Szukaj
Close this search box.

Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu? Najważniejsze oznaki

kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu

Rozstanie z byłym lub byłą to wydarzenie, które u większości wywołuje negatywne emocje i wrażenia: smutek, żal, cierpienie, złość, zazdrość, tęsknotę, obawy… W sercach wielu też równolegle rodzi się nadzieja na powrót ex i motywacja, by zrobić coś, co tej nadziei pozwoli się spełnić. Dlatego dziś zastanowimy się, kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu.

Przeanalizujemy te oznaki, które wskazują, że istnieje podstawa do tego, by do siebie wrócić. Nie znajdziesz tu wydumanych nadinterpretacji – same pewniki i konkrety. Z drugiej strony zobaczymy również, kiedy szansa na powrót po rozstaniu są nikłe. A w końcu najważniejsze: jak je zwiększyć, by zapewnić sobie zwycięstwo w odzyskaniu ex?

Jeśli pragniesz zgłębić temat, już teraz mogę polecić ci e-book „Klucz Do Odzyskania„. To kompletny poradnik odzyskania, który krok po kroku pokaże ci, co robić na danym etapie i w danej sytuacji. Występuje w wariancie dla niej i dla niego, więc możesz mieć pewność, że znajdziesz tam porady dostosowane właśnie do ciebie. Znajdziesz go tutaj.

Za chwilę zaczniemy nasze rozważania, ale wcześniej mam jeszcze dla ciebie jedną propozycję: test online. To bezpłatny quiz, z którego dowiesz się, jakie są twoje procentowe szanse na odzyskanie byłego lub byłej. Odpowiedzi na pytania zajmą ci tylko chwilkę, a wynik pojawi się od razu po zakończeniu. Kliknij poniżej.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Nie chcę cię straszyć, ale to, kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu, zależy w dużej mierze od twoich pierwszych kroków zaraz po nim. Jeśli uda ci się odpowiednio zdystansować i nie naciskać, a także zmienić i zaskoczyć, twoje szanse urosną. Do tego jednak przejdziemy nieco później. Jeśli już się niecierpliwisz, przeczytaj ten wpis.

Na razie zostawimy w spokoju twoje poczynania, a skupimy się na sygnałach, które można optymistycznie interpretować. Tu jednak poczuwam się do zrobienia pewnej uwagi. Nie chodzi o to, żeby przeczesywać teraz media społecznościowe swojego lub swojej ex w poszukiwaniu tych oznak. Dopiero jeśli masz za sobą okres braku kontaktu, możesz próbować wybadać sytuację.

Spójrz teraz na listę sygnałów, których nie warto ignorować:

 • Były/była nie zamknął/ęła wszystkich kontaktów, które was łączą. Co więcej, podtrzymuje znajomość ze wspólnymi przyjaciółmi i nie szuka sobie innego grona znajomych.
 • Ex jako pierwszy/a nawiązał/a z tobą kontakt. Dzwoni, pisze, komentuje twoje posty, reaguje na twoje relacje, zagaduje na żywo – po prostu wchodzi w interakcję.
 • Interesuje go/ją, czy z kimś się spotykasz (pyta o to ciebie lub wiesz, że wypytuje znajomych).
 • Nie unika cię i świadomie bywa w miejscach, w których może cię spotkać.
 • Proponuje ci przyjaźń i faktycznie stara się tę przyjaźń pielęgnować.
 • Próbuje wzbudzić w tobie zazdrość i wiesz, że to świadome działanie w twoim kierunku – nie jesteś jej/jemu obojętny/a.

Oczywiście mogą pojawić się sygnały bardziej jednoznaczne jak flirt czy próby rozmowy o waszej relacji, ale tych chyba nie muszę nikomu objaśniać.

Kiedy szanse na powrót są marne?

Są jednak okoliczności, które nie działają na twoją korzyść. Trzeba mieć ich świadomość nie po to, by się załamywać, ale żeby mieć realny obraz sytuacji i dopasować do niej działania. Wiele osób niestety przecenia swoje siły i zapomina, że odzyskanie nie polega na jakiejś podstępnej manipulacji czy hipnozie, która zmieni jego/jej zdanie. To po prostu jak najskuteczniejsze wykorzystanie szans, które istnieją.

Jeśli w waszej relacji zaszły następujące zjawiska:

 • rozstaliście się w wyniku dłuższego i poważniejszego kryzysu, w szczególnie nieprzyjemnej atmosferze;
 • rozstanie było efektem odkrycia zdrady lub innych błędów, które zburzyły zaufanie;
 • twój/twoja ex spotyka się z kimś innym lub zostawił/a cię dla innego/innej;
 • mieszkacie daleko od siebie i nie znasz nikogo w jego/jej mieście;
 • on/ona zablokował/a cię we wszystkich kanałach komunikacji;
 • popełniłeś/aś wiele poważnych błędów w okresie po rozstaniu,

musisz wiedzieć, że twoje szanse niestety maleją. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych uwarunkowań. Pocieszenie jest takie, że na większość powyższych okoliczności możesz zaradzić.

Jak zwiększyć swoje szanse na powrót ex?

Nie możesz liczyć na to, że idealna sytuacja stworzy się sama. Trzeba wziąć na siebie część odpowiedzialności za rozpad związku i podjąć działania, które zwiększą szanse na odzyskanie.

czy jest szansa na powrót po rozstaniu

Przede wszystkim, pierwszym krokiem jest zdystansowanie się, które chroni cię przed popełnieniem błędów pod wpływem emocji. Nawet jeśli już masz je koncie, dystans pozwoli je choć trochę zniwelować. Następnym etapem jest wysłanie do ex listu lub wiadomości o precyzyjnie określonej treści – podpowiedzi znajdziesz tutaj.

Przez co najmniej kilka tygodni nie możesz się kontaktować z byłym/byłą. W tym czasie zajmij się sobą: odzyskaj równowagę, przemyśl przyczyny rozpadu związku i zacznij coś zmieniać w swoim życiu. To pozwoli poprawić twoją samoocenę i kondycję psychofizyczną oraz zrobić dobre wrażenie na ex.

Zasadniczo to właśnie te punkty najsilniej wpływają na twoje szanse na odzyskanie ex – sprawdzają się w większości przypadków. Bardziej szczegółowe opisy konkretnych sytuacji i rozwiązań oraz zaawansowane techniki, które odwrócą o 180 stopni twoją wyjściową sytuację, znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania„. Lektura tego poradnika pomoże ci znacząco zwiększyć szanse na sukces w odzyskaniu. Kliknij tutaj i pobierz darmowy fragment.

Czy jest szansa na powrót po rozstaniu? Podsumowanie

Jak widzisz, praktycznie zawsze istnieją szanse na powrót po rozstaniu. Raz są one większe i wystarczy naprawdę niewiele, by przechylić ostatecznie szalę na swoją korzyść. Innym razem sytuacja jest bardzo skomplikowana, ale samo podjęcie próby, choć nie daje gwarancji sukcesu, pozwoli ci naprawić wiele spraw w twoim życiu osobistym i uczuciowym.

Mam nadzieję, że powyższe porady i wskazówki pomogły ci lepiej zrozumieć mechanizmy, jakie zachodzą w relacji po rozstaniu. Zachęcam cię do lektury innych wpisów o tematyce damsko-męskiej, w których znajdziesz wiele innych użytecznych sugestii. Powodzenia!

4.2/5 - (21 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: