Jak zadośćuczynić po zdradzie i prosić o wybaczenie: 5 porad

jak zadośćuczynić po zdradzie

Jak zadośćuczynić po zdradzie? Jaki jest właściwy sposób na uświadomienie swojej drugiej połówce, że to, co się stało, jest błędem, który już nigdy się nie powtórzy? Od czego zacząć?

W trakcie trwania związku może wydarzyć się wiele rzeczy: nieoczekiwane sytuacje, zmiany kursu, przemyślenia, a nawet zdrady. A jeśli trafiłeś na ten przewodnik, oznacza to, że nawet jeśli na to nie liczyłeś, jesteś w sytuacji, w której musisz zadośćuczynić po zdradzie.

Wiem, że teraz martwisz się i boisz, że twój partner (lub partnerka) nie będzie w stanie przezwyciężyć tego błędu. Jednak jak zobaczymy, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, postawisz partnera w sytuacji, która pozwoli przezwyciężyć ten kryzysowy moment.

Zanim jednak zaczniesz czytać, proponuję ci wykonanie bardzo przydatnego testu online, który pomoże ci dokładnie określić twoje szanse na powrót do związku z partnerem. Kliknij na poniższy przycisk i dowiedz się, czy masz co najmniej 50% szans!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Wybaczenie po zdradzie: czy jest możliwe?

Świadomość, że partner miał intymne doświadczenia z inną osobą, nigdy nie jest łatwą wiadomością do przetrawienia.

Jednak czasami tak się dzieje. Sprawy mogą nie układać się dobrze od kilku miesięcy, nie jesteście intymnie związani lub związek wszedł w tunel nudy i bierności. Krótko mówiąc, powodów, które doprowadziły cię do zdrady partnera, może być wiele. Nie próbuję cię usprawiedliwiać, ale sprawić, byś zrozumiał.

Jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, czy można ci wybaczyć zdradę, a pierwszym krokiem jest zrozumienie przyczyn, które doprowadziły cię w ramiona innej osoby. Jest to ważne zarówno dla ciebie, jak i po to, by zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji.

jak prosić o wybaczenie

Co więcej, zidentyfikowanie powodów, dla których znalazłeś się w tej sytuacji, pomoże ci zrozumieć, czy kontynuowanie związku z partnerem jest naprawdę tym, czego chcesz. Pozwól, że wyjaśnię: po zdradzie skupiamy się prawie wyłącznie na fazie wybaczania, ponieważ czujemy się winni tego, co się stało i czujemy się źle ze sobą.

Rzadziej jednak zastanawiamy się nad tym, czy to, co się wydarzyło, było kroplą, która przelała czarę goryczy. Niewykluczone, że była to czara pełna niezadowolenia, nieporozumień, nieszczęścia i braku perspektywy, uczuć i wizji.

Tak więc zadośćuczynienie za zdradę jest możliwe, jeśli masz odpowiednią podstawę, aby móc prosić o przebaczenie. Musisz mieć pewność, że to się nigdy więcej nie powtórzy i być świadomym, że to, czego naprawdę chcesz, poza przebaczeniem, to kontynuowanie związku.

Chodzi o to, że jeśli chcesz mieć drugą szansę, musisz być pewien, że chcesz jej całym sobą, a nie tylko z powodu poczucia winy, które cię dziś dręczy. Podsumowując, uzyskanie przebaczenia za zdradę jest możliwe w zależności od tego, co czujesz i czego chcesz.

Jak zadośćuczynić po zdradzie i prosić o wybaczenie?

Po zadaniu sobie właściwych pytań i znalezieniu odpowiedzi, których szukałeś, możesz zacząć podejmować pierwsze kroki, aby skłonić partnera do wybaczenia ci zdrady.

Droga, którą masz przed sobą, nie jest ani prosta, ani szybka. Mówimy o bardzo delikatnym temacie i dlatego musisz być przygotowany na emocjonalny rollercoaster. Czasami będziesz mieć wrażenie, że sprawa jest już prawie załatwiona, innym razem, że to niemożliwe.

Ale to wszystko jest normalne. Wybaczenie zdrady wymaga czasu, cierpliwości, odwagi i miłości, którą wszyscy powinni mieć szansę odkryć na nowo. Krótko mówiąc, nie daj się złapać w pośpiechu, aby osoba zdradzona ci wybaczyła, ponieważ będziesz musiał działać zgodnie z jej tempem.

Przyjrzyjmy się teraz pięciu wskazówkom, które pomogą ci poradzić sobie z tą delikatną sytuacją w najlepszy możliwy sposób i postawić się w najlepszej możliwej pozycji, abyś mógł zadośćuczynić po twoim błędzie:

1. Weź na siebie odpowiedzialność

Jeśli chodzi o zdradę partnera, wiemy, że w większości przypadków para przeżywała kryzys. Być może to właśnie ten kryzys spowodował wyobcowanie, które doprowadziło do zdrady partnera.

Dlatego w tym momencie możesz również czuć się trochę ofiarą sytuacji. Możesz mieć rzeczy, na które chcesz poskarżyć się swojemu partnerowi, lub wymówki, aby uchronić się przed odpowiedzialnością za to, co zrobiłeś: „ostatnio mnie zaniedbywał/a, zawsze był/a w pracy, nie czułem/am się już pożądany/a ani kochany/a…”.

Jeśli jednak chcesz naprawić zdradę, ważne jest, abyś przyznał się do błędu i wziął na siebie pełną odpowiedzialność, bez usprawiedliwiania się.

Prawdziwą ofiarą w tej sytuacji jest twój partner. Pomimo tego, jak źle się działo, udało mu się pozostać ci wiernym i nie szukać rozrywki gdzie indziej. Nie szukaj więc wymówek ani usprawiedliwień: staw czoła sytuacji i weź na siebie odpowiedzialność.

2. Przeproś skutecznie

Drugą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, aby naprawić zdradę, jest szczere i skuteczne przeproszenie partnera. Jakkolwiek dziwnie może brzmieć mówienie o „skuteczności” w odniesieniu do tej sytuacji, jest to w rzeczywistości fundamentalny aspekt.

Kiedy popełnisz taki błąd, czujesz się zmuszony przepraszać swojego partnera raz za razem, na wiele różnych sposobów i kiedy tylko masz okazję. Jednak liczba przeprosin nie ma znaczenia, liczy się tylko ich jakość.

Dlatego ważne jest, aby być szczerym, powiedzieć, jak jest i podkreślić, że jest to błąd, który nigdy się nie powtórzy. Musisz być w stanie przekazać szczerość i żal, ale bez powtarzania tych samych rzeczy pięć razy dziennie każdego dnia.

Możesz na przykład rozważyć napisanie listu do partnera, w sposób wskazany w podręczniku „Klucz do odzyskania„. Pisemne przeprosiny są zawsze skuteczniejsze i mają większy wpływ niż przeprosiny słowne. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam do odwiedzenia tej strony.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

3. Daj mu czas i przestrzeń

Wiem, że teraz boisz się, że partner nie może ci wybaczyć i że jesteś bliski całkowitej utraty go. Musisz jednak spróbować postawić się w jego sytuacji, abyś mógł zrozumieć, czego naprawdę potrzebuje na tym etapie.

Słuszne jest wzięcie odpowiedzialności i proszenie o przebaczenie w skuteczny sposób, ale nie można oczekiwać, że sprawy ustabilizują się z dnia na dzień. Ktokolwiek musi wybaczyć zdradę, musi zmierzyć się z ogromnym bólem i prawie zawsze potrzebuje czasu i przestrzeni.

Postaraj się więc być wyrozumiały i nie naciskaj na swojego partnera, nawet jeśli właśnie to chciałbyś zrobić. To dobrze, że ma czas na przetworzenie tego, co się stało, ponieważ to on będzie musiał ci wybaczyć.

4. Bądź przy nim

Zdrada oznacza zerwanie zaufania, a wraz z nią wiary w ciebie. To, nad czym musicie wspólnie popracować, to odbudowanie utraconego zaufania, choć będzie to wymagało czasu i cierpliwości.

Czasami będziesz mieć wrażenie, że partner jest zdystansowany, innym razem, że chce się kłócić i sprzeczać, a jeszcze innym, że nie chce ci wybaczyć. Przy wszystkich tych okazjach, niezależnie od tego, jakie to trudne, musisz starać się w miarę możliwości unikać konfrontacji.

jak prosić o wybaczenie po zdradzie

Staraj się raczej być obecny, wyrozumiały i zaszczepić w nim poczucie bezpieczeństwa, którego obecnie mu brakuje. Nawet jeśli się do tego nie przyzna, to właśnie tego teraz potrzebuje. I tylko ty możesz sprawić, że zda sobie sprawę z tego, jak poważne są twoje intencje.

5. Okaż swoje zainteresowanie

Porada nr 3 polegała na tym, aby dać mu przestrzeń, unikając bycia nachalnym i domagania się rzeczy, których obecnie nie jest w stanie ci dać. Nie oznacza to jednak, że powinieneś udawać, że nie istniejesz lub sprawić, że poczuje twoją nieobecność.

Całość opiera się na idealnym balansowaniu pomiędzy „daję ci twoją przestrzeń” a „staram się pokazać ci, że cię kocham”. Krótko mówiąc, to tak, jakbyś musiał podbić swojego partnera od nowa, bez całej swobody, którą miałeś na początku.

Postaraj się być wobec niego wyrozumiały i pokaż mu naturę swoich uczuć i intencji. Musisz odzyskać związek i ważne jest, aby w tym procesie ujawnić się z konkretnymi przejawami miłości.

Jak zadośćuczynić po zdradzie: podsumowanie

Ten przewodnik dobiega końca i jestem przekonany, że porady, które przeczytałeś, będą dla ciebie bardzo pomocne w wyznaczeniu kursu, który pomoże ci zadośćuczynić po zdradzie.

Jak powiedzieliśmy, nie będzie to łatwe, ponieważ będą chwile wzlotów i upadków, które sprawią, że pomyślisz, że nie dasz rady. Jeśli jednak naprawdę chcesz przywrócić swój związek na właściwe tory i nadrobić to, co się stało, ważne jest, abyś się temu przeciwstawił.

Jednocześnie jednak musisz mieć konkretny, bezpieczny i skuteczny plan działania. Te 5 wskazówek, które poznaliśmy dzisiaj, stanowią podstawę, od której będziesz musiał zacząć, ale po położeniu fundamentów musisz mieć cały potrzebny materiał, aby móc przystąpić do odbudowania relacji.

Dlatego kończę ten przewodnik, polecając ci przeczytanie ebooka „Klucz do odzyskania„. Chcesz wiedzieć, jak zadoścuczynić po zdradzie i na nowo rozpalić namiętność między tobą a twoim partnerem?

Przeczytaj tę książkę i zastosuj w praktyce to, co w niej znajdziesz!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.