Szukaj
Close this search box.

Jakich mężczyzn unikać: 10 najgorszych typów

jakich mężczyzn unikać

Jakich mężczyzn unikać? I jak ich rozpoznać, by trzymać się od nich z daleka?

Nie ma idealnych mężczyzn, tak jak nie ma idealnych kobiet. To jeden z niewielu pewników, jakie mamy w życiu: każdy z nas ma zalety, ale i wady.

Są jednak tacy mężczyźni posiadający cechy charakteru i zachowania, które – zwłaszcza w relacjach miłosnych – mogą stać się szkodliwe dla partnerki. Dlatego też obecnie często mówi się o toksycznych związkach.

W tym artykule pomożemy ci poznać świat męskiej toksyczności, prezentując 10 typów mężczyzn, których należy unikać jak zarazy. Odkrywając ich osobowości, będziesz w stanie ich rozpoznać i jeśli kiedykolwiek spotkasz jednego, od razu trzymaj się od niego z daleka.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Jakich mężczyzn unikać: 10 typów

Zacznijmy od razu od przyjrzenia się oznakom, które – jeśli znajdziesz u mężczyzny – powinny natychmiast wzbudzić twoją czujność. Umiejętność ich rozpoznania oznacza dla ciebie tylko jedno: uniknięcie cierpienia. Przyjrzyjmy się wspólnie 10 kategoriom mężczyzn, których należy się wystrzegać:

1. Mężczyzna agresywny

Naszą listę mężczyzn, których należy unikać, zaczynamy od typu, który stosuje przemoc psychiczną lub fizyczną, której żadna kobieta nie powinna znosić. Niestety, ale tacy mężczyźni istnieją.

Są impulsywni, łatwo się denerwują, często są bardzo zazdrośni i wyrażają się w szorstki i agresywny sposób, stając się tak samo lekceważący jak niebezpieczni.

Na początku człowiek agresywny zazwyczaj stosuje przemoc słowną. Jeśli jednak taka jest jego natura, z czasem jest niemal pewne, że dojdzie do przemocy fizycznej. I ważne jest, aby jak najszybciej uświadomić sobie jego zachowanie, aby sytuacja nie przybrała niezdrowego obrotu.

2. Mężczyzna zajęty

Inną kategorią mężczyzn, których należy unikać, są mężczyźni zajęci (w związkach). Na początku można pomyśleć, że dzięki sekretnej relacji w waszym związku będzie więcej pasji, zaangażowania i podniecenia, a głównym punktem programu będzie gra w uwodzenie.

W rzeczywistości jednak należy przeprowadzić wszystkie niezbędne rozważania. Pierwsze dotyczy rozczarowania, gdy zdasz sobie sprawę, że coraz trudniej znaleźć mu czas dla ciebie i waszego związku. Jego obietnice rzadko będą dotrzymywane, a wymówki będą na porządku dziennym.

Druga uwaga jest niczym innym jak konsekwencją pierwszej: większość zajętych mężczyzn nie opuszcza swoich partnerek. Dlatego twoje zaangażowanie nie byłoby inwestycją czasu, ale prawie na pewno stratą.

Wreszcie, musisz również wziąć pod uwagę, że mężczyzna, który jest w stanie prowadzić dwa związki w tym samym czasie, mógłby to zrobić ponownie w przyszłości. Dlatego, nawet jeśli twój związek stałby się oficjalny, jest bardzo prawdopodobne, że zostałabyś zdradzona.

3. Zazdrosny i zaborczy mężczyzna

W związku ważne jest, aby oboje partnerzy mieli do siebie zaufanie. Bez zaufania, związek będzie pełen nieporozumień, wątpliwości, niepokojów i złych sytuacji, które do niczego nie prowadzą.

Dlatego kolejnym typem człowieka, którego należy unikać jest ten zazdrosny i zaborczy. Twoje życie stałoby się piekłem, ponieważ straciłabyś swoją wolność.

5 typów mezczyzn których należy unikać

Zaborczy mężczyzna będzie starał się trzymać cię pod kloszem, wzbudzając w tobie poczucie winy nawet na myśl o wyjściu na drinka z koleżankami. Jego zachowanie będzie więc powodowało zamknięcie, kontrolowanie i kłótnie.

4. Maminsynek

Mężczyzny zwanego maminsynkiem należy unikać, jeśli szukasz partnera, natomiast będzie on idealny, jeśli szukasz dziecka do opieki. Tak, to jest dokładnie to, o czym mówimy: skończysz matkując i karmiąc go.

Ci mężczyźni, stale rozpieszczani przez swoje matki, mają duży problem z wzięciem odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Są roztargnieni i niezdolni do radzenia sobie w życiu, a także są niecierpliwi i leniwi.

Jeśli więź z ich matką pozostaje zbyt silna, zawsze będziesz na drugim miejscu. Jego matka będzie stałą i niewygodną obecnością w twoim życiu. Nigdy nie będziesz w stanie zbudować domowego gniazda poza jej wpływem.

5. Piotruś Pan

Wieczny Piotruś Pan nie musi należeć do jednej z kategorii mężczyzn, których należy unikać: wszystko zależy od tego, czego szukasz. Ten typ mężczyzny bardzo dobrze nadaje się do zabawy, przygód i niezobowiązujących romansów.

Swoim sposobem bycia jest w stanie zaangażować swoją partnerkę w wiele beztroskich chwil. Z drugiej strony jednak nie ma zamiaru budować trwałego związku. Innymi słowy, jest to człowiek, który żyje chwilą i nie planuje przyszłości.

W związku z tym Piotruś Pan staje się osobą, której należy unikać, jeśli szukasz partnera, z którym możesz zbudować konkretny związek miłosny. Jeśli jednak szukasz przelotnego, namiętnego flirtu, będzie on w stanie zaspokoić twoje potrzeby.

Musisz dać mu kredyt zaufania za jego szczerość. Zazwyczaj typ Piotrusia Pana już na samym początku wyraża swoje prawdziwe intencje, unikając tworzenia fałszywych oczekiwań. Dlatego, jeśli on przyzna się przed tobą do swoich zamiarów, uwierz mu!

6. Casanova

Podobnie jak w przypadku zajętych mężczyzn, na początku może wydawać ci się ekscytujące, że zdobyłaś uwagę mężczyzny, który stale ogląda się za kobietami. Krótko mówiąc, stajesz się „tą, której się udało”.

Jednak również w tym przypadku mamy złą wiadomość. Musisz bowiem wziąć pod uwagę, że jego celem jest i pozostanie przyciąganie uwagi i pochlebstw kobiet, gdyż uwodzenie jest jego celem w życiu.

niebezpieczne typy facetów

Nawiązanie relacji z Casanovą oznacza posiadanie u swojego boku mężczyzny, któremu trudno będzie skupić się tylko na tobie. W rezultacie szybko będziesz miała wrażenie, że nie stworzyłaś z nim żadnej więzi.

Dzieje się tak również dlatego, że Casanova unika tworzenia zbyt głębokich relacji. Dzięki temu może bez większego bólu przechodzić od jednej kobiety do drugiej. Krótko mówiąc, jest to typ mężczyzny, który nie jest w stanie nic zaoferować, a który może sprawić wiele bólu.

7. Egoista

Na liście mężczyzn, których należy unikać, z pewnością nie brakuje egoisty, czyli tego, który od najwcześniejszych etapów związku jest skoncentrowany na sobie. Takiego mężczyznę dość łatwo rozpoznać, ponieważ jego postawa ma charakter autoreferencyjny: on zawsze jest na pierwszym miejscu.

Jest prawie niezdolny do myślenia o potrzebach swojej partnerki, ale także o potrzebach innych, a także często jest powierzchowny i pozbawiony troski. Jednocześnie egoista przejawia się również chamstwem i arogancją, często sprawiając wrażenie rozpieszczonego dziecka.

Posiadanie takiego człowieka u swojego boku oznacza, że nie można na nim polegać, ani w kwestii dostępności, ani wsparcia. Jest on tak skupiony na sobie, że w końcu przyćmi cię i niestety postawi cię w sytuacji, w której będziesz musiała mu dogadzać.

8. Kłamca

Innym typem człowieka, którego należy unikać, jest patologiczny kłamca, który może doprowadzić do przesycenia i wyczerpania nerwowego. Dzięki swojej zdolności do kłamania doprowadzi cię do tego, że będziesz kwestionować swój własny osąd, jak w przypadku gaslightingu.

Nie będziesz w stanie mu zaufać, staniesz się kontrolująca, stracisz pogodę ducha i nigdy nie będziesz miała gwarancji, że to, co ci mówi, jest prawdą. Kłamstwo może zdarzyć się każdemu, ale jeśli zauważysz, że powtarzają się one zbyt często, lepiej odsunąć się od takiego mężczyzny jak najszybciej.

Człowiek, który zawsze był przyzwyczajony do kłamstwa, będzie budował wszystkie swoje relacje międzyludzkie na kłamstwach, mówiąc półprawdy lub mówiąc tylko to, co mu odpowiada.

9. Chodzący ideał

Powiedzieliśmy na początku poradnika, że idealny mężczyzna nie istnieje, dlatego nie powinnaś wpadać w pułapkę przeświadczenia, że takiego spotkałaś. Jego intencją jest doprowadzenie cię do takiego przekonania, ale w rzeczywistości to tylko maska, fikcja.

jakich mezczyzn nalezy unikac

Na początku wydaje się księciem z bajki, romantycznym mężczyzną z wielkimi gestami, ale prędzej czy później sam się zdemaskuje. Czas wydobędzie jego prawdziwą naturę, konfrontując cię z tym, kim naprawdę jest.

Jeśli jednak chcesz wziąć czynny udział w procesie „demaskowania”, zachęcamy cię do przyjrzenia się temu, jak zachowuje się z innymi ludźmi. Kim jest naprawdę w stosunku do przyjaciół, kolegów i rodziny? Jeśli znajdziesz zbyt wiele sprzecznych aspektów, on nie pokazuje ci się takim, jakim jest naprawdę.

10. Narcyz

Dziesiąta i ostatnia kategoria mężczyzn, których należy unikać, to narcyz, bez wątpienia jeden z najbardziej niebezpiecznych. Narcystyczny mężczyzna przedstawia się jako idealny partner, ten, który sprawia, że czujesz się jak najszczęśliwsza kobieta na planecie.

Na początku wykazuje postawy opiekuńczości, słodyczy, uczynności i romantyzmu, a następnie ujawnia się jako dokładne przeciwieństwo. Będzie ci trudno zrozumieć, jak mógł się tak bardzo zmienić.

Nagle zacznie traktować cię źle i z pogardą, okaże brak zainteresowania, zacznie spotykać się z innymi kobietami i postawi cię w sytuacji poczucia winy z powodu tej zmiany. Niestety, jest on zręcznym manipulatorem.

Dlatego na początku będzie próbował „kupić” twoje uczucie za pomocą jego maski doskonałości, za którą kryje się prawdziwe piekło. Narcyzm, w rzeczywistości, został uznany za zaburzenie osobowości.

Czytaj także: Jak rozpoznać narcyza

Typy mężczyzn, których należy unikać: podsumowanie

Mój przewodnik dobiega końca i mam szczerą nadzieję, że teraz masz większą jasność co do tego, jakich mężczyzn unikać. Zanim jednak nas opuścisz, chciałbym podzielić się z tobą pewną uwagą, która moim zdaniem jest bardzo ważna.

Jak zauważyłaś, wśród typów mężczyzn, od których najlepiej trzymać się z daleka, jest jeden, który w szczególności zasługuje na większą uwagę. Mowa o mężczyźnie narcystycznym, ponieważ jest on w stanie zniszczyć życie kobiety.

Poprzez swoje manipulacje udaje mu się uzyskać to, czego chce, stawiając swoją partnerkę w pozycji podporządkowanej. To, co chcę ci powiedzieć, to że wiele zachowań, które widzieliśmy dzisiaj, stanowią część narcystycznej natury.

Człowiek narcystyczny, tak naprawdę, bardzo często jest już zajętym mężczyzną, który zdradza swoją partnerkę lub żonę. W związku z tym, ponieważ nawiązuje on wielokrotne związki, zalicza się również do kategorii Casanovy.

Jednocześnie narcyz pozuje na pozornie idealnego mężczyznę (na początku związku) tylko po to, aby ujawnić się jako egoista i egocentryk. Czy widzisz, jak inne typy mężczyzn, których należy unikać, również wykazują narcystyczne cechy osobowości?

Dlatego uważamy, że ważne jest, abyś przeczytała ebook Sposób na Narcyza. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak rozpoznać męską toksyczność, jak się bronić i jak trzymać się z dala od mężczyzn, których należy unikać.

>> Możesz znaleźć ebook tutaj <<

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

5/5 - (3 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: