Jak wrócić do ex: powrót po rozstaniu a psychologia

jak wrócić do ex

Powrót po rozstaniu nie zawsze jest najlepszym wyborem, ale kiedy były partner lub była partnerka wciąż zajmuje istotne miejsce w naszym sercu, nie ma nic dziwnego w zadawaniu sobie pytania: jak wrócić do ex?

Czy możliwy jest powrót do byłego lub do byłej, jeśli to nie my podjęliśmy decyzję o rozstaniu?

W dzisiejszym wpisie opowiemy sobie o psychologii odzyskania i przyjrzymy się temu, jak wrócić do byłej (lub do byłego), wykorzystując efektywne strategie, ale też wykonując ważną pracę nad sobą.

Jeśli później zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zachęcam cię do lektury mojego e-booka Klucz Do Odzyskania, w którym znajdziesz kompletną metodę odzyskania chłopaka lub dziewczyny i odbudowania z nim/nią związku szczęśliwszego niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy powrót do byłego (byłej) jest możliwy?

Powrót do byłej (byłego) może stanowić niekiedy naprawdę skomplikowane wyzwanie, podczas gdy innymi razy wystarczy zastosować jedynie prostą strategię. Czynniki, które zazwyczaj potrafią utrudnić odzyskanie partnera to:

 • dystans;
 • zdrada;
 • nowy związek byłego chłopaka lub byłej dziewczyny;
 • liczne błędy popełnione przez ciebie po zerwaniu.

Żeby mieć lepszy ogląd sytuacji i dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo odzyskania partnera/partnerki, możesz zrobić ten błyskawiczny test online.

Wypełnienie go zajmie ci tylko dwie minuty: odpowiesz na 15 prostych pytań, a na koniec od razu otrzymasz wynik wyrażony w procentach, odpowiadający twoim szansom na odzyskanie. Świadomość twojej wyjściowej sytuacji już wkrótce okaże się bardzo przydatna. Test znajdziesz tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Proces odzyskiwania faceta lub dziewczyny po rozstaniu bywa żmudny, a niekiedy może nawet przeczyć intuicji. Jeśli jednak zadajesz sobie pytanie, kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu, mogę odpowiedzieć ci na nie krótko: kiedy ma się odpowiedni i precyzyjny plan.

Jak tłumaczę w moich wpisach o tym, jak odzyskać faceta, a także jak odzyskać byłą dziewczynę, odpowiedni harmonogram ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, a psychologia odzyskania bynajmniej nie jest banalną dziedziną wiedzy.

Być może sądzisz, że jeśli nie nalegasz i nie dajesz z siebie wszystkiego na tym etapie, twój były/twoja była mógłby/mogłaby poznać kogoś nowego i na zawsze o tobie zapomnieć

Być może sądzisz, że możesz skłonić ex do powrotu, przedstawiając logiczne argumenty, błagając lub wywołując zażarte dyskusje…

Albo też uważasz, że wyrażając swoją nieograniczoną miłość do niego/niej i dając mu/jej do zrozumienia, jak bardzo jest ci bez niego/niej źle, zdołasz przekonać go/ją do zmiany zdania

W końcu może nawet już próbowałeś(-łaś) bombardować go/ją wiadomościami i telefonami, w nadziei, że w ten sposób utrwalisz w jego/jej myślach pamięć o tobie…

Prawda jest taka, że nic z tego tak naprawdę nie działa.

Powiem więcej: takie działania nawet niwelują twoje szanse na powrót. Natomiast istnieją sposoby, które te szanse zwiększą. Poniżej podzieliłem je na dwa kluczowe zagadnienia.

Pierwszym z nich jest dystans, czyli taki zestaw zachowań i działań, które dadzą ex czas i przestrzeń do tego, żeby odczuć twój brak. To również okres, kiedy możesz w spokoju zająć się sobą i wprowadzić w swoim życiu niezbędne zmiany.

Drugim natomiast jest samo odzyskanie czyli takie zaplanowanie strategii, dzięki której skutecznie przykujesz uwagę byłego lub byłej. Przyjrzyjmy im się teraz dokładniej.

jak wrócić do byłego

Okres dystansu

Po rozstaniu konieczne jest wprowadzenie okresu całkowitego dystansu, podczas którego nie wolno ci pod żadnym pozorem rozmawiać z byłym/byłą. Twoim celem będziesz teraz stanięcie z powrotem na nogi: ogarnięcie się po śmiertelnym ciosie otrzymanym w momencie zerwania, oraz odzyskanie swojej niezależności.

Powiedzmy sobie szczerze… W ostatnim czasie cierpienie sprawiło, że straciłeś(-łaś) jasność myśli. Nie jesteś w stanie zachowywać się w sposób stabilny i zrównoważony i dlatego ryzykujesz popełnieniem głupich błędów, które nie spowodowałyby nic innego, jak tylko oddaliły od ciebie jeszcze bardziej twojego/twoją ex.

To, czego potrzebujesz, to przepracowanie bólu i jednoczesny powrót do życia w jak najlepszym stylu. Zachowania, które pomogą ci iść we właściwym kierunku, to:

 • Wznowienie kontaktu ze starymi przyjaciółmi
 • Wyruszenie w podróż do miejsca, które zawsze chciałeś(-łaś) odwiedzić
 • Zapisanie się na kurs albo wolontariat
 • Poznanie nowych pozytywnych osób, z którymi masz wspólne zainteresowania
 • Czytanie książek o rozwoju osobistym
 • Skoncentrowanie się na pracy lub aktywności biznesowej
 • Uprawianie sportu i powrót do formy
 • Poświęcenie czasu na hobby i zainteresowania

W trakcie okresu dystansu, konieczne będzie też przeanalizowanie powodów, dla których wasz związek zaczął przeżywać kryzys. Nie powinno się przy tym obwiniać zanadto siebie, ale jednocześnie nie można zrzucać całej odpowiedzialności na okrucieństwo partnera lub partnerki albo „pech”, który cię prześladuje.

W moim e-booku Klucz Do Odzyskania analizuję wszystkie główne przyczyny, dla których związki się rozpadają, i wychodząc od nich, pomagam ci stworzyć solidny plan odzyskania, byś mógł/mogła wrócić do ex.

Na tej stronie znajdziesz prezentację poszczególnych rozdziałów e-booka. Zachęcam cię do odwiedzenia jej i sprawdzenia, czy poradnik może okazać się pomocny także w twojej szczególnej sytuacji, podobnie jak w przypadku setek osób, które kupiły go przed tobą. Znajdziesz go tutaj.

Odzyskanie

Kiedy już przejdziesz przez okres zdystansowania, będziesz w końcu mógł/mogła wznowić stosunki z byłym/byłą w skuteczny sposób. Negatywne uczucia, które charakteryzowały w ostatnim czasie wasze relacje, prawdopodobnie już się rozeszły po kościach, podczas gdy tęsknota za pięknymi wspólnie spędzonymi chwilami zaczyna dawać o sobie znać.

Z tego powodu osoba, którą wciąż tak bardzo kochasz, będzie teraz znacznie bardziej otwarta na rozmowę z tobą i zapoznanie się z nowinkami z twojego życia. Możesz wykorzystać tę otwartość, żeby odbudować podstawy waszych relacji i odtworzyć zainteresowanie i uczucia, którymi kiedyś ciebie darzył(a) twój były/twoja była.

Zważywszy na ogromne różnice pomiędzy psychologią mężczyzn i kobiet, proces odzyskiwania byłej dziewczyny będzie inny w przypadku odzyskiwania byłego chłopaka, chociaż istnieje także wiele punktów wspólnych w obu sytuacjach.

Jak wrócić do byłego?

Jeśli jesteś kobietą i chcesz wiedzieć, jak wrócić do byłego chłopaka lub byłego męża, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że mężczyzna jest łowcą…

Twoim zadaniem nie jest przekonanie go, żeby do ciebie wrócił, zrobienie na nim wrażenia, czy rzucenie mu się w ramiona; będziesz musiała ograniczyć się do kuszenia go i uwodzenia spontanicznością i naturalnością.

Ponieważ facet reaguje w sposób automatyczny na bodźce estetyczne i fizyczne, będziesz musiała uwidocznić całą swoją kobiecość i niektóre pozytywne zmiany w twoim wyglądzie, jak np. nowa fryzura, utrata zbędnych kilogramów lub delikatnie odświeżony wizerunek.

Na koniec będziesz musiała dać mu do zrozumienia, że rozpad waszego związku posłużył ci do znacznej poprawy twojego życia, naturalnie w tych sferach, w których wcześniej on zauważał u ciebie braki.

Jeśli np. zostawił cię, bo byłaś o niego zbyt zazdrosna, będziesz musiała mu pokazać, że stałaś się mniej opresyjna. Jeśli zerwał z tobą, bo go zdradziłaś, będziesz musiała udowodnić mu, że całkowicie zmieniłaś swój styl życia i od teraz jesteś osobą godną zaufania.

Zachowując w pamięci te najważniejsze reguły, możesz zacząć podejmować pierwsze kroki w kierunku odzyskania faceta!

Żeby nie zostawiać cię samej na tym delikatnym etapie twojego życia, postanowiłem zaoferować ci cykl codziennych maili, które dadzą ci niezbędne wsparcie. Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia otrzymasz ode mnie pakiet cennych porad i sugestii, dzięki którym będziesz miała szansę uniknąć popełnienia poważnych błędów i wrócić do byłego.

W prezencie w pierwszym mailu otrzymasz także darmowy fragment mojego e-booka Klucz Do Odzyskania – Dla Niej zawierający cały 20-stronicowy pierwszy rozdział poradnika. Możesz zapisać się, wypełniając poniższy formularz.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jak wrócić do byłej?

Jeśli natomiast jesteś facetem i chcesz wiedzieć, jak wrócić do byłej dziewczyny lub byłej żony, bardziej niż nad wyglądem fizycznym (który jednak wciąż pozostaje ważnym elementem) musisz skupić się na innych społecznych mechanizmach.

W oczach kobiet mężczyzna pociągający to ten, który jest pewny siebie, niezależny, silny, który ma cel w życiu. Żeby wrócić do byłej, musisz więc podkreślić wszystkie te cechy swojej osobowości oraz ogólnie pokazać, że osiągnąłeś w życiu większy sukces.

Będąc mężczyzną, będziesz musiał wziąć na siebie koordynację całego procesu odzyskania: nie możesz liczyć na to, że to ona zrobi pierwszy krok.

Na koniec także i w tym wypadku będziesz musiał zadbać o to, żeby pokazać jej wyraźną poprawę w tych aspektach swojego życia, w których wcześniej można było posądzić cię o zaniedbanie.

Jeśli zerwała z tobą, bo byłeś zbyt agresywny, kiedy się kłóciliście, musisz pokazać, że teraz potrafisz nad sobą zapanować. Jeśli zostawiła cię, ponieważ uczyniłeś ją centrum swojego życia, musisz dać jej do zrozumienia, że teraz jesteś niezależnym facetem i prowadzisz dużo bardziej aktywne towarzysko życie.

Trzymając się tych wskazówek, zobaczysz, że twoje szanse na powrót do byłej znacznie wzrosną.

Żeby jeszcze bardziej ułatwić ci to zadanie, zachęcam cię do pobrania darmowego fragmentu mojego e-booka Klucz Do Odzyskania – Dla Niego i zapisania się do cyklu codziennych maili dla odbiorców newslettera, które dadzą ci wsparcie na twojej drodze do odzyskania dziewczyny. Możesz zapisać się, wypełniając poniższy formularz. W pierwszym mailu otrzymasz także wspomniany bezpłatny fragment poradnika 😉

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Dziękuję ci za doczytanie do końca mojego wpisu. Teraz już wiesz, jak wrócić do ex, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci powodzenia w dalszej drodze.

Do zobaczenia!

4.4/5 - (220 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.