Jak zranić narcyza? Ten poradnik wyjaśni ci, co zaboli narcyza!

Jak zranić narcyza

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zranić narcyza i szukasz niezawodnych metod, które sprawią mu ból, to jesteś we właściwym miejscu!

Narcyzi krzywdzą ludzi, których spotykają na swojej drodze. Ci, którzy nie zdają sobie sprawy, kim naprawdę są narcyzi i jaką krzywdę mogą wyrządzić, stają się ich ofiarami. W konsekwencji jest im trudno uwolnić się od toksycznej relacji z narcyzami.

Na szczęście są też osoby, które w pewnym momencie potrafią powiedzieć „dość” i chcą przeciwstawić się negatywnemu wpływowi narcyza. Właśnie wtedy w głowie ofiary rodzi się kluczowe pytanie: „Jak zranić narcyza?”.

Jeśli jesteś taką osobą i chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, trafiłaś we właściwe miejsce. Z tego artykułu dowiesz się bowiem, co zaboli narcyza. Zanim rozpoczniesz lekturę, zrób test, który pozwoli ci ocenić, czy mężczyzna, z którym masz do czynienia, rzeczywiście jest narcyzem i w jakim stopniu narcystyczne cechy są w nim nasilone. Kliknij poniżej i zrób darmowy quiz:

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Czy można zranić narcyza?

Narcyz to człowiek zapatrzony w siebie, który ma świetne zdolności manipulacyjne. Nie potrafi on kochać innych, ale oczekuje, że bliskie osoby będą okazywały mu uwagę i podziw. W obliczu tych cech całkiem uzasadnione jest więc pytanie, czy narcyza naprawdę można zranić.

Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. Chociaż narcyzi zazwyczaj są niedostępni i nie zawsze łatwo jest znaleźć na nich sposób, to znając ich czułe punkty, można wywołać u nich cierpienie.

Jak przekonasz się z tego poradnika, jest to jednak dość żmudny proces, wymagający dużego skupienia, determinacji i energii. Dlatego, zanim zaczniesz myśleć o tym, jak zranić narcyza, powinnaś zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto podejmować tę próbę.

Zastanów się, czy naprawdę warto poświęcać mu jeszcze więcej czasu i energii, w sytuacji gdy bardzo cię skrzywdził. Może wygodniej będzie zakończyć relację i rozpocząć nowe życie?

Co zaboli narcyza

Jeśli jednak zdecydujesz, że chcesz zranić narcyza, musisz wiedzieć, że chęć zemsty za poniesione krzywdy lub cierpienia jest całkiem normalna, zwłaszcza gdy czujesz się oszukana i rozgoryczona. Chowanie urazy jest naprawdę wyczerpujące. Dlatego wybór należy do ciebie. Jeśli chcesz pozbyć się narcyza, jak najszybciej zakończ z nim relację. Jednak jeżeli chcesz dowiedzieć się, co zaboli narcyza, czytaj dalej.

Co zrani narcyza?

Aby wiedzieć, jak zranić narcyza, musisz najpierw zrozumieć, co spowoduje u niego cierpienie. Mówiąc prościej, musisz wiedzieć, jakie potrzeby ma narcyz, a następnie przestać je zaspokajać.

Na naszym blogu wyjaśnialiśmy już, że narcyz to osoba, która:

  • Uwielbia mieć kontrolę nad każdą sytuacją (i osobą);
  • Robi wszystko, aby być w centrum uwagi i zainteresowania innych;
  • Manipuluje ludźmi, aby zaspokoić swoje potrzeby;
  • Nadmiernie karmi swoje ego;
  • Nie cierpi, gdy ktoś odbiera mu „władzę”.

W konsekwencji, aby zranić narcyza, będziesz musiała unikać dalszego bycia ofiarą jego „sztuczek”. Narcyz żywi się uwielbieniem i podziwem, jakim obdarzają go ludzie, i zawsze szuka aprobaty. Nie przejmuje się on również tymi, którzy okazują mu nienawiść lub urazę.

Tak naprawdę jest to dla niego sytuacja idealna. Czuje wtedy, że jest w centrum uwagi, i otwarcie pokazuje, że negatywne emocje innych względem niego nawet w najmniejszym stopniu go nie dotykają.

Dlatego aby skutecznie skrzywdzić narcyza, unikaj okazywania mu oczywistej pogardy czy nienawiści. W przeciwnym razie narcyz czułby się bardzo pewny siebie i okazywałby swój triumf nad wszystkimi.

To, co boli narcyzów najbardziej, to brak zainteresowania nimi. Żywią się oni bowiem w głównej mierze twoją aprobatą, podziwem i tym, że napędzasz ich ego. Dlatego aby zranić narcyza, będziesz musiała przestać stawiać go w centrum swojej uwagi. To z pewnością sprawi, że poczuje ogromny, wewnętrzny ból.

Oprócz dążenia do zranienia narcyza możesz również chcieć go upokorzyć. I tu pojawia się drugie pytanie: jak upokorzyć narcyza? W rzeczywistości jest to o wiele prostsze niż myślisz. Wszystko, co musisz zrobić, to umniejszać wagę wszystkiemu, co powie.

Wiemy, że każda opowieść narcyza, nawet najbardziej błaha, przedstawiana jest przez niego niczym najlepszy film akcji, w którym jest on bohaterem każdej sceny. Zatem twoim zadaniem będzie okazywanie dystansu wobec każdej opowiadanej przez niego historii. Nie możesz zachwycać się tym, co mówi, i sugerować, że jesteś pod wrażeniem jego opowieści.

Kiedy znasz już potrzeby narcyza, wystarczy, abyś na nie nie reagowała. W ten sposób z całą pewnością sprawisz mu wielki ból. Więcej cennych informacji na temat narcystycznej osobowości i radzenia sobie z narcystycznym partnerem znajdziesz w e-booku „Sposób Na Narcyza„, który szeroko i szczegółowo omawia wszelkie aspekty relacji z narcyzem. Kliknij poniżej i dowiedz się więcej.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Jak zranić narcyza?

Tak jak wspomniałam, w teorii wszystko wydaje się proste. Ale co tak naprawdę musisz zrobić, aby zranić narcyza? Najpierw będziesz musiała popracować nad sobą.

Narcyzi mają specyficzną osobowość, do której należy podchodzić z uwagą, zwłaszcza w przypadku gdy zdecydujesz się przejąć kontrolę nad sytuacją. Na przykład, jeśli chcesz zmusić go do zapłacenia rachunków, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pokazanie mu, że jesteś samodzielna i niezależna, zarówno finansowo, jak i emocjonalnie.

Aby narcyz tobą nie manipulował, będziesz musiała wykonać ogromną pracę nad poczuciem własnej wartości. Narcyzi ostrożnie wybierają swoje ofiary. Są to zazwyczaj dobre, kochane i pomocne osoby, które rzadko przeciwstawiają się sposobowi życia, nawykom i zachowaniom narcyza.

Jeśli chcesz więc skrzywdzić narcyza, musisz nieco się zmienić. Nie sugeruję, abyś stała się złym człowiekiem, bo to nie przyniesie nic dobrego. To, nad czym musisz popracować, to rozwinięcie swojej wewnętrznej siły, która przyda ci się w najtrudniejszych sytuacjach.

co zrani narcyza

Dzięki temu narcyz zobaczy, że jesteś w pełni spełniona i zadowolona ze swojego życia. Są to uczucia, których on nie jest w stanie zaakceptować, gdyż te emocje zamiast czynić go szczęśliwszym, wręcz uniemożliwiają mu spokojne życie. Innymi słowy, jeśli chcesz zranić narcyza, staraj się być szczęśliwą i pokazuj, że jesteś zadowolona z życia oraz z tego, kim jesteś i co osiągnęłaś.

Oprócz pracy nad sobą, aby upokorzyć narcyza, będziesz musiała skorzystać z zasady zero kontaktu („no contact”). Aby wdrożyć ją w życie, musisz przestać zwracać na niego uwagę. Spraw, by nie był już więcej w centrum twojego zainteresowania.

Krótko mówiąc, powinnaś unikać wysłuchiwania jego opowieści, w których się wywyższa, reagowania na jego przechwały oraz odpowiadania na jakiekolwiek wiadomości lub telefony. Podsumowując: zniknij z jego życia, aby on mógł zniknąć z twojego, jednocześnie czując się obrażony i zraniony.

Co zaboli narcyza?

Narcyz rozwija swoją skomplikowaną osobowość na podstawie traum doznanych w przeszłości, które doprowadziły go do odczuwania przyjemności z manipulowania ludźmi.

Krótko mówiąc, narcyz jest ofiarą tego, czego doświadczył, ale jest również ofiarą samego siebie. Taki człowiek nie uznaje swoich zachowań za patologiczne. Po prostu żyje i nie odczuwa chęci obcowania ze swoją prawdziwą naturą.

W związku z tym, jeśli naprawdę chcesz spowodować u narcyza ból, będziesz musiała pokazać mu, kim naprawdę jest. Aby to zrobić, postaraj się wyłapać i przedstawić sytuacje, które uwidoczniły jego negatywny charakter, tak by nie mógł im zaprzeczyć i aby był zmuszony do obserwowania rzeczywistości, którą mu przedstawiasz.

Jednocześnie, jeśli znasz go dosyć dobrze, a przede wszystkim jeżeli znasz jego przeszłość, możesz spróbować przywołać traumatyczne wydarzenie z jego życia, które – w teorii – uczyniło go tym, kim jest obecnie.

Podsumowując, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jak zranić narcyza?”, trzeba znaleźć na niego sposób. Najlepiej postawić go w sytuacji, w której zmuszony jest przyjrzeć się sobie i swojemu zachowaniu. Wtedy będzie on musiał uznać wszystkie swoje wady, np. swoją podłość czy złość i, mówiąc bardziej ogólnie, wszystkie te cechy, które prowadzą go do niezdrowych zachowań w stosunku do bliskich mu osób.

Jeśli nadal nie wiesz, jak zranić narcyza zachęcam cię do lektury naszego e-booka „Sposób na narcyza”. Z jego pomocą poznasz jeszcze więcej wskazówek na temat radzenia sobie z narcyzem i dowiesz się, jak sprawiać mu ból. Dzięki znajomości metod manipulacyjnych stosowanych przez narcyzów, będziesz w stanie skutecznie im się opierać i poradzisz sobie w walce z tym typem osobowości.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

3.9/5 - (25 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.