Szukaj
Close this search box.

Jak zachowuje się osoba, która zdradza: 10 oznak niewierności

jak zachowuje się osoba która zdradza

Skąd wiadomo, że jest się zdradzanym? Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to pewnie podejrzewasz już, że jesteś ofiarą niewierności.

Podejrzenie, że zostało się zdradzonym jest jednym z najgorszych uczuć na świecie. Możesz mieć wrażenie, że ziemia się pod tobą zapada. To przeczucie, że twoja ukochana osoba ma romans i cię okłamuje, sprawia, że kwestionujesz wszystko, co wiedziałeś o swoim związku.

Momentami już nie wiesz, czy wszystko to wytwór twojej wyobraźni, czy są jakieś zachowania, na które warto zwrócić uwagę u partnera… Jedno jest pewne – ciągłe zastanawianie się, analizowanie, życie w niepewności może zrujnować zdrowie psychiczne.

Oznaki zdrady wyglądają inaczej w każdym związku, ale istnieją pewne schematyczne zachowania, których można szukać. Oczywiście, nie wszystkie te sytuacje będą równoważne z tym, że jesteś zdradzany. Natomiast mogą to być sygnały ostrzegawcze.

Zanim zaczniemy: pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć jest to, że jeśli podświadomość podpowiada ci, że twój partner cię zdradza, to możesz mieć rację. Właśnie temu służy ten artykuł: aby pomóc ci wyróżnić niepokojące zachowania u osoby, która zdradza.

Dopiero wtedy możesz zacząć zbierać dowody potrzebne do konfrontacji z partnerem. A w tym pomoże ci mSpy, czyli aplikacja do śledzenia telefonu partnera. Kliknij tutaj, aby ją wypróbować już teraz!

mSpy to aplikacja, która pozwala dowiedzieć się, kiedy i z kim on (lub ona) rozmawia na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie.

Jak zachowuje się osoba, która zdradza: 10 niepokojących zachowań

Temat zdrady w związku to bardzo delikatna kwestia. W końcu decydując się na związek, obydwoje obdarowujecie się kredytem zaufania. Gdy jednak z jednej strony pojawia się podejrzenie o niewierności, to zazwyczaj znaczy, że ktoś dał do tego powody.

Ale jak rozpoznać, że partner cię zdradza? Niewątpliwie, jeśli przyłapiesz swoją drugą połówkę na mieście w ramionach kogoś innego, sprawa jest dość oczywista. Często jednak oznaki niewierności są znacznie bardziej subtelne, wręcz niezauważalne.

Warto też zauważyć, że zdrada niekoniecznie musi być wyłącznie fizyczna. Istnieje też zdrada emocjonalna, gdy partner cię zaniedbuje i wdaje się w głębszą relację uczuciową z inną osobą. Doświadczenie zdrady emocjonalnej sprawia przynajmniej taki sam ból.

Niezależnie od tego, czy masz obawy dotyczące nowych zachowań u partnera, czy też masz już poważne podejrzenia, że twój wybranek lub wybranka sypia z kimś innym: występują pewne oznaki zdrady, na które należy zwrócić uwagę.

Wymienione zachowania nie muszą być waszym wypadku bezpośrednim dowodem zdrady. Ale zdecydowanie mogą oznaczać, że należy otworzyć szerzej oczy..

Przejdźmy więc do sedna: jak zachowuje się osoba, która zdradza?

1. Brak zainteresowania partnerem

W sytuacji potencjalnej zdrady, mogą pojawić się różne oznaki, które sygnalizują zmiany w relacji. Przede wszystkim możesz zauważyć, że w ostatnim czasie twój partner czy twoja partnerka traci tobą zainteresowanie. Druga osoba staje się emocjonalnie obojętna, dystansuje się.

jak rozpoznać zdradę

Stopniowo zanika przeczucie, że jesteś kochany/a. A wraz z nim wszystkie drobne gesty: dotyk, trzymanie za rękę, pocałunki czy przytulanie. Atmosfera między wami staje się chłodna, być może osoba zdradzająca zaczyna cię unikać lub nie może patrzeć ci w oczy.

Innymi słowy, nie przejmuje się już twoimi uczuciami. Nie pyta cię o szczegóły dnia w pracy czy wyjścia ze znajomymi… ponieważ zwyczajnie go to nie interesuje. To oznaka, że myśli partnera zaprząta już wyłącznie kochanek czy kochanka.

2. Ukrywanie telefonu czy komputera

Pierwszą rzeczą, którą musimy tu podkreślić jest to, że każdy ma prawo do prywatności. Jednak żyjąc w czasach przepełnionych technologią, nieuniknione jest, że zdrada często zaczyna się w Internecie.

A jak zachowuje się osoba, która zdradza w kwestii swojego telefonu? Zaczyna obsesyjnie go pilnować. Na przykład, zawsze położy go ekranem w dół, albo nigdy nie zostawi cię z nim sam na sam. Zdradzający/a będzie się bał, że przez przypadek go zdemaskujesz.

Partner będzie nerwowo zachowywać się podczas korzystania z telefonu przy tobie: nie odbierze połączeń, wyjdzie, by porozmawiać, natychmiast wygasi ekran, gdy wejdziesz do pokoju, lub zwyczajnie wścieknie się, gdy będziesz chciał/a dotknąć urządzenie.

Twoje podejrzenia powinny zacząć się właśnie w tym momencie, szczególnie jeśli wcześniej nie było takich sytuacji.

Jeśli uznałeś/łaś, że twój partner w ostatnim czasie dziwnie zachowuje się wobec swojego telefonu, zawsze możesz to skontrolować za pomocą aplikacji mSpy.

3. Wzmożone korzystanie z mediów społecznościowych

To kolejna potencjalna oznaka niewierności. Oczywiście, nie będzie tak w każdym przypadku, jeśli jednak w ostatnim czasie mogłeś/aś zauważyć u drugiej połówki nadmierne korzystanie z social mediów, jest to powód do podejrzeń.

jak zachowuje się facet który zdradza

Ponadto, nieustanne lajkowanie i komentowanie zdjęć innych osób w mediach społecznościowych to poważny red flag dla waszego związku. Takie zachowanie to jedna z oznak mikrozdrady i w tym wypadku częściej dotyczyć może płci męskiej.

Jak zachowuje się facet, który zdradza? Cóż, prawdopodobnie nie obejrzy się za inną, idąc ze swoją partnerką za rękę na spacerze… ale za to zostawi lajki pod zdjęciami obcych kobiet na Instagramie.

Nadmierne korzystanie z social mediów jest też niepokojące, jeśli partner czy partnerka, pomimo wrzucania swoich atrakcyjnych zdjęć, niekończących się relacji z podróży czy też filmików z wieczornych wyjść, równocześnie nigdy nie pokazuje na nich drugiej połówki.

Oznacza to, że na swoim profilu woli być postrzegany jako singiel, utrzymując związek w tajemnicy, aby nie „odstraszyć” potencjalnych zainteresowanych.

4. Przykładanie większej uwagi do wyglądu

Zdrada może skłonić osobę do refleksji nad swoim życiem. A jak wiadomo, w szczególności u płci pięknej, nagła chęć zmiany wizerunku jest kojarzona zazwyczaj z rozpoczęciem nowego etapu.

jak zachowuje się kobieta która zdradza

Jak zachowuje się kobieta, która zdradza w kwestii swojego wyglądu? Zaczyna przywiązywać do niego ogromną wagę, bo w ten sposób stara się zaimponować nowej osobie, z którą nawiązała kontakt.

Zazwyczaj będzie to nowa fryzura, zmiana stylu ubierania się lub ciągłe martwienie się swoim wyglądem. Kwestia może dotyczyć również mężczyzn i objawiać się na przykład wzmożonym dbaniem o siebie, częstszymi wizytami na siłowni. Czyli generalnie wszystkimi czynnościami, które poprawiają poczucie atrakcyjności.

5. Defensywność w komunikacji

Zdrowa relacja opiera się przede wszystkim na otwartej komunikacji. Odgrywa ona kluczową rolę w związku, a jej brak może stworzyć podatne warunki na wystąpienie zdrady lub być jej oznaką.

Osoba, która zdradza, będzie czuć się niekomfortowo podczas rozmów z partnerem. W szczególności, gdy masz już pewne podejrzenia co do zdrady i próbujesz to z nią omówić, może zareagować ucieczką od konwersacji, a nawet złością i agresją.

Co więcej, używanie zwrotów „Dlaczego pytasz?” lub „Dlaczego mnie podejrzewasz?” też może być niepokojące. Świadczy o tym, że zdradzający potrzebuje więcej czasu na wymyślenie odpowiedzi, którą może się wymigać. Taka defensywna reakcja na twoje podejrzenia często jest jasną oznaką, że masz rację.

6. Zmiany w życiu seksualnym

Nie będzie niespodzianką, że odpowiedzią na pytanie, jak zachowuje się osoba, która zdradza, będzie również zauważenie zmian w sferze intymnej.

jak zachowuje się mąż który zdradza żonę

Występują dwa przypadki zmian w zachowaniu zdradzającego:

  • mniejsza ochota na seks;
  • większa ochota na seks.

W pierwszym wypadku, mniejsze libido świadczy przede wszystkim o tym, że zwyczajnie zaspokaja swoje potrzeby z kochankiem czy kochanką. Zdradzający będzie się bać, że druga osoba coś zauważy podczas stosunku, więc będzie go unikać.

Natomiast punkt drugi może być zaskakujący. Można by pomyśleć, że osoba, która zdradza, ma mniej czasu i ochoty na seks ze swoim partnerem, ale niekoniecznie tak jest. U niektórych osób zdrada powoduje, że czują się seksualnie pobudzone i zaczynają szukać innych rodzajów seksu z osobą, którą zdradzają.

7. Niechęć do rozmów o przyszłości

Niewierny partner często unika rozmów na temat przyszłości waszego związku.

W każdym poważnym związku, na pewnym etapie normalne powinno być mówienie o przyszłości w kategoriach „my” i „nas”. Oznacza to, że wyobrażacie sobie przyszłość u swojego boku i chcecie być w pełni oddani waszej relacji.

Zmiana w nastawieniu drugiej połówki w postaci wycofania się ze wspólnych planów oraz niechęci do rozmowy o długoterminowych zobowiązaniach zdecydowanie sygnalizują problem.

Niekoniecznie od razu musi to oznaczać zdradę. Natomiast świadczy to, że należy porozmawiać o waszych życiowych priorytetach, aby sprawdzić, czy nadal jesteście na tym samym etapie.

8. Nagła zmiana rutyny

Jeśli praca do późna stała się nagle normą, albo pojawiło się z jego/jej życiu nowe hobby – może to oznaczać, że w tym czasie partner wcale nie jest tam gdzie powinien. Niepokojące powinny być też okresy, w których twój partner znika z powierzchni ziemi, a ty nie masz pojęcia, gdzie się znajduje.

Możesz też czuć, że ukochana osoba ma dla ciebie coraz mniej czasu. Nie wymaga już od ciebie, żebyś zabierał/a ją na wieczorne wyjścia ze znajomymi czy na zakupy. Więcej czasu bez ciebie = więcej czasu dla osoby, z którą cię zdradza.

Oczywiście, są pewne sprawdzone sposoby na wykrycie zdrady. Możesz skorzystać z aplikacji szpiegowskiej mSpy, dzięki której poznasz dokładną lokalizację partnera w czasie rzeczywistym i przekonasz się, czy był z tobą szczery.

9. Obsypywanie prezentami

Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Między innymi, próbuje zabić poczucie winy za wszelką cenę.

jak zachowuje się osoba która zdradza oznaki zdrady

Każdy lubi dostawać prezenty, a już szczególnie od ukochanej osoby. Nie w każdym przypadku będzie to więc oznaka zdrady.

Natomiast, jeśli w ostatnim czasie dostajesz nadmierną ilość prezentów czy kwiatów, jest szansa, że twój partner robi to, aby zbić cię z tropu.

10. Odwrotna psychologia i oskarżenia o zdradę

Ostatnie zachowanie, które może świadczyć o niewierności, jest zaskakujące, ale dość typowe dla zdradzających.

Osoba zdradzająca często stosuje strategie psychologiczne w celu manipulacji lub zmylenia swojego partnera. A mianowicie, partner stosuje wobec ciebie odwrotną psychologię. Niesłusznie oskarża cię o zdradę, aby przesłonić własne nieuczciwe działania i stworzyć pozory, że to ona jest „ofiarą”.

W ten sposób sprawia, że to twoje domniemane zachowanie staje się problemem. Stawia cię w defensywie i odciąga uwagę od siebie samego. Może to również sprawić, że będziesz mniej skłonny/a do mówienia partnerowi o jego zachowaniach, które wydają ci się niewłaściwe. Nie będziesz chciał/a go bardziej denerwować, ponieważ i tak „martwi się”, że to ty go oszukujesz.

Jak zachowuje się osoba, która zdradza: co dalej?

Warto jednak podkreślić, że zachowania te nie zawsze muszą wskazywać na zdradę.

Komunikacja w związku jest kluczem do sukcesu, dlatego jeśli partner zaczyna ukrywać swoje urządzenia lub zachowywać się w niepokojący sposób, ważna jest otwarta i uczciwa rozmowa o przyczynach takiego postępowania. Bez wzajemnego zaufania i zrozumienia, podejrzenia mogą prowadzić do niepotrzebnego konfliktu.

Znajdź więc spokojny moment, aby porozmawiać z partnerem o swoich obawach i daj mu szansę zrobić to samo. Wszystko będzie zależało od tego, czy partner będzie z tobą szczery oraz w najgorszym przypadku, czy będzie w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje postępowanie.

Nawet po ewentualnej zdradzie, pomimo bólu i wielu emocji, nadal jest możliwe odbudowanie wzajemnego zaufania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o relacjach i przepracowaniu kryzysu w związku, koniecznie przeczytaj e-book „Pogotowie Dla Związku„. Znajdziesz go tutaj:

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

5/5 - (1 vote)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: