Jak odzyskać męża: ratowanie małżeństwa w 5 krokach

jak odzyskać męża po rozstaniu

Jak odzyskać męża po rozstaniu? Czy jest szansa na uratowanie małżeństwa? Jak odzyskać miłość męża?

Jeśli twój związek przeżywa kryzys albo byłaś zmuszona do separacji z twoim mężem, wiem, że to może być dla ciebie jeden z najtrudniejszych i najboleśniejszych momentów, z jakim kiedykolwiek musiałaś się zmierzyć.

Poszczególne sytuacje mogą się między sobą bardzo różnić, ale pewne jest to, że mężczyzna, którego poślubiłaś, z którym wiele zbudowałeś w ciągu tych lat i z którym wyobrażałaś sobie, że spędzisz resztę życia, teraz nie chce już z tobą być. Nie da się uniknąć poczucia rozpaczy i rozdzierającego bólu.

Jeśli cię to pocieszy, nie tylko ty znajdujesz się w tej przykrej sytuacji.  Według statystyk GUS w Polsce rośnie nie tylko liczba rozwodów, ale też ich procent względem zawieranych małżeństw (w 2017 roku na 1000 osób 5 zawarło związek małżeński, a 1,7 rozwiodło się).

Te liczby sugerują, że instytucja małżeństwa przeżywa kryzys…

W ostatnich latach poświęciłem dużo uwagi na badanie relacji damsko-męskich, a dzięki temu blogowi oraz e-bookowi „Klucz Do Odzyskania” miałem możliwość pomóc setkom kobiet w odzyskaniu byłego, odwracając kompletnie ich sytuację wyjściową, nawet jeśli była bardziej skomplikowana.

W tym artykule podzielę się z tobą sugestiami, które pomogą ci lepiej pokierować twoją sytuacją, i wyjaśnię ci, jak odzyskać męża, który przestał cię kochać, bez popełniania kolejnych błędów, które mogłyby go tylko jeszcze bardziej od ciebie oddalić.

Wpis ten będzie bardzo długi i pogłębiony, zatem usiądź wygodnie i zarezerwuj sobie czas na dokładne przeczytanie go od początku do końca. Zobaczysz, że okaże się bardzo pomocny. W szczególności przyjrzymy się:

 • jak odzyskać męża, który kocha inną;
 • jak odzyskać męża, który ma kochankę;
 • co robić, jeśli nadal mieszkacie ze sobą i macie dzieci;
 • jak odzyskać byłego męża po separacji.

Jesteśmy prawie gotowi, żeby rozpocząć, ale zanim przejdziemy do meritum, zachęcam cię do zweryfikowania twoich szans na odzyskanie męża dzięki temu krótkiemu testowi online. Zajmie ci to tylko dwie minuty, a na koniec dowiesz się, jakie jest prawdopodobieństwo odzyskania partnera. Znajdziesz go tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Odzyskanie męża: psychologia

Teraz, kiedy zrobiłaś już test i znasz swoje szanse na odzyskanie męża, możemy przyjrzeć się nieco psychologii waszego związku. Oto podstawowe przyczyny, dla których twój mąż mógł stracić zainteresowanie twoją osobą lub zdecydował się rozstać:

 • przeżywa kryzys wieku średniego i szuka nowych bodźców;
 • nie odbiera cię jako atrakcyjnej partnerki pod względem fizycznym;
 • czuje się przytłoczony tobą lub życiem rodzinnym;
 • nie rozmawiacie ze sobą we właściwy sposób albo komunikacja między wami się zerwała;
 • nie czuje się wystarczająco doceniany i dowartościowany przez ciebie;
 • nie ma między wami więzi, a nad waszą relacją zapanowała nuda.

Jak widzisz, powodów może być wiele i zanim zaczniesz się zastanawiać, jak odzyskać miłość męża, powinnaś przeprowadzić uważną analizę tego, co było nie tak w waszym związku.

W moim e-booku „Klucz Do Odzyskania” analizuję po kolei każdy z wyżej wymienionych przypadków, prezentuję konkretne przykłady z życia, techniki odzyskania oraz zdania, które możesz mu powiedzieć, by ocalić wasz związek, nawet jeśli on twierdzi, że cię nie kocha albo spotyka się z inną.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

W każdym razie weź pod uwagę, że będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość…

Dlaczego ci o tym mówię?

Ponieważ koniec małżeństwa jest czymś poważnym i bardzo ciężkim. Założę się, że on też bardzo cierpi, a może nawet cierpi od lat. Powody, które doprowadziły go do podjęcia takiej decyzji, nie są błahe i muszą być głęboko zakorzenione.

Jeśli myślisz, że pewnego ranka twój mąż po prostu obudził się z myślą o zostawieniu cię, grubo się mylisz. Tu chodzi o bardzo bolesną decyzję, która dojrzewała z czasem.

Nie myśl, że można to szybko zmienić, przemawiając mu do rozsądku, obiecując mu coś, grożąc mu czy przypominając mu o tym, że nadal go kochasz. Niestety to nie wystarczy, co więcej, takimi działaniami ryzykowałabyś, że on jeszcze bardziej się od ciebie oddali.

Podejście w stylu „zrobię wszystko, byle nie pozwolić mu odejść” czy też „spróbuję go przekonać albo wybłagać, żeby został” doprowadzi tylko do tego, że wywrzesz na nim jeszcze większą presję i wywołasz jeszcze większą chęć do tego, by uciec i już nigdy do ciebie nie wrócić.

Jednocześnie takie podejście spowoduje, że stracisz całą swoją godność i zamkniesz się w sobie w przypadku porażki. Żeby odreagować, zaczniesz go nienawidzić, a wasze małżeństwo straci jakiekolwiek szanse na ratunek. W tym wpisie zapoznasz się z największymi błędami, których należy unikać, by odzyskać męża lub narzeczonego.

jak odzyskac meza ktory odszedl

Droga, którą ci tu przedstawię, będzie wymagała od ciebie cierpliwości, użycia psychologii odwróconej, dużo wysiłku i odpowiedniej strategii. Ostatecznie chodzi tu o twoje małżeństwo i jestem pewny, że będziesz gotowa dać z siebie wszystko, żeby naprawić wasz związek.

Nie ma na świecie ważniejszej rzeczy niż twoje szczęście u boku ukochanej osoby!

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli mi zaufasz i zrobisz wszystko to, co ci powiem, twoje szanse na odzyskanie męża diametralnie wzrosną.

To, że jesteście małżeństwem, oznacza, że macie za sobą ważne wspólnie spędzone chwile oraz różne inne sprawy, które będą trzymały was razem na dobre i na złe (dzieci, dom, pieniądze, krewni…). To wszystko to czynniki, których będziesz mogła użyć na swoją korzyść, jeśli tylko będziesz wiedziała, jak to zrobić.

Jak odzyskać męża?

A więc jak odzyskać męża, jeśli on już zdecydował, że chce cię zostawić? Oto moich 5 absolutnie fundamentalnych rad.

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej, polecam ci lekturę mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”. Stanowi on kompletny poradnik, który pomoże ci odzyskać byłego chłopaka lub męża oraz odbudować z nim związek jeszcze bardziej satysfakcjonujący niż kiedyś.

Jak odzyskać męża

1. Zostaw mu przestrzeń

Moją pierwszą radą dla ciebie jest zostawienie mężowi przestrzeni poprzez początkowe zaakceptowanie faktu, że wasz związek się rozpadł. To oznacza, że będziesz musiała szczerze z nim porozmawiać i powiedzieć mu coś w stylu:

„Dobrze, jeśli to jest to, czego chcesz, w pełni szanuję twoją decyzję. Możemy się rozstać i jestem pewna, że w ten sposób każde z nas będzie w stanie odnaleźć swoją wewnętrzną równowagę i swoje szczęście”.

Wiem, że wydaje ci się to szaleństwem, ale to najsprytniejsze posunięcie, jakie możesz w tym momencie zrobić. Reagując w ten sposób, przestaniesz wywierać presję i oddalisz wszystkie negatywne uczucia, które zagościły między wami. Będzie miał wrażenie, że w rzeczywistości nie ma od czego uciekać: jesteś jego sojuszniczką, rozumiesz go i akceptujesz to, że na tym etapie chce się od ciebie oddalić.

Nie reagując jak ofiara, sama lepiej to wszystko zniesiesz, poczujesz się panią sytuacji i nie będziesz miała wrażenia przybicia i upokorzenia zarówno jeśli chodzi o sferę emocjonalną, jak i twój status społeczny.

Mąż doceni twoją wyrozumiałość i współpracę. Ponadto odbierze twoje zdecydowanie jako coś atrakcyjnego i zacznie mieć obawy, czy przypadkiem nie popełnia błędu.

A jeśli mój mąż już mnie zostawił? Jak odzyskać męża, będąc w separacji? Jak odzyskać byłego męża po rozwodzie?

Ta rada pozostaje aktualna także w wypadku, kiedy twój mąż już cię zostawił i wyprowadził się z domu. Niech pomyśli, że akceptujesz separację i po prostu pogodnie idziesz dalej. Daj mu do zrozumienia, że nie masz do niego żalu.

Jeśli jesteście już po rozwodzie, sytuacja jest o wiele trudniejsza, ale zawarte w artykule porady pozostają nadal aktualne. Po prostu prawdopodobieństwo osiągnięcia celu będzie niestety znacznie niższe.

2. Zrozum, co poszło nie tak

Kolejną radą, której chciałbym ci udzielić, jest to, byś postarała się zrozumieć, co było nie tak w waszym związku.

Łatwo jest obwiniać o wszystko męża, mówiąc, że jest tchórzem, bo zostawił cię, zamiast zmierzyć się z problemami. Potrzeba natomiast odwagi, żeby wziąć na siebie część odpowiedzialności, zrobić rachunek sumienia i zastanowić się, co mogłaś zrobić inaczej.

Przedstawiłem ci już listę najczęstszych przyczyn, dla których mężczyzna zazwyczaj decyduje się zostawić żonę, ale nie wystarczy zrozumieć: trzeba zacząć działać, żeby to zmienić!

Jeśli zdołasz rozwiązać konflikty, które się między wami utworzyły, i zrozumiesz lepiej niezaspokojone potrzeby twojego męża, pozyskanie go znów do siebie będzie nie tylko proste, ale dokona się automatycznie!

Zacznij od zadania sobie odpowiednich pytań, a będziesz dokładnie wiedziała, jak odzyskać męża:

Co sprawiło, że kiedyś się w tobie zakochał?

Co robiliście razem, kiedy w waszym związku rządziła miłość?

Co się ostatnio zmieniło w jego i w twoim życiu?

W czym mogłaś go ograniczać lub przytłaczać w ostatnim czasie?

Jakie są jego potrzeby, których nie byłaś w stanie zaspokoić?

W szczególności chcę zatrzymać się na ostatnim pytaniu, przybliżając ci szalenie interesującą teorię, którą przedstawił kiedyś słynny Anthony Robbins: teorię ludzkich potrzeb.

Według tego amerykańskiego coacha każdy z nas w życiu kieruje się 6 podstawowymi potrzebami i wszystkie wybory i zmiany, których dokonujemy, także w miłości, okazują się być próbami zaspokojenia w jak najlepszy sposób właśnie tych potrzeb.

Jeśli dwie osoby są w stanie zaspokoić wzajemnie swoje potrzeby, mogą stworzyć razem wspaniały związek.

Jeśli natomiast jedno z dwojga spełnia większość swoich potrzeb na zewnątrz (poprzez pracę, przyjaciół, krewnych, własne hobby, inne kobiety, innych mężczyzn…) i w związku z tym partner ma mały udział w zaspakajaniu tych potrzeb, związek nie będzie dobrze funkcjonował.

6 ludzkich potrzeb – Anthony Robbins

Bezpieczeństwo – potrzeba bezpieczeństwa, stabilności, komfortu, ochrony, pewności bycia bezpiecznym.

Różnorodność – potrzeba niepewności, zmiany, różnorodności, nowości, nowych bodźców, przygody.

Ważność – potrzeba czucia się wyjątkowym, ważnym, docenionym, godnym miłości i uwagi.

Więź – potrzeba ludzkiego ciepła, więzi z innymi, kochania i bycia kochanym w sposób zgodny z oczekiwaniami.

Rozwój – potrzeba ciągłego rozwoju na poziomie emocjonalnym, duchowym i intelektualnym.

Wkład – potrzeba pomocy innym i dawania światu czegoś pozytywnego od siebie.

6 ludzkich potrzeb – Anthony Robbins

Jaka była twoja rola w zaspokajaniu potrzeb twojego męża?

Oczywiście nie do pomyślenia jest zaspokajanie wszystkich potrzeb drugiej osoby, ale stopień, w jakim jesteśmy w stanie to robić, odpowiada temu, jak ważni jesteśmy w życiu tej osoby.

Co mogłabyś zrobić, żeby lepiej zaspokajać jego potrzeby albo chociaż niektóre z nich?

3. Wprowadź zmiany

Na tym etapie musisz wprowadzić w życie kilka ważnych zmian.

Odśwież trochę swój wizerunek, popraw swój wygląd i wprowadź nowe pozytywne zwyczaje do swojego życia. Zadbaj o swoją kobiecość, a zobaczysz, że szybko przywrócisz jego zainteresowanie w zaskakujący sposób!

Poza pracą nad poprawą samej siebie, decydujący wpływ może mieć też zainwestowanie w swoje życie towarzyskie.

Jestem pewny, że w ostatnich latach zaniedbałaś niektórych swoich przyjaciół, mało wychodziłaś i w rezultacie nie miałaś zbyt bujnego życia towarzyskiego.

Jest to dobry moment na to, żeby zacząć poszerzać grono znajomych i wzmocnić niektóre szczególne relacje. Mogłabyś wziąć też pod uwagę pomysł podjęcia nowych kursów i aktywności, które sprawią, że poznasz nowych ludzi i które nadadzą twojemu życiu większe znaczenie.

To wszystko nie tylko pomoże ci poprawić samopoczucie i odzyskać twoją niezależność, ale pozwoli ci też wysłać mężowy bardzo jasny komunikat: teraz masz się lepiej i wróciłaś do życia, nawet bez niego.

Żeby dowiedzieć się więcej o tym, co robić, żeby stanąć na nogi, przestać cierpieć dzięki praktycznym ćwiczeniom oraz zaciekawić męża, zachęcając go do powrotu, odsyłam cię do lektury „Klucza Do Odzyskania”.

4. Pokaż mu się od strony uprzejmej, ale nieuchwytnej

Kluczem do tego procesu jest zachowanie przez cały czas pozytywnego podejścia w stosunku do męża, bez względu na to w jakim kierunku zmierzają sprawy.

Jeśli wydasz się rozgoryczona lub zła, mur między wami będzie coraz wyższy, aż nie będzie już żadnego sposobu, żeby uratować wasze małżeństwo. Ja natomiast chcę, żebyś dała mu do zrozumienia, że czujesz się dobrze i nic do niego nie masz.

Bardzo możliwe, że będziesz musiała utrzymywać kontakt ze swoim mężem, mimo że się rozstaliście, możecie mieć bowiem wspólne dzieci, sprawy majątkowe i inne kwestie, które zmuszają was do regularnego spotykania się i rozmawiania.

To powoduje, że masz możliwość pokazania mu postępów, które robisz, i stopniowego oderwania się od wizerunku nieatrakcyjnej kobiety, który ostatnio ci przypisywał.

Jeśli będziesz zawsze pokazywała, że jesteś radosna, ale jednocześnie trochę tajemnicza, bardziej skoncentrowana na sobie, ale wciąż uprzejma w stosunku do niego, bardzo trudno mu będzie ci się oprzeć. Zacznie odczuwać twój brak oraz rosnącą chęć powrotu i bycia znów częścią twojego życia.

Ale uwaga: w pierwszym okresie po rozstaniu musisz ograniczyć komunikowanie się z nim do niezbędnego minimum. To oznacza, że nie powinnaś się do niego odzywać, jeśli nie ma takiej konieczności, i masz absolutny zakaz rozmawiania z nim na temat waszej relacji. Zastosuj regułę ograniczonego kontaktu.

5. Bądź dla niego znów źródłem silnych, pozytywnych emocji

Prawdopodobnie wasz związek nie funkcjonował dobrze już od jakiegoś czasu. Negatywne czynniki wzięły górę nad momentami pozytywnymi – tymi nacechowanymi szczęściem i miłością. Nie jest tak?

Tak więc, aby odzyskać męża, konieczne jest, byś zaczęła na nowo dostarczać mu silnych, pozytywnych bodźców, stopniowo na powrót zbliżyła się do niego we właściwym momencie i przypomniała mu, jak bardzo wasz związek może być wyjątkowy i niepowtarzalny.

Uczucia są jedyną drogą, która pozwoli ci odzyskać twojego byłego męża i odbudować z nim satysfakcjonujący i trwały związek. By pobudzić emocjonalną stronę mężczyzny, którego nadal bardzo kochasz, zachęcam cię do użycia technik, które opisuję w moim e-booku.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak odzyskać męża, który ma kochankę

Przeanalizujmy teraz szczególny przypadek: kiedy chcesz wiedzieć, jak odzyskać męża, który ma kochankę, ale wciąż mieszka z tobą pod jednym dachem. Być może on już wie, że ty wiesz, albo coś podejrzewa, ale istnieje również możliwość, że nie ma pojęcia o tym, że zdążyłaś go zdemaskować.

W tej sytuacji najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest udawanie, że o niczym nie wiesz.

Jeśli będziesz chciała zmierzyć się z tym bezpośrednio, uruchomisz w nim serię mechanizmów obronnych, które będą go popychały jeszcze bardziej w kierunku kochanki, i ani trochę nie uda ci się rozwiązać problemu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać męża od kochanki, skup się na tych punktach:

 • Zrób rachunek sumienia, żeby spróbować zrozumieć, co poszło nie tak w waszym związku i co mogło go skłonić do tego, żeby znaleźć sobie kochankę.
 • Wprowadź zmiany na lepsze w twoim wizerunku. Stań się seksowna i zniewalająca. Poświęć trochę czasu na zadbanie o siebie.
 • Popraw swoje życie towarzyskie, zacznij wychodzić i stwórz atmosferę tajemnicy wokół swojej osoby. Strój się przed wyjściem, zwłaszcza gdy cię wtedy widzi.
 • Bądź wobec niego uprzejma i staraj się, żeby wszelkie interakcje między wami zostawiały po sobie zawsze coś pozytywnego. Odpuść wszystkie pretensje.

W ten sposób on zacznie czuć się winny tego, że cię zaniedbywał, i jednocześnie zacznie mieć obawy, że i ty możesz mieć kochanka.

Zobaczysz, że jeśli będziesz podążać za tymi radami, bardzo prawdopodobne, że sytuacja wróci na swoje miejsce automatycznie i obejdzie się bez werbalnego zmierzenia się z problemem razem z nim.

Jak tylko zorientuje się, że ryzykuje utratę ciebie, natychmiast znów staniesz się dla niego priorytetem. Obserwowałem takie sytuacje setki razy, także możesz mi zaufać.

Jak odzyskać męża: podsumowanie

Zobaczyliśmy wspólnie, że kluczem do odzyskania męża nie jest popadanie w desperację, ale podjęcie ważnej pracy nad samą sobą oraz uważna analiza tego, co w waszym związku nie funkcjonowało tak, jak powinno.

Jestem pewny, że masz jeszcze wiele wątpliwości i pytań, na które nie znalazłaś odpowiedzi w tym artykule. Żeby zapoznać się z kompletną metodą, dzięki której będziesz miała szansę odzyskać męża i odbudować z nim trwały i szczęśliwy związek, zachęcam cię do nabycia mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”.

P.S. Żeby nie zostawiać cię samej w tym trudnym momencie twojego życia, postanowiłem wspierać cię serią codziennych maili. Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia będę wysyłał ci cenne rady i wartościowe sugestie dotyczące odzyskania byłego i unikania przy tym błędów.

Jako prezent w pierwszym mailu otrzymasz również fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania” zawierający cały pierwszy rozdział poradnika (20 stron). Zapisz się, korzystając z formularza poniżej.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.3/5 - (316 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.