjnych w Polsce i za granicą. Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz realizuje liczne projekty.

Mateusz Grzesiak jest również autorem licznych artykułów i poradników związanych z psychologią, marketingiem i zarządzaniem. W swoich publikacjach bazuje na wiedzy pochodzącej z wielu dziedzin nauk oraz na własnych doświadczeniach. Pisze o najskuteczniejszych strategiach stosowanych w marketingu, zarządzaniu i samorealizacji.

Książki Mateusza Grzesiaka poruszają także tematykę inteligencji emocjonalnej, relacji czy mindfulness. Są niezwykle inspirujące oraz motywujące do pracy na sobą i z całą pewnością mogą przyczynić się do zmiany postrzegania przez nas świata.

Najlepsze książki Mateusza Grzesiaka: top 10

1. Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego - Mateusz Grzesiak

Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego” to książka, w której autor opisuje mechanizmy funkcjonowania ego, rozumianego jako iluzja istnienia ludzkiego „ja”. Wyjaśnia, jak funkcjonuje, jak przekłada się na to, kim jesteśmy, i jaką rolę odgrywa w naszym życiu. Tłumaczy również, czym są myśli i w jaki sposób identyfikując się z nimi, jesteśmy wciągani w świat iluzji.

Podczas lektury tego poradnika poznasz wyjaśnienie pojęcia separacji i dowiesz się, dlaczego oddziela nas ona od rzeczywistości oraz buduje nieprawdziwe poglądy i opinie. Książka stanowi swego rodzaju mapę, która ma za zadanie wskazać nam drogę do zrozumienia własnego ego, prowadzącego do bezwzględnej wolności.

Ponadto pokazuje, jak żyć w stanie bezwarunkowego szczęścia i czerpać mądrość z otaczającego nas świata.

2. Psychologia relacji - Mateusz Grzesiak

Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami” to książka, która wyjaśnia, w jaki sposób nieprawidłowe relacje rodzinne, zaburzają nasze funkcjonowanie w społeczeństwie. Poradnik stanowi reguły tworzenia świadomych związków w rodzinie i poza nią.

Z pomocą tej książki Mateusza Grzesiaka dowiesz się, jak umiejętnie prowadzić dialog z bliskimi ci osobami, tak aby stał się on sprzymierzeńcem w budowaniu zdrowych i długotrwałych relacji. Co więcej, lektura wskaże ci metody pomagające unikać konfliktów podczas rozmów oraz strategie odbudowywania niedziałających relacji.

Dzięki nim twoja komunikacja z bliskimi stanie się bezproblemowa, a emocje towarzyszące rodzinnym konfliktom będą łatwiejsze do rozładowania.

3. Psychologia sprzedaży - Mateusz Grzesiak

Psychologia sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy” jest poradnikiem na temat skutecznych strategii sprzedaży, które możemy wykorzystać w każdej dziedzinie naszego życia. Jak twierdzi bowiem sam autor, sprzedaż obecna jest niemal na każdym rynku: gospodarczym, intelektualnym, matrymonialnym, emocjonalnym czy rodzinnym.

Na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji  oraz na podstawie wiedzy psychologicznej, autor opracował własny model sprzedaży. W swojej publikacji opisuje go w szczegółach oraz uczy, w jaki sposób świadomie wpływać na innych, aby osiągnąć zamierzone przez siebie rezultaty.

Mateusz Grzesiak tłumaczy m.in. zasady budowania wizerunku, używania języka ciała, techniki budowania relacji i zaufania, określania swoich potrzeb oraz wiele, wiele więcej!

4. Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje - Mateusz Grzesiak

Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje” jest poradnikiem na temat szeroko pojętego rozwoju osobistego. Mateusz Grzesiak porusza w nim bowiem problem braku wiary we własne możliwości, co przyczynia się do lęków, niskiej samooceny oraz niepewności i wstydu, odczuwanego w wielu codziennych sytuacjach.

Przeczytanie książki Mateusza Grzesiaka pomoże ci odbudować pewność siebie, zaakceptować swoje wady i dostrzec zalety, a także poznać swoją wartość. Nauczysz się z niej także skutecznego zarządzania własnymi emocjami i zachowaniami oraz technik wpływania na siebie i innych.

Jeśli zależy ci na odkryciu drogi do samorealizacji i wielowymiarowego rozwoju, sięgnij po ten poradnik i odkryj, jak pewność siebie zmienia postrzeganie świata i wpływa na wszystkie sfery twojego życia.

5. Podręcznik perswazji – Mateusz Grzesiak

Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją” jest lekturą, dzięki której przekonasz się, czy jesteś osobą odporną na manipulacje ze strony innych. Dowiesz się z niej także, czy potrafisz skutecznie przekonać samego siebie do wykonywania określonych działań.

Mateusz Grzesiak zapozna cię z zasadami rządzącymi perswazją i NLP, a po omówieniu teoretycznych aspektów perswazji poda konkretne i oparte na faktach przykłady, jak przestać nieświadomie poddawać się manipulacji. Po lekturze nauczysz się świadomie odpychać od siebie negatywne impulsy i przejmować kontrolę nad swoim umysłem.

Sięgnij po ten poradnik i sprawdź, czy zawsze działasz racjonalnie oraz czy podejmowane przez ciebie decyzje są zawsze dobrze przemyślane i czy na pewno masz na nie wpływ tylko ty.

6. Bądź skuteczny - Mateusz Grzesiak

Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” stanowi zbiór najlepszych, opracowanych przez autora strategii pomagających w osiągnięciu szczęścia w pracy i w życiu prywatnym.

Aby być skutecznym, potrzebujesz wdrożyć do swojej codzienności dobre nawyki. Muszą być one świadomie zaplanowane i przemyślane. Bez względu na to, jakie cele chcesz osiągnąć, powinieneś mieć odpowiednią wiedzę, jak zarządzać własną efektywnością. Zmiana niesłużących ci myśli, zachowań oraz emocji na bardziej pozytywne i niosące korzystne skutki jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich strategii.

Jeśli chcesz je poznać i zacząć stosować, sięgnij po książkę Mateusza Grzesiaka i dowiedz się, jakie kroki podjąć, aby zmienić swój styl życia, tok myślenia oraz pozbyć się przytłaczających myśli i emocji.

7. Success and Change - Mateusz Grzesiak

Success and Change” to książka dedykowana wszystkim tym, którzy chcą w pełni wykorzystać osobisty potencjał, podnieść jakość swojego życia oraz zwiększyć własną efektywność. Jak przekonuje autor, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu naszym umysłem, jesteśmy w stanie osiągać sukcesy na wielu płaszczyznach.

Podczas lektury tego przewodnika, będziesz miał szansę odbyć podróż od ograniczeń, nerwów, frustracji i powtarzających się błędów, do stabilnych relacji i wolności emocjonalnej. Poprzez wprowadzenie w życie prostych zmian, zaczniesz myśleć konstruktywniej, skutecznie komunikować się z innymi, realizować cele, a także odzyskasz kontrolę nad własnymi emocjami.

Przeprogramowanie umysłu pomoże ci również świadomie zarządzać swoim życiem oraz zapobiec pojawianiu się blokad i ograniczeń w twoich myślach.

8. 100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni - Mateusz Grzesiak

100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni” to nieszablonowa pozycja czytelnicza, gdyż tym razem Mateusz Grzesiak nie przedstawia żadnych teorii, popartych badaniami czy doświadczeniami. Książka ta stanowi swego rodzaju świadectwo stu szczęśliwych dni z jego życia, przedstawionych z osobistej perspektywy. To odpowiedź autora na globalne wyzwanie, podejmowane przez ludzi z całego świata.

Autor zabiera nas w podróż do prywatnego życia i opowiada inspirujące historie, które mogą stać się dla nas motywacją do odnalezienie własnego szczęścia i zrozumienia otaczającego nas świata. W książce znajdziesz ciekawe ćwiczenia, które pomogą ci cieszyć się każdą chwilą życia i zrozumieć, że nic nie dzieje się przez przypadek.

To pełna pozytywnej energii i ciekawych przesłań lektura, polecana wszystkim osobom przeżywającym kryzys oraz szukającym inspiracji i motywacji do odnalezienia nowej, życiowej drogi.

9. Psychologia zmiany - Mateusz Grzesiak

Psychologia zmiany” to poradnik Mateusza Grzesiaka, stanowiący kompilację najefektywniejszych metod wykorzystywanych podczas terapii, mentoringu, coachingu i consultingu. Przeczytanie go pomoże ci opanować wiedzę i umiejętności z zakresu wprowadzania w życie pozytywnych oraz konstruktywnych zmian.

Z książki Mateusza Grzesiaka dowiesz się również, jak pomagać sobie oraz innym ludziom w diagnozowaniu problemów, jak je skutecznie rozwiązywać, a także w jaki sposób wykorzeniać destrukcyjne zachowania. Nauczysz się również technik motywacyjnych oraz strategii na podnoszenie potencjału i zmienianie przekonań.

Jeżeli chcesz wprowadzić w swoje życie zmiany, ale nie wiesz, jak zacząć i jak zrobić to dobrze, ta pozycja z pewnością będzie dla ciebie idealnym drogowskazem!

10. Fast Languages - Mateusz Grzesiak

Fast Languages. Szybka nauka języków obcych” jest poradnikiem, opisującym autorski model nauki języków obcych – Fast Languages. Rozwiązania przedstawione w książce pomogły autorowi szybko i efektywnie nauczyć się aż siedmiu języków obcych. Teraz dzieli się on nimi ze swoimi czytelnikami i zachęca do wdrażania ich w życie.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i odkryciu pewnych schematów, Mateusz Grzesiak opracował metodologię niezwykle efektywnego uczenia się języków obcych. Lektura przedstawia takie nastawienie do nauki języków obcych, które pomoże ci szybko zacząć komunikować się w innym języku z jego rodzimymi użytkownikami.

Poznaj najlepsze strategie, które pomogą ci usprawnić pracę nad przyswajaniem niezbędnego zasobu słów w danym języku oraz metody skutecznego zapamiętywania materiału.

W tym artykule przedstawiłam ci najlepsze książki Mateusza Grzesiaka. Mam nadzieję, że powyższy ranking pomógł ci w wyborze lektury, którą chcesz przeczytać!

Jeśli szukasz innych książek i poradników poświęconych szeroko rozumianemu rozwojowi osobistemu, które mogą zmienić twoje życie, zapraszam cię do zapoznania się z całą kategorią Książki naszego bloga Rozwój Do Potęgi.

5/5 - (3 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: