Szukaj
Close this search box.

Jak rozpoznać zdradę na odległość: psychologia i sygnały

jak rozpoznać zdradę na odległość

Jak rozpoznać zdradę na odległość? Jakie są główne oznaki i sygnały wskazujące na zdradę, gdy jesteś w związku na odległość? W tym artykule wszystko ci wyjaśnię.

Kiedy spotykasz tę jedyną osobę, która sprawia, że niemal tracisz rozum, chęć bycia razem jest zbyt silna. Nie ma znaczenia, czy dzielą was setki, czy tysiące kilometrów. W końcu istnieje wiele szczęśliwych związków, które zaczęły się w ten sposób i trwały, a nawet trwają przez lata.

Niestety nie zawsze wszystko układa się tak, jak tego chcemy. Gdy partner lub partnerka jest daleko, zaczynają rządzić nami pokusy. Niestety wielu z nas w końcu się im poddaje, rzucając się w ramiona kogoś innego… podczas gdy ukochana osoba czeka w domu, marząc o następnym spotkaniu.

W takich przypadkach, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, bardzo trudno jest poznać prawdę. Z tego powodu postanowiłam napisać ten artykuł i wyjaśnić ci, jak rozpoznać zdradę na odległość. Wskażę ci także najczęstsze oznaki, które świadczą o co najmniej dziwnym i podejrzanym zachowaniu ze strony partnera.

Jednak wcześniej zachęcam cię do wykonania kilkuminutowego testu, dzięki któremu dowiesz się, w jakiej kondycji jest twój związek. Po rozwiązaniu testu i otrzymaniu wyniku przekonasz się czy twoja relacja miłosna przechodzi kryzys i czy powinnaś martwić się, że twój partner może cię zdradzać. Test znajdziesz tutaj.

W jakiej kondycji jest Twój związek?

Zdrada na odległość: wprowadzenie

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, czyli wyjaśnimy jak rozpoznać zdradę na odległość, warto poświęcić kilka słów na wprowadzenie. Pomoże ci ono zrozumieć, dlaczego zdrada na odległość jest tak powszechna, ale jednocześnie trudna do odkrycia.

Zacznijmy od sprecyzowania ważnej koncepcji: nie każda para żyjąca na odległość, czyli w dwóch różnych miastach lub krajach, dopuści się zdrady.

Jednakże wiele osób będących w związku na odległość po pewnym czasie poddaje się pokusom. Mają na to wpływ z pewnością predyspozycje charakteru partnerów, a także jakość relacji.

Jednak wchodząc w związek, zawierasz z drugą osobą niepisaną umową o wzajemnym szacunku, który przejawia się m.in. wiernością.

Zdradę na odległość łatwo jest ukryć, ponieważ partner/partnerka nie jest w stanie wszystkiego wiedzieć ani skontrolować. Zdradzająca osoba może więc wykorzystać zaufanie, jakim została obdarzona przez partnerkę czy partnera do zakamuflowania niewierności.

Gdy mieszkasz daleko, znalezienie wymówki, która może uśpić czujność ukochanej osoby, wcale nie jest trudne. Wystarczy bowiem wyłączyć telefon i powiedzieć, że masz rozładowaną baterię, aby mieć pełną swobodę w działaniu.

Osoba, która podejrzewa, że jest zdradzana nie może w takiej sytuacji wiele zrobić. Jednak zawsze należy zaufać swojej intuicji.

zdrada na odległość

Jeśli podpowiada ona, że partner może być niewierny, powinno się dążyć do odkrycia prawdy. A takie metody istnieją.

90% naszych działań, zarówno dobrych, jak i złych, rejestrowanych jest przez nasz telefon komórkowy. W związku z tym możliwość zdobycia telefonu twojego partnera pozwoliłaby ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Oczywiście nie wyrwiesz mu go z rąk na najbliższym spotkaniu i nie przejrzysz jego wiadomości. Pamiętaj, że jeśli coś ukrywa, mógł usunąć wszystkie podejrzane rozmowy, zanim przyszedł się z tobą spotkać. Będziesz więc musiała wykazać się przebiegłością.

Mam tu na myśli użycie aplikacji do szpiegowania, która pozwali ci odkryć wszystko, co robi na swoim smartfonie. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji szpiegujących, ale najlepszą ze wszystkich jest z pewnością mSpy (tutaj znajdziesz oficjalną stronę).

mspy jak rozpoznać zdradę na odległość

Ta aplikacja umożliwia przeglądanie niemal całego telefonu: od czatów po pobrane aplikacje, w tym bardziej szczegółowe, takie jak Tinder. Aby dowiedzieć się więcej o mSpy, przejdź do oficjalnej strony internetowej i kliknij „Wyświetl demo”.

Korzystanie z aplikacji nie jest trudne. Najpierw musisz założyć konto (możesz to zrobić tutaj), a następnie pobrać aplikację na telefon komórkowy partnera. Zajmuje to tylko kilka minut, więc możesz zrobić to, gdy on śpi, lub pod jakimś pretekstem odejść na bok na dwie minuty i zainstalować mSpy.

Od momentu, w którym aplikacja będzie już pobrana na telefon partnera, dowiesz się wszystkiego na temat zawartości jego telefonu. Z pulpitu nawigacyjnego sprawdzisz jego wiadomości czy połączenia i rozwiejesz wszelkie wątpliwości na temat zdrady. Możesz mieć pewność, że twój chłopak niczego się nie dowie, ponieważ po zainstalowaniu mSpy, aplikacja staje się niewidoczna.

Jak rozpoznać zdradę na odległość: 10 najczęstszych oznak

Teraz przechodzimy do najważniejszej części tego artykułu. Poniżej znajdziesz 10 najczęstszych oznak, które powinny skłonić cię do podejrzeń, że twój partner nie jest ci do końca wierny.

1. Nie chce, żebyś go odwiedzała

Jednym z najczęstszych sygnałów, że twój partner może mieć coś do ukrycia, jest fakt, że nie jest zadowolony, kiedy chcesz odwiedzić go w jego domu. W najgorszych przypadkach przeradza się to wręcz w zakazanie ci przyjeżdżania do niego, szczególnie bez wcześniejszej zapowiedzi.

W związku na odległość jednym z najtrudniejszych do zniesienia czynników jest dystans. Możliwość spotkania się z ukochaną osobą powinna być więc powodem do radości, a nie źródłem kłótni i sprzeczek.

Jeśli więc proponujesz mu, że do niego przyjedziesz, a on nie jest z tego powodu szczęśliwy, możesz podejrzewać, że ma on coś do ukrycia, zwłaszcza jeśli twój przyjazd nie był zaplanowany z dużym wyprzedzeniem lub nie był to jego pomysł.

2. Nie chce do ciebie przyjeżdżać

Podobnie, jego niechęć do spakowania walizki i przyjechania do ciebie może być również oznaką zdrady na odległość.

Jak już wspomniałam, kiedy ukochana osoba jest bardzo daleko, zazwyczaj pojawia się potrzeba jak najszybszego zobaczenia jej. Każdy zakochany człowiek wykorzystałby bowiem każdą chwilę, by przyjechać do swojej drugiej połówki, choćby po to, aby zobaczyć jej uśmiech.

zdrada na odległość jak rozpoznać

Tak więc, jeśli twój chłopak zawsze znajduje wymówki, by odłożyć dzień spotkania lub nigdy nie proponuje, żeby się spotkać, coś jest nie tak. Być może nie darzy cię już takimi samych uczuciami, jak ty jego, lub może mieć kogoś innego. A to sprawia, że niczego mu nie brakuje, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

3. Nie odpowiada na niespodziewane telefony

Podczas relacji na odległość rozwija się rodzaj naturalnej rutyny. Polega on na dzwonieniu i pisaniu wiadomości prawie zawsze w tym samym czasie. A co jeśli chcesz usłyszeć swojego chłopaka o innej porze dnia niż zazwyczaj?

Jeśli twój ukochany nie odbiera niespodziewanych telefonów lub czuje się nieswojo i zachowuje bardzo nienaturalnie, kiedy rozmawiacie o innej porze niż zaplanowana, sugeruję, abyś stała się nieco bardziej czujna. Może to bowiem oznaczać, że twój partner zdradza cię na odległość.

Wasza rutyna związana ze stałymi porami porozumiewania się to świetny sposób dla osoby zdradzającej, aby zaplanować idealny czas na spędzenie go z kimś innym. Dzięki temu, że jest przekonany, że w danym momencie się nie odezwiesz, wie, kiedy spotkać się kimś innym.

A co jeśli zerwałabyś z tym nawykiem? W ten sposób możesz sprawdzić, czy twój partner będzie odbierał od ciebie niespodziewane telefony i jaka będzie jego reakcja.

Spróbuj więc tego eksperymentu! W ciągu miesiąca zadzwoń do swojego chłopaka kilka razy o innej porze niż zwykle i zobacz, co się stanie.

4. Odpowiada zdawkowo i z niechęcią na twoje wiadomości

Innym bardzo ciekawym czynnikiem, na którym powinnaś się skupić, aby ocenić poziom lojalności swojego chłopaka, są wasze wiadomości na WhatsAppie, Messengerze lub wysyłane za pośrednictwem innych mediów społecznościowych.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na sposób jego pisania. Na przykład:

  • przez większość czasu jest gadatliwy i wysyła wiadomości głosowe, podczas gdy innym razem odpowiada prostym tak/nie;
  • pisze krótkie odpowiedzi, które sugerują, że czyta to, co napisałaś, ale jest zajęty robieniem czegoś innego;
  • mimo wyświetlenia twojej wiadomości i bycia online, musisz długo czekać na jego odpowiedź.
jak rozpoznać zdradę związek na odległość

Jeśli zauważyłaś jeden lub więcej z tych czynników, powinnaś zachować ostrożność. Musisz wiedzieć, że sposób pisania danej osoby jest bardzo podobny do sposobu, w jaki rozmawia. W związku z tym, jeśli twój chłopak na co dzień nie jest lakoniczny, a zachowuje się podczas pisania z tobą tak jak w powyższych przykładach, może oznaczać to, że rozpraszają go inne czynniki, którymi nie może się z tobą podzielić.

W końcu, gdyby tak nie było i nie miałby nic do ukrycia, dlaczego nie powiedziałby otwarcie, że jest zajęty?

5. Jest online o dziwnych porach

Kolejna wskazówka, która pozwoli ci rozpoznać zdradę na odległość, związana jest z jego aktywnością w sieciach społecznościowych.

Aby to lepiej wyjaśnić, podam przykład: rozmawialiście przez chwilę przez telefon, a on ziewnął i powiedział, że idzie spać. Uśmiechnęłaś się i wysłałaś mu wirtualnego buziaka. Następnego dnia budzisz się, chcesz napisać do niego „dzień dobry” i odkrywasz, że ostatni raz był online dwie godziny temu!

Oczywiście może to świadczyć o zwykłym zbiegu okoliczności, ale także o zdradzie. Jeśli jednak to zdarza się często lub widzisz go online w dziwnych godzinach, być może, gdy twierdzi, że jest w pracy lub na zajęciach, robi coś innego.

Może, gdy mówi ci „dobranoc”, po minucie pisze „dobry wieczór” innej dziewczynie.

6. Jest ciągle zajęty

Pewnie zgodzisz się z tym, że życie w dwóch różnych miastach i bycie parą nie jest łatwe. W związku z tym, w szczęśliwym związku każdą wolną chwilę wykorzystuje się do napisania chociaż krótkiej wiadomości.

Jeśli twój partner twierdzi, że jest zawsze zajęty i nie jest w stanie wysłać ci wiadomości, zdjęcia lub krótkiego nagrania, abyś poczuła jego bliskość, możesz zacząć podejrzewać, że dzieje się coś złego.

zdrada w związku na odległość

Jak mówi się potocznie: chcieć to móc. Dlatego jeżeli chce się usłyszeć ukochaną osobę, to szuka się wszystkich możliwych form kontaktu, chociażby połączenie miało trwać 5 minut. Jeśli jednak tak się nie dzieje, najprawdopodobniej swoje, a raczej twoje 5 minut, ukochany poświęca komuś innemu.

7. Spotyka się z osobami, których nie znasz

Kolejny krok, który pomoże ci rozpoznać zdradę na odległość, polega na zwróceniu uwagi, czy twój partner zaczął spotykać się z osobami, których nie znasz. Najprawdopodobniej poznałaś niektórych z jej przyjaciół, a może oni stali się też twoimi przyjaciółmi.

Dopóki wiesz, że się z nimi spotyka i nie stanowi to żadnego zagrożenia dla waszego związku, nie masz się czym martwić. Sytuacja zmienia się jednak, gdy widzisz, że zaczyna spotykać się z nowymi znajomymi (lub znajomą) i być może nie mówi ci o tym, a wręcz to ukrywa.

Mogą to być nic nieznaczące spotkania, ale wśród nowych znajomych może być też ktoś, kto zainteresował się twoim partnerem.

8. Usuwa wspólne zdjęcia i wzmianki o tobie z social mediów

Ta oznaka jest chyba najsmutniejsza ze wszystkich. To znaczy, gdy twój chłopak kasuje z portalów społecznościowych wszystko, co świadczy o tym, że jesteście razem.

Mam tu na myśli nie tylko status związku na Facebooku (w związku, żonaty, zaręczony itp.). To szczegół, który możesz pominąć. To, na co musisz zwrócić uwagę, to twoje lub wasze wspólne zdjęcia.

odległość zdrada związek

Instagram czy Facebook są dla nas osobistą wizytówką. Jeśli nie zdecydował się, aby wasz związek był publiczny, powody mogą być różne, w większości złe.

Bez wchodzenia w szczegóły, jeśli nigdy nie wspomina o tobie w swoich postach lub je kasuje, najprawdopodobniej chce, aby ktoś zauważył, że nie jest w związku. W ten sposób zadba o to, aby nie zamykać sobie drogi do poznawania innych dziewczyn.

9. Nie dba o ciebie

Jeśli jest się setki kilometrów od osoby, którą się kocha, pragnienie jej szczęścia powinno wzrastać, a nie maleć.

W związku z tym, w przypadku wyjątkowych momentów, takich jak egzaminy na uczelni, nowa praca czy wizyta u lekarza, partner powinien poświęcać nam czas i troszczyć się o nas, głównie, aby pokazać swoje wsparcie.

Dlatego, jeśli twój ukochany nie okazuje ci codziennego zainteresowania, ale również zapomina o ważnych dla ciebie momentach, może powinnaś zastanowić się, czy naprawdę mu na tobie zależy.

Oczywiście każdemu może zdarzyć się o czymś zapomnieć, nawet bardzo ważnym. Jednak jeśli taka sytuacja ciągle się powtarza, a on nadal o ciebie nie dba i nie okazuje ci zainteresowania, najprawdopodobniej oznacza to, że jego myśli zajęte są czymś lub kimś innym. Może być zaabsorbowany pracą, ale także nową koleżanką, która siedzi niedaleko niego.

10. Bateria jego telefonu zbyt szybko się wyczerpuje

Zamykamy klasycznym sygnałem, typowym dla tych, którzy coś ukrywają i chcą, aby im nie przeszkadzano. Chodzi o wyłączenie telefonu i wymówkę, że bateria jest rozładowana. Należy też pamiętać o podobnym wytłumaczeniu, czyli „zabrakło mi Internetu” i „nie było Wi-Fi”.

Ta prosta, ale skuteczna technika pozwala twojemu partnerowi odciąć cię od swojego świata i móc robić to, co tylko zechce. Oczywiście, naprawdę może być tak, że jego telefon się rozładował.

Aby mieć pewność, możesz dać mu nowy telefon, w którym wcześniej zainstalowałaś aplikację mSpy i być 1000 razy mądrzejsza od niego 😉.

Jak rozpoznać zdradę na odległość: wnioski

Po dotarciu do końca tego artykułu można wyciągnąć wnioski. Kiedy żyjesz w związku na odległość, zrozumienie, czy partner cię zdradza, nie jest dziecinnie proste. Równocześnie nie jest jednak niemożliwe, zwłaszcza teraz, gdy wiesz, na jakie zachowania zwracać szczególną uwagę.

Są to jednak zawsze tylko hipotezy. Jeśli naprawdę chcesz odkryć prawdę, sugeruję, abyś zainwestowała w narzędzie, które ci w tym pomoże.

Aplikacja mSpy jest do tego celu bardziej niż idealna. Musisz jednak pamiętać, że aby była skuteczna, powinnaś mieć pod ręką jego telefon, aby móc pobrać program. Tak więc, dopóki nie spotkacie się ponownie, będziesz musiała stosować inne metody.

Równocześnie warto, abyś dowiedziała się, jak zażegnać kryzys w związku i odbudować uczucie, zaufanie i namiętność. W końcu, może się też okazać, że twój partner wcale cię nie zdradza, a twoje przypuszczenia nie okazały się słuszne.

W związku z tym zachęcam cię do zapoznania się z poradnikiem „Pogotowie Dla Związku”. To kompendium wiedzy z zakresu ratowania związków, które da ci również niezbędne wskazówki na temat postępowania w przypadku odkrycia zdrady i metod na radzenie sobie z zawodem miłosnym.

E-book jest dedykowany wszystkim tym, którzy chcą ocalić swój związek czy małżeństwo, odzyskać partnerkę bądź partnera po zdradzie, rozwiązać problemy komunikacyjne i dowiedzieć się, jak lepiej zrozumieć przyczyny nieporozumień i napięć.

Podczas lektury poradnika poznasz również metody i techniki odbudowania namiętności, pożądania, zaufania oraz miłości w związku. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Jak zażegnać kryzys w związku oraz odbudować uczucie, zaufanie i namiętność między partnerami

5/5 - (5 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: