Szukaj
Close this search box.

Jak zdobyć faceta po raz drugi: 4 kroki, by uwieść go na nowo

jak zdobyć faceta po raz drugi

Jak zdobyć faceta po raz drugi? Jak na nowo zdobyć byłego partnera?

Jeśli zadajesz sobie powyższe pytania, prawdopodobnie znajdujesz się w jednej z poniższych sytuacji:

  • twój facet z tobą zerwał, a ty chcesz go odzyskać;
  • to ty z nim zerwałaś, ale żałujesz i chcesz wiedzieć, czy masz jeszcze szanse to odkręcić;
  • widzisz, że wasz związek jest zagrożony, a twój facet traci zainteresowanie.

Być może sama już doszłaś do wniosku, że skoro raz udało ci się go kiedyś zdobyć, dlaczego nie miałabyś odnieść sukcesu ponownie? Oczywiście, sytuacje są różne, ale faktycznie, jedną z podstaw odzyskania faceta jest wzbudzenie w nim podobnych emocji jak wtedy, gdy zwrócił na ciebie uwagę i zakochał się w tobie po raz pierwszy.

Jeśli chcesz wiedzieć, co dokładnie powinnaś zrobić w zależności od punktu wyjścia, w jakim się znajdujesz, zachęcam cię do sięgnięcia po najpełniejszy i najlepszy na rynku poradnik odzyskania ex. „Klucz Do Odzyskania„, bo o nim mowa, poprowadzi cię krok po kroku, od zrozumienia twoich błędów, przez metamorfozę, po chwilę prawdy czyli spotkanie z byłym. Znajdziesz go tutaj.

Za chwilę jednak, na potrzeby tego wpisu, omówimy jak zdobyć faceta po raz drugi. Zanim zaczniemy, proponuję ci zrobienie krótkiego, bezpłatnego testu online, dzięki któremu dowiesz się, jakie są twoje szanse na odzyskanie byłego. Poświęć 2 minuty i poznaj wynik!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Czy da się rozkochać drugi raz?

Słowem wstępu odpowiedzmy sobie na pytanie, czy da się rozkochać drugi raz byłego faceta. Pocieszy cię zapewne to, że odpowiedź jest twierdząca, ale muszę poczynić tu kilka uwag.

Oczywiście, istnieje szansa na rozkochanie w sobie po raz drugi byłego, jednak zazwyczaj wiąże się to z wprowadzeniem odpowiednich zmian i podejściem opartym na świadomości.

Pierwszym kluczowym krokiem jest zrozumienie, że uczucia nie znikają z dnia na dzień, a wspólne przeżycia i więzi pozostawiają pewien ślad w sercu. Chodzi więc nie tyle o wywołanie uczucia od nowa, co raczej o obudzenie go z uśpionej lub osłabionej formy.

Po drugie, nie da się zapomnieć o wspólnych momentach i emocjach, które razem przeżywaliście. Wspomnienia te mogą stanowić bazę do odbudowy i wzmocnienia związku.

Trzecim aspektem jest cierpliwość i akceptacja. Proces ponownego rozkochania byłego faceta nie jest natychmiastowy. Wymaga czasu, pracy i zaangażowania. Ważne jest, aby unikać presji i pozwolić uczuciom rozwijać się naturalnie.

Podsumowując, możliwe jest rozkochanie w sobie byłego, ale wymaga to wysiłku, otwartości na zmiany i pracy nad relacją. To proces, który wymaga cierpliwości, zrozumienia i akceptacji, że uczucia potrzebują czasu, by ponownie się rozbudzić.

Jak zdobyć faceta po raz drugi: krok po kroku

Zwróćmy teraz uwagę na najważniejsze aspekty procesu odzyskania. To właśnie dzięki nim zrozumiesz, jak zdobyć faceta po raz drugi czyli jak wykorzystać swój potencjał, by poderwać go i sprawić, by za tobą szalał tak, jak w najlepszym okresie waszego związku.

Bez względu na to, czy jesteście obecnie parą, czy właśnie się rozstaliście, poniższe porady pozwolą ci wpłynąć na wasze relacje tak, że w końcu zacznie się coś rozwijać – coś, co następnie ma szansę zadziałać na twoją korzyść!

W międzyczasie warto, żebyś przeczytała wpis o tym, jak odzyskać byłego chłopaka, w którym krok po kroku zostały opisane najważniejsze elementy strategii odzyskania byłego partnera.

1. Poznaj przyczyny rozstania

Żeby wiedzieć, w jakim kierunku zacząć działać, należy dobrze się zastanowić, co było prawdziwą przyczyną waszego rozstania. Oto możliwe przyczyny z jego strony:

1. Brak nowych bodźców: twój facet się z tobą nudzi i niczym go nie zaskakujesz. Nie robicie wspólnie fajnych, ciekawych rzeczy, być może się zaniedbałaś, jesteś przewidywalna i zwyczajnie nie stymulujesz go do działania.

2. Brak równowagi zaangażowania: związki zaczynają przeżywać kryzys, kiedy jedno z partnerów wyraźnie bardziej się angażuje od drugiego. W rezultacie jedna osoba coraz bardziej się czuje zagrożona, podczas gdy druga coraz bardziej wycofuje się z relacji.

3. Zbyt duża presja: wywierałaś presję na swoim partnerze, np. chciałaś żeby wasz związek szybko się przeobraził w coś bardziej oficjalnego, zaczęłaś deklarować mu miłość i oczekiwałaś od niego tego samego, choć on nie czuł się na to gotowy.

4. Kontrola i zazdrość: im bardziej kontrolowałaś swojego partnera, im bardziej byłaś o niego zazdrosna i podejrzliwa wobec niego, tym bardziej on miał ochotę coś przed tobą ukryć. Między wami zabrakło zaufania, więc partner zaczął się wycofywać.

5. Rozczarowanie i zdrada: to najbardziej oczywista przyczyna. Jeśli poważnie rozczarowałaś swojego faceta albo co gorsza wyszła na jaw twoja nielojalność wobec niego, aby go ponownie zdobyć, będziesz musiała porządnie odkupić swoje winy.

Przeczytaj też: Jak odzyskać faceta po zdradzie?

Więcej powodów zerwania, błędów przed i po rozstaniu oraz porad z tym związanych znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania„. Kliknij poniżej, by zapoznać się z zawartością e-booka.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

2. Zmień dynamikę waszych stosunków

Czy dotychczas uganiałaś się za swoim facetem, ciągle zabiegałaś o jego względy, stawiałaś go w centrum wszechświata i dostosowałaś do niego całe swoje życie? Czy to ty zawsze inicjowałaś wasze spotkania i organizowałaś wam czas? A może dążyłaś do tego, by to on robił wszystko tak, jak ty tego chcesz? Zmień to!

Pierwszym krokiem do zmiany jest przekształcenie dynamiki waszych relacji. Co to oznacza?

Musisz przestać do niego wydzwaniać, wypisywać, próbować się z nim spotkać. Im bardziej będziesz naciskać, tym bardziej on się będzie odsuwał. Między wami musi zostać utworzona przestrzeń, która da mu możliwość zrobienia kroku w twoją stronę.

Wprowadź zatem zasadę braku kontaktu. Pozornie jest ona banalna, ale mnóstwo osób się przed nią wzbrania z obawy przed tym, że partner definitywnie wycofa się ze związku. W rzeczywistości jednak brak kontaktu potrafi zdziałać cuda.

Przez kilka tygodni (co najmniej 2-3) nie odzywaj się do swojego byłego, nie śledź jego profili na mediach społecznościowych i nie reaguj na jego zaczepki. To sprawi, że przestanie czuć presję z twojej strony, ale też będzie zaskoczony twoim zachowaniem. Staniesz się dla niego niedostępna, a to już będzie dla niego silnym bodźcem.

Jeśli wciąż jesteście parą, po prostu daj mu więcej przestrzeni i sama się nieco zdystansuj. Nie zgrywaj obrażonej, ale znajdź sobie jakieś zajęcie, częściej wychodź sama z domu i nie wściekaj się, kiedy to twój partner chce od ciebie odpocząć.

3. Wykorzystaj dystans, by go zaskoczyć

Brak kontaktu to czas, w którym sama będziesz bardzo zajęta przygotowaniami. Musisz praktycznie od razu wziąć się do roboty. Brak kontaktu powoduje tylko, że robisz to w sekrecie. Tym samym masz większe szanse na wywołanie efektu „wow”.

jak zdobyć faceta na nowo

Zacznij od tego, żeby psychicznie stanąć na nogi. Jeśli rozstanie było dla ciebie emocjonalnym ciosem, musisz wziąć się teraz w garść. Poświęć kilka dni na przepracowanie bólu. Masz prawo się wypłakać, ale z każdym dniem musisz po trochu wychodzić z tego stanu.

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jakie błędy popełniłaś w związku, pomyśl, jak je naprawić. Opracuj dokładny plan. Jak od teraz będziesz reagować na różne sytuacje? Jak zamierzasz rozwiązywać wasze problemy? Co i jak chcesz poprawić?

Teraz skupmy się na tych aspektach, które pozwolą ci na nowo go zdobyć. Dla facetów najsilniejszym bodźcem jest nowość. To właśnie ona sprawia, że mogą mieć skłonność do skoku w bok czy częstych zmian partnerek. I o ten element musisz najbardziej zadbać. Oto kilka sugestii:

  • Zmień coś w swoim wyglądzie. To nie powinna być drastyczna zmiana. Odświeżenie fryzury, zadbanie o detale jak paznokcie czy makijaż mogą wiele zdziałać. Facet dostrzeże, że pojawiło się coś nowego.
  • Idąc tym tropem, możesz odświeżyć także swoją garderobę. Postaw na kobiecy, ale nieco nonszalancki styl. Niewymuszona, ale podkreślająca wdzięki stylizacja będzie bardzo sexy. Zwłaszcza, jeśli twój facet zapamiętał cię w powyciąganym dresie…
  • Pomyśl o nowym hobby. Szczególnie aktywność fizyczna może podziałać na wyobraźnię. Co pomyśli twój facet, jeśli dowie się, że zaczęłaś biegać, ćwiczyć jogę, regularnie pływać, tańczyć czy gimnastykować się na rurze?
  • Uaktywnij też swoje życie towarzyskie. Zwłaszcza, jeśli twój facet narzekał na monotonię w związku. Powinnaś częściej umawiać się na mieście ze znajomymi czy też więcej podróżować.

Jak uwieść byłego faceta: zaawansowane techniki

Przejdźmy teraz do najtrudniejszego etapu finalnego, kiedy musisz wznowić z nim kontakt i pokazać się od jak najlepszej strony, by rozkochać go w sobie na nowo.

Najlepiej jeśli masz możliwość spotkania go niby przypadkiem. Jeśli naprawdę dawno cię nie widział, a da się zauważyć, że jesteś kompletnie inną osobą, dużo bardziej pogodną, atrakcyjną i budzącą ciekawość, długo nie będzie mógł zapomnieć o tym spotkaniu.

Wystarczy, że się przywitasz i zamienisz maksymalnie dwa zdania. Bądź nieco tajemnicza, ale uprzejma i wesoła. Daj mu jednak do zrozumienia, że masz sporo zajęć i nie możesz przeciągać rozmowy. Możliwe, że sam zasugeruje kolejne spotkanie, gdy będziesz miała więcej czasu…

Alternatywnie możesz też zgłosić się do niego w jakiejś niewinnej sprawie. Poproś go o pomoc lub radę, żeby poczuł się doceniony. Możesz też zapytać go o nazwę lokalu, w którym byliście razem na pierwszej randce. Z jednej strony wzbudzisz jego dawne wspomnienia. Z drugiej, może zacząć się zastanawiać, z kim zamierzasz tam pójść…

Przynętę możesz zostawić też w mediach społecznościowych. Zmień zdjęcie profilowe, daj do zrozumienia, że robisz coś nowego i masz aktywne życie towarzyskie. Dobre wrażenie zrobi zdjęcie, które pokaże cię w kontekście innych ludzi. Jeśli chcesz wzbudzić lekką zazdrość, możesz tak zasugerować, że np. jesteś z kimś na kolacji we dwoje…

Niektóre techniki odzyskania byłego i zdobycia faceta na nowo potrafią być naprawdę podstępne, ale i bardzo skuteczne. Oto niektóre z nich:

WIELKA PRZYNĘTA –> Posłuży ci do wzbudzenia w twoim byłym ciekawości, nasili zainteresowanie z jego strony i zachęci go do zaangażowania się na nowo w wasz związek.

SPOTKANIE KOMBINOWANE –> Nawet sobie nie wyobrażasz, jak skuteczne może być „przypadkowe” spotkanie z twoim byłym, jeśli zostanie przeprowadzone we właściwy sposób i przede wszystkim jeśli będziesz dobrze przygotowana do rozmowy z nim.

ZABÓJCZY TANIEC –> Z pomocą tego podstępu będziesz trzymać swojego byłego w szachu. Jego reakcja, a także odzyskanie mogą być naprawdę natychmiastowe.

TECHNIKA GABLOTY –> Dzięki tej technice będziesz w stanie odbudować swoją wartość w oczach byłego faceta. Przekonasz go, że zostawienie cię było dużym błędem.

TECHNIKA ROZPOWSZECHNIANIA –> Jedna z moich ulubionych technik, ponieważ jest użyteczna w większości przypadków. Mimo że nie jest bezpośrednia, pomoże ci zdobyć dużo punktów w oczach twojego byłego.

SZTUCZKA Z ODMAWIANIEM –> Na skrajne przypadłości potrzeba skrajnych rozwiązań. Nie zalecam tej techniki we wszystkich przypadkach, ale często może mieć ona zaskakujące efekty, np. kiedy on stracił zainteresowanie twoją osobą, widzi w tobie tylko przyjaciółkę albo spotyka się z inną.

Jeśli powyższe techniki cię zainteresowały, szczegółową instrukcję ich wykorzystania znajdziesz w poradniku „Klucz Do Odzyskania„. Wypełnij formularz poniżej, by pobrać za darmo pierwszy rozdział:

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jak zdobyć faceta po raz drugi: podsumowanie

Mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu masz już chociaż ogólne pojęcie o tym, jak zdobyć faceta po raz drugi. Moja ostatnia rada jest bardzo prosta.

Spróbuj sobie przypomnieć, jak wyglądało wasze pierwsze spotkanie. Pomyśl, co twojego faceta w tobie oczarowało. Co sprawiło, że stracił dla ciebie głowę? To właśnie jest twój punkt wyjścia. Postaraj się odtworzyć coś, czego już raz przecież dokonałaś!

Pamiętaj, by jednocześnie mieć na względzie powody waszego rozstania lub ochłodzenia stosunków. Jeśli nadal czujesz się zagubiona i boisz się, że popełnisz błąd, mam dla ciebie dobrą wiadomość.

Zapisując się na bezpłatny fragment e-booka, uzyskujesz dostęp do serii codziennych maili. W wiadomościach znajdziesz cenne porady, które poprowadzą cię w tym delikatnym dla twojego związku momencie.

Życzę ci powodzenia!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.4/5 - (10 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: