Jak odzyskać żonę i uratować małżeństwo: 5 kroków

Jak odzyskać żonę i uratować małżeństwo

Jak odzyskać żonę? Co zrobić, żeby żona znowu mnie pokochała? Gdzie popełniłem błąd?

Jeśli twoje małżeństwo jest w kryzysie, wiesz, że straciłeś żonę lub czujesz, że z każdym dniem tracisz ją coraz bardziej, wiem, że przeżywasz bardzo trudny i bolesny okres.

Być może twoja żona już powiedziała ci, żebyś wyprowadził się domu, a może wciąż mieszkacie pod jednym dachem. Bez względu na to, kobieta, którą poślubiłeś, z którą wiele zbudowałeś w ciągu tych lat i z którą snułeś plany na resztę życia, teraz nie chce już z tobą być. Nie da się uniknąć rozpaczy i rozdzierającego bólu.

Jeśli to cię pocieszy, nie tylko ty znajdujesz się w tej przykrej sytuacji. Według statystyk GUS w Polsce rośnie liczba rozwodów, rośnie też ich procent względem zawieranych małżeństw (w 2017 roku na 1000 osób 5 zawarło związek małżeński, a 1,7 rozwiodło się).

Te liczby sugerują, że instytucja małżeństwa przeżywa kryzys…

W ostatnich latach poświęciłem dużo uwagi przestudiowaniu relacji damsko-męskich, a dzięki temu blogowi oraz e-bookowi „Klucz Do Odzyskania” opublikowanemu w 2019 roku miałem możliwość pomóc setkom mężczyzn w odzyskaniu żony, odwracając kompletnie ich sytuację wyjściową, nawet jeśli była bardziej skomplikowana.

Droga do odzyskania żony jest podobna do tej do odzyskania byłej dziewczyny. Wszystkie metody i podstawowe zasady, które przedstawiłem tutaj, pozostają aktualne. Jednakże istnieją pewne dodatkowe aspekty, które poznasz, czytając od początku do końca dzisiejszy, bardzo istotny wpis.

Jesteśmy prawie gotowi, by dowiedzieć się, jak odzyskać byłą żonę, ale najpierw chcę zachęcić cię do zrobienia testu online w celu oceny twoich szans na odzyskanie. Test jest darmowy i zajmie ci 2 minuty. Odpowiedz na 15 pytań, a otrzymasz od razu wynik wyrażony w procentach.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Właściwe podejście, by odzyskać żonę

Jakie jest właściwe podejście, żeby odzyskać żonę?

Kiedy twoja żona nie chce już z tobą być, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wstanie na nogi i otarcie łez. Wiem, że w takiej sytuacji automatycznie popadamy w desperację, ale nigdy nie będziesz w stanie jej odzyskać, jeśli będziesz pokazywał się jej od strony słabej i bezbronnej i w rezultacie tylko wzbudzisz w niej litość. Każda kobieta czuje naturalny pociąg do mężczyzn silnych i stabilnych emocjonalnie, którzy odpowiadają na wyzwania życia z determinacją i odwagą.

Bycie porzuconym przez twoją byłą może być postrzegane właśnie jako wyzwanie. Zachowujesz się jak mężczyzna czy jak chłopczyk? Jeśli twoja żona odkryje, że bez niej twój świat się zawalił, że nie jesteś w stanie dłużej żyć i że nie możesz wyobrazić sobie przyszłości bez niej, pomyśli, że jesteś słaby i mało pociągający.

Jeśli natomiast będziesz umiał zachować kontrolę nad sytuacją, powstrzymując swoje negatywne emocje (przynajmniej przed nią) i odpowiadając na to wyzwanie jak prawdziwy facet, ona odbierze twoją determinację jako coś atrakcyjnego i zacznie podważać swoją własną decyzję o zostawieniu cię.

Jeśli chcesz mieć pełny obraz błędów, których powinieneś unikać oraz technik, które powinieneś stosować, by odzyskać żonę, zachęcam cię do zapisania się na darmowy skrócony kurs odzyskania. Zostawiając swój adres e-mail w formularzu poniżej, będziesz otrzymywał codziennie praktyczne rady dotyczące odzyskania żony, a dodatkowo w pierwszej wiadomości znajdziesz również bonus w postaci pierwszych 20 stron mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”.

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jak odzyskać żonę i uratować małżeństwo

Od razu ci powiem, że kryzys małżeński ma dużo większą powagę niż zakończenie związku między chłopakiem i dziewczyną. Tu gra toczy się też o pieniądze, dom, wspólnie przeżyte lata, kredyty, dzieci, a przede wszystkim plany dotyczące wspólnego życia.

To oznacza, że do takiej decyzji twoją żonę musiały doprowadzić głęboko zakorzenione motywy zarówno emocjonalne jak i racjonalne, a także frustracje, które prawdopodobnie trwają od lat, oraz błędy popełnione przez was oboje i powtarzane od dłuższego czasu.

Nie twierdzę, że odzyskanie żony nie jest możliwe, ale musisz zrozumieć, że jest to zadanie bardzo pracochłonne, które będzie wymagało twojego całkowitego zaangażowania, dużej pokory, trochę nauki oraz umiejętności zrobienia rachunku sumienia i poprawienia się.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki cierpliwości i podążaniu za moimi wskazówkami, prawdopodobieństwo, że skłonisz ją do powrotu, znacznie wzrośnie. W głębi duszy łączą was ważne, wspólnie spędzone chwile oraz różne sprawy i elementy życia, które będą trzymać was razem na dobre i na złe.

Przyznanie tego, że własne małżeństwo się nie udało, jest olbrzymią porażką, dlatego też twoja żona będzie szczęśliwa z powrotu do ciebie, o ile będziesz umiał okazać jej właściwe uczucia i rozwiążesz problemy, który skłoniły ją do oddalenia się.

Zobaczmy zatem, jak odzyskać żonę, która odeszła!

Jak odzyskać żonę

1. Zostaw jej przestrzeń

Pierwszą radą, jakiej chcę ci udzielić, jest zostawienie jej przestrzeni przez zaakceptowanie na moment faktu, że wasz związek się rozpadł. To oznacza, że będziesz musiał szczerze z nią porozmawiać i powiedzieć jej coś w tym rodzaju:

„Dobrze, jeśli to jest to, czego chcesz, całkowicie szanuję twoją decyzję. Możemy się rozstać i jestem pewny, że w ten sposób każde z nas będzie w stanie odnaleźć swoją wewnętrzną równowagę i swoje szczęście. Być może oddalenie się od siebie jest tym, czego oboje potrzebujemy.”

Co?! Zwariowałeś?! Ale ja nie chcę, żeby nasz związek się rozpadł!!!

Spokojnie, już wyjaśniam…

Podejście w stylu „próbować wszystkiego po kolei, żeby tylko nie pozwolić jej odejść” albo „próbować przekonać ją za pomocą logiki, że powinna z tobą zostać” skończy się tylko tym, że ona będzie się czuła pod jeszcze większą presją i tym bardziej będzie chciała uciec i nigdy nie wrócić.

Jeśli natomiast pokażesz jej, że jesteś wyrozumiały, i zaakceptujesz jej wybór, uruchomisz mechanizmy, które zaczną działać na twoją korzyść. Oddalisz wszystkie napięcia i negatywne emocje, które między wami powstały, podążając w kierunku zostawienia jej przestrzeni po to, żeby odczuła twój brak.

Co więcej żona doceni twoją wyrozumiałość i współpracę. Twoje zdecydowanie wyda jej się interesujące i zacznie mieć obawy, czy aby nie podjęła złej decyzji. Mówiąc krótko, może ci się to wydać absurdalne, ale to jest właśnie pierwszy krok do tego, żeby odbudować między wami więź.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę w 7 krokach

2. Zrozum, co było nie tak

Drugim krokiem będzie poświęcenie maksymalnej uwagi próbie zrozumienia, dlaczego wasz związek nie zadziałał. Musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za własne czyny, ale też bez zbytniego obwiniania się.

Jak mawia sławny psycholog i ekspert w dziedzinie relacji damsko-męskich John Gray, mężczyźni i kobiety mają różne potrzeby i różne podejścia. Sposób, w jaki uzasadniają i okazują dane uczucia jest kompletnie inny, do tego stopnia, że wydaje się, jakby pochodzili z dwóch różnych planet. Jedynym rozwiązaniem, by uniknąć nieporozumień, kłótni i niezadowolenia, jest nauczenie się rozpoznawania i docenienia tych różnic.

Zacznij zatem od zastanowienia się nad tym, czym mogłeś ją rozczarować, które twoje zachowania mogły sprawić, że oddaliła się od ciebie i jakich jej potrzeb nie byłeś w stanie zaspokoić. Kiedy będziesz przeprowadzał tę analizę, nigdy nie bierz niczego za pewnik: sposób, w jaki twoja żona postrzega świat jest całkowicie różny od tego, w jaki ty go postrzegasz.

By ułatwić ci zadanie, chcę wymienić ci główne przyczyny, dla których żona mogła stracić zainteresowanie twoją osobą lub zdecydować się cię zostawić:

  • nie ma już między wami więzi i nad waszym związkiem zapanowała nuda;
  • nie rozmawiacie ze sobą we właściwy sposób i komunikacja między wami się rozpadła;
  • zaniedbałeś ją i nie opiekowałeś się nią tak, jak należy;
  • niektóre twoje zachowania zraniły ją lub rozczarowały;
  • nie potrafiłeś dostarczyć jej wystarczających bodźców i perspektyw, których potrzebowała.

Jak widzisz, przyczyn może być wiele i jeszcze zanim zaczniesz zastanawiać się, jak odzyskać miłość żony, powinieneś przeprowadzić gruntowną analizę tego, co było nie tak w waszym związku.

Tę i wiele innych analiz znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania”.

3. Popraw siebie i swoje życie

Trzecim etapem jest zmiana na lepsze, w którym będziesz musiał włożyć pracę w poprawę siebie i swojego życia. Szczególnie, jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać żonę, która kocha innego, musisz przede wszystkim wypaść lepiej od swojego rywala!

Popracuj nad swoją kondycją fizyczną i wyglądem, odkryj swoją męską energię i to poczucie kierunku w życiu, które cechuje każdego człowieka sukcesu. Wzmocnij poczucie własnej wartości, wyjdź ze swojej strefy komfortu i wprowadź nowe pozytywne zwyczaje.

Zadbaj o swoje życie towarzyskie, stań się bardziej interesujący i znajdź nowe hobby i aktywności, które będą mogły wypełnić twoje dni i uczynią cię bardziej optymistycznym i spełnionym.

Skoncentruj się na swojej karierze i wyznacz sobie nowe, pobudzające do działania cele, w żaden sposób niezwiązane z twoją żoną.

Cały 8 rozdział mojego e-booka poświęcony jest procesowi zmiany na lepsze siebie i swojego życia.

4. Pokaż, że jesteś uprzejmy, ale nieuchwytny

Kluczem tego procesu jest to, że musisz bezwzględnie zachować pozytywne podejście w stosunku do swojej żony, niezależnie od tego, w jakim kierunku wydaje ci się, że to wszystko zmierza.

Jeśli pokażesz, że jesteś rozgoryczony lub zły, mur między wami będzie stawał się coraz wyższy, aż w końcu nie będziesz w stanie ocalić waszego małżeństwa. Ja natomiast chcę, żebyś pokazał jej, że czujesz się dobrze i że nic do niej nie masz.

Bardzo możliwe, że będziesz musiał utrzymywać kontakt ze swoją byłą żoną, mimo że się rozstaliście, możecie mieć bowiem wspólne dzieci, sprawy majątkowe i inne kwestie, które zmuszają was do regularnego spotykania się i rozmawiania.

To powoduje, że masz możliwość pokazania jej postępów, które robisz, i stopniowego oderwania się od wizerunku słabego faceta, niebędącego w stanie zaspokoić jej potrzeb, który ostatnio ci przypisywała.

Jeśli będziesz zawsze pokazywał, że jesteś radosny, ale jednocześnie trochę tajemniczy, bardziej skoncentrowany na sobie, ale wciąż uprzejmy w stosunku do niej, bardzo trudno będzie jej ci się oprzeć. Zacznie odczuwać twój brak oraz rosnącą chęć powrotu i bycia znów częścią twojego życia.

Ale uwaga: w pierwszym okresie po rozstaniu musisz ograniczyć komunikowanie się z nią do niezbędnego minimum. To oznacza, że nie powinieneś się do niej odzywać, jeśli nie ma takiej konieczności, i masz absolutny zakaz rozmawiania z nią na temat waszej relacji. Zastosuj regułę ograniczonego kontaktu.

5. Bądź dla niej znowu źródłem silnych, pozytywnych emocji

Prawdopodobnie wasz związek nie funkcjonował dobrze już od jakiegoś czasu. Negatywne czynniki wzięły górę nad momentami pozytywnymi – tymi nacechowanymi szczęściem i miłością. Nie jest tak?

Tak więc, aby odzyskać żonę, konieczne jest, byś zaczął na nowo dostarczać jej silnych, pozytywnych bodźców, stopniowo na powrót zbliżył się do niej we właściwym momencie i przypomniał jej, jak bardzo wasz związek może być wyjątkowy i niepowtarzalny.

Uczucia są jedyną drogą, która pozwoli ci odzyskać twoją byłą żonę i odbudować z nią satysfakcjonujący i trwały związek. By pobudzić emocjonalną stronę kobiety, którą nadal bardzo kochasz, zachęcam cię do użycia technik, które opisuję w moim e-booku „Klucz Do Odzyskania”. Zdziwisz się, jak bardzo są one skuteczne 😉

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak odzyskać żonę, która odeszła: podsumowanie

Zobaczyliśmy wspólnie, że kluczem do odzyskania żony jest nie sprzeciw wobec jej oddalenia się, ale podjęcie ważnej pracy nad samym sobą, utrzymując przy tym cały czas dobre stosunki z partnerką.

Dotarliśmy tym samym do końca poradnika, w którym opisałem, jak odzyskać byłą żonę, przynajmniej w ogólnym zarysie. Dziękuję ci za uważną lekturę i życzę powodzenia 😉

P.S. Jeśli szukasz kompletnej metody, dzięki której będziesz miał szansę odzyskać żonę i odbudować z nią trwały i szczęśliwy związek, zachęcam cię do nabycia mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, który nic nie zostawia przypadkowi.

To poradnik, w który włożyłem dużo serca, a także lata doświadczeń i obserwacji. Możesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział, wypełniając poniższy formularz:

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.3/5 - (333 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.