Jak zdobyć narcyza: 5 strategii, by go w sobie rozkochać

jak zdobyć narcyza

Jak zdobyć narcyza? Czy da się go zaangażować emocjonalnie i sprawić, by się w tobie zakochał? Jak rozkochać w sobie narcyza?

Mężczyzna narcystyczny zawsze potrafi zafascynować innych ludzi. Jego zadbany wygląd i charyzma pomagają mu w naturalny sposób uwodzić kobiety, a także budzić zainteresowanie innych. Nie dziwi więc fakt, że i ty zastanawiasz się, jak zjednać sobie narcyza.

Jednak narcyz ma tendencję do bycia bardzo nieuchwytnym, jeśli chodzi o poważne związki. Bardzo ceni sobie swoją wolność i z trudem zakochuje się w kobiecie, godząc się na wejście z nią w związek na wyłączność.

Do tego konieczne jest zanurzenie się w jego mentalności. W tym artykule wyjaśnię, jak sprawić, by narcyz zakochał się dzięki 5 bardzo skutecznym sztuczkom psychologicznym.

Zapewniamy cię, że jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, to bez problemu uda ci się go przekonać do siebie!

Zanim jednak zaczniemy, zapraszam cię do wykonania tego szybkiego testu online, dzięki któremu dowiesz się, czy mężczyzna, którym jesteś zainteresowana, jest faktycznie patologicznym narcyzem, czy też ma jedynie lekkie cechy osobowości narcystycznej.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Dlaczego tak trudno jest zdobyć narcyza?

Jak już sobie powiedzieliśmy, narcystyczny mężczyzna to ciężki orzech do zgryzienia i nie jest łatwo go zdobyć lub sprawić, by się zakochał.

Nawet jeśli początkowo wydaje się, że przykułaś jego uwagę, nie należy za szybko cieszyć się ze zwycięstwa! Niekoniecznie przekłada się to na chęć z jego strony do wejścia w stały związek czy poznania cię na poważnie.

Narcyz, mając szeroki wybór kobiet, może być zainteresowany jedynie uwiedzeniem cię i zaciągnięciem do łóżka. W tym przypadku, gdy już zdobędzie to, czego chce, rozpłynie się w powietrzu, celując w kolejną zdobycz.

jak rozkochać w sobie narcyza

Narcyz może nawet cię zwodzić, otumaniać i sprawiać, że uwierzysz, że jesteś wyjątkowa. Po tym jak jednak przestaniesz być czujna, jego stosunek do ciebie nagle się zmieni. Jest to typowe przejście z fazy bombardowania miłością do fazy dewaluacji, w której narcystyczny mężczyzna zmienia się nagle i odsłania swoje prawdziwe oblicze.

Czytaj także: Czy narcyz może się zakochać?

Ale to nie znaczy, że powinnaś z niego zrezygnować! Uwiedzenie i zdobycie narcystycznego mężczyzny jest całkowicie możliwe, jeśli wiesz, jak to zrobić i jakich błędów unikać.

Poznając psychikę narcystycznego mężczyzny, a także jego słabości i zagrożenia, których należy się wystrzegać, masz duże szanse na przekonanie go do siebie i stworzenie z nim w miarę zrównoważonego i satysfakcjonującego związku.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do przeczytania ebooka „Sposób Na Narcyza„, który jest najrzetelniejszym źródłem w Polsce na temat tego, jak zdobyć narcystycznego faceta.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Jak zdobyć narcyza: 5 efektywnych strategii

Zobaczmy teraz, jak uwieść narcyza i nakłonić go do poważnego związku z tobą.

1. Dbaj o wygląd

Może to zabrzmi powierzchownie lub banalnie, ale w przypadku narcystycznego mężczyzny nie możesz sobie pozwolić na „odpuszczenie”. Aby zdobyć jakiegokolwiek innego mężczyznę, zwróciłabyś uwagę na swój wygląd – z narcyzem natomiast to konieczność.

Zastanów się: jaki jest najbardziej typowy obraz narcyza? On patrzy na siebie w lustrze, bo jest zakochany w sobie. W związku z tym nigdy nie mógłby pomyśleć o wejściu w relację z kobietą, która nie przywiązuje należytej wagi do własnej urody.

Jeśli więc naprawdę zamierzasz go zdobyć, postaraj się zadbać o każdy szczegół swojego wyglądu: paznokcie, opaleniznę, styl, fryzurę i makijaż. Wyglądając zawsze najlepiej, nie będziesz musiała walczyć o przyciągnięcie jego uwagi.

2. Bądź ambitna i skłonna do rywalizacji

Oprócz aspektu estetycznego, narcyz docenia uparte, ambitne i nastawione na rywalizację kobiety, które naprawdę zamierzają osiągnąć swoje cele. W przypadku narcyza nie mogłoby być inaczej.

Te cechy fascynują narcystycznego mężczyznę, ponieważ podkreślają, jak bardzo dana kobieta (czyli ty) jest mu równa. Aby wygrać z narcyzem, musisz nastawić się na zdobycie jego szacunku, a jaki jest lepszy sposób niż wykazanie się determinacją?

jak rozkochac narcyza

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię: nie próbuj z nim konkurować. Narcyz musi mieć możliwość wyrażania swojego „potencjału” bez żadnych zakłóceń.

W związku z tym nie próbuj stwarzać mu dyskomfortu lub trudności, ponieważ w przeciwnym razie jego ego ucierpi, a ty będziesz tą, która poniesie konsekwencje. Nie może czuć się pozbawiony wartości czy lekceważony. Zawsze o tym pamiętaj, nawet po tym, jak już go przekonasz do siebie.

3. Wykaż się empatią

Człowiek narcystyczny szuka kogoś, kto może zaspokoić jego potrzeby i kto jest w stanie odpowiedzieć na jego wymagania. Dlatego jego potencjalna partnerka musi wykazywać się wysokim poziomem empatii.

Empatia to cecha, której wszyscy szukamy w partnerze, ale dla narcyza to podstawowy wymóg. Jeśli nie okażesz empatii, wszystkie inne techniki wyjaśnione w tym artykule pomogą niewiele albo w ogóle.

Jeśli natomiast narcyz widzi, że jesteś empatyczna, miła i bierzesz pod uwagę innych, zda sobie sprawę, że możesz być właściwą osobą, z którą zbuduje związek. W rzeczywistości twoja empatia jest dla niego gwarancją, że będziesz w stanie zaspokoić jego potrzeby.

4. Wysyłaj mu mieszane sygnały

Aby uwieść narcystycznego mężczyznę, musisz pamiętać, aby nigdy nie odsłaniać się za bardzo ze swoimi uczuciami. Innymi słowy, niech twoje zainteresowanie i uczucia do niego nie będą oczywiste, bo gdy tylko to dostrzeże, zacznie odczuwać potrzebę nowych bodźców.

Faza uwodzenia to prawdziwe wyzwanie dla narcystycznego mężczyzny. Czerpie ogromną przyjemność z prób zdobycia nowej kobiety. Jeśli zbytnio ułatwisz mu zabawę, nie będzie mógł udowodnić sobie, że podbił cię swoimi atutami i nie będzie zainteresowany kontynuowaniem znajomości.

Dobrą techniką do wykorzystania w tym zakresie jest wysyłanie narcyzowi mieszanych sygnałów, aby go zdezorientować i zaintrygować. Oto kilka przykładów:

 • Najpierw wykażesz zainteresowanie poznaniem go, by wkrótce potem zniknąć.
 • Jednego dnia poświęcisz mu uwagę, a następnego będziesz bardziej zdystansowana.
 • Jednego dnia napiszesz do niego pierwsza, a następnego nawet nie odpowiesz.
 • Zgodzisz się na spotkanie z nim, tylko po to, by w ostatniej chwili je odwołać.

Utrzymywanie go w niepewności w ten sposób znacznie pobudzi jego zainteresowanie tobą. Jego przerośnięte ego popchnie go do jeszcze cięższej pracy, aby cię zdobyć. Przecież on nigdy nie przyznałby się do porażki!

Wszystko musi jednak współistnieć w bardzo delikatnej równowadze: z jednej strony musisz sprawić, by widział, że jesteś nim zainteresowana i jesteś w stanie zaspokoić jego narcystyczne potrzeby, ale z drugiej strony musisz go stymulować, uświadamiając mu, że nie tak łatwo cię zdobyć.

Aby zrozumieć, jak w praktyce stosować tę technikę oraz wiele innych przydatnych strategii zdobywania narcystycznego faceta, zapraszam do przeczytania poradnika „Sposób Na Narcyza„.

5. Poznaj jego mentalność

Wreszcie, zarówno aby zdobyć narcyza, jak i aby móc go przy sobie zatrzymać, trzeba będzie dokładniej przestudiować jego mentalność i zachowanie.

Bycie narcyzem nie oznacza jedynie zadbanego wyglądu i wielkiej miłości do samego siebie, ale znacznie więcej. Oto na przykład, co powinnaś wiedzieć o narcystycznym mężczyźnie:

 • ma trudny charakter, często się czepia;
 • ma tendencję do wykorzystywania i kontrolowania innych ludzi;
 • nieustannie szuka uwagi, pochlebstw i komplementów;
 • często manipuluje swoją partnerką i nawiązuje z nią toksyczną relację;
 • bardzo często oszukuje i mówi kłamstwa;
 • nie ma empatii i myśli tylko o sobie;
 • ma bardzo charakterystyczne zachowania z seksualnego punktu widzenia;
 • relacje z nim są prawie zawsze intensywne i cykliczne.

Tak więc obcowanie z narcystycznym mężczyzną może być naprawdę niebezpieczne i dobrze jest nauczyć się bronić przed nim, przewidując jego ruchy. Aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o jego osobowości i sposobie myślenia, jeszcze raz zapraszam cię do pobrania e-booka „Sposób Na Narcyza„.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Jak rozkochać narcyza: wykorzystaj jego słabe punkty

Wreszcie, być może zastanawiasz się, jak sprawić, by narcyz zakochał się w tobie. Jest to całkowicie możliwe, jeśli nauczysz się wykorzystywać to, co jest jego piętą achillesową.

Poza posiadaniem nieproporcjonalnego ego, narcyz uwielbia mieć kontrolę i być w pozycji nadrzędnej wobec partnerki. Nie może pozostawić spraw przypadkowi, po prostu dlatego, że nie jest w stanie tego zrobić.

W związku z tym można powiedzieć, że kontrola jest piętą achillesową narcyza, a zatem będzie to broń, której będziesz musiała potajemnie użyć, aby go rozkochać. W fazie początkowej, czyli randkowej, pozwól swojemu narcyzowi uwierzyć, że ma nad tobą kontrolę, sprawiając, że czuje się ważny w twoim życiu.

jak rozkochać narcyza

To jest pewność, której on szuka, więc aby zaangażować go romantycznie, musisz początkowo być gotowa dać mu to, czego chce. Gdy już osiądzie na laurach, możesz go zaskoczyć: odebrać mu to, co dawałaś mu do tej pory, i pokazać, że masz na niego istotny wpływ.

To zachowanie wprowadzi go w stan zagubienia, a jednocześnie wzbudzi element emocjonalny, który narcyz tak bardzo stara się stłumić.

Jak zdobyć narcyza: nigdy nie trać czujności!

Teraz, gdy wyjaśniłem najlepsze techniki uwodzenia, zdobywania i rozkochiwania w sobie narcyza, trzeba powiedzieć jasno: nie myśl, że utrzymywanie z nim relacji jest łatwe.

Może czasami będziesz się czuć, jak w niebie, ale znacznie częściej będziesz cierpieć męki piekielne z jego powodu. W rzeczywistości narcyz jest złym partnerem i nie jest w stanie kochać autentycznie, oddając całego siebie swojej partnerce.

Możesz go uwieść, owinąć w okół palca, sprawić, że zakocha się w tobie i utrzymywać jego pożądanie. Nie oczekuj jednak, że będziesz przez niego kochana w taki sposób, w jaki byś chciała. Gdy tylko stracisz czujność, narazisz się na wielkie rozczarowanie.

P.S. Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem mentalności narcyza i tego, jak funkcjonuje on w związkach, zapraszam cię do przeczytania szczegółowego poradnika „Sposób Na Narcyza„, który wyjaśnia wszystkie sztuczki, jak unieszkodliwić mężczyznę o takich cechach i sprawić, by bardziej zaangażował się w wasz związek. Można go znaleźć tutaj.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

3.5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.