Jak zatrzymać kobietę, która chce odejść w 8 krokach

jak zatrzymać kobietę która chce odejść

Jak zatrzymać kobietę, która chce odejść? Jak zatrzymać dziewczynę przy sobie, kiedy chce zerwać?

Te pytania zadaje sobie każdy zakochany facet, który czuje, że jego związek wisi na włosku. Być może i ty widzisz, że twoja partnerka coraz bardziej się oddala lub powiedziała ci wprost, że ma wątpliwości. Może postawiła ci ultimatum, a może chce, żebyście zrobili sobie przerwę?

W każdym razie czujesz, że ważą się twoje losy, i chcesz wiedzieć, co zrobić, by zatrzymać przy sobie kobietę swojego życia. Radzę ci czytać dalej, bo w desperacji możesz popełnić błędy, które ją od ciebie oddalą jeszcze bardziej.

Za chwilę przedstawię ci 7 kroków, które powinieneś zrobić, jeśli chcesz, by twoja partnerka zmieniła zdanie. Znajdziesz tu też wiele przydatnych źródeł z poradami dotyczącymi związku i odzyskania.

Przed rozpoczęciem lektury, zrób darmowy test online, który wskaże, jakie procentowo masz szanse na odzyskanie kobiety, która chce odejść.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak zatrzymać dziewczynę przy sobie, kiedy chce zerwać?

Zacznę od wyjaśnienia pewnej zasady. Najczęściej, gdy kobieta chce odejść, najlepiej jest jej na to pozwolić. Dlaczego?

Desperackie błagania i obietnice nie dadzą natychmiastowych rezultatów. Twoja partnerka myśli o odejściu już od pewnego czasu i nie zmieni swojego stanowiska w jednej chwili.

Dlatego zamiast na siłę ją zatrzymywać, pozwól jej odejść albo zrobić przerwę, a ty w tym czasie przystąp do działań, które naprawdę mogą przynieść efekty.

Taka strategia sprawdzi się w szczególności, gdy:

  • twoja partnerka straciła zainteresowanie tobą, związek zaczął ją nudzić;
  • spotykacie się od niedawna, a ona jest niezdecydowana, czy chce czegoś więcej;
  • twoja dziewczyna rozważa odejście do innego faceta.

Właściwie istnieje jeden przypadek, kiedy lepsze będzie podjęcie działania natychmiast. Jest to sytuacja, w której twoja partnerka chce odejść, ponieważ się pokłóciliście, i wiesz, że to spontaniczna decyzja.

Wówczas lepiej od razu wyciągnąć rękę i zaproponować rozwiązanie, które pomoże wam zrozumieć nawzajem wasze potrzeby i dać sobie szansę.

Przeczytasz o tym więcej w „Kluczu Do Odzyskania” – najlepszym poradniku, który tłumaczy krok po kroku, jak odzyskać byłą z wykorzystaniem psychologicznych sztuczek i znajomości mechanizmów damsko-męskich.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak zatrzymać kobietę, która chce odejść: 7 kroków

Po tym koniecznym wstępie przejdźmy do 7 kroków, które pozwolą ci zatrzymać kobietę, która chce odejść. Jak już zapowiedziałem wcześniej, będziesz musiał pozwolić jej się od ciebie oddalić, by mieć szansę na skłonienie jej do powrotu.

1. Zostaw jej przestrzeń

Pierwszy krok zasygnalizowałem już wcześniej. Jeśli twoja partnerka informuje cię, że ma wątpliwości, nie wie, czy wasz związek ma sens, i chce sobie to wszystko lepiej przemyśleć, daj jej na to warunki. W praktyce musisz po prostu odpuścić, przestać napierać, zostawić ją w spokoju.

Im bardziej będziesz napierał, tym bardziej ona będzie się dystansować, bo w sposób naturalny sama będzie szukała dla siebie tej przestrzeni.

Jeśli natomiast dostanie ją od razu od ciebie, to po pierwsze nie będzie musiała robić kroku do tyłu, a po drugie być może będzie zaskoczona, że zareagowałeś w ten sposób. I właśnie to zaskoczenie spowoduje, że jej uwaga skupi się na tobie.

2. Zminimalizuj kontakt

Konsekwencją zrobienia przestrzeni swojej dziewczynie jest zminimalizowanie kontaktu z nią. Ona sama prawdopodobnie będzie chciała na jakiś czas zaprzestać spotkań, telefonów i wymiany wiadomości, może się wyprowadzi na jakiś czas, jeśli mieszka u ciebie.

jak zatrzymać dziewczynę

Jeśli nie powie ci wprost, że chce ograniczyć kontakt, ty to zrób – to będzie miało nawet jeszcze lepszy efekt. Daj jej do zrozumienia, że pewnie oboje musicie sobie to przemyśleć i najlepiej będzie przez jakiś czas się do siebie nie odzywać. Twoje stanowisko znów wzbudzi w niej ciekawość.

Pamiętaj, żeby być konsekwentnym. Nie możesz proponować, że nie będziecie się do siebie odzywać, a następnego dnia zacząć do niej wypisywać, bo akurat wypiłeś dwa piwa i poczułeś się bardzo samotny.

3. Zrozum, dlaczego chce odejść

Bez względu na to, czy twoja dziewczyna już poczyniła pewne kroki, żeby się od ciebie oddalić, czy też wisi nad tobą groźba zerwania, kluczowe jest zrozumienie, dlaczego tak się stało.

Zazwyczaj, jeśli dziewczyna nagle zaczyna się dystansować i mówić, że ma wątpliwości, to znaczy, że nie przekonuje ją dostatecznie związek z tobą. Prawdopodobnie straciła zainteresowanie, znudziłeś jej się, może poznała ostatnio kogoś interesującego, a może nie wierzy w to, że możesz być dla niej partnerem na całe życie.

Grunt, że stwierdziła, że może nie powinna inwestować wszystkiego w ten związek. Oczywiście, mógł pojawić się jakiś inny, konkretny problem, ale wtedy raczej nie będziesz miał kłopotu z jego wskazaniem.

4. Opracuj plan działania

Kiedy już udało ci się trochę zdystansować, a także zidentyfikowałeś powód oddalenia się od ciebie twojej dziewczyny, należy przystąpić do bardziej konkretnych działań.

Zastanów się, jak możesz naprawić błędy, które popełniłeś. Zrób listę i wypisz sobie możliwe rozwiązania. Chodzi o konkretne propozycje: jak możesz znowu wzbudzić jej zainteresowanie, jak możesz pokazać jej, że ci zależy, jak możesz poświęcić jej więcej uwagi?

Rozplanuj sobie w czasie, co i kiedy zrobisz. Zastanów się też, jak dyskretnie pokażesz efekty swojej pracy. Najlepiej będzie wykorzystać media społecznościowe i wspólne znajomości.

5. Zadbaj o siebie

Zakładając, że najprawdopodobniej twoja dziewczyna przestała się tobą interesować, odbierać od ciebie nowe, pobudzające bodźce, a być może nawet zwróciła swój wzrok ku komuś innemu, musisz wziąć się w garść i zadbać o siebie.

jak zatrzymać kobietę

Charakter mężczyzny jest ważny dla kobiety, ale na pewno nie zignoruje ona faktu, że uprawiasz sport, dobrze się ubierasz, masz ciekawe hobby czy zdobywasz nowe umiejętności. Choć wydaje się to przyziemne i drugoplanowe, to prawda jest taka, że możesz jej tym zaimponować.

Nie musisz przy tym udawać kogoś, kim nie jesteś. Rób to, co sprawia, że sam dobrze się czujesz ze sobą. To doda ci pewności siebie i uroku, który natychmiast rozwieje wątpliwości twojej partnerki.

6. Działaj dyskretnie, ale skutecznie

Jak już wspomniałem, nie możesz wypaść zbyt ostentacyjnie. Twojej dziewczynie wyda się podejrzane, gdy zobaczy, że nagle z dnia na dzień przeszedłeś metamorfozę. Będzie wiedziała, że desperacko próbujesz ją zatrzymać, a nie o to chodzi.

Ograniczenie kontaktu i dystans dają ci możliwość działania z większą dyskrecją. Zadbaj natomiast o kontrolowane „przecieki”. Niech do twojej dziewczyny dotrą informacje o tobie, ale pośrednio.

Wasi wspólni znajomi mogą jej o czymś napomknąć, ale nie proś ich o to wprost. Wystarczy, że im się pochwalisz swoimi osiągnięciami, a sami prawdopodobnie puszczą informację dalej. Od czasu do czasu wrzuć coś w relacji na Instagramie, opublikuj zdjęcie, oznacz udział w wydarzeniu.

7. Zmień jej decyzję

W końcu musi dojść do konfrontacji i do skłonienia jej do zmiany decyzji. Jako facet powinieneś doprowadzić do waszego spotkania, podczas którego będziecie mogli być sam na sam.

jak zatrzymać dziewczynę przy sobie kiedy chce zerwać

Najlepiej będzie umówić się na coś w rodzaju randki, najlepiej pod wieczór, by ewentualnie mogła się skończyć w domu jednego z was. Możecie też się spotkać na imprezie, na której znów spróbujesz ją poderwać.

Tak czy inaczej sukcesem, do którego powinieneś dążyć, jest fizyczne zbliżenie się do niej. Gdy to się uda, prawdopodobnie ona zauważyła twoje zmiany i stwierdziła, że warto dać ci drugą szansę.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę?

Jak ratować związek, gdy ona chce odejść?

Powyższe rady są tak naprawdę uniwersalne. Jeśli np. jesteś w związku małżeńskim i chcesz zatrzymać żonę, która chce odejść, również powinieneś dać jej przestrzeń, zrozumieć swoje błędy i spróbować je naprawić, a także stać się bardziej atrakcyjny w jej oczach.

Może się jednak zdarzyć, że twoja partnerka jeszcze nie powiedziała ci, że chce odejść. Ty jednak przeczuwasz, że coś się zaczyna sypać. Częściej się kłócicie, mniej ze sobą rozmawiacie, nie spędzacie już tak wspólnie czasu jak kiedyś, a relacje intymne wyraźnie się pogorszyły.

To rzecz jasna oznacza kryzys w związku, który może doprowadzić do rozstania, jeśli w porę nie zaczniecie działać. Możesz uprzedzić przykre konsekwencje i zacząć poprawiać komunikację między wami, pracować nad bliskością i więzią.

Dobrym rozwiązaniem może być podjęcie terapii dla par, ale jeśli twoja partnerka nie wyraża takiej chęci, wciąż jeszcze masz szansę ratować wasz związek i ją przy sobie zatrzymać.

Wystarczy, że sięgniesz do solidnego poradnika, w którym znajdziesz gotowe rozwiązania problemów i ćwiczenia dla par. „Pogotowie Dla Związku” dostarczy ci zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej.

E-book porusza nawet tak skomplikowane problemy jak zdrada, separacja i rozwód czy nadmierna zazdrość i kontrola. Dotyka delikatnych kwestii braku seksu czy oddalenia się od siebie partnerów po pojawieniu się dziecka.

Kliknij poniżej, aby zapoznać się lepiej z treścią tego bardzo życiowego poradnika. A jeśli potrzebujesz pomocy w ocenie problemów w twoim związku, przystąp do testukliknij tutaj – który wskaże, jaka jest kondycja waszej relacji.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

Jak zatrzymać kobietę, która chce odejść: podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki powyższym poradom, wiesz już, jak zatrzymać kobietę, która chce odejść. Zrozumiałeś, że nie zrobisz tego siłą ani nachalnymi prośbami, ale czymś zupełnie odwrotnym.

W istocie, najlepsze, co można zrobić, by ratować związek, to dać drugiej osobie to, czego ona w tej chwili potrzebuje: a więc przestrzeń, czas i spokój. W drugiej kolejności musi od ciebie otrzymać to, czego jej brakowało. Prawdopodobnie są to bodźce, które rozbudzą jej ciekawość i pragnienie bycia przy tobie.

Musisz pamiętać, że nie każdy związek da się uratować. Nie zawsze będziesz w stanie zatrzymać przy sobie dziewczynę, która chce zerwać. Nie zmusisz nikogo do miłości, a każdy ma prawo być szczęśliwy.

To jednak nie znaczy, że masz nie podjąć próby! Zwłaszcza, jeśli widzisz szanse na powodzenie. Dlatego bez względu na wszystko motywuję cię do działania. W najgorszym wypadku po prostu zyskasz coś dla siebie, a nie będzie ci dane podzielić się tym z byłą partnerką.

Przypominam ci o e-booku „Klucz Do Odzyskania„, który najlepiej wyjaśni ci, jak odzyskać kobietę, która już odeszła albo wyraźnie chce odejść.

W szczególności polecam ci zapisanie się do naszego newslettera w postaci codziennego wsparcia na drodze do odzyskania. W pierwszym mailu otrzymasz również niespodziankę: pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania” za darmo!

Dowiesz się z niego, jakie powinieneś przyjąć nastawienie mentalne, by odzyskać swoją dziewczynę. Wypełnij formularz poniżej i odbierz fragment książki:

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

5/5 - (2 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.