Jak odzyskać faceta: 10 podstępnych, ale skutecznych technik

jak odzyskać byłego faceta

Zastanawiasz się, jak odzyskać faceta, który odszedł?

Życie może wydawać się okropne, kiedy osoba, którą kochasz, decyduje jednostronnie, żeby zacząć od nowa i zostawić cię. To gest, który wydaje się okrutny i niesprawiedliwy, który zrzuca cię w przepaść bólu i cierpienia. Czasami także depresji.

Odzyskanie faceta jest jednak możliwe w większości przypadków. Nie mówię tu o żadnym magicznym zaklęciu, ale dużym zaangażowaniu z twojej strony, opracowaniu strategii na miarę danej sytuacji i zastosowaniu zaawansowanych technik opartych na wiedzy z dziedziny psychologii i uwodzenia.

Czasami okazuje się to całkiem łatwe, zwłaszcza jeśli trzymasz się wskazówek zawartych w tym wpisie. Innym razem odzyskanie faceta może być poważniejszym wyzwaniem, szczególnie jeśli w grę wchodzi dystans, zdrada czy nowy związek twojego ex…

Jeśli jednak wciąż naprawdę go kochasz czy wręcz dzieliłaś z nim najlepsze lata swojego życia, nie ma wyjścia: musisz chociaż spróbować!

W niniejszym wpisie zaprezentuję ci kilka sprawdzonych i skutecznych technik odzyskiwania, które umożliwiają odzyskanie faceta bez większego wysiłku i przede wszystkim bez utraty godności.

Zanim przejdę do konkretów, chcę ci tylko zaproponować zrobienie bardzo przydatnego, darmowego testu online. Odpowiedz w parę minut na kilkanaście pytań i dowiedz się, ile wynoszą twoje szanse na odzyskanie byłego faceta!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak odzyskać faceta: psychologia

Zacznijmy od psychologii waszego związku. Musisz wiedzieć, że najczęstsze powody, dla których mógł cię zostawić, są następujące:

  • przeżywa kryzys wieku średniego i szuka nowych bodźców;
  • nie odbiera cię jako atrakcyjnej partnerki pod względem fizycznym;
  • czuje się przytłoczony tobą lub życiem rodzinnym;
  • nie rozmawiacie ze sobą we właściwy sposób albo komunikacja między wami się zerwała;
  • nie czuje się wystarczająco doceniany i dowartościowany przez ciebie;
  • nie ma między wami więzi, a nad waszą relacją zapanowała nuda.

Jak widzisz, powodów może być wiele i zanim zaczniesz się zastanawiać, jak odzyskać faceta, powinnaś przeprowadzić uważną analizę tego, co było nie tak w waszym związku.

W moim e-booku „Klucz Do Odzyskania” analizuję po kolei każdy z wyżej wymienionych przypadków, prezentuję konkretne przykłady z życia, techniki odzyskania oraz zdania, które możesz mu powiedzieć, by ocalić wasz związek, nawet jeśli on twierdzi, że cię nie kocha albo spotyka się z inną.

Zachęcam cię do bezpłatnego pobrania pierwszego rozdziału mojego e-booka, który z pewnością okaże ci się bardzo pomocny, ponieważ tłumaczę w nim, jakie nastawienie przyjąć, żeby odzyskać faceta:

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

10 sprawdzonych technik odzyskania faceta

Jesteśmy gotowi, żeby zobaczyć, jakich jest 10 najskuteczniejszych technik odzyskania byłego faceta. Zaczynajmy!

List do byłego faceta

Wysłanie byłemu listu w celu zaskoczenia go i poruszenia jest jedną z najefektywniejszych metod, żeby odzyskać faceta. Zadziała, ponieważ on nie spodziewa się, że otrzyma od ciebie list zawierający właśnie takie słowa.

Ale uwaga: zamiast mówić mu, że go bardzo kochasz i za nim tęsknisz, w liście powinnaś raczej zastosować psychologię odwróconą po to, żeby go zaciekawić. Tylko tak pozyskasz oczekiwany efekt.

Dla natychmiastowego efektu możesz użyć jeden ze wzorów listów, które znajdziesz w moim e-booku „Klucz Do Odzyskania”. Rezultat gwarantowany 😉

Czytaj również: List do byłego chłopaka

Brak kontaktu

Tak zwana reguła „zero kontaktu” stanowi jedną z najczęściej używanych technik odzyskania byłego lub byłej.

Zakłada ona zerwanie jakiegokolwiek kontaktu z byłym przez pewien czas, począwszy od waszego rozstania.

Nie chodzi o ucięcie kontaktów w sposób gwałtowny i ostentacyjny, blokując daną osobę na portalach społecznościowych lub obrażając ją. Twoim celem natomiast ma być zniknięcie na trochę, zejście ze sceny w sposób elegancki i bez zbędnego hałasu.

Stosując zasadę „zero kontaktu” uzyskasz liczne korzyści:

  • będziesz miała czas na odzyskanie utraconej jasności umysłu i zastanowienie się, jakie były prawdziwe powody, dla których wasz związek się rozpadł;
  • będziesz miała możliwość poprawy swojego wyglądu i życia towarzyskiego oraz skorygowania niektórych twoich zachowań, które doprowadziły go do odejścia;
  • stworzysz odpowiedni dystans między tobą a twoim byłym, a to jedyny sposób, żeby pozwolić mu za tobą zatęsknić i zakwestionować decyzję o zostawieniu cię.

Jednakże istnieje podstawowy warunek, żeby tak się stało: w żadnym wypadku nie możesz się z nim kontaktować i ogólnie nie powinnaś go śledzić w żaden sposób.

Musisz wiedzieć, że niekiedy zachowanie mężczyzn w relacjach damsko-męskich przypomina gumę: najpierw się oddalają aż do osiągnięcia najdalszego punktu wychylenia, a potem wracają nagle, zakochani bardziej niż poprzednio.

jak odzyskać partnera

Jeśli będziesz cierpliwa i w międzyczasie popracujesz solidnie nad samą sobą, bardzo możliwe, że twój były facet wróci do ciebie ot tak, spontanicznie i nie będzie potrzeby naciskania na niego ani przekonywania go racjonalnymi argumentami.

Wzbudź w nim zazdrość

Wzbudzanie w facecie zazdrości jest naprawdę skuteczną techniką, która popchnie go do niespodziewanego powrotu do ciebie.

Twój facet nigdy nie podawał pod wątpliwość faktu, że to on panuje nad waszą relacją. Zostawił cię, myśląc, że prawdopodobnie, jeśli w przyszłości zmieniłby zdanie i zatęsknił za tobą, będzie mógł łatwo cię odzyskać.

Ogólnie rzecz biorąc, on myśli, że bez względu na wszystko będziesz zawsze gotowa, żeby znów go przyjąć z otwartymi ramionami, i ta pewność nie pozwala mu odczuć twojego braku oraz zdać sobie sprawę z tego, co traci w związku z tym, że nie jesteście już razem.

Zazdrość, użyta ostrożnie, może stanowić silną broń w odzyskaniu faceta. Ale uwaga! Jak tłumaczę w moim e-booku, istnieje wiele przypadków, w których wzbudzenie zazdrości w byłym może być bardziej szkodliwe niż korzystne.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Poproś go o pomoc

Ostatnia technika, o której chcę ci powiedzieć w tym wpisie, to poproszenie twojego byłego o pomoc w zrobieniu czegoś.

Jeśli po zakończeniu okresu braku kontaktu znów zaczęłaś się do niego odzywać (zgodnie ze wskazówkami z innych moich wpisów) i jeśli atmosfera między wami jest teraz znacznie lżejsza, bez napięć, negatywnych emocji czy oczekiwań, poproszenie o go pomoc może być posunięciem nie tylko skutecznym, ale wręcz decydującym. Możesz na przykład napisać do niego:

„Nie umiem zamontować rolet w mieszkaniu i nie mam kogo o to poprosić… Może mógłbyś mi pomóc? Ostatnim razem świetnie sobie poradziłeś :D”

Oczywiście wcześniej musisz nieco odbudować wasze stosunki. Nie możesz wysłać mu takiej wiadomości z zaskoczenia, kiedy np. nie odzywaliście się do siebie przez miesiąc. To nie miałoby sensu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek dotyczących wiadomości do byłego faceta w celu odzyskania go, poznać zaawansowane techniki oraz zainspirować się licznymi przykładami dostosowanymi do każdej sytuacji i każdego etapu waszej relacji, zapoznaj się z moim e-bookiem „Najlepsze Wiadomości Do Ex„. Może okazać się niezwykle użyteczny, zwłaszcza jeśli wysyłanie wiadomości było istotnym elementem twojej komunikacji z ex. Znajdziesz go tutaj.

jak odzyskać byłego partnera

Jeśli nie bardzo chcesz zapraszać go do domu albo obawiasz się, że to zbyt ryzykowne posunięcie, możesz poruszać się z większą ostrożnością:

„Muszę kupić prezent urodzinowy dla mojego siostrzeńca. Na pewno będziesz wiedział lepiej, co może mu się spodobać. Pomógłbyś mi coś wybrać w sobotę po południu? ;)”

Zapraszanie twojego byłego na randkę jest posunięciem, które raczej bym ci odradzał. Mógłby odnieść wrażenie, że nadal próbujesz go odzyskać i że mimo wszystko żywisz duże nadzieje wobec niego. Natomiast zobaczenie się z nim pod pozorem, że potrzebujesz jego pomocy, stwarza zdecydowanie lepszy grunt, by zbliżyć się do niego: daje mu to możliwość zaangażowania się względem ciebie i jednocześnie widzenia się z tobą bez poczucia jakiejkolwiek presji.

Sześć innych bardzo skutecznych technik

Techniki, o których pisałem wyżej, są technikami podstawowymi, które okażą ci się niezwykle pomocne, jeśli będziesz chciała odzyskać faceta lub męża, ale mogą nie wystarczyć.

Po latach doświadczeń w pomaganiu kobietom w odbudowywaniu związku z facetem, które je zostawił, udało mi się opracować bardziej zaawansowane i wyrafinowane techniki, odpowiednie niemalże do każdej sytuacji i dające zdecydowanie wyższe szanse na sukces.

Są to techniki niebezpośrednie i nieco „przebiegłe”, niekiedy trochę sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, ale pozwalające znacznie przyspieszyć proces odzyskiwania, zrobić wrażenie na facecie i sprawić, żeby znów padł ci w ramiona, nawet jeśli teraz sytuacja między wami nie przedstawia się optymistycznie.

jak odzyskać byłego faceta

1. WIELKA PRZYNĘTA –> Posłuży ci do wzbudzenia w twoim byłym ciekawości, nasili zainteresowanie z jego strony i zachęci go do zaangażowania się na nowo w wasz związek.

2. SPOTKANIE KOMBINOWANE –> Nawet sobie nie wyobrażasz, jak skuteczne może być „przypadkowe” spotkanie z twoim byłym, jeśli zostanie przeprowadzone we właściwy sposób i przede wszystkim jeśli będziesz dobrze przygotowana do rozmowy z nim.

3. ZABÓJCZY TANIEC –> Z pomocą tego podstępu będziesz trzymać swojego byłego w szachu. Jego reakcja, a także odzyskanie mogą być naprawdę natychmiastowe.

4. TECHNIKA GABLOTY –> Dzięki tej technice będziesz w stanie odbudować swoją wartość w oczach byłego faceta i przekonać go, że zostawienie cię było dużym błędem.

5. TECHNIKA ROZPOWSZECHNIANIA –> Jedna z moich ulubionych technik, ponieważ jest użyteczna w większości przypadków. Mimo że nie jest bezpośrednia, pomoże ci zdobyć dużo punktów w oczach twojego byłego.

6. SZTUCZKA Z ODMAWIANIEM –> Na skrajne przypadłości potrzeba skrajnych rozwiązań. Nie zalecam tej techniki we wszystkich przypadkach, ale często może mieć ona zaskakujące efekty, np. kiedy on stracił zainteresowanie twoją osobą, widzi w tobie tylko przyjaciółkę albo spotyka się z inną.

Wszystkie techniki odzyskania znajdziesz w moim e-booku „Klucz Do Odzyskania„.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak odzyskać faceta który odszedł do innej?

Jeśli znajdujesz się w tej szczególnej sytuacji, a więc chcesz wiedzieć, jak odzyskać faceta, który jest zajęty, od razu ci powiem, że twój przypadek jest wyjątkowo delikatny.

Nie dlatego, że twoje szanse na odzyskanie go są mniejsze, ale dlatego, że istnieje dużo większe ryzyko popełnienia głupich błędów z powodu silnej zazdrości i rozczarowania.

Tak więc moja rada jest następująca: nawet jeśli to może być trudne, staraj się zachować spokój i opracuj plan odzyskania faceta bez myślenia o dziewczynie, z którą się aktualnie spotyka.

Jak odzyskać faceta na odległość?

Jak odzyskać faceta, który mieszka daleko? W tym wypadku jedynym narzędziem, jakie masz do dyspozycji, jest twój telefon.

Po okresie braku kontaktu napisz do niego i spróbuj nawiązać pozytywną rozmowę bez naciskania na niego i stopniowo wzmacniaj waszą relację, prowadząc pogłębione rozmowy na temat waszego życia.

Jeśli będziesz w stanie uchwycić go na poziomie emocjonalnym, pokazać się od nowej strony i wzbudzić w nim szczyptę zazdrości, z pewnością skłonisz go do tego, żeby znów się zaangażował, nawet jeśli nie masz możliwości zobaczenie się z nim na żywo.

Jak odzyskać faceta, którego się zraniło?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać faceta, którego zraniłaś, musisz przede wszystkim dobrze rozumieć powody urazy, jaką do ciebie żywi.

Nie traktowałaś go z szacunkiem? Zawiodłaś jego zaufanie?

jak odzyskać faceta

W każdym wypadku powinnaś unikać błagalnego tonu, zwłaszcza, że upokarzanie się w celu naprawy popełnionych błędów na nic ci się nie zda.

Twój były potrzebuje czasu i przestrzeni, nie pustych obietnic.

W odpowiednim momencie będzie również bardzo ważne danie mu do zrozumienia, że zmieniłaś się na lepsze i że koniec waszego związku był dla ciebie motywacją do rozwoju, dzięki czemu przemyślałaś i pozbyłaś się tych zachować, które mogły w przeszłości go skrzywdzić.

Wysłanie mu listu z przeprosinami, a następnie rozpoczęcie okresu braku kontaktu będzie w większości przypadków najbardziej skuteczną strategią do przeprowadzenia.

Jak odzyskać upartego faceta?

Jeśli facet, zostawiając cię, wydał ci się bardzo zdeterminowany i nadal pozostaje wierny swojej decyzji w dużym zapałem, być może pomyślałaś, że nie masz już żadnej szansy na to, żeby skłonić go do zmiany zdania.

Możliwe, że powiedział ci, że już cię nie kocha, że musisz o nim zapomnieć, bo między wami wszystko skończone. Ale czy jesteś pewna, że to, co mówi, jest prawdą?

Przypomnij sobie, patrząc kilka miesięcy wstecz, jak deklarował ci miłość do szaleństwa i chęć pozostania z tobą na zawsze. Wiesz dobrze, że był wtedy szczery, mimo że teraz wydaje się, że kompletnie zmienił zdanie o waszym związku.

To oznacza, że przewrócenie tej sytuacji na drugą stronę jeszcze raz i odzyskanie upartego faceta jest jak najbardziej możliwe, jeśli tylko będziesz podążała sumiennie za moimi wskazówkami, nie pomijając żadnego ważnego kroku.

Sekret w tym wypadku tkwi w zastosowaniu psychologii odwróconej i trzymaniu się reguł, o których już ci wspomniałem. Więcej przeczytasz o tym w tym artykule.

Jak odzyskać faceta: podsumowanie

Dziękuję ci, że przeczytałaś do końca mój wpis o tym, jak odzyskać faceta. Nie pozostaje mi nic innego, jak trzymać za ciebie kciuki i życzyć powodzenia!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wszystkich wspomnianych tu technikach i zobaczyć, jaką rolę pełnią one w kompletnej metodzie odzyskania faceta, odsyłam cię do mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, dzięki któremu nie tylko odzyskasz partnera w zaledwie kilka tygodni, ale także zmienisz na zawsze sposób, w jaki postrzegałaś dotychczas relacje damsko-męskie.

Możesz również pobrać całkowicie za darmo pierwszy rozdział, w którym tłumaczę, jakie nastawienie przyjąć, by odzyskać byłego faceta. Będziesz pozytywnie zaskoczona, jak bardzo pomocny w tych trudnych dniach może się okazać ten 20-stronicowy fragment 😉

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

4.2/5 - (375 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.