Szukaj
Close this search box.

Jakich kobiet unikać: 10 dziewczyn, od których lepiej uciekać

jakich kobiet unikać

Jak rozpoznać najgorsze typy dziewczyn? Jakich kobiet unikać, aby niepostrzeżenie nie rozpocząć toksycznej relacji?

Gdy kończy się jakiś związek, często słyszymy utarty stereotyp, że to zawsze mężczyzna jest tym okrutnym, złym i generalnie wszystkiemu winnym. Pewnie sam niejednokrotnie zostałeś w ten sposób bezpodstawnie oceniony, bo w końcu słodka i wrażliwa dziewczyna nie byłaby zdolna do podstępnych zagrywek, prawda?

W rzeczywistości istnieją kobiety, których należy unikać za wszelką cenę. Kobiety o niezwykłych umiejętnościach manipulacji, które potrafią doprowadzić do ruiny nie tylko związek, ale również zdrowie psychiczne.

Niestety, toksyczne kobiety zazwyczaj nie pokazują swojej prawdziwej twarzy od razu. Jak więc je rozpoznać i nie wpaść w ich sidła? Istnieją pewne cechy i zachowania, które mogą wskazywać na to, że mamy do czynienia z taką, którą lepiej sobie darować.

Ten artykuł pomoże ci zrozumieć, jakich kobiet unikać. Poznasz 10 najgorszych typów dziewczyn, z którymi lepiej nie rozpoczynać związku (lub szybko z niego uciekać).

Zanim zaczniemy, zachęcamy do rozwiązania darmowego testu online, który w kilka minut pomoże ci określić, czy spotykasz się z toksyczną kobietą.

Dowiedz się, czy ona jest narcystyczna

Najgorsze typy dziewczyn: 10 toksycznych cech

Przejdźmy od razu do tego, jakich kobiet unikać. Poniżej znajdziesz informacje na temat konkretnych typów osobowości, które mogą prowadzić do niezdrowych i niespełniających relacji.

1. Narcyzka

Nie bez powodu umieściliśmy ją na samym początku naszej listy. Kobieta narcyz to jedna z najniebezpieczniejszych i zarazem najtrudniejszych do zidentyfikowania.

Taka kobieta nie będzie miała problemu z usidleniem cię w swojej toksycznej sieci. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo pewna siebie. Kobiety narcystyczne są przekonane o własnej wyjątkowości czy wyższości oraz są lekceważące wobec innych osób, bo zwyczajnie uważają je za mniej wartościowe – i może to dotyczyć również jej partnera.

Ponadto, brakuje jej zdolności do empatii i zrozumienia uczuć innych osób: często skupia się wyłącznie na własnych potrzebach. W bardziej zaawansowanych przypadkach, może wręcz czerpać przyjemność z cierpienia drugiej osoby.

Jak wygląda związek z kobietą narcyzem? Na początku będzie cię idealizować, podziwiać, prawić komplementy, tylko po to, aby zdobyć twoje zaufanie. Wtedy zacznie cię poniżać i podważać twój autorytet.

Jest to na tyle skomplikowany przypadek, że ciężko go opisać w kilku zdaniach. Jeżeli jednak już po tym krótkim wstępie masz pewne podejrzenia, polecamy ci zagłębić się w lekturę e-booka „Sposób Na Narcyzkę„, który pomoże ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak bronić się przed narcystyczną kobietą: techniki, które pozwolą ci ją uwieść, zmanipulować, unieszkodliwić, odzyskać lub uwolnić się od niej raz na zawsze.

2. Gold-diggerka

Nie ulega wątpliwości, że będąc w związku, zazwyczaj to wciąż mężczyźni bardziej dbają o finansowe aspekty. Zapewne i ty płacisz za kwiaty, czekoladki czy wyjścia na kolację.

Jednakże, podczas gdy twoja akcje są motywowane silnymi uczuciami i pożądaniem, w niektórych przypadkach motywy twojej partnerki mogą być inne – upewnij się, że twoja nowo poznana kobieta cieszy się czasem spędzanym z tobą, a nie twoimi pieniędzmi.

Spokojnie, taka gold-diggerka prędzej czy później (ale bardziej prędzej) pokaże swoje prawdziwe kolory. Prawdopodobnie zacznie oczekiwać, że zapłacisz za wszystko, w tym za jej rachunki za mieszkanie czy egzotyczną podróż z koleżankami.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakich kobiet unikać, to właśnie takich, które na propozycję wyjścia na spacer czy do kawiarni, odpowiedzą ci „A czemu nie do restauracji?”. I możesz być pewien, że po tej ekskluzywnej kolacji, ona nawet nie postawi ci małej kawy.

3. Manipulantka

Nikt nie lubi być manipulowanym przez innych, a już szczególnie przez własną ukochaną. Mimo to, wiele współczesnych kobiet jest na tyle przebiegłych i bezlitosnych, żeby bez skrupułów stosować manipulację w związku.

Na początku mogłeś nawet nie zauważyć, że ona ma cię w garści. A wszystko dlatego, że prawdopodobnie stosuje odpowiednie taktyki: poczucie winy, szantaż emocjonalny lub kłamstwa. Manipulantka cię nie kocha, ona cię perfidnie wykorzystuje.

Zacznie powoli odsuwać cię od rodziny i przyjaciół, z obawy, że ktoś z nich otworzy ci oczy na prawdę. Krytykuje cię, a nawet poniża, tym samym odgrywając rolę ofiary, abyś to ty czuł się winny. Co więcej, może używać seksu jako systemu nagrody i kary.

4. Borderline

Osoba z borderline, czyli zaburzeniem osobowości, balansuje pomiędzy nerwicą a psychozą. Kobiety borderline są przypadkami ekstremalnie trudnymi, ponieważ charakteryzuje je duża niestabilność emocjonalna.

Mówiąc więc o tym, jakie są najgorsze typy dziewczyn, kobiety z borderline zajmują bardzo wysokie miejsce w rankingu. Dlaczego? Ponieważ są nieprzewidywalne i mają problem z kontrolowaniem swoich impulsów. Często borykają się z depresją czy stanami lękowymi. Niestety, schorzenie to jest praktycznie nieuleczalne.

Taki związek będzie niestabilny, a ona może posuwać się do stosowania agresji wobec partnera, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Jeśli więc nie lubisz żyć na granicy, lepiej odpuść. Więcej o kobietach z borderline przeczytasz w „Sposobie Na Narcyzkę„.

5. Lekkich obyczajów

W tym przypadku nie ma potrzeby głębszej analizy. Jakich dziewczyn unikać? Przede wszystkim takich, które miały niezliczoną liczbę partnerów.

Taka kobieta nie będzie w stanie stworzyć stabilnej, zdrowej relacji, ponieważ nigdy nie będzie w pełni usatysfakcjonowana. Skacze z kwiatka na kwiatek, nieustannie szukając czegoś lepszego. Prędzej czy później cię zdradzi i zostawi.

Jak ją rozpoznać? Po pierwsze, prawdopodobnie sama ci się tym pochwali. Jeśli tego nie zrobi, to sam to zauważysz – jej telefon będzie przepełniony powiadomieniami od innych facetów, nie odinstaluje aplikacji randkowych, a spędzając czas z tobą, będzie się również rozglądać za innymi.

Nie wstawi też z tobą zdjęcia, aby nie odstraszyć potencjalnych zainteresowanych. Poważny red flag to też fakt, że chętnie pójdzie z tobą do łóżka już na pierwszym spotkaniu, bo właśnie tak jest przyzwyczajona.

6. Pseudo-influencerka

To zdecydowanie najnowsza zmora każdego faceta. Ona ma obsesję na punkcie bycia lubianą i popularną w mediach społecznościowych. Twoja dziewczyna podczas kolacji większość czasu spędza na zrobieniu idealnego zdjęcia jedzenia, zamiast na rozmowie z tobą? Cóż, nie chcemy cię martwić, ale możesz mieć do czynienia z pseudo-influencerką.

Jej głównym celem jest zdobycie jak największej liczby lajków i obserwujących. Jest przekonana, że wszyscy czekają, aż ona wstawi swoje kolejne stories. I tak, publikuje nieustannie, każdy szczegół ze swojego życia.

Często taki typ może być powiązany z wcześniej wspomnianą gold-diggerką. Być może potrzebuje ciebie do zapłacenia za luksusowy pobyt w hotelu lub drogą kolację, którą chętnie pochwali się w social mediach, oczywiście nie wspominając nic o tobie.

7. Obsesyjnie zazdrosna

Gdy mężczyźni dzielą się z innymi wiedzą o tym, jakich kobiet unikać, często wspominają o typie zaborczej. I mają rację, bo to jeden z najgorszych typów dziewczyn.

Wiele kobiet będących w szczęśliwym związku boryka się z chorobliwą zazdrością o partnera. Najczęściej dotyka to tych, których zaufanie już kiedyś zostało naruszone, przez ciebie lub byłego partnera.

Ona będzie kontrolować każdy aspekt twojego życia, na przykład dzwoniąc czy wypisując do ciebie kilkanaście razy, gdy nie jesteście razem, czy sprawdzając twoją lokalizację. Obsesyjna zazdrość sprawia, że posuwa się do niemoralnych zachowań, jak kontrolowanie twojego telefonu, przeszukiwanie rzeczy czy śledzenie cię.

I każdy argument kończy się z nią tak samo – obwinia cię, że napewno ją zdradzasz, nawet, gdy tylko jesteś na siłowni czy w pracy.

8. O niskim poczuciu własnej wartości

To kolejny ciężki przykład, jakich kobiet unikać. Na początku wydaje ci się cicha i słodka, ale szybko zdajesz sobie sprawę, że te cechy jedynie skrywają głębokie kompleksy.

Niepewność u płci przeciwnej potrafi być urocza, ale nie może przekraczać pewnych granic. Kobieta o niskim poczuciu własnej wartości szuka jej potwierdzenia właśnie w mężczyznach. W kółko będzie cię pytać, czy dalej ją kochasz albo czy może zrobiła coś nie tak, skoro odpisałeś godzinę później niż zwykle?

Niepewna siebie kobieta może przejawiać również objawy obsesyjnej zazdrości – każdego dnia żyje w strachu, że możesz ją zostawić, bo przecież ona jest niewystarczająca.

9. Rozpieszczona księżniczka

Jaka jest rozpieszczona księżniczka? Wyniosła, nieambitna, samolubna, arogancka i źle wychowana. Z góry zakłada, że wszystko jej się należy na złotej tacy i gardzi większością ludzi.

Takie dziewczyny to często „córeczki tatusia”, który przenosił dla nich góry i wyręczał we wszystkim przez większość życia, więc zakładają, że partner powinien robić to samo.

Są dość płytkie, oceniają mężczyzn na przykład przez pryzmat tego, jakim samochodem jeździ lub jaki zegarek nosi.

Kobieta z syndromem rozpieczonej księżniczki, będzie zawsze obrażona i naburmuszona. A dodatkowo, będzie też leniwa – ona nie chce, byś pomógł jej rozwiązać jakiś problem, ona chce, żebyś to za nią zrobił. A jeśli ci się nie uda, to znaczy, że się dla niej nie nadajesz. Możesz być pewien, że dłuższe przebywanie z nią będzie koszmarem.

10. Pusta lalka

Ostatni przypadek to zmora wielu mężczyzn. Pusta lala to taka, która oprócz swojego wyglądu, nie ma nic więcej do zaoferowania.

Oczywiście, jej atrakcyjność fizyczna może być pociągająca, chociaż większość jej atutów prawdopodobnie była wpierana przez drogie zabiegi medycyny estetycznej. Takie dziewczyny są urocze, mają świetne ciało, nigdy nie pokazują się bez makijażu, ale są też ogromnymi materialistkami.

Każdy ich centymetr jest idealny – no cóż, z wyjątkiem niskiego IQ. Gdy zauważysz już, że jest głupiutka i nie możesz z nią porozmawiać praktycznie o niczym… Bardzo szybko się nią znudzisz.

Jakich kobiet unikać: podsumowanie

Dowiedziałeś się już, jakich dziewczyn unikać. W artykule przeanalizowaliśmy wiele toksycznych i niebezpiecznych typów kobiet, które poprzez swój charakter uniemożliwiają zbudowanie stabilnej i zdrowej relacji. Ale co je wszystkie łączy?

Wszystkie przejawiają którąś z podstawowych cech charakteryzujących kobietę narcystyczną. A takie często manipulują, kłamią, przejawiają nadmierną kontrolę i zazdrość w związku.

Jak możesz się domyślić, narcyzki nie są wcale łatwe do zidentyfikowania, a już szczególnie w początkowych fazach związku. Ale zapewne były powody, dla których wyszukałeś właśnie ten artykuł o alarmujących cechach kobiet, i być może masz podejrzenia, że znalazłeś się w toksycznym związku.

Z pomocą przyjdzie ci wcześniej wspomniany „Sposób Na Narcyzkę„, przygotowany specjalnie dla mężczyzn będących w niesatysfakcjonującym związku. To jeden z najbardziej kompleksowych i docenianych podręczników o toksycznych kobietach na polskim rynku.

Sposób Na Narcyzkę” pomoże ci zrozumieć, z jaką kobietą masz do czynienia oraz zaproponuje szereg technik, które pomogą ci radzić sobie z nią w najlepszy możliwy sposób.

Jak bronić się przed narcystyczną kobietą: techniki, które pozwolą ci ją uwieść, zmanipulować, unieszkodliwić, odzyskać lub uwolnić się od niej raz na zawsze.

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: