Książki zmieniające życie i myślenie: ranking 10 najlepszych lektur

książki zmieniające życie i myślenie

W tym artykule znajdziesz książki zmieniające życie, myślenie i światopogląd. Przygotowana lista lektur i poradników została stworzona z myślą o tych, którzy podobnie jak ty, osiągnęli taki moment w swoim życiu, w którym odczuwają potrzebę dokonania wyraźnej i zdecydowanej zmiany.

Jak powszechnie wiadomo, zmiany w życiu są niezwykle potrzebne i to one często przyczyniają się do odczuwania przez nas większego poziomu szczęścia.

Dlatego niezależnie od tego, czy szukasz zmian w swoim życiu finansowym, zawodowym, prywatnym czy duchowym, ten artykuł i zawarte w nim książki zmieniające życie pomogą ci dobrze się do nich przygotować. W efekcie będziesz w stanie skutecznie je zrealizować.

Zmiana i rozwój są możliwe tylko wtedy, gdy mamy odwagę skonfrontować się z zupełnie nowymi koncepcjami i pomysłami oraz zastosować je w naszym życiu. A ich źródłami są niewątpliwie książki, które znajdziesz w tym rankingu.

Najlepsze książki zmieniające życie

1. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to książka, którą możemy uznać za biblię relacji międzyludzkich. Nigdy nie napisano tekstu tak prostego, a jednocześnie jasnego i skutecznego na temat tego, jak najlepiej wykorzystać interakcję z innymi ludźmi.

Wiele innych książek na temat rozwoju osobistego, relacji, a nawet biznesu, które pojawiło się później, jest wyraźnie opartych na prostych pojęciach zawartych w tej książce. Polecam ją jako pierwszą na liście, ponieważ zapewni ci doskonały start, gdziekolwiek chcesz później dotrzeć. To bez wątpienia książka zmieniająca życie, myślenie i twój sposób postrzegania świata oraz relacji społecznych.

2. Nasza moc bez granic – Anthony Robbins

Anthony Robbins to jeden z najbardziej znanych amerykańskich coachów. Jego poradnik pt. „Nasza moc bez granic” to niekwestionowany bestseller wśród książek motywacyjnych oraz poruszających kwestie rozwoju osobistego.

Dlatego ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy zamierzają wyznaczyć sobie własną ścieżkę rozwoju osobistego. Autor obudzi w tobie wewnętrzną moc i nauczy cię różnych technik i strategii, które sprawią, że twoja siła umysłu poprowadzi cię do sukcesu.

Poradnik pomoże ci otworzyć się na wszystkie możliwości, jakie oferuje nam życie. Udowodni ci, że możesz osiągnąć wszystko, czego pragniesz, i czuć się tak, jak chcesz. A wszystko to dzięki przejęciu pełnej kontroli nad własnym życiem!

3. Bogaty ojciec biedny ojciec - Robert Kiyosaki

Bez względu na cel, jaki obierzesz sobie w życiu, twoja edukacja finansowa powinna zacząć się od książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”.

Robert Kiyosaki jest miliarderem i świetnym trenerem finansowym. Ten bestseller to trochę historia jego życia. Opowiada o naukach jego naturalnego ojca, o mieszczańskiej mentalności i słabej intuicji finansowej oraz o mentorze, którego nazywa bogatym ojcem.

Większość z nas, stosując się do porad naszego biednego ojca, żyje jak chomik, który codziennie biega w swoim kołowrotku, nie osiągając niczego. Rozwiązaniem jest wyjście z kołowrotka, żeby móc cieszyć się życiem i czerpać z niego jak najwięcej. Jest to możliwe dzięki przyjęciu nowego nastawienia mentalnego, które autor próbuje przekazać w swojej książce.

4. Sekret – Rhonda Byrne

Sekret” autorstwa Rhondy Byrne jest prawdziwym manifestem pozytywnego myślenia. To miejsce spotkań wielu światłych myślicieli, historycznych i aktualnych, których autorka książki chciała połączyć, aby stworzyć dzieło ponadczasowe.

Byrne omawia w swojej książce zasady prawa przyciągania i wyjaśnia, dlaczego twoje myśli i oczekiwania tworzą twoje codzienne życie zewnętrzne. Autorka zdradzi w jaki sposób wykorzystywać Sekret, aby zdobywać pieniądze i szczęście oraz cieszyć się zdrowiem i dobrymi relacjami z ludźmi.

Zachęcam do przeczytania tej lektury, ponieważ tak naprawdę jest to książka, która pozwoli ci ponownie zebrać razem wszystkie idee rozwoju osobistego, które poznałeś, i spojrzeć na nie zgodnie z uniwersalną filozofią.

5. Potęga teraźniejszości - Eckhart Tolle

Potęga teraźniejszości” (The power of now) to jedna z najbardziej szokujących lektur o rozwoju osobistym, jaką możesz przeczytać. Jest bardzo nasycona, niekiedy aż nie do zniesienia. Jednak zdecydowanie jest to książka zmieniająca życie. Wszystko kręci się wokół koncepcji uważności czyli zwracania uwagi na to, co dzieje się w chwili obecnej, bez rozpraszania się niepotrzebnymi myślami.

Ta lektura obali twoją wizję świata zewnętrznego i wewnętrznego oraz doprowadzi cię do życia w teraźniejszości, jako jedynej możliwej drogi do autentycznego szczęścia. Będzie to pierwszy krok na drodze do twojego duchowego oświecenia.

6. Umysł doskonały – Norman E. Rosenthal

Umysł doskonały” to książka autorstwa Normana E. Rosenthala, cenionego naukowca i psychiatry, który przyczynił się do dużego postępu w dziedzinie psychiatrii. Dzięki jego niezwykle rozległej wiedzy, możemy dowiedzieć się wiele na temat funkcjonowania ludzkiego umysłu.

Jego książka stanowi doskonałe źródło wiedzy na temat odporności emocjonalnej, świadomości oraz produktywności i wydajności naszego umysłu. Autor podaje skuteczne metody pozwalające wzmocnić naszą wytrzymałość na stres czy zwiększające naszą moc intelektualną.

Techniki proponowane przez Rosenthala opierają się na medytacji transcendentalnej. Jest to rewolucyjny i bardzo efektywny sposób na osiągnięcie w pełni potencjału umysłowego. Z pewnością warto przetestować tę metodę i odmienić swoje życie!

7. Jak być szczęśliwym. Naucz się czerpać radość z życia – Liz Hoggard

Jak być szczęśliwym. Naucz się czerpać radość z życia” to książka, która może zrewolucjonizować twoje życie. Dzięki niej dowiesz się, co czyni ludzi szczęśliwymi oraz jak osiągnąć pełnię szczęścia, wprowadzając w życie jedynie niewielkie zmiany.

To wcale nie sława, pieniądze czy władza wyzwalają w nas prawdziwe poczucie spełnienia, ale drobne przyjemności i prozaiczne działania. Książka dokonuje analizy wszystkich aspektów naszego dobrego samopoczucia i udowadnia, że w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie nauczyć się odczuwać większą radość. Szczęście jest bowiem umiejętnością, którą jak wszystko inne, możemy wyćwiczyć. Jeśli chcesz wiedzieć jak, sięgnij po tę lekturę!

8. Nie odkładaj życia na później – Joanna Godecka

Czy twoje codzienne życie daje ci satysfakcję i spełnienie? Czy czujesz, że jedynie weekend lub urlop to okres, w którym odczuwasz choć odrobinę szczęścia? Masz wrażenie, że nie spotka cię już nic dobrego, bo wszystko masz już za sobą? A może dobija cię rutyna i codziennie obowiązki, którym nie możesz sprostać?

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania nie są zadowalające, koniecznie zapoznaj się z książką „Nie odkładaj życia na później”. Pomoże ci ona zmienić twój sposób postrzegania otaczającego cię świata oraz nauczy cię, że nasze życie nie polega na przetrwaniu, ale na czerpaniu radości z każdego dnia. Autorka książki, Joanna Godecka, przedstawi ci swój autorski program naprawczy i nakieruje cię na właściwe tory. Poznaj skuteczne metody psychologiczne, które oczyszczą twoje życie z wszystkiego co niepotrzebne!

9. Umysł wyzwolony – Steven C. Hayes

Jak zmienić nasze życie, żeby wyglądało tak, jak tego chcemy? W jaki sposób zakończyć wewnętrzną walkę i żyć w zgodzie z samym sobą i własnymi wartościami? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce pt. „Umysł wyzwolony”.

Steven C. Hayes pomoże ci wykształcić w sobie umiejętność właściwego pokonywania trudnych i bolesnych emocji oraz wyzwalania swojego umysłu, uwikłanego w negatywne myśli. Ponadto nauczy cię akceptować niektóre z odczuwanych emocji oraz panować nad nimi w taki sposób, aby nie rządziły więcej twoim życiem. Dzięki zastosowanym metodom i technikom zmieni się również twój sposób myślenia i postrzegania otaczającego cię świata. To zdecydowanie książka zmieniająca życie!

10. Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki. A twoje dzieci docenią, że ją znasz – Philippa Perry

A na koniec propozycja dla rodziców. Ta książka z pewnością pomoże odmienić  życie dorosłych i korzystnie wpłynie na sposób wychowywania przez nich dzieci. „Szkoda, że twoi rodzice nie przeczytali tej książki. A twoje dzieci docenią, że ją znasz” to poradnik, który da ci niezawodne wskazówki, jak być dobrym rodzicem, i zwróci uwagę na błędy, których nie należy świadomie popełniać.

Philippa Perry, psychoterapeutka, a prywatnie mama, w swojej książce proponuje proste rozwiązania, które ułatwią kontakt rodzica z dzieckiem i pozytywnie wpłyną na jego rozwój. Podstawą przedstawianej metody wychowawczej jest okazywanie dziecku szacunku i traktowanie go na równi z dorosłymi. Dzięki lekturze poradnika poprawisz relacje ze swoim dzieckiem, a także nauczysz je nazywania uczuć i emocji.

W tym artykule przedstawiłam ci książki zmieniające życie. Mam nadzieję, że lektura poradników odpowiada twoim aktualnym potrzebom oraz przyczyni się do zmiany twojego światopoglądu i myślenia.

Jeszcze raz zachęcam cię do zapoznania się z wpisem, w którym znajdziesz ranking 30 najlepszych książek o rozwoju osobistym. Znajdziesz w nim wiele innych propozycji lektur mogących przyczynić się do zmiany twojego życia na lepsze!

Na naszym blogu dostępne są również inne artykuły na temat książek. Polecam ci szczególnie ranking książek motywacyjnych oraz książek o psychologii!

3.7/5 - (7 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.