Szukaj
Close this search box.

Jak odzyskać faceta po zdradzie: 5 porad na zdobycie zaufania

jak odzyskać faceta po zdradzie

Zdradziłam mojego faceta, ale wciąż go kocham… Co mam zrobić, żeby mi wybaczył? Jak odzyskać męża po zdradzie, jeśli jest na mnie wściekły?

Wiele czytelniczek naszego bloga zadaje nam pytania tego typu – zwłaszcza, że wyżej wspomniane przypadki nie są wcale takie rzadkie. Każdemu może się zdarzyć popełnić tak poważny błąd, jak zdrada partnera, którego się kocha, by potem gorzko tego żałować i szukać sposobu na zaradzenie tej sytuacji.

Ostatecznie jesteśmy przecież tylko ludźmi, z krwi i kości…

Chwilowa namiętność może skłonić nas do robienia rzeczy, na które przy jasnym umyśle nigdy byśmy się nie odważyli. Tak samo słabość, pragnienie bycia docenionym, sprawdzenia się, samotność czy nuda mogą doprowadzić nas do przeżycia przygody z innym mężczyzną, mimo że w rzeczywistości uczucie do naszego partnera wciąż jest żywe i silne.

Niekiedy z kolei mamy wrażenie, że nasz obecny związek nie jest już dla nas tak ważny, przewidując jego rychły koniec. Nie czujemy się już zakochani i szukamy namiętności gdzie indziej, ale kiedy nasz partner to odkrywa i zostawia nas, dociera do nas, że popełniliśmy błąd…

Ty też jesteś w podobnej sytuacji?

Opierając się na moim wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie relacji damsko-męskich, w dzisiejszym wpisie wyjaśnię, jak odzyskać męża lub chłopaka po zdradzie oraz jak zdobyć na nowo jego zaufanie, jeśli obecnie jest na ciebie wściekły i wydaje się, że wasza relacja to temat zamknięty.

Zanim zaczniemy, chciałbym cię zachęcić do zrobienia krótkiego testu online, który pomoże ci ocenić twoje szanse na odzyskanie partnera.

Wystarczą 2 minuty, żeby go wypełnić: odpowiedz na kilkanaście prostych pytań dotyczących twojego związku (wśród nich także na pytanie o zdradę), a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach odpowiadający prawdopodobieństwu odzyskania chłopaka lub męża. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak odzyskać chłopaka po zdradzie

Jeśli nie wiesz, jak odzyskać faceta po zdradzie, przede wszystkim musisz zrozumieć, czy chcesz to zrobić na podstawie słusznych czy też błędnych przesłanek.

To nie ja powinienem ci tłumaczyć, że zdrada to coś niewłaściwego; zakładam, że jesteś tego całkowicie świadoma i że naprawdę żałujesz tego, co zrobiłaś. Mimo to ważne jest, żebyś zadała sobie pytanie, czy naprawdę kochasz swojego byłego partnera i czy jesteś przekonana o tym, że wasz związek ma jeszcze jakąś przyszłość.

Odzyskanie mężczyzny po zdradzie, otrzymanie przebaczenia, a przede wszystkim odzyskanie jego zaufania mogą okazać się długim procesem, wymagającym cierpliwości i wysiłku.

Jeśli chcesz to zrobić tylko dlatego, że nie akceptujesz tego, że mogłaś stracić kontrolę nad swoim ex albo dlatego, że nie jesteś w stanie zmierzyć się z niestabilnością i dużymi zmianami, które niósłby ze sobą rozpad waszego związku, być może angażowanie się w tę walkę nie jest najlepszym pomysłem…

Po tym koniecznym wstępie przejdziemy do 5 kluczowych porad, jak odzyskać chłopaka po zdradzie. Jeśli będziesz chciała potem dodatkowo zgłębić temat, zachęcam cię do przyjrzenia się mojemu e-bookowi Klucz Do Odzyskania. To najbardziej kompletne opracowanie zagadnienia odzyskania byłego partnera, jakie obecnie jest dostępne na rynku. Zawiera również rozbudowane wyjaśnienie tego, jak postępować, kiedy chcemy odzyskać mężczyznę po zdradzie.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

1. Zrozum, dlaczego go zdradziłaś

Zanim przeprosisz swojego partnera za to, co zrobiłaś, powinnaś być świadoma tego, jakie motywy doprowadziły cię do zdrady.

Nie byłaś usatysfakcjonowana waszą relacją? Potrzebowałaś nowych bodźców? Potrzebowałaś uwagi innych mężczyzn? Czułaś się jak w pułapce i podświadomie próbowałaś się z niej uwolnić?

Przeanalizowanie przyczyn zdrady bardzo ci pomoże uporządkować swoje życie i zyskać większą świadomość tego, czym był twój ostatni związek oraz jakie są twoje aktualne potrzeby na tym etapie twojego życia.

Poza tym, jeśli nie wiesz, dlaczego zdradziłaś, to skąd możesz wiedzieć, czy w przyszłości nie zrobisz tego znowu?

2. Nie przepraszaj go tysiące razy

Nawet jeśli naprawdę ci przykro z powodu tego, co zrobiłaś, proszenie go na okrągło o przebaczenie w żaden sposób nie pomoże ci w rozwiązaniu problemu, a nawet mogłoby cię doprowadzić do całkowitej utraty godności.

Jak tłumaczę w mojej książce Klucz Do Odzyskania, proszenie o wybaczenie zbyt wiele razy przynosi odwrotny skutek, ponieważ ważne jest, żeby zrobić to raz, ale właściwie.

Wyjaśnij mu przede wszystkim powody, które twoim zdaniem skłoniły cię do zdrady, oraz argumenty, dla których jesteś przekonana, że nie zrobisz tego więcej (musisz być ich naprawdę pewna). Pokaż mu, że się zmieniłaś i że jesteś gotowa zrobić rachunek sumienia, żeby poprawić swoje zachowanie i sprawić, by w waszym związku znowu zaczęło się układać.

3. Zminimalizuj szkody

Rzecz jasna, zdradzając swojego byłego, wyrządziłaś szkodę: zaszkodziłaś waszej relacji, jego zaufaniu do ciebie i jego poczuciu własnej wartości. Nie ma nic gorszego dla mężczyzny, jak odkrycie, że jego własna partnerka zdradziła go z innym.

Związane jest to z jego miłością do ciebie, ale też męską dumą, która ucierpiała w tej sytuacji najbardziej. Nazwijmy to wprost… w tej chwili twój były facet czuje się do głębi upokorzony.

jak odzyskać chłopaka po zdradzie

Żeby załagodzić