Szukaj
Close this search box.

Jak odzyskać kochanka lub kochankę? Porady dla niej i dla niego

jak odzyskać kochanka

Jak odzyskać kochanka, do którego nadal coś czuję? Jak odzyskać kochankę, która ze mną zerwała?

Związek z kochankiem lub kochanką może mieć bardzo różne oblicza. To chyba najbardziej skomplikowany wariant relacji damsko-męskiej, z definicji bowiem zakłada, że w układzie jest jeszcze ta trzecia osoba – zdradzana…

Być może jesteś mężatką, którą uwiódł samotny mężczyzna? Być może jesteś żonaty, ale pozwoliłeś sobie na skok w bok? A może zarówno ty, jak i twój kochanek/twoja kochanka jesteście w stałych związkach i zdradzacie swoich partnerów? Albo to ty jesteś kochanką lub kochankiem osoby, która jest w stałym związku?

Może to był przelotny romans, a może wasza relacja ciągnie się od dłuższego czasu? Może nigdy nie planowaliście zostawiać swoich mężów i żon, a może chcieliście ułożyć sobie życie na nowo u boku innej osoby?

Możliwości jest naprawdę wiele, ale istotą problemu jest to, że zazwyczaj związki z kochankami są bardziej narażone na ryzyko rozstania (z kimkolwiek miałoby ono nastąpić). Co zrobić, jeśli kochanek cię rzucił lub zerwała z tobą kochanka? A co jeśli to my zdecydowaliśmy o rozstaniu, ale zmieniliśmy zdanie? Temu zagadnieniu poświęcony będzie dzisiejszy wpis.

Zanim do niego przejdziemy, chciałbym, żebyś rzucił(a) okiem na dwie użyteczne w twoim przypadku propozycje.

Po pierwsze, przed lekturą wpisu warto zrobić krótki, bezpłatny test online. Odpowiedz na kilkanaście prostych pytań na temat twojej relacji z ex kochankiem lub kochanką i poznaj swoje szanse na odzyskanie go/jej. Wynik wyrażony w procentach otrzymasz zaraz po zakończeniu testu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jeśli natomiast jesteś zdeterminowany(-na), żeby odzyskać byłego kochanka lub byłą kochankę, wiele cennych wskazówek odnajdziesz w moim e-booku „Klucz Do Odzyskania”, który dostarcza uniwersalnych strategii i rozwiązań, skutecznych także w przypadku odzyskania kochanka i kochanki. Dostępny jest w dwóch wersjach: dla niej i dla niego.

Dlaczego chcemy odzyskać kochanka lub kochankę?

Zaczniemy od pytania, na które odpowiedź wydaje się banalna, ale za chwilę zobaczymy, że tak naprawdę jest dużo bardziej złożona. Dlaczego chcesz odzyskać swojego kochanka albo swoją kochankę? Powodem ogólnym jest silna więź uczuciowa, z której nie chcemy rezygnować, ale warto się przyjrzeć, z czego ta więź wynika, by zrozumieć, czy chcemy odzyskać ex kochanka/kochankę z powodu miłości.

Kobiety najczęściej wchodzą w relację z kochankiem z następujących powodów:

  • Czują się niedowartościowane, szczególnie pod względem swojej kobiecości, seksapilu, atrakcyjności w oczach mężczyzny.
  • Są zmęczone rolą żony i matki i nęci je to, że mogą znaleźć się w alternatywnym układzie, dalekim od ról, jakie dotychczas spełniała.
  • Nie dostają wystarczająco czułości, poczucia bezpieczeństwa i zainteresowania ze strony męża; być może podejrzewają, że mąż też zdradza.
  • Ich uczucie do męża wypala się, być może małżeństwo należy do nieudanych z różnych przyczyn, więc szukają innej relacji, która pozwoli im podjąć decyzję o rozwodzie.
  • Szukają nowości i podniecających bodźców – chcą np. związać się z młodszym mężczyzną, by przeżyć drugą młodość.

A dlaczego mężczyźni mają kochanki?

  • Podobnie jak kobiety czują się niedowartościowani, odstawieni na boczny tor, a przy tym mają poczucie, że stracili niejako „prawo” do swojej partnerki; to najczęściej wiąże się z brakiem seksu w związku.
  • Szukają nowości, odskoczni od rutyny, ale nie miłości, dlatego mają skłonność do skoku w bok, ale nie angażują się w pozamałżeńskie relacje.
  • Mają poczucie, że męska natura usprawiedliwia poligamię.
  • Interesuje ich początkowy płomień namiętności, a dojrzała, stabilna relacja oparta na poczuciu bezpieczeństwa im tego nie dostarcza.
  • Karmią swoje ego, próbują przeżyć drugą młodość, chcą się sprawdzić.

Jest też grono osób, które same zostają kochankami: nie mają innych zobowiązań, ale wiążą się z osobą, która ma męża lub żonę. Takie osoby najczęściej ulegają fascynacji lub darzą tę osobę prawdziwym, silnym uczuciem, z którego nie chcą zrezygnować, nawet za cenę zniszczenia cudzej rodziny czy pozostania na zawsze „tą trzecią/tym trzecim”.

jak odzyskać kochankę

Badania i sondaże pokazują, że kobiety najczęściej znajdują kochanka wśród znajomych, a mężczyźni wśród nieznajomych. Kobiety zwykle traktują taką relację poważniej i rozważają odejście od męża, natomiast mężczyźni stosunkowo rzadko opuszczają rodzinne gniazdo dla kochanki.

Choć kulisy związku z kochankiem i z kochanką są różne (a zatem strategie odzyskania również będą nieco inne), to łączy je jeden mianownik: zarówno kochanek, jak i kochanka uzupełniają pewne poważne braki, na krótszą lub na dłuższą metę, co powoduje nawiązanie bliskiej więzi. Najczęściej zapewniają bliskość fizyczną i dowartościowują w taki sposób, w jaki nie robi tego mąż czy żona.

Jak odzyskać kochanka: najważniejsza strategia

Jeśli twój kochanek oddalił się od ciebie lub sama odprawiłaś go z kwitkiem, przede wszystkim zastanów się, dlaczego ci go brakuje, co ci dawał i czy w dalszym ciągu mógłby zaspokajać twoje potrzeby.

1. Rozważ przyczyny waszego rozstania: czy znudziliście się sobą, czy on znalazł sobie inną, czy zaczęłaś mieć obawy, że ktoś odkryje wasz romans, czy on zaczął mieć w stosunku do ciebie za duże oczekiwania, a może wycofał się po tym, gdy to ty mu powiedziałaś, że chcesz zostawić dla niego męża?

2. Zastanów się, czy możesz im zaradzić: czy jesteś gotowa zgodzić się na układ, który ci proponował, czy jesteś w stanie włożyć pracę w to, by znowu go sobą zainteresować, czy jesteś w stanie mu udowodnić, że ci na nim zależy, czy zamierzasz w jakiś sposób rozwiązać sprawę z mężem?

3. Nie bądź nachalna: postaw na okres braku kontaktu i zajmij się sobą. Nie okazuj błagalnej, uległej postawy, nie stalkuj go i nie bombarduj wiadomościami. Pozwól, by poczuł, że mu ciebie brakuje, a w międzyczasie sama przemyśl waszą relację i swoje oczekiwania.

4. Dostarczaj mu subtelnych bodźców: spraw, by zauważył, że się zmieniłaś, że dobrze wyglądasz, że prowadzisz interesujący styl życia. Zrób to za pomocą social media, zapytaj go o poradę lub, jeśli to możliwe, zaaranżuj sytuację, w której będzie mógł zobaczyć cię na żywo.

5. Przejdź do działania: wznów z nim kontakt, początkowo nie okazując, że masz co do niego jakieś plany. Flirtuj z nim, celuj we wspomnienia, które sprawią, że zmięknie mu serce. Nie dawaj mu wszystkiego na raz, zbliżaj się i oddalaj, nęć go, a na koniec uwiedź tak, jak udało ci się to za pierwszym razem.

Tak naprawdę odzyskanie kochanka nie różni się bardzo od odzyskania byłego chłopaka czy faceta, z którym się spotykałaś bez zobowiązań. Dlatego całą ścieżkę, którą powinnaś przejść, by osiągnąć sukces, znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania” – poradniku, który krok po kroku pokazuje, jak odzyskać byłego w zależności od sytuacji wyjściowej. Znajdziesz w nim wiele sztuczek i strategii, które pozwolą ci na nowo uwieść twojego kochanka. Wypełnij poniższy formularz i pobierz bezpłatny rozdział!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jak odzyskać kochankę: złote zasady

Część porad dotyczących odzyskania kochanki pokrywa się z tymi, które dotyczą odzyskania kochanka – ale nie wszystkie! Istnieje pakiet złotych zasad, które stanowią punkt wyjścia dla zrozumienia własnej sytuacji i podjęcia właściwych działań. Oto one:

1. Rozważ przyczyny rozstania i zastanów się nad ich rozwiązaniem: w waszej relacji mogło pojawić się widmo nudy, ale też oczekiwania, którym ty lub ona nie chcieliście lub nie mogliście sprostać. Przemyśl, czy coś w tej kwestii możesz i chcesz zmienić, uwzględniając w tym swoje obecne relacje z żoną i rodziną.

2. Złap dystans: dystans i rozluźnienie kontaktów pozwala opaść negatywnym emocjom i zebrać siły do dalszych działań. To też czas na to, by spojrzeć trochę z innej perspektywy na swoje związki. Zachowaj się z godnością i pokaż jej, że nie masz do niej żalu, ani nie zamierzasz wywierać na niej presji.

3. Zmierz się z jej oczekiwaniami: jeśli twoja kochanka chciała, byś uregulował kwestię małżeństwa, a ty stwierdziłeś, że chcesz z nią stworzyć prawdziwy związek i zakończyć tym samym poprzedni, podejmij konkretne kroki. Pokaż, że jesteś osobą zdecydowaną, która potrafi wziąć sprawy w swoje ręce, i zadbaj o to, co nie odpowiadało jej, kiedy się z tobą rozstawała.

4. Uwiedź ją: wznów kontakt, najpierw subtelnie, przyjacielsko, a następnie powoli zacznij ją uwodzić, okazując uprzejmość i otwartość, ale też zachowując pewną aurę tajemniczości. Flirtuj z nią w sposób narastający, a gdy dojdzie do spotkania, staraj się ją oczarować tak, by zbliżyć się do niej fizycznie.

Powyższe wskazówki stanowią pewien ogólny schemat, ale jeśli chcesz poznać zaawansowane strategie i dowiedzieć się, jak odzyskać kochankę krok po kroku, sięgnij po „Klucz Do Odzyskania” – najpełniejszy poradnik poświęcony temu zagadnieniu, który doskonale sprawdzi się również w twoim przypadku. Wypełnij poniższy formularz, a otrzymasz fragment e-booka gratis!

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Jak odzyskać żonatego mężczyznę lub kobietę mężatkę?

Jeśli jesteś kochanką żonatego mężczyzny lub kochankiem mężatki, ale czujesz, że wasza relacja co najmniej się rozluźniła, musisz przede wszystkim poznać powody, dla których tak się stało. Wynikają one zwykle z tego, że przestałeś(-łaś) odpowiadać na jego/jej potrzeby:

1. Kochanek/kochanka szukał(a) u twojego boku nowości, namiętności, świeżości. Gdy udało się ciebie zdobyć, stracił(a) zainteresowanie, a jeśli wasza relacja zaczęła się stabilizować mogła przypominać związek małżeński, w którym nadal trwa.

2. Zacząłeś(-częłaś) wyrażać swoje oczekiwania i za bardzo wpływać na jego/jej życie. Chcesz, żeby zostawił(a) żonę/męża, chcesz się ujawnić, poznać jego/jej krąg znajomych, dzieci – mówiąc krótko, chcesz przestać być kochankiem/kochanką.

3. Nie ma do ciebie zaufania, nie dajesz mu/jej poczucia bezpieczeństwa i nie okazujesz wystarczającego zainteresowania. Wasze spotkania stały się rzadsze i rzadziej mają charakter intymny. Wkradła się do nich zazdrość, tajemnice lub nuda.

4. Ma obawy, że romans skomplikuje mu/jej życie (w grę wchodzą rozwody, podziały majątku, prawa do dzieci), dlatego chce z niego zrezygnować.

Jakie kroki możesz podjąć, by między wami znowu zaiskrzyło?

Przede wszystkim usuń się na chwilę. Nabranie dystansu wyrówna proporcje w waszej relacji i w waszym zaangażowaniu. Nie okazuj ostentacyjnie swoich oczekiwań, nie domagaj się kontaktu, nie popadaj w desperację. Zamiast tego zrób krok w tył i zaobserwuj pierwszą reakcję.

Po początkowym wycofaniu się można znów zacząć działać. Jeśli w waszej relacji zabrakło namiętności, zacznij subtelnie flirtować. Jeśli jesteś kobietą, prowadź wasze rozmowy i spotkania tak, by napięcie erotyczne między wami rosło, ale nie dawaj mu od razu wszystkiego. Najpierw upewnij się, że znów za tobą szaleje. Jeśli jesteś mężczyzną – wręcz przeciwnie: dąż do tego, by między wami znów pojawiła się fizyczna, ale i emocjonalna bliskość, która dostarczy silnych bodźców, przyćmiewających relację z mężem.

Rozważ jednak, czego naprawdę chcesz od tego mężczyzny czy tej kobiety i czy on/ona może i zechce ci to kiedykolwiek dać. Jeśli nie ma na to szans, być może lepiej odpuścić znajomość, by trafić na kogoś, dla kogo nie będziesz „tą trzecią” lub „tym trzecim”.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

4.8/5 - (6 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: