Szukaj
Close this search box.

Jak zranić narcyza: 3 najlepsze metody zemsty na narcyzie

Jak zranić narcyza

Jak zranić narcyza, który cię opuścił lub sprawił, że cierpisz? Jak się na nim zemścić i sprawić, by naprawdę go zabolało?

Narcyz ma na swoim koncie zwykle zatrważającą liczbę ofiar. Jest naprawdę sprawny w uwodzeniu i uzależnianiu kobiety od siebie, a następnie poddawaniu jej różnym manipulacjom, kłamstwom, zdradom i przemocy psychicznej.

W końcu okrutnie ją porzuca, natychmiast zastępując ją nową zdobyczą i pozostawiając samą, skazaną na cierpienie…

Nic więc dziwnego, że wiele kobiet po doznaniu narcystycznego nadużycia próbuje znaleźć sposób na zemstę i sprawić, by narcyz cierpiał, tak jak one.

Jeśli i ty znajdujesz się w takiej sytuacji, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule zamierzamy wyjaśnić, jak zranić narcyza, niezależnie od twojej obecnej relacji z nim.

Jeśli jednak nie masz pewności, czy mężczyzna (lub kobieta) u twojego boku rzeczywiście jest narcyzem, to zapraszam cię najpierw do wykonania poniższego testu:

Test na narcyzm

Dowiedz się, czy mężczyzna lub kobieta cierpi na patologiczny narcyzm lub przejawia narcystyczne cechy osobowości

Czy można zranić narcyza?

Narcyz to człowiek zapatrzony w siebie, który ma świetne zdolności manipulacyjne. Nie potrafi on kochać innych, ale oczekuje, że bliskie osoby będą okazywały mu uwagę i podziw. W obliczu tych cech całkiem uzasadnione jest więc pytanie, czy narcyza naprawdę można zranić.

Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. Chociaż narcyzi zazwyczaj są trudni, twardzi, niedostępni i nie zawsze łatwo jest znaleźć na nich sposób, to znając ich czułe punkty, można wywołać w nich cierpienie.

Jasne, jest to dość żmudny proces, i jak przekonasz się z tego poradnika, wymaga on dużego skupienia, determinacji i energii. Dlatego, zanim zaczniesz myśleć o tym, jak zranić narcyza, powinnaś zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto podejmować tę próbę.

Zastanów się, czy naprawdę warto poświęcać mu jeszcze więcej czasu i energii, w sytuacji gdy bardzo cię skrzywdził. Może wygodniej będzie zakończyć relację i rozpocząć nowe życie?

Chęć „zemsty” za doznane krzywdy czy zranienia jest normalna, zwłaszcza gdy patrząc wstecz, czujemy, jakby narcyz śmiał się nam w twarz. Wiedz jednak, że chowanie urazy jest wyczerpujące.

Wybór należy do ciebie: jeśli chcesz się go pozbyć, wystarczy, że zakończysz związek. Jeśli natomiast chcesz sprawić, by cierpiał, to czytaj dalej.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Co zaboli narcyza: jego słabe punkty

Aby wiedzieć, jak zranić narcyza, musisz najpierw zrozumieć, co spowoduje u niego cierpienie. Mówiąc prościej, musisz wiedzieć, jakie są jego słabe punkty, by wiedzieć, w co celować, by faktycznie sprawić mu ból.

Jak udało nam się wyjaśnić w kilku artykułach na naszym blogu, narcyz to osoba, która uwielbia mieć kontrolę nad ludźmi i sytuacjami. Robi wszystko, by być w centrum uwagi, na dobre i na złe. I nie będzie tolerował, by któraś z jego ofiar wymknęła się z jego strefy wpływów, odbierając mu jego władzę.

W konsekwencji nie będziesz w stanie zranić narcyza swoją nienawiścią. Pokazując mu, że go nienawidzisz, tylko go wzmacniasz, bo dowodzisz, że wciąż może panować nad twoimi emocjami; że w jakiś sposób wciąż jest dla ciebie ważny.

zemsta na narcyzie

Zamiast tego, narcyza najbardziej zaboli:

  • totalne zobojętnienie;
  • utrata kontroli nad jedną ze swych dawnych ofiar;
  • podważenie jego zdania i dewaluacja;
  • zastąpienie, porzucenie lub odtrącenie.

Jego ogromne ego jest niezwykle kruche, więc dość łatwo jest go zranić. Po prostu przestań karmić jego narcystyczne potrzeby i uświadom mu, że dla ciebie już się nie liczy. Dopiero wtedy narcyz czuje się pokonany i upokorzony.

Najlepsza zemsta na narcyzie: 3 metody

Po tych niezbędnych rozważaniach, jesteśmy gotowi, by przejść do części praktycznej. Zobaczymy wspólnie, jak zranić i upokorzyć narcyza za pomocą trzech metod, które zawsze działają.

1. Zlekceważ go

Jeśli ty i narcystyczny mężczyzna wciąż pozostajecie w kontakcie, doskonałym sposobem na zemstę za to, co ci zrobił, jest lekceważenie go i umniejszanie mu prywatnie i publicznie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszystko, co opowiada narcyz, choćby nie wiem, jak banalne było, brzmi jak film akcji, w którym to on jest głównym bohaterem. Otóż twoim zadaniem będzie sprawianie wrażenia zimnej, zdystansowanej i niezainteresowanej, gdy będzie miał zamiar opowiedzieć ci o swoich osiągnięciach.

Celowo zaprzeczaj mu, umniejszaj jego sprawność seksualną i traktuj go z wyrachowaniem. Już samo to wystarczy, by go głęboko zranić.

Jeśli zastanawiasz się, jak upokorzyć narcyza, możesz pójść jeszcze dalej i zdecydować się na zawstydzenie go przed innymi ludźmi. Na przykład powiedzieć o nim coś kompromitującego przy jego znajomych albo wyśmiać go w ich obecności.

2. Ignoruj go, gdy do ciebie wraca

Jeśli zastanawiasz się, jak zranić narcyza, który cię skrzywdził i w końcu zostawił, to z przyjemnością informuję, że zadanie wcale nie będzie trudne.

Wystarczy poczekać na jego powrót (narcyz zawsze wraca), a potem być obojętnym na jego seksualne zaloty.

Jeśli do ciebie pisze, odpowiadaj mu z opóźnieniem i półsłówkami, mało interesująco. Spraw, że będzie czuł się niepewnie i dając do zrozumienia, że jesteś zajęta czymś innym. Nie pozwól, by widział, że w ogóle jesteś zła. Powiedz mu natomiast, że nie masz do niego żalu.

jak upokorzyć narcyza

Krótko mówiąc, zachowuj się tak, jak wobec faceta, którego nie lubisz i który robi wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. Spójrz na niego z góry. A jeśli będzie chciał wyjaśnień lub będzie zbyt natarczywy, po prostu powiedz mu, że już nic do niego nie czujesz.

To go zniszczy i sprawi, że będzie czuł się upokorzony.

3. Zrób mu nadzieję, a potem odtrąć

Ta trzecia metoda zranienia narcyza jest najokrutniejsza ze wszystkich, ale i najpotężniejsza. To właśnie ona doprowadzi narcyza do szaleństwa w pełnym tego słowa znaczeniu.

Gdy ponownie się z tobą skontaktuje, tym razem okaż zainteresowanie. Zrób mu trochę nadziei i zaaprobuj jego próbę powrotu do ciebie. Zawsze jednak bądź niezdecydowana i nie pozwól mu się za bardzo zbliżyć do ciebie fizycznie.

Jeśli narcyz przechodzi do bardziej natarczywych zalotów, a jego intencje powrotu do ciebie stają się zupełnie jasne, udawaj, że grasz w tej samej drużynie. Ale tylko do czasu…

Poczekaj na idealny moment, gdy narcyz się wobec ciebie zdeklaruje, a wtedy powiedz mu, że w twoim życiu jest inny mężczyzna. Powiedz mu, że ostatnio zdałaś sobie sprawę, że jest ci lepiej z tym drugim. Widzisz w narcyzie tylko jako przyjaciela, ale nic więcej.

Założę się, że możesz już sobie wyobrazić jego reakcję, a przede wszystkim poczucie porażki i upokorzenia, jakie będzie odczuwał. To jest właśnie twoja słodka zemsta 😉

Jak zranić narcyza: podsumowanie

W tym poradniku podałem ci wiele ciekawych wskazówek. Wyjaśniłem, co najbardziej zaboli narcyza, jak go zranić i zemścić się na nim.

Pamiętaj jednak, że aby odnieść sukces w takim przedsięwzięciu, musisz najpierw zdystansować się psychicznie od narcyza.

Nie możesz planować, jak sprawić mu cierpienie, jeśli nadal jesteś w nim zakochana lub jeśli twoje emocje wobec niego są silne. W rzeczywistości, w takim przypadku znalazłby sposób, aby uzyskać przewagę i zmanipulować cię.

Twoja zemsta przyjdzie naturalnie, ale dopiero wtedy, gdy przestaniesz przywiązywać wagę do narcyza. Tylko wtedy, gdy w swoim życiu wejdziesz na wyższy poziom świadomości i dojrzałości. Dopiero wtedy, gdy maksymalnie odzyskasz poczucie własnej wartości.

P.S. Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem psychologii narcyza i tego, jak funkcjonuje on w związkach, zachęcam cię do przeczytania zaawansowanego poradnika „Sposób Na Narcyza„.

Wyjaśnione są w nim wszystkie sztuczki, które pozwolą ci unieszkodliwić mężczyznę o takich cechach i sprawić, że będzie on bardziej angażował się w związek z tobą. Można go znaleźć tutaj.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

3.9/5 - (41 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: