Szukaj
Close this search box.

Kryzys w małżeństwie: test, interpretacje wyniku i wskazówki

kryzys w małżeństwie test

Jeśli wpisujesz w wyszukiwarce „kryzys w małżeństwie test” lub „wypalenie w małżeństwie test”, zapewne dręczą cię obawy, że w twoim związku małżeńskim nie dzieje się dobrze. Być może nie potrafisz ocenić, czy zaobserwowane symptomy faktycznie wskazują na kryzys i szukasz potwierdzenia dla swoich przypuszczeń.

Pogorszenie relacji w związku z partnerem bądź partnerką słusznie wzbudza niepokój i wątpliwości. Bardzo trudno jest niekiedy zauważyć cienką granicę między niewinnymi nieporozumieniami i lekką rutyną a konfliktami i oddalaniem się od siebie, które nieuchronnie prowadzą do rozpadu małżeństwa.

W tym artykule przedstawimy test na kryzys w związku. Pomoże ci on rozpoznać problemy, z jakimi się zmagacie jako para, ale też podsumuje je i zaprezentuje w formie wyniku. Wyjaśnię, jak rozwiązać test, jak interpretować rezultat i co zrobić, by ten wynik poprawić, póki nie jest jeszcze za późno.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Kryzys w małżeństwie: test

Jak już wspomniałem, prawdopodobnie w twoim związku zaczęły już dziać się rzeczy, które od pewnego czasu cię niepokoją. To symptomy kryzysu, które nie jesteś pewien/pewna, jak interpretować. Czy to normalne? Przejściowe? Czy można temu zaradzić, czy to koniec związku?

terapia małżeńska test

Test online z pewnością może ci pomóc niektóre z tych wątpliwości rozwiać.

Przy okazji robienia testu warto też zerknąć do naszych wpisów poświęconych kryzysowi w związku i kryzysowi małżeńskiemu. Znajdziesz w nich między innymi listę objawów kryzysu, jego przyczyn oraz naturalnie porady, co robić.

Ale przejdźmy w końcu do naszego testu na kondycję twojego związku. Test składa się z 26 pytań. Oto one:

 1. Jesteś kobietą czy mężczyzną?
 2. Ile masz lat?
 3. Od kiedy jesteś w związku?
 4. Jaki jest status Twojego związku?
 5. Oceń komunikację między Wami w skali od 1 do 4.
 6. Jak często się kłócicie i jak rozwiązujecie problemy?
 7. Jak okazujecie sobie miłość?
 8. Oceń Wasze relacje intymne w skali od 1 do 4.
 9. Czy w Twoim związku doszło do zdrady?
 10. Czy w Waszym związku pojawia się zazdrość?
 11. Oceń jakość spędzanego razem czasu.
 12. Czy zaspokajacie swoje potrzeby w związku?
 13. Czy macie wspólne cele i wartości?
 14. Oceń, czy możesz liczyć na pomoc partnera/ki.
 15. Oceń Twoje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji w związku.
 16. Czy dzieci mają wpływ na Wasz związek?
 17. Jak wyglądają Wasze relacje z rodziną partnera/ki?
 18. Jak finanse wpływają na Wasz związek?
 19. Jak wygląda Wasze życie towarzyskie?
 20. Czy w Waszym związku jest problem nałogu?
 21. Jak oceniasz Wasz związek w skali od 1 do 5?
 22. Jakie jest podejścia partnera/ki do Waszego związku?
 23. Rozważasz możliwość otrzymania profesjonalnego wsparcia w Twojej sytuacji?
 24. Sądzisz, że jesteś w związku z osobą toksyczną/narcystyczną/ze skłonnościami do manipulacji?
 25. Jakie są główne problemy Waszego związku?
 26. Jaki jest Twój aktualny cel?

Co ważne, test jest całkowicie darmowy, a jego wynik poznasz po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania. Kliknij poniżej, aby do niego przystąpić:

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Test na kryzys w związku: interpretacja wyniku

Po podsumowaniu odpowiedzi udzielonych w powyższym teście otrzymasz wynik. Test wiarygodnie oceni kondycję twojego związku, choć oczywiście bierze pod uwagę wyłącznie twój punkt widzenia.

Wynik, który zobaczysz na koniec, prawdopodobnie utwierdzi cię w przekonaniach, które w głębi już miałeś/aś. I tu masz jedną z 4 możliwości:

1. Twój związek jest idealny!

Może się okazać, że twój związek jest idealny i nie można mu w zasadzie nic zarzucić. Wówczas pozostaje ci tylko zachować czujność i nie zaniedbywać go, by dalej dostarczał satysfakcji obu stronom.

2. Związek wysyła sygnały ostrzegawcze

czy to koniec związku test

To, co cię aktualnie niepokoi, to mogą być sygnały ostrzegawcze, jakie wysyła twój związek. Możliwe, że miewacie problemy z komunikacją, rutyną, wzajemnym zaufaniem. Oboje macie wrażenie, że między wami bywało lepiej.

To najlepszy moment, by zacząć działać i nie dopuścić do kryzysu. Nie przegap momentu, kiedy da się jeszcze wszystko bez trudu naprawić.

3. Twój związek przechodzi kryzys

Może też być tak, że twój związek faktycznie przechodzi bardziej lub mniej poważny kryzys. Trudno wam się dogadać i pojawia się coraz więcej problemów. Możecie mieć wrażenie, że uczucie się wypala.

Musicie oboje przyznać przed sobą, że nie dzieje się najlepiej. Najwyższy czas, żeby zacząć coś robić, zanim wasz związek znajdzie się na skraju rozpadu.

4. Związek przechodzi poważny kryzys

Wasza relacja przechodzi naprawdę trudne chwile i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała zmierzać ku lepszemu. Pozostają dwa wyjścia: albo porządnie weźmiecie się do pracy, albo to naprawdę koniec…

Jeśli mimo wszystko widzicie choć cień szansy i oboje jesteście gotowi podjąć ostateczną walkę, warto spróbować!

Warto zapisać sobie odpowiedzi, szczególnie jeśli wybierasz się na terapię albo planujesz rozmowę z partnerem/partnerką, by spójnie przedstawić to, nad czym trzeba pracować.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Czy to koniec związku? Wskazówki

Mimo wszystko wynik potwierdzający twoje ponure podejrzenia nie jest najlepszą wiadomością. Dużo bardziej chcielibyśmy usłyszeć, że to, co się dzieje w naszym związku, niebawem rozwiąże się samo. Cóż, chyba przyznasz, że to raczej mało możliwe…

Dobra wiadomość jest jednak taka, że mając już świadomość sytuacji, możesz zacząć działać. W zależności od stopnia zaawansowania kryzysu możesz potrzebować różnych narzędzi.

Przede wszystkim zachęcam cię do podjęcia terapii – jeśli nie w parze, to chociaż samodzielnie. Przyjrzyj się ofercie konsultacji psychologicznych w poradni lub online na stronie ePsycholodzy.

Potrzebujesz wsparcia specjalisty? Poznaj najlepszy serwis konsultacji psychologicznych online!

Tak naprawdę najważniejsze jest to, co robi się samemu dla swojego związku. Nie wystarczy raz w tygodniu spotkać się z psychologiem. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia dla par, które poprawiają komunikację i bliskość między partnerami.

Jeszcze więcej ćwiczeń, dokładnie rozpisanych, a także licznych porad na temat tego, jak zażegnać kryzys w związku, znajdziesz w e-booku „Pogotowie Dla Związku„. I może się okazać, że lektura tego poradnika pozwoli ci kompleksowo zająć się problemem.

To nie tylko przejrzyście wyłożona teoria na temat mechanizmów w relacjach i przyczynach kryzysu.

Znajdziesz w nim zbiór recept na wiele popularnych problemów, praktycznych wskazówek, jak zachowywać się podczas kłótni i jak rozmawiać o kryzysie, by znaleźć wspólnie rozwiązania. To także wnikliwa analiza takich problemów jak zdrada czy zazdrość.

Zapoznaj się z e-bookiem, klikając poniżej:

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

4.8/5 - (10 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: