Szukaj
Close this search box.

Jak odzyskać miłość życia i odbudować związek: 3 kroki

Jak odzyskać miłość

Jak odbudować zakończony związek? Jak odzyskać miłość swojego życia?

Bez względu na to, jak wyglądają teraz wasze stosunki, jedyną pewną i smutną rzeczą jest to, że tamta wielka miłość, która cechowała waszą relację, jest już miłością skończoną.

Wasz związek po prostu nie działa, ponieważ twój były lub twoja była jest przekonany/a, że nie czuje do ciebie tego, co czuł/a wcześniej i nie chce już z tobą być.

Z drugiej strony ty jesteś całkowicie pewny/a, że ten związek mógłby jeszcze zadziałać, i nie jesteś w stanie pogodzić się z tym, że to już koniec. Wiesz, że możesz jeszcze dać swojemu byłemu lub swojej byłej bardzo dużo, i chciałbyś/chciałabyś otrzymać drugą szansę.

W niniejszym wpisie pomówimy o tym, jak odzyskać straconą miłość i jak odbudować związek. Poznasz 3 kroki, które pozwolą ci dotrzeć do ukochanej osoby i odzyskać jej uczucie.

Jeśli chcesz lepiej poznać metodę, którą tu przedstawię, sięgnij do e-booka „Klucz Do Odzyskania„, który jest najlepszym poradnikiem tłumaczącym po kolei, jak odzyskać ex. Znajdziesz go tutaj.

Czy odbudowanie zakończonego związku jest możliwe?

Możliwości, które powinno wziąć się pod uwagę, żeby ustalić, czy jest możliwe odzyskać straconą miłość, jest naprawdę wiele: przyczyny, dla których wasz związek się rozpadł, ile czasu byliście razem, czy równowagę w waszym związku zaburzyła osoba trzecia, czy zdążyłeś/aś już popełnić poważne błędy po tym, jak twoja była lub twój były cię zostawił/a…

Nie ma możliwości udzielenia naukowej, bezbłędnej odpowiedzi na pytanie o to, jakie są twoje szanse na odzyskanie, ale dzięki temu testowi online, będziesz mógł/mogła orientacyjnie je ocenić.

Wystarczą 2 minuty, żeby go wypełnić: odpowiesz na 15 prostych pytań dotyczących twojej sytuacji z byłym/byłą i otrzymasz natychmiastowo wynik procentowy, który odzwierciedla twoje szanse na odzyskanie partnera lub partnerki.

Jak zinterpretować wynik?

Jeśli twoje szanse wynoszą więcej niż 60%, jesteś w dobrym położeniu, ale nie świętuj jeszcze zwycięstwa: bez względu na wynik testu masz przed sobą dużo pracy. Przystąp do testu tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak odzyskać miłość w 3 krokach

Jeśli twój związek był bardzo ważny, ale już się rozpadł albo przeżywa kryzys, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest całkowite zaprzestanie tego, co aktualnie robisz, i opracowanie prawdziwej strategii, która pozwoli ci wrócić do byłego partnera lub byłej partnerki.

Dokładnie… Miłości nie można odzyskać instynktownymi i lekkomyślnymi posunięciami, ale dzięki uważnemu i spójnemu planowi działań, do którego będziesz musiał/a się zastosować w kolejnych tygodniach i miesiącach. Bez wyjątków! Tylko w ten sposób zdołasz odzyskać miłość i sprawić, by twój były lub twoja była wrócił/a w twoje ramiona.

Przedstawię ci teraz 3 niestandardowe porady, dzięki którym dowiesz się, jak odzyskać miłość życia i uczucia osoby, którą kochasz.

1. Zrozum prawdziwe przyczyny waszego zerwania

Strategia odzyskania miłości musi być opracowana w oparciu o zbiór elementów, wśród których znajdą się przyczyny, dla których cię zostawił/a albo powody, dla których wasz związek znalazł się w kryzysie.

odzyskanie miłości

Kiedy były lub była cię zostawił/a, prawdopodobnie usłyszałeś/aś mniej więcej klarowne wyjaśnienia powodów, dla których już cię nie kocha i chce się rozstać, ale musisz zawsze brać pod uwagę te dwa fakty:

  • Prawdopodobnie dostarczył/a ci wersję tylko częściowo zgodną z prawdą lub złagodzoną.
  • Prawdopodobnie on/ona też nie zdaje sobie sprawy ze wszystkich podświadomych powodów, dla których podjął/podjęła taką decyzję.

