Jak zapomnieć o byłej dziewczynie: 6 niezbędnych kroków

Jak zapomnieć o byłej

Nie umiem zapomnieć o byłej… Jak przestać o niej myśleć? Jak zapomnieć o byłej dziewczynie i pójść dalej?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, wiem dobrze, jak musisz się czuć… Związek, który się kończy, albo zawód miłosny, kiedy ta druga osoba nie odwzajemnia naszych uczuć, są przyczynami ogromnego bólu, jakiego przychodzi nam doświadczać w życiu.

Zapomnienie o kimś i pójście dalej z własnym życiem bez tej osoby wydaje się nierealnym przedsięwzięciem, zwłaszcza, kiedy ten ktoś był dla nas wyjątkowo ważny. Mówię tak, ponieważ przeżyłem to na własnej skórze i to nie raz…

W dzisiejszym wpisie chcę wytłumaczyć ci, jak zapomnieć o dziewczynie, otrzeć łzy i szybko stanąć na nogi. Wyszczególniłem 6 kluczowych kroków, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie po rozstaniu w możliwie najkrótszym czasie.

Dowiesz się również, jak zapomnieć o byłej, gdy codziennie się widujecie lub gdy zraniła cię, a ty nie potrafisz uleczyć złamanego serca.

Zachęcam cię również do wykonania tego testu online, żeby przekonać się, czy masz jeszcze szansę, żeby ją odzyskać. Jeśli uzyskasz pozytywny wynik (prawdopodobieństwo powyżej 60%), być może warto będzie podjąć starania o odzyskanie byłej partnerki, w przeciwnym razie lepiej będzie o niej zapomnieć.

Jak radzisz sobie z zawodem miłosnym?

Jak zapomnieć o byłej: 6 kroków

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie

Zobaczmy zatem od razu, jak zapomnieć o byłej, uporać się z bólem po rozstaniu i zacząć nowe życie jako szczęśliwa i niezależna osoba.

Przygotowałem dla ciebie 6 porad, które pozwolą ci szybciej przestać myśleć o byłej dziewczynie, stanąć na nogi i oddzielić grubą kreską związek, który zakończył się niepowodzeniem.

1. Zaakceptuj koniec waszego związku

Pierwszym krokiem, żeby zapomnieć o dziewczynie, jest zaakceptowanie rozpadu waszego związku.

Kiedy dochodzisz do wniosku, że odzyskanie jej nie jest możliwe albo że nie tędy droga, konieczne jest całkowite przyjęcie do siebie faktu, że już nigdy nie będziecie razem.

Mam tu na myśli dobrowolną decyzję, nie reakcję na to, że cię zostawiła: musisz postanowić, że to koniec. Jesteś mężczyzną i potrafisz to zrobić. Wykaż się determinacją, idź naprzód i przestań analizować jej zachowania. Odetnij się kompletnie od niej i podążaj własną drogą!

Idziesz na spotkanie z wielką zmianą, która może być pozytywna lub negatywna w zależności od podejścia, jakie od teraz przyjmiesz. Jesteś panem swojego życia. Nie obawiaj się nieznanego.

Zburzenie równowagi, do którego doszło, zawsze powoduje lęk, ale w większości przypadków stanowi okazję do rozwoju, a następnie odnalezienia dojrzalszej i szczęśliwszej harmonii. Słowo tego, kto już przez to przeszedł!

2. Przepracuj ból

Po dotarciu do tego punktu właściwe będzie przyznanie sobie czasu na opłakanie straty, odczuwanie pustki, którą była dziewczyna zostawiła w twoim życiu, i przeżywanie głębokiego bólu. Usiłując za wszelką cenę zająć się czymś, żeby rozproszyć negatywne myśli, poczułbyś się chwilowo lepiej, ale nie pomogłoby ci się to uporać z uczuciami1.

Powinieneś natomiast poświęcić uwagę odczuwanemu bólowi, nauczyć się w niego wsłuchiwać i leczyć go – nauczyć się dezynfekować ranę, żeby stopniowo zaczęła się goić i nie zostawiała po sobie negatywnych śladów w twojej psychice i w twoim sercu. To jedyny sposób na całkowite przebrnięcie przez rozpad związku i zapomnienie o miłości.

Istnieją bardzo skuteczne techniki, które przyspieszą ten proces, wspomogą wyzdrowienie psycho-emocjonalne i sprawią, że złamane serce szybko zostanie pozbierane w całość. Znajdziesz je w e-booku „Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym„.

3. Zrób porządki

jak zapomnieć o byłej dziewczynie

Nie możesz liczyć na to, że zapomnisz o dziewczynie, jeśli całe twoje otoczenie przypomina ci o niej. Zdjęcia, pamiątki, przedmioty, prezenty… Wszystkie te rzeczy muszą zejść ci z oczu. Zamknij je w pudle i wynieś ze swojego pokoju.

Podobnie telefon komórkowy może mieć bardzo negatywny wpływ na twój nastrój. Jestem pewny, że więcej niż raz dziennie wchodzisz na jej profil w mediach społecznościowych, śledząc jej poczynania i szukając nowych wiadomości na jej temat, albo czytasz wasze stare rozmowy na WhatsAppie, karmiąc się nostalgią i smutkiem.

Kategorycznie musisz przestać to robić

Ukryj, usuń ze znajomych lub zablokuj swoją byłą w mediach społecznościowych i komunikatorach. Usuń wasze stare wiadomości albo przenieś je chociaż do archiwum, żeby nie mieć do nich bezpośredniego dostępu. Nie jest to łatwy krok, ale poczujesz się lepiej, jeśli go zrobisz2.

To banalne, co powiem, ale i tak to zrobię: nie możesz się więcej widywać ani utrzymywać kontaktu ze swoją byłą.

4. Wejdź na ścieżkę rozwoju

Po tym, jak ktoś cię zostawi lub odtrąci, poczujesz większą niż kiedykolwiek wcześniej motywację, żeby wziąć się do roboty i zmienić na lepsze siebie i swoje życie. Jesteś mężczyzną, masz jaja i dlatego będziesz czuł dużą potrzebę, żeby pokazać sobie, ale pośrednio także osobie, która cię skrzywdziła, że jesteś wart o wiele więcej, niż teraz się wydaje.

Możesz znów stanąć na nogi i uczynić swoje życie dziełem sztuki. Dlatego pamiętaj, że ten moment stwarza ci ogromną szansę.

Jeśli będziesz potrafił ukierunkować swoją energię i motywację na konkretną ścieżkę rozwoju osobistego i poprawy, zobaczysz, że twoje życie zacznie przynosić ci niesamowite efekty w bardzo krótkim czasie.

Nawet nie wiesz, ilu znam ludzi, którzy przeszli cudowną przemianę po tym, kiedy ktoś z nimi zerwał. Uczynili to, co mogło być postrzegane jako nieszczęście, punktem zwrotnym w swoim życiu.

Jeśli chcesz wraz ze mną wstąpić na ścieżkę rozwoju osobistego, zachęcam cię do lektury mojego e-booka „Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym„. Znajdziesz w nim wiele inspiracji, które pozwolą ci zmienić twoje życie na lepsze, zwiększyć swoje poczucie własnej wartości i zyskać większą samoświadomość.

Na tej stronie znajdziesz prezentację wszystkich rozdziałów książki.

Odkryj metodę i najlepsze techniki, żeby przestać cierpieć z miłości, szybko zapomnieć o ex i zbudować sobie cudowne życie.

5. Sięgaj po nowe doświadczenia

Jak zapomnieć o dziewczynie?

Próbuj nowych rzeczy i poznawaj nowych ludzi!

Wykorzystaj ten czas na robienie rzeczy, które prawdopodobnie ostatnio zaniedbywałeś, jak np. odkrywanie świata wokół siebie albo zanurzenie się w swoich pasjach i zainteresowaniach.

Wszystko się nada: zapisz się na kurs tańca lub fotografii, ucz się nowego języka, zacznij chodzić na siłownię, wyrusz w podróż sam lub w towarzystwie przyjaciół.

Zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej i szybko zdołasz wypełnić pustkę, którą zostawiła po sobie twoja była, zwłaszcza, jeśli poznasz nowe grono znajomych, którzy wzbogacą twoje życie.

6. Spotykaj się z innymi kobietami

Kolejnym i ostatnim krokiem, który pozwoli ci zapomnieć o byłej dziewczynie w sposób zdecydowanie najszybszy, jest spotykanie się z przedstawicielkami płci przeciwnej.

jak przestać myśleć o byłej

Otaczanie się innymi kobietami zapewni ci to poczucie obfitości konieczne do tego, żeby zepchnąć twoją eks na drugi plan. Pomoże ci także odzyskać wiarę w siebie, którą mogłeś nieco stracić po rozpadzie twojego ostatniego związku.

Ale uwaga… Nie radzę ci od razu angażować się w nowy związek3.

Na tym etapie nie jesteś jeszcze gotów na kolejną relację miłosną: twoje uczucia są skrajnie zmienne, a poza tym nie odzyskałeś jeszcze w pełni swojej niezależności.

Angażując się zbyt szybko, rozczarowałbyś tylko nową dziewczynę albo gorzej – ograniczyłbyś swoją zdolność do samodzielnego zmierzenia się z przeszkodami, które na twojej drodze stawia życie.

Moja rada to spotykać się z wieloma kobietami i nie zaczynać z żadną z nich relacji na wyłączność.  Będziesz mógł znów związać się z kimś na stałe, kiedy zaczniesz się już czuć dobrze z samym sobą jako singiel.

Nie umiem zapomnieć o byłej: co to znaczy?

Nie umiem zapomnieć o byłej, chociaż od naszego rozstania minęło już dużo czasu. Mam wrażenie, że nigdy nie będę w stanie związać się już z inną dziewczyną!

Nawet po roku to normalne, że dalej myślisz o swojej byłej dziewczynie. W dalszym ciągu pozostaje ona osobą, której poświęciłeś dużo swojej mentalnej i uczuciowej energii, swojej uwagi i swojego czasu. To wszystko nie może nagle rozpłynąć się w powietrzu i nie zdołasz zniszczyć myśli skierowanych do niej.

Mimo to, jeśli nadal jest ci źle z powodu rozpadu waszego związku, bardzo za nią tęsknisz, a twoja była dziewczyna zaprząta twoje myśli od świtu do nocy, prawdopodobnie popełniłeś jeden z tych błędów:

  • Kontaktowałeś się z nią po rozstaniu, być może nawet czasami się z nią widywałeś i nie znalazłeś siły, żeby zdystansować się do niej w sposób zdecydowany przez pewien czas.
  • Nie skupiłeś się wystarczająco na robieniu postępów i dostarczaniu nowych bodźców w swoim życiu.

W tym wypadku moją radą jest rozpoczęcie wszystkiego od zera, tym razem z właściwym podejściem. Udawaj, że wasz związek zakończył się wczoraj, przeczytaj wpis od początku i zacznij działać!

Przypominam ci, że przy ocenie tego, jak radzisz sobie z zawodem miłosnym, pomoże ci rozwiązanie poniższego testu:

Jak radzisz sobie z zawodem miłosnym?

Jak zapomnieć o dziewczynie, która cię zdradziła i zraniła

Jak zapomnieć o byłej, która cię zraniła? Wybacz jej.

Wybacz jej za to, co ci zrobiła, i wybacz sobie za to, że nie wzbudzałeś szacunku. Teraz i tak już jest po wszystkim. Musisz zrzucić z siebie niepotrzebny balast, który trzyma cię przy ziemi i od nowa wystartować ze swoim życiem. Dojdzie do tego, jak tylko szczerze przebaczysz swojej byłej za to, co zrobiła4.

Możesz napisać jej ostatni list, kiedy będziesz już na to gotowy, albo powiedzieć jej to przy okazji przypadkowego spotkania: „wybaczam ci to, co zrobiłaś, nie żywię do ciebie żadnej urazy”.

Nie musisz nawet z nią rozmawiać, bo najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy samemu z tego, że jej przebaczyłeś.

Jak zapomnieć o dziewczynie, którą stale widujesz

nie umiem zapomnieć o byłej

Jeśli widujesz ją każdego dnia, moją radą jest zmiana otoczenia tak, żeby jak najskuteczniej ograniczyć z nią kontakt. Bardzo trudno jest zapomnieć o dziewczynie, jeśli widujesz ją codziennie: moglibyśmy porównać to do gojenia rany i jednoczesnego regularnego rozdrapywania jej, zanim się zabliźni.

Zacznij umawiać się z innymi ludźmi, zmień grono znajomych, zmień pracę i unikaj jak ognia wszystkich miejsc, gdzie mógłbyś ją spotkać.

Jeśli nie możesz zmienić kompletnie środowiska, w którym ją stale widujesz, powinieneś skupić się na wzbogaceniu swojego życia poza tym miejscem. To dostarczy ci nowych bodźców, dzięki którym wkrótce pojawią się nowe tematy, wokół których zaczną krażyć twoje myśli.

Jak zapomnieć o dziewczynie, która nie odwzajemnia uczuć

Niekiedy słyszę pytania w stylu: „jak zapomnieć o dziewczynie, która nie odwzajemnia moich uczuć?” albo „jak zapomnieć o dziewczynie, która ma chłopaka?”,albo jak zapomnieć o dziewczynie, którą kocham?.

Zapewniam cię, że procedura wygląda dokładnie tak samo jak ta, którą omówiłem wyżej: musisz przestać poświęcać tej osobie uwagę, bo na nią nie zasługuje, i zacząć kierować ją na nową dziewczynę, która odwzajemni twoje zainteresowanie i uczucia.

Obsesyjne koncentrowanie się na osobie, która nawet nie uraczy cię spojrzeniem, może być skrajnie szkodliwe dla twojego poczucia własnej wartości. Im szybciej weźmiesz ją na dystans, tym szybciej poczujesz się lepiej…

Dziękuję ci za doczytanie do końca mojego wpisu o tym, jak zapomnieć o byłej dziewczynie. Mam nadzieję, że ci się przyda!

Jeśli nadal chcesz wraz ze mną kontynuować spróbować poradzić sobie z zawodem miłosnym, zachęcam cię do lektury mojego e-booka „Nowy Początek Po Zawodzie Miłosnym”.

Zapewniam cię, że już po przeczytaniu pierwszych stron zobaczysz, że trafiłeś na doskonały poradnik, który pomoże ci zmierzyć się z tym okresem twojego życia w najlepszy z możliwych sposobów.

Odkryj metodę i najlepsze techniki, żeby przestać cierpieć z miłości, szybko zapomnieć o ex i zbudować sobie cudowne życie.

Źródła

  1. https://www.psychologytoday.com/us/blog/head-games/201806/3-ways-get-over-your-ex ↩︎
  2. https://mashable.com/article/how-to-block-ex-phone-photos-social-media-online ↩︎
  3. https://www.verywellmind.com/how-to-start-dating-after-a-breakup-6741121 ↩︎
  4. https://www.psychologytoday.com/us/blog/living-forward/201508/5-ways-move-ex-you-still-love ↩︎
4.8/5 - (59 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.