Jak odzyskać narcyza, żeby padł ci do stóp: 3 najlepsze techniki

Jak odzyskać narcyza żeby padł ci do stóp

Jak odzyskać narcyza, żeby padł ci do stóp? Jak sprawić, by narcyz, który się od ciebie oddalił, wrócił?

Odkryłaś, że twój były facet (czy też facet, z którym się spotykałaś) jest narcyzem, ale pomimo cierpienia, jakie ci zadał, postanowiłaś spróbować skłonić go do powrotu?

Jest na to sposób i właśnie w tym wpisie przekonamy się, jak odzyskać narcyza, będą musiały temu jednak towarzyszyć pewne konieczne, dodatkowe rozważania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są twoje realne szanse na odzyskanie faceta, zachęcam cię do wykonania tego krótkiego testu online.

Wystarczą dwie minuty, żeby go wypełnić, a na koniec otrzymasz od razu wynik wyrażony w procentach, który odpowiada prawdopodobieństwu odzyskania partnera. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak odzyskać narcyza: psychologia

Osobowość narcyza i jego sposób wchodzenia w interakcję z innymi ludźmi przejawiają pewne niezmienne cechy, jak np.:

  • nieustanne poszukiwanie kontroli;
  • dużą potrzebę wynagrodzenia;
  • totalny brak empatii.

Podczas gdy wszyscy czasami mamy w życiu potrzebę kontroli albo otrzymywania od innych wynagrodzenia w różnych formach za to, co robimy, dla narcyza te dwa wymagania stanowią prawdziwą obsesję, która kieruje bez przerwy jego działaniem, a on nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Narcyz jest niewolnikiem swojego ego.

Ponadto brak empatii powoduje, że nie jest on w stanie związać się z innymi osobami na poziomie emocjonalnym czy postawić się na ich miejscu.

W ostatecznym rozrachunku narcystyczny mężczyzna nie jest w stanie darzyć kogoś szczerą i dojrzałą miłością. Miłość i tęsknota nie są więc motorem jego działania i to nie one sprawią, że do ciebie wróci.

Z drugiej strony jednak jego chęć kontroli drugiej osoby i zaspokajania przez nią własnych potrzeb jest tak silna, że może spowodować, że narcyz do ciebie wróci.

Twoim zadaniem natomiast jest wówczas odpowiednie zagranie na jego psychice, by zrobił to, czego od niego oczekujesz, mając złudne poczucie kontroli nad tobą.

Ale o tym za chwilę… Zatrzymaj się na moment i sprawdź, czy twój były rzeczywiście jest narcyzem. Pomoże ci w tym poniższy bezpłatny test online.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Jeśli w wyniku testu okaże się, że twój były partner ma choćby narcystyczny rys osobowości, rady, które znajdziesz poniżej, na pewno okażą ci się pomocne.

Jak już wspomniałem, skłonienie go do powrotu nie będzie mogło się opierać na logicznej argumentacji, odwołaniu do uczuć czy pięknych wspólnych wspomnień. Jeśli chcesz wygrać tę bitwę, musisz przemówić do niego jego własnym językiem: językiem kontroli i manipulacji.

Jeśli jesteś przekonana, że twój były to narcyz, i chcesz zgłębić temat jego osobowości, a także mechanizmów rządzących relacją z nim, musisz sięgnąć po „Sposób Na Narcyza„.

To najbardziej kompletny poradnik w Polsce, który szczegółowo omawia każdy aspekt relacji z narcyzem, uwzględniając również proces odzyskania.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Jak odzyskać narcyza w 4 krokach

Przechodzimy teraz do centralnego punktu dzisiejszego wpisu czyli tego, jak odzyskać narcyza.

Poniżej znajdziesz 3 kroki, które pozwolą ci wykorzystać specyfikę charakteru narcyza w taki sposób, że odzyskasz jego zainteresowanie, a on sam zapragnie do ciebie wrócić.

Jak odzyskać narcyza

1. Wprowadź regułę braku kontaktu

Jak każdy inny proces odzyskania partnera, także odzyskanie narcyza musi rozpocząć się od wprowadzenia reguły braku kontaktu. Z tą różnicą, że w tym wypadku okres, w którym będziesz go ignorowała, musi być nieco dłuższy.

Powinien trwać co najmniej 3 miesiące z dwóch konkretnych powodów:

1. Musisz poczekać, aż minie faza bombardowania miłością. W ciągu pierwszych 3 miesięcy od waszego rozstania, on będzie zajęty bombardowaniem miłością (ang. love bombing) swojej nowej wybranki. To oznacza, że będzie zaangażowany w relację z inną dziewczyną i będzie robił wszystko, żeby się w nim zakochała.

W takich okolicznościach twoje próby odnowienia stosunków z nim mogłyby się okazać mało skuteczne. Dlatego też najlepsze, co możesz zrobić, to poczekać na moment, kiedy twój narcyz zacznie brać na dystans swoją nową partnerkę. A to zazwyczaj ma miejsce po ok. 3 miesiącach.

2. Narcyz zawsze wraca. Jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości, żeby go dłużej ignorować, on sam prędzej czy później do ciebie wróci. Zrobi to, żeby „oznaczyć teren” i sprawdzić, czy ma ciągle nad tobą władzę.

Powrót narcyza po tym, jak cię zostawił, to naprawdę klasyczny model, który po angielsku nazywany jest hoover stage. Ty też możesz wznowić z nim kontakt, ale zaufaj mi, kiedy mówię, że im dłużej poczekasz, tym większa szansa, że to on wróci do ciebie.

2. Wprowadź duże zmiany

Okres braku kontaktu posłuży ci do tego, żeby wprowadzić zdecydowane zmiany w twoim życiu oraz żeby stworzyć wokół siebie aurę tajemniczości i świeżości, która tak przyciąga narcyzów (i nie tylko). Oto, co radzę ci zrobić:

  • Zmień swój look, jeśli to możliwe, poprawiając go.
  • Wprowadź do swojego życia niektóre zwyczaje, które sprawią, że będziesz bardziej interesująca.
  • Zapisz się na siłownię i zadbaj o formę.
  • Wzbogać swoje życie towarzyskie.
  • Rób postępy w swojej karierze.
  • Informuj o swoich przeżyciach i postępach w social media.

Wierz mi, nawet jeśli to on cię zostawił, nic go nie powstrzyma przed sprawdzaniem twoich posunięć w mediach społecznościowych, ponieważ nadal ma nadzieję, że może cię kontrolować, mimo że już nie jesteście razem.

A co doprowadza narcyza do szaleństwa bardziej niż widok ciebie – szczęśliwej, atrakcyjnej i zajętej nowymi, przyjemnymi rzeczami? Prawdopodobnie nic. Poczuje od razu, że zaczął tracić całą władzę nad tobą, którą tak ciężko sobie wypracował, i sam spróbuje ją odzyskać.

3. Najpierw oddaj mu kontrolę, a potem mu ją zabierz

Za chwilę dowiesz się, jak sprawić, by narcyz padł ci do stóp. Trzymaj się mocno…

Kiedy wznowisz z nim kontakt, nie pozwól mu się domyślić, jakie są twoje intencje, i zachowaj wokół siebie aurę tajemniczości. Bądź dla niego uprzejma, bez okazywania żalu w związku z tym, że cię zostawił, i flirtuj z nim subtelnie, żeby zachęcić go do wkroczenia do akcji.

Jeśli to on się do ciebie pierwszy odezwie, jeszcze lepiej! Pokaż mu, że jesteś zabiegana i szczęśliwa, ale zostaw mu otwarte drzwi, które pozwolą mu wrócić do twojego życia.

W początkowej fazie waszej interakcji okaż mu zrozumienie, sprawiając, by czuł się ważny i dając mu poczucie, że będzie mógł znów mieć tę samą władzę, którą miał w przeszłości nad twoim życiem.

Następnie zacznij powolutku odbierać mu tę pewność, zasiewając w nim ziarno niepokoju i sprawiając, że zacznie wątpić w to, czy odzyska nad tobą dawną kontrolę.

Tak więc od czasu do czasu nie licz się z nim, nie doceniaj go, znikaj, nie odpowiadaj na jego wiadomość, daj mu do zrozumienia, że możesz być zainteresowana kimś innym.

Takie przyciąganie i odpychanie doprowadzi go do szaleństwa, skłoni go do manifestowania swoich uczuć i podjęcia intensywnego wysiłku, by jak najszybciej odzyskać twoją przychylność. Jednocześnie narcyz zacznie angażować się w relację z tobą i pragnąć cię z każdym dniem coraz bardziej.

To oczywiście absolutna podstawa, ale prócz tego istnieją pewne bardziej zaawansowane techniki odzyskania, niezwykle skuteczne, bowiem uwzględniające specyficzny charakter narcyza… Wszystkie je zawarłem w moim e-booku „Sposób Na Narcyza” – to tam znajdziesz prawdziwy sekret odzyskania narcystycznego ex!

Klikając poniżej, przejdziesz na stronę prezentującą książkę, na której zostały opisane wszystkie rozdziały, w tym wspomniane techniki.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Jak odzyskać narcyza: rozważania końcowe

Teraz, kiedy wiesz już, jak odzyskać narcyza, konieczne jest rozważenie pewnych dodatkowych kwestii.

Jeśli przeczytałaś mój wpis o tym, jak odzyskać byłego chłopaka, zauważyłaś, że procedura odzyskania narcyza jest w dużej mierze taka, jak w przypadku odzyskania każdego innego faceta.

W przypadku narcyza, konieczne jest wprowadzenie pewnych dodatkowych elementów, które pobudzą jego pragnienie kontroli.

Gdybyś chciała pogłębić temat odzyskania partnera, nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić cię do przeczytania mojej książki „Klucz Do Odzyskania”. Pokaże ci krok po kroku, jak osiągnąć twój cel dzięki strategiom, ćwiczeniom i praktycznym przykładom. E-book znajdziesz tutaj.

Dodatkowo zachęcam cię do zapisania się do newslettera, który będzie twoim codziennym wsparciem na drodze do odzyskania ex. W ramach prezentu w pierwszym mailu otrzymasz darmowy fragment „Klucza Do Odzyskania”. Możesz się zapisać, wypełniając poniższy formularz.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Chciałbym jednak, żebyś miała się na baczności…

Jeśli naprawdę masz do czynienia z narcyzem, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że odzyskanie go nie musi się równać temu, że on się w tobie zakocha.

Niewątpliwie będziesz w stanie sprawić, by zaangażował się bardziej w relację z tobą, ale jego manipulacyjne zachowania, oparte na chęci wykorzystania cię, prędzej czy później dadzą o sobie znać i znów przyczynią się do twojego cierpienia.

Nie mów później, że cię nie ostrzegałem 😉

No dobrze, dotarliśmy do końca wpisu o tym, jak odzyskać narcyza. Teraz już wiesz, co zrobić, żeby narcyz padł ci do stóp dzięki kontrmanipulacji.

Mam nadzieję, że zdołasz jak najlepiej wykorzystać moje rady, i na pożegnanie życzę ci powodzenia!

4.2/5 - (279 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.