Dlatego też musisz sobie zadać serię bardzo ważnych pytań, m.in.:

Co sprawiło, że się w tobie zakochał/a na początku?

Co robiliście razem, kiedy między wami panowała miłość?

Czy coś się zmieniło ostatnio w twoim i w jego/jej życiu?

Jakie są jego/jej potrzeby, których nie byłeś/byłaś w stanie zaspokoić?

Odpowiedzi na te pytania mogą naprowadzić cię na właściwy trop i tym samym dowiedzieć się, jak odzyskać straconą miłość.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę?

2. Poznaj jego potrzeby

W szczególności chcę zwrócić twoją uwagę na ostatnie pytanie, które pojawiło się wyżej: Jakie są jego/jej potrzeby, których nie byłeś/byłaś w stanie zaspokoić?

Przybliżę ci tutaj szalenie interesującą teorię, którą przedstawił kiedyś słynny Anthony Robbins: teorię ludzkich potrzeb.

Według tego amerykańskiego coacha każdy z nas w życiu kieruje się 6 podstawowymi potrzebami i wszystkie wybory i zmiany, których dokonujemy, także w miłości, okazują się być próbami zaspokojenia w jak najlepszy sposób właśnie tych potrzeb.

Jeśli dwie osoby są w stanie zaspokoić wzajemnie swoje potrzeby, mogą stworzyć razem wspaniały związek.

Jeśli natomiast jedno z dwojga spełnia większość swoich potrzeb na zewnątrz (poprzez pracę, przyjaciół, krewnych, własne hobby, inne dziewczyny, innych facetów…) i w związku z tym partner ma mały udział w zaspakajaniu tych potrzeb, związek nie przetrwa długo.

6 ludzkich potrzeb – Anthony Robbins

Jaka była twoja rola w zaspokajaniu potrzeb twojego byłego lub twojej byłej?

Oczywiście nie do pomyślenia jest zaspokajanie wszystkich potrzeb drugiej osoby, ale stopień, w jakim jesteśmy w stanie to robić, odpowiada temu, jak ważni jesteśmy w życiu tej osoby.

3. Wykorzystaj psychologię odwróconą

Również psychologia, a w szczególności psychologia odwrócona odgrywa fundamentalną rolę w procesie odzyskania. Pamiętaj o tej podstawowej zasadzie, którą będę powtarzał z uporem maniaka:

Ludzie, kiedy spostrzegają, że druga osoba jest zbyt zaangażowana w relacji z nimi, zazwyczaj tracą zainteresowanie i oddalają się od tej osoby.

Jak odzyskać straconą miłość

Możliwe, że przyczyna rozpadu waszego związku wywodziła się również z tego: twój były lub twoja była czuł/a, że kontroluje całkowicie sytuację, twoje zaangażowanie było dla niego/niej aż rażące i w rezultacie zaczął/zaczęła tracić zainteresowanie tobą i oddalać się od ciebie.

Jeśli w dalszym ciągu działasz zgodnie w tym scenariuszem, okazując zaangażowanie i dając do zrozumienia, że najważniejsze dla ciebie jest odbudowanie tej relacji, tylko dajesz swojemu byłemu/swojej byłej jeszcze większą władzę i jeszcze bardziej sprawiasz, że on/ona się od ciebie oddala.

To dlatego teraz powinieneś/powinnaś zastosować regułę „zero kontaktu” (albo regułę ograniczonego kontaktu), pracować nad sobą, żeby odzyskać pewną niezależność emocjonalną i zastosować sztuczki psychologii odwróconej.

W moim e-booku „Klucz Do Odzyskania” analizuję dogłębnie wszystkie przyczyny rozpadu związków oraz prezentuję zaawansowane strategie, które w większości przypadków pozwalają odzyskać straconą miłość nawet, kiedy on lub ona mówi ci, że już cię nie kocha!

Dobrze, dotarliśmy do podsumowania naszego wpisu o tym, jak odzyskać miłość i odbudować związek. Jestem pewny, że udzieliłem ci cennych rad, które będziesz umiał/a mądrze wykorzystać. Powodzenia! 😉

4.5/5 - (65 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: