Szukaj
Close this search box.

Kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada: jak reagować?

kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada

Chcesz dowiedzieć, na czym polega zależność kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada? Czy te dwie rzeczy zawsze idą w parze? Jak u mężczyzny przejawia się kryzys wieku średniego i jaki ma wpływ na małżeństwo? Poniżej znajdziesz wszystkie odpowiedzi, których szukasz!

Po latach wspólnego życia mamy skłonność do wyobrażania sobie, że wszystkie typowe problemy par są już za nami. Myślimy, że jeśli nie mamy po 20 lat, to nie podejmiemy już nigdy niedojrzałych i bezmyślnych decyzji.

Bycie w długoletnim związku, także małżeńskim, nie zawsze jest jednoznaczne z poczuciem szczęścia i pewnością. Mamy stałą pracę, za to wiążącą się z wieloma obowiązkami i nie mamy szans na częste imprezowanie z przyjaciółmi do rana. Co więcej, posiadamy już określone przyzwyczajenia, uniemożliwiające powrót do młodzieńczych lat.

W rzeczywistości to właśnie wtedy, gdy człowiek zaczyna „dojrzewać”, przechodzi przez jeden z najdelikatniejszych okresów swojego życia, jakim jest kryzys wieku średniego. Zjawisko to prowadzi do zachwiania wszelkiej równowagi. Osoba przechodząca ten kryzys, staje się kimś zupełnie innym i podejmuje działania, o których nigdy wcześniej by nie pomyślała. Takim przykładem może być właśnie zdrada.

Aby pomóc ci lepiej radzić sobie z tą sytuacją, napisałam poniższy artykuł, w którym wyjaśnię ci wszystko o kryzysie wieku średniego i zdradzie mężczyzny. Zobaczymy w szczególności, jak objawia się ten stan i w jakich przypadkach może on doprowadzić do niewierności.

Zanim przejdziemy do rzeczy, zrób krótki, darmowy test online, dzięki któremu ocenisz kondycję twojego związku. Dowiesz się, czy kryzys wieku średniego może mu zagrażać.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Kryzys wieku średniego u mężczyzn: co to jest?

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest jego prawidłowe zrozumienie. W związku z tym musimy dowiedzieć się, na czym polega kryzys wieku średniego u mężczyzn, kiedy się pojawia i jaki ma wpływ na związek, niezależnie od jego stażu.

Kryzys wieku średniego możemy zdefiniować jako ten okres życia człowieka, w którym wszystko, co go otacza, nie tylko traci na znaczeniu, ale staje się irytujące.

Okres ten pojawia się w różnym czasie, w zależności od przypadku. Zwykle jednak rozpoczyna się między 50 a 60 rokiem życia. Jest jednak wiele osób, które kryzys wieku średniego przeżywają już w wieku 40 lat. Są to zazwyczaj ci, którzy pobrali się bardzo młodo lub wcześnie weszli w dorosłość.

kryzys wieku średniego zdrada

W trakcie takiego kryzysu zobaczysz, jak twój partner się zmienia. Będzie się tak działo, ponieważ cały jego dotychczasowy świat przejdzie rewolucję. Pragnienia i marzenia, które zawsze mu towarzyszyły będą jakby puste, a wartości, które zawsze nim kierowały, wydadzą się bez znaczenia.

Co więcej, zauważy, że jego ciało się zmienia i że nie jest już tak sprawne, jak kiedyś. Pojawią się też pierwsze problemy zdrowotne, ale przede wszystkim zda sobie sprawę, że najbardziej beztroską część swojego życia ma już za sobą. A przynajmniej takie będzie miał przeświadczenie.

To sprawi, że poczuje się rozczarowany i nerwowy. Wszystko, co go otacza, w tym jego rodzina, stanie się symbolem lat, które minęły, a także celów, których nie osiągnął i których być może już nigdy nie osiągnie.

Niekiedy wspomniany stan może popchnąć go do działań, których jeszcze rok wcześniej nie brałby nawet pod uwagę. Na przykład, wielu mężczyzn, w czasie kryzysu wieku średniego zaczyna obsesyjnie dbać o swój wygląd.

Niektórzy zaczynają zaopatrywać się w drogie gadżety, takie jak zegarki, luksusowe samochody czy markowe ubrania. Jednocześnie mogą rozwinąć nadmierne zainteresowanie o wiele młodszymi kobietami, pomimo składanych obietnic wierności, których zawsze bez problemu dotrzymywali.

kryzys wieku średniego co robić

Nie trzeba dodawać, że zmiana ta ma silny wpływ na relacje małżeńskie i rodzinę, w której może dochodzić do ciągłych kłótni i nieporozumień. Niestety wielu mężczyzn, przechodzących kryzys wieku średniego, dopuszcza się zdrady swojej żony lub partnerki.

Nie możesz jednak myśleć, że twój partner całkowicie oszalał. Wręcz przeciwnie, spróbuj zrozumieć, co tak naprawdę sprawia, że czuje się źle. Pomyśl o latach, które minęły zbyt szybko, o ciele, które nie jest już tak sprawne, jak kiedyś i o poczuciu niepełnego przeżycia młodości. Mężczyzna może czuć się także uwięziony w zbyt monotonnej rzeczywistości i ubolewać, że całe swoje życie poświęcił obowiązkom zawodowym lub na spełnianiu oczekiwań społeczeństwa.

Zachęcam cię przy okazji do zapoznania się z e-bookiem „Pogotowie Dla Związku”. Znajdziesz w nim skuteczne i sprawdzone sposoby na rozwiązywanie problemów pojawiających się w związkach. Ponadto będziesz mieć okazję poznać 6 sekretów udanej relacji oraz techniki na odbudowanie miłości i więzi.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada

Przyjrzyjmy się teraz najbardziej bolesnej i niebezpiecznej konsekwencji kryzysu wieku średniego u mężczyzny, jaką jest zdrada.

Choć może wydawać się proste przypisywanie tego typu działań wyłącznej chęci rzucenia się w ramiona młodszej i atrakcyjnej kobiety, to powody, które skłaniają mężczyznę do podążania w tym kierunku, są znacznie bardziej złożone.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że w czasie kryzysu wieku średniego mężczyzna zaczyna cierpieć na ogromny brak poczucia własnej wartości. Jego organizm powoli zaczyna zawodzić, a pierwsze problemy z impotencją dają o sobie coraz częściej znać.

zdrada kryzys wieku średniego

Ponadto nowe zmarszczki, siwe włosy czy większy brzuch nie sprzyjają lepszemu samopoczuciu. Jednocześnie lata mijają nie tylko dla niego, ale także dla jego partnerki. Być może nie jest ona już tak atrakcyjna jak kiedyś i gdy nie dba o siebie tak, jak w latach młodości, traci wiele ze swojego uroku.

Wszystko to, połączone z niespełnionymi marzeniami i pracą, która nie jest już tak satysfakcjonująca jak dawniej, może zrodzić w umyśle mężczyzny przekonanie, że zbliżenie się do młodszych kobiet może ożywić życie, które wydaje się nudne i pozbawione nowych bodźców.

W końcu największym utrapieniem mężczyzny w takiej sytuacji, jest to, że czuje się już za stary. Więc jakie może być według niego lepsze lekarstwo niż młodsza kobieta, która w dodatku będzie go podziwiać i zwracać na niego uwagę?

kryzys wieku średniego romans

Oczywiście nie staram się tego w żaden sposób usprawiedliwiać. Zdrada nigdy nie jest rozwiązaniem. Żaden kryzys nie daje człowiekowi prawa do zranienia uczuć innych lub nadużycia zaufania bliskiej osoby.

Innym czynnikiem, który podkreśla bezzasadność tego sposobu postępowania, jest to, że po jednej lub kilku zdradach człowiek czuje się jeszcze gorzej. Ryzykuje również, że poczucie winy doprowadzi go niemal do szaleństwa, zwłaszcza jeśli zawsze był racjonalnie postępującą osobą.

W większości przypadków takie zdrady są epizodami i nigdy nie prowadzą do prawdziwego związku. Chociaż zdarzają się mężczyźni, którzy znajdują przyjemność w zdradach i prowadzą podwójne życie, przekupując nową kobietę skradzionymi żonie prezentami i uwagą.

Wreszcie są również tacy, którzy rozpoczynają „stały” związek, równoległy do relacji małżeńskiej, szukając w innej kobiecie zrozumienia, gdyż czują, że stracili już więź i dawną bliskość ze swoją żoną.

Jeśli podejrzewasz, że twój mąż lub partner cię zdradza, możesz od razu zacząć korzystać z aplikacji mSpy, aby śledzić wszystkie jego kroki i porzucić wszelkie wątpliwości. To najlepsza na rynku aplikacja szpiegowska, która pozwala na pełną kontrolę nad telefonem komórkowym osoby śledzonej.

Kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada: co robić?

Po zapoznaniu się z mechanizmami kryzysu wieku średniego u mężczyzn nadszedł czas, aby zastanowić się, jaką rolę możesz w nim odegrać. Dzięki temu, dowiesz się, jak pomóc swojej drugiej połówce, jeśli znajdzie się w takiej sytuacji.

Pierwszą rzeczą jest próba zrozumienia, jakie problemy dotykają twojego mężczyznę i jak sprawić, aby nigdy nie znudził się twoją obecnością. Nawet jeśli widzisz, że jest zły i brakuje mu cierpliwości, także do ciebie, staraj się tym za bardzo nie przejmować i nie bierz wszystkiego do siebie. W pewnym sensie to tak, jakby przeżywał drugą młodość, ze wszystkimi związanymi z nią trudnościami.

Spróbuj też zaangażować go w nowe aktywności. Uprawiajcie wspólnie sport, podróżujcie i odkrywajcie nowe pasje, które sprawią, że poczuje się znowu blisko i wolne chwile spędzicie na przyjemnych rozrywkach.

zdrada kryzys wieku średniego u mężczyzny

Nie oznacza to jednak, że musisz wszystko biernie akceptować. Jego złe samopoczucie nie daje mu przyzwolenia na robienie wszystkiego, co uważa za stosowne, a co gorsza, na bycie niewiernym.

Tak więc, aby nie skończyć jako męcząca i narzekająca żona, podczas gdy twój mąż będzie dobrze się bawił z młodszymi kobietami, lepiej jak temu zapobiegniesz, kontrolując go trochę dokładniej. Aby móc to zrobić, najlepiej będzie uzyskać dostęp do jego telefonu komórkowego. Jeśli ma zamiar cię zdradzać, na pewno zostawi ślad w swoim telefonie.

Oczywiście nie mówię ci, żebyś wyrywała mu telefon z rąk, ale abyś wykazała się sprytem i skorzystała z aplikacji szpiegowskiej, na przykład mSpy.

Jest to narzędzie, które pozwoli ci uzyskać dostęp do telefonu twojego partnera, bez obawy, że będzie cokolwiek podejrzewał. Dzięki tej aplikacji możesz zobaczyć wszystkie jego działania: od wiadomości, rozmów telefonicznych, aż po pobrane aplikacje (m.in. Tinder, Badoo i tym podobne).

mspy zdrada kryzys wieku średniego

Ponadto będziesz mogła dowiedzieć się, gdzie się znajduje, dzięki geolokalizacji i przeczytać wszystkie wysyłane przez niego e-maile. Aby sprawdzić więcej funkcji mSpy, wejdź na oficjalną stronę i kliknij „Wypróbuj”.

Aby od razu zacząć korzystać z aplikacji, wystarczy utworzyć konto (możesz to zrobić tutaj). Następnie należy zainstalować aplikację na telefonie komórkowym partnera lub męża. Aby to zrobić, potrzebujesz mniej niż minuty.

Możesz ją zainstalować, gdy będzie w łazience lub w trakcie snu. W najgorszym przypadku możesz udać, że chcesz gdzieś zadzwonić lub czegoś poszukać w Internecie. Innym pomysłem jest podarowanie partnerowi nowego telefonu, ale z już zainstalowaną aplikacją mSpy. Jeśli natomiast posiada iPhone’a i znasz jego dane uwierzytelniające iCloud, możesz zrobić wszystko zdalnie i bez żadnych problemów.

Gdy to zrobisz, możesz równocześnie zacząć obserwować jego zachowanie, aby zrozumieć, czy kryzys wieku średniego na pewno go dopadł i czy przejawia się u niego konkretnymi czynami, np. zdradą.

Jeśli nie chcesz kontrolować swojego męża za pomocą aplikacji szpiegowskich, możesz sięgnąć po poradniki, na temat kryzysów i naprawiania relacji w związku. Jednym z najlepszych poradników tego typu jest „Pogotowie Dla Związku„.

Podczas lektury tego e-booka dowiesz się, jak skutecznie odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami, a także co zrobić aby pokonać najczęstsze małżeńskie problemy oraz ponownie się do siebie zbliżyć. W poradniku znajdziesz również ćwiczenia dla poprawy relacji, dostosowane do poziomu współpracy z partnerem.

To kompendium wiedzy z zakresu ratowania związków, da ci również niezbędne wskazówki na temat postępowania w przypadku odkrycia zdrady męża i metod na radzenie sobie z zawodem miłosnym.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Zobacz także: Kryzys w małżeństwie

4.8/5 - (5 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: