Szukaj
Close this search box.

Jak uwieść faceta: kompletny przewodnik po flircie

jak uwieść faceta

Jak uwieść faceta, którym jesteś zainteresowana, tak aby nie zrobić na nim złego wrażenia i przesadnie mu się nie narzucać? Jak sprawić, by zwrócił na ciebie uwagę i nie mógł się tobie oprzeć?

Uwodzenie to coś, czego nie może zabraknąć w trakcie budowania relacji między mężczyzną a kobietą, czyli w fazie poznawczej, w której odgrywa ono istotną rolę. Opanowanie umiejętności zaprezentowania się w taki sposób, aby nie zawstydzić drugiej osoby, nie zawsze jest jednak łatwe, zwłaszcza gdy chcemy być tymi, którzy odegrają główną rolę.

Z drugiej strony nie bez przyczyny rozmawiamy o technikach uwodzenia: jest to temat zarówno szeroki, jak i ważny. Dlatego dzisiaj podzielę się z tobą najlepszymi wskazówkami, dzięki którym dowiesz się, jak uwieść faceta, którym jesteś zainteresowana w taki sposób, by nie zrazić go do siebie już na samym początku.

Uwodzenie musi być zabawne i pobudzające i nie powinno być mechanicznym procesem, który prowadzi jedynie do osiągnięcia celu, czyli zdobycia mężczyzny. Ważne jest więc, aby wiedzieć, co robić, by skutecznie uwieść faceta i zatrzymać go przy sobie. Z tego artykułu wszystkiego się nauczysz!

Zasady uwodzenia mężczyzny: psychologia

Umiejętność uwodzenia mężczyzny to także i przede wszystkim znajomość błędów, których nie należy popełniać. Bardzo często bowiem uważa się, że uwodzenie mężczyzny oznacza protekcjonalność, narzucanie się, obnażanie w „wulgarny” sposób lub przesadne zabieganie o jego względy. W rzeczywistości nie są to jednak odpowiednie techniki, a improwizowane i całkowicie odwrotne do zamierzonych działania.

Przede wszystkim, aby osiągnąć zamierzony cel, powinnaś pokazać, że jesteś pewna siebie. Musisz nauczyć się podkreślać swoje najlepsze strony, ponieważ nic tak nie przyciąga mężczyzny jak szczęśliwa, pozytywna i zdecydowana kobieta.

Jak przekonamy się za chwilę, uwodzenie nie polega na udawaniu kogoś, kim nie jesteśmy. Wręcz przeciwnie, wymaga bycia sobą w 100%. Jednocześnie jednak możesz zastosować niezawodne taktyki, które sprawią, że będziesz w jego oczach niezwykle interesująca, zarówno z fizycznego, jak i emocjonalnego punktu widzenia.

jak uwieść faceta psychologia

Musisz wiedzieć, że pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę mężczyźni, jest wygląd. Dlatego najpierw będziesz musiała przyciągnąć go swoją urodą i kobiecością. W związku z tym sugeruję, abyś skupiła się na uwydatnieniu swoich pozytywnych cech fizycznych. Pamiętaj, że nie musi to jednak oznaczać konieczności noszenia seksownych, krótkich sukienek z głębokim dekoltem.

Twoja atrakcyjność fizyczna będzie jednak jedynie przynętą, która zbliży faceta do ciebie, ponieważ to, co naprawdę ma znaczenie w tworzeniu głębszej i bardziej angażującej relacji, to dopasowanie charakterów. Krótko mówiąc, jeśli chcesz mieć pewność, że po pierwszym spotkaniu będzie chciał cię znowu zobaczyć, będziesz musiała uwieść go przede wszystkim swoją osobowością.

Mimo wszystko, podczas procesu, o którym wspomniałam, mężczyzna nie powinien wyraźnie dostrzec twoich zamiarów. Pamiętaj, że mężczyźni z natury są łowcami i nie chcą czuć się osaczani ani uwodzeni. To oni chcą być tymi, którzy wezmą sprawy w swoje ręce i zdecydują, że zdobędą kobietę, którą są zainteresowani.

Kiedy mężczyzna zauważy, że kobieta zaczyna o niego zabiegać, a on nie zrobił nic, by zasłużyć sobie na jej uwagę, jego zainteresowanie nią może drastycznie spaść lub w ogóle się nie narodzić. W związku z tym będziesz musiała pozwolić mu wykazać się i przejąć inicjatywę.

Ostatecznie nie jest tak łatwo wytłumaczyć, jak uwieść faceta, także dlatego, że wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdziesz i od fazy waszej relacji. Aby wszystko wydało się bardziej jasne, postaramy się wytłumaczyć, jak zachowywać się w określonych sytuacjach, tak aby zwiększyć jego zainteresowanie tobą.

Jak uwieść faceta przez telefon?

Możesz wierzyć lub nie, ale uwodzenie mężczyzny przez telefon to najbardziej skomplikowany proces, jaki tu przeanalizujemy. Nie tylko dla ciebie, ale również dla niego. Mężczyźni w rzeczywistości zwykle używają telefonu do rozmów o dość praktycznych rzeczach, a nie po to, by uwodzić kobiety.

Z drugiej strony uwodzenie na żywo jest o wiele prostsze, ponieważ wystarczy gra spojrzeń, aby stworzyć pewnego rodzaju więź. Przez telefon liczą się jedynie słowa i ton głosu. Dlatego jeśli masz szansę porozmawiać z mężczyzną, którego chcesz uwieść na żywo, nie wahaj się! Będzie to zdecydowanie bardziej efektowny sposób na podbicie jego serca!

jaak uwieść faceta przez smsy

Tak czy inaczej, aby uwieść faceta przez telefon, musisz zadbać o odpowiedni ton swojego głosu. Głosem wyrazisz nie tylko słowa, ale także emocje. Jeśli dobrze go użyjesz, możesz zbudować odpowiednie napięcie, a nawet erotyczny nastrój.

Ponadto, aby uwieść faceta, postaraj się go słuchać, unikając przerywania mu. W ten sposób pokażesz, że jesteś zainteresowana tym, o czym mówi, co dodatkowo go podbuduje. Podsumowując: rozmawiając z facetem przez telefon, zachowuj się tak, jakbyś chciała sprawić, by zakochał się w twoim głosie.

Jak uwieść faceta spojrzeniem?

Jak już wspomniałam, uwodzenie mężczyzny na żywo jest o wiele łatwiejsze niż przez telefon. Mowa ciała jest w stanie przekazać wiele naszych emocji, uczuć i pragnień, dlatego umiejętność posługiwania się nią jest bardzo ważna.

Pamiętaj, że to właśnie spojrzenie jest w stanie przekazać najwięcej. Oczy mówią to, czego usta nie ośmielają się powiedzieć, zwłaszcza gdy pociąga nas jakaś osoba i chcielibyśmy się przed nią otworzyć. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak uwieść faceta swoim spojrzeniem.

Mężczyzna będzie mógł bez problemu odgadnąć to, co chcesz mu przekazać, nawet gdy będziecie milczeć. Uwodzenie spojrzeniem nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe:

  • Nie odwracaj wzroku, kiedy na ciebie patrzy, ale też nie wpatruj się w niego nieustannie;
  • Staraj się grać wzrokiem tak, aby powoli zamykać powieki;
  • Kiedy mówi, od czasu do czasu patrz na jego usta…

Spojrzenie może zatem przekazać wiele emocji: łagodność, spokój, zrozumienie, pragnienie i o wiele więcej. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się przekazywać je spojrzeniem, jednak bez dawania zbyt wyraźnych sygnałów.

Jeśli chcesz spróbować, poćwicz uwodzenie spojrzeniem przed lustrem, tak abyś miała pełen obraz tego, jak będziesz prezentować się przed mężczyzną, którego serce chcesz zdobyć.

Jak uwieść faceta słowami?

W tym artykule z pewnością nie możemy pominąć kwestii uwodzenia poprzez komunikację werbalną. Krótko mówiąc, wygląd jest ważny, ale nie spowoduje, że tylko dzięki niemu uda nam się skutecznie uwieść mężczyznę. Spędzając czas razem, nie będziecie przecież milczeli, dlatego ważne jest, abyś wiedziała, jak uwieść faceta słowami.

Po pierwsze, ton głosu można wykorzystać do podkreślenia zdania lub uczynienia go bardziej intrygującym. Jednak nic działa tak skutecznie jak uśmiech, połączony z delikatnym przygryzieniem dolnej wargi.

jak uwieść faceta słowami

Będzie to z pewnością objaw tego, że dobrze się z nim dogadujesz i że w jego towarzystwie jesteś szczęśliwa, a także rozbawiona. W dodatku dasz mu do zrozumienia, że nie traktujesz go jak zwykłego znajomego. Jeśli chodzi o słowa, to mówiąc ściślej, ważne jest, abyś stworzyła tajemniczy nastrój.

Dlatego unikaj wyjawiania mu wszystkich szczegółów z twojego życia. Zamiast tego pozwól mu, aby zaciekawił się tobą i chciał dowiedzieć się czegoś więcej na twój temat. To sprawi, że będzie myślał o tobie, nawet gdy nie będziecie razem. Co więcej, dzięki temu będzie mu zależało na ponownym spotkaniu z tobą, ponieważ wtedy będzie miał szansę lepiej cię poznać.

Jak uwieść faceta dotykiem?

Jeśli chodzi o uwodzenie, kontakt fizyczny odgrywa bardzo istotną rolę między dwojgiem ludzi, zarówno między tymi, którzy dopiero się poznają, jak i tymi, którzy są już w związku. Jednak w chwili wkraczania w nowy związek często boimy się angażować i pozwolić sobie na przełamanie fizycznych barier.

To niestety może prowadzić do tego, że w towarzystwie partnera będziemy czuły się zobojętniałe i raczej nie zaleje nas fala namiętności. Od razu jednak wyjaśnię, czego od ciebie oczekuję: nie chodzi o przesadny kontakt fizyczny, ale małe gesty, które mimo wszystko nie pozostaną niezauważone.

Mówiąc „kontakt fizyczny”, tak naprawdę nie mam na myśli długich uścisków czy namiętnych pocałunków. W rzeczywistości wystarczy znaleźć sposób na choć minimalne zbliżenie się do mężczyzny, nawet jeśli ma to oznaczać delikatne muśnięcie jego dłoni czy dotknięcie jego ramienia.

Jasne jest więc, że musisz próbować fizycznie zbliżyć się do mężczyzny. Jeśli między wami panuje chłodna atmosfera i wytworzył się pewnego rodzaju dystans, zainicjowanie bardziej jednoznacznego kontaktu fizycznego może okazać się podwójnie krępujące.

Generalnie uwiedzenie mężczyzny przez dotyk jest dość łatwe. Wystarczy bowiem mała wymówka, by dotknąć jego ramienia i powiedzieć: „Ładna marynarka, bardzo podoba mi się, jak się ubierasz”. Wszystko to oczywiście w towarzystwie niewinnego uśmiechu.

Jak uwieść faceta intelektualnie?

Myślę, że możesz być również zainteresowana tym, jak uwieść faceta intelektualnie. Jest to bardzo ważna umiejętność, gdyż uważa się, że mądrość jest o wiele bardziej pożądana niż sam wygląd fizyczny. Mężczyzna może uznać cię za atrakcyjną fizycznie, ale jeśli jego uwagę przykuje twoja inteligencja, możesz być pewna, że tak łatwo się go nie pozbędziesz.

Wiedz jednak, że twoje IQ nie jest najważniejszym wyznacznikiem. Aby stworzyć mentalną więź z mężczyzną, musisz przede wszystkim „nadawać z nim na tych samych falach”.

jak uwieść chłopaka

Myślenie w ten sam sposób, posiadanie tych samych wartości lub w pewnym sensie porównywalnych doświadczeń życiowych, z pewnością sprawi, że będziecie znacznie lepiej się dogadywać. Jeśli mężczyzna zauważy, że jesteś pomysłowa, masz swoją wizję świata, swoje życiowe priorytety i będziesz chciała się tym wszystkim z nim dzielić, to z pewnością jeszcze bardziej go zaintrygujesz i przyciągniesz do siebie.

Przede wszystkim pamiętaj jednak, że aby uwieść mężczyznę intelektualnie, musisz po prostu czuć się przy nim komfortowo. To również sprawi, że i on będzie dobrze odnajdywał się w twoim towarzystwie. Jeśli pociąg fizyczny osiągnie pewien pułap, a nie będzie między wami więzi emocjonalnej, to po pewnym czasie będzie wam bardzo trudno utrzymać poważną relację i tworzyć trwały związek.

Przeczytaj także: Książki o uwodzeniu

4.5/5 - (8 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: