Szukaj
Close this search box.

Książki Louise Hay: 10 najlepszych pozycji po polsku

książki louise hay 10 najlepszych

W tym artykule przedstawię ci książki Louise Hay, amerykańskiej pisarki, podejmującej w swoich pozycjach tematykę szeroko pojętego rozwoju osobistego. Znajdziesz tu ranking 10 najczęściej polecanych przez czytelników lektur, które mogą dać ci dużą dawkę motywacji do podjęcia pracy nad sobą i wprowadzenia w swoje życie istotnych zmian.

Jeśli szukasz motywujących książek o rozwoju osobistym, które w dużym stopniu opierają się na pozytywnych afirmacjach i metodach medytacyjnych, jestem przekonana, że znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie!

Louise L. Hay: kilka słów o autorce

Louise Lynn Hay to autorka poradników na temat samorozwoju i książek motywacyjnych. Jej poradniki zostały przetłumaczone na 30 języków i sprzedane w ponad 50 milionach egzemplarzy. Jest również założycielką wydawnictwa Hay House, publikującego książki i produkty, mające za zadanie inspirować, edukować i wspierać w doskonaleniu się oraz rozwijaniu zarówno umysłu, duszy, jak i ciała.

Największą popularność przyniosła autorce publikacja książki pt. „Możesz uzdrowić swoje życie„. Louise L. Hay uczy w niej swoich czytelników pokonywania niepokojów i obaw, a także radzenia sobie z trudnościami w kontaktach z innymi ludźmi.

Główne przesłanie poradnika, które brzmi: „Jeśli tylko potrafisz uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby„, udowadnia, że można skutecznie zapobiegać i przeciwdziałać chorobom, dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu swojego umysłu.

Na stronach swoich książek, autorka dzieli się swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi i udowadnia, że uzdrowienie następuje, gdy zmienimy swoje wzorce myślowe, podejmiemy pracę nad przemianą naszej świadomości, a także pozbędziemy się negatywnych emocji.

Najlepsze książki Louise Hay

1. Możesz uzdrowić swoje życie - Louise L. Hay

Możesz uzdrowić swoje życie” to swoisty kurs metod Louise L. Hay. Autorka krok po kroku uczy w niej sposobów radzenia sobie ze swoimi lękami, napięciami i trudnościami.

Louise L. Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny, którego celem jest pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu pełni potencjału sił wewnętrznych, mających decydujący wpływ na zachowanie zdrowia.

Źródłem wiedzy autorki są jej własne doświadczenia. Louise Hay, uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się całkowicie sama. Jej główne przesłanie mówi, że można pozbyć się niemal każdej choroby, gdy odpowiednio uruchomimy siły swojego umysłu.

2. Kolory i liczby - Louise L. Hay

Kolory i liczby„, książka autorstwa Louise L. Hay, jest pozycją jedyną w swoim rodzaju. Esencja wiedzy numerologicznej zostaje tu połączona z symboliką i znaczeniem otaczających nas kolorów.

Zarówno liczby, jak i kolory posiadają wibracje, które wpływają na nasze samopoczucie, myślenie czy charakter naszych relacji z ludźmi. Odkrycie znaczeń leżących w liczbach i kolorach pozwoli nam podejmować właściwe decyzje, otrzymywać pożądane rezultaty czy po prostu lepiej się czuć we własnej skórze.

Louise L. Hay pokazuje, że to, jak się ubieramy, czy nasza data urodzenia kształtują zarówno codzienność, jak i czekającą nas przyszłość. Odkryj wyjątkową moc kolorów i liczb!

3. Poznaj moc, która jest w Tobie - Louise L. Hay

Poznaj moc, która jest w Tobie” jest kontynuacją bestsellerowej książki Louise L. Hay, pt. „Możesz uzdrowić swoje życie”. Przeczytanie jej pomoże ci przepracować swoje emocje i zyskać nowe spojrzenie na siebie i otaczający świat.

Znajdziesz w niej rozwinięcie i uzasadnienie postawionej przez autorkę tezy, że niezbędnym warunkiem do osiągnięcia zdrowia psychicznego i fizycznego, jest miłość względem samego siebie. Dopiero na następnym miejscu powinniśmy stawiać miłość do innych ludzi i do świata. Autorka tłumaczy i omawia, które wewnętrzne ograniczenia uniemożliwiają nam osiągnięcie takiej postawy.

Lektura tej książki Louise Hay wskaże ci dziesięć kroków do pokochania siebie, które polegają między innymi na zaprzestaniu krytyki względem siebie, nauce życzliwości, łagodności i cierpliwości czy zatroszczeniu się o swoje ciało.

4. Medytacje leczące dusze i ciało - Louise L. Hay

Medytacje leczące dusze i ciało” to autorski zbiór afirmacji i medytacji, dotyczących wszystkich sfer ludzkiego życia, stworzony przez Louise L. Hay. Zawiera również krótkie inspiracje, mądrości życiowe i refleksje na każdy temat.

Prezentowane przez autorkę techniki i strategie medytacyjne pozwalają zwalczać kompleksy, przezwyciężać nawyki i uczą, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. Dzięki nim dowiesz się także, jak osiągać jedność ciała, duszy i umysłu oraz żyć w zgodzie ze światem i samym sobą.

Jest to bardzo inspirująca i pozytywnie ukierunkowująca książka, która może stać się dla czytelnika zachętą do samorozwoju, pracy nad sobą, zmiany nastawienia i poglądów oraz do stania się szczęśliwym człowiekiem.

5. Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay - Louise L. Hay

Codziennie kochaj siebie dzięki przesłaniom Louise Hay. 365 życiowych mądrości” to niezwykła pozycja, będąca połączeniem inspirującej książki i ćwiczeń mentalnych. Autorka, na każdy dzień roku, podaje czytelnikom rekomendacje, jak odmienić swoje życie.

Przeczytanie tej książki Louise Hay, nauczy cię doceniania otaczającego nas świata, a także podpowie, za co dziękować, co przemyśleć i docenić oraz jakie działania podjąć, aby lepiej się poczuć i być szczęśliwym człowiekiem. Poznaj skuteczne sposoby na wprowadzenie do swojego życia uśmiechu, radości, zadowolenia oraz poczucia spełnienia i pomyślności.

Dzięki zainspirowaniu się 365 przesłaniami i życiowymi mądrościami autorki uwierzysz w siebie, swoje myślenie i umiejętności, a także odmienisz szablonowe myślenie na bardziej wspierające i motywujące do rozwoju.

6. Pokochaj swoje życie - Louise L. Hay

Pokochaj swoje życie” to książka Louise L. Hay, zawierająca wiele wartościowych i skutecznych porad na temat afirmacji. Sama autorka, wprowadzając je do swojego życia, osiągnęła satysfakcję, nowe możliwości i szczęście w każdym aspekcie jej życia.

Dzięki licznym przykładom zawartym w książce autorka udowodni ci, że negatywne myśli przyciągają złe wydarzenia, natomiast pozytywne myślenie wpływa na nasze życie korzystnie. W lekturze znajdziesz także praktyczne ćwiczenia pozwalające zamienić niewłaściwe nawyki myślowe na te przynoszące pozytywny ładunek i inspirujące do działania.

Poradnik został wzbogacony o płytę CD, która pozwoli ci zapoznawać się z przykładowymi afirmacjami i poradami autorki, w chwilach relaksu, przed snem, czy podczas jazdy samochodem.

7. Twoja wewnętrzna moc - Louise L. Hay

Twoja wewnętrzna moc. Poradnik udanego życia dla kobiet” to, jak wskazuje sam tytuł, książka dedykowana wszystkim kobietom: matkom, żonom i singielkom. Jej głównym zadaniem jest dodanie im otuchy i uświadomienie, że każda z nich może wybrać swoją własną drogę życiową.

Po przeczytaniu tej książki Louise Hay odzyskasz poczucie własnej wartości i zainspirujesz się do podejmowania działań, które spowodują, że zaczniesz odgrywać znaczącą rolę w społeczeństwie. Autorka, ukazując pozycję kobiet dawniej i obecnie, przedstawi ci zestaw ćwiczeń, ułatwiających odzyskanie wiary we własne możliwości, poczucia godności i miłości do samej siebie.

Jeśli czujesz się zagubiona i niepewna oraz brakuje ci optymizmu i pozytywnego nastawienia do świata, koniecznie sięgnij po tę inspirującą pozycję!

8. Pokochaj siebie, ulecz swoje życie. Ćwiczenia - Louise L. Hay

Pokochaj siebie, ulecz swoje życie. Ćwiczenia” jest jednocześnie kontynuacją i niezbędnym uzupełnieniem poradnika autorki, pt. „Możesz uzdrowić swoje życie”. Pozycja ta zawiera zbiór prostych ćwiczeń, ułatwiających zaakceptowanie i bezwarunkowe pokochanie siebie.

Dzięki przedstawionym przez autorkę technikom osiągniesz dobre samopoczucie, zdrowie, a także umożliwisz sobie zdobycie szacunku, przyjaźni i miłości od innych ludzi. Pozbędziesz się również destrukcyjnych emocji i zachowań, które zamienisz na bardziej pozytywne i kształtujące twoją osobowość.

Pozycja ta ułatwi ci również rozwój duchowy i odkrywanie nowych przekonań na różne tematy. W trakcie lektury tej książki Louise Hay, rozwiniesz swoją uważność i będziesz mieć okazję zwrócenia uwagi na to, jak myśli wpływają na bieg wydarzeń w twoim życiu.

9. Możesz uzdrowić swoje ciało - Louise L. Hay, Mona Liza Schulz

Możesz uzdrowić swoje ciało” to lektura łącząca metody uleczenia ciała, zaczerpnięte z medycyny, afirmacji oraz intuicyjnego podejścia do życia. W tym poradniku znajdziesz dokładne opisy chorób oraz przyczyny ich powstawania.

Na podstawie wyników badań naukowych oraz intuicji autorek przekonasz się, że umysł wpływa na fizjologię naszego ciała, a emocje i uczucia znacząco oddziałują na pojawianie się chorób. Z tej książki Louise Hay dowiesz się, co mówi ci twoje ciało i jak leczyć jego dolegliwości, po uprzednim poznaniu przyczyn złego samopoczucia.

Dzięki zawartej w poradniku tabeli zastosujesz odpowiednią dla siebie afirmację i szybko powrócisz do zdrowia. Stań się świadomy swojej mocy uzdrawiania własnego ciała i ulecz się, poprzez poznanie źródeł swojego bólu i nazwanie skrywanych głęboko emocji.

10. Praca z lustrem - Louise L. Hay

Praca z lustrem. 21 dni, które odmienią Twoje życie” jest poradnikiem, który przeprowadzi cię przez proces trzytygodniowego odzyskiwania miłości do samego siebie. Tytułowa praca z lustrem, pomoże bowiem w odzyskaniu wiary w siebie i zwiększeniu samooceny.

Dzięki powtarzaniu pozytywnych afirmacji w trakcie patrzenia na swoje odbicie w lustrze nauczysz się także wybaczania samemu sobie i innym oraz oddzielania relacji opartych na miłości od tych, które mają na nas negatywny wpływ. Odnajdziesz w sobie przyjaciela i dostrzeżesz, co warto w sobie zmienić, aby stać się lepszym człowiekiem.

Uwolnij się od wewnętrznego krytyka, odbuduj poczucie własnej wartości, pokonaj podświadome lęki i pokochaj swoje wewnętrzne dziecko dzięki medytacjom i pozytywnym afirmacjom przedstawionym w książce.

W tym artykule przedstawiłam ci najlepsze książki Louise Hay. Mam nadzieję, że powyższy ranking pomógł ci w wyborze lektury, którą chcesz przeczytać!

Jeśli szukasz innych książek i poradników poświęconych szeroko rozumianemu rozwojowi osobistemu, które mogą zmienić twoje życie, zapraszam cię do zapoznania się z całą kategorią Książki naszego bloga Rozwój Do Potęgi.

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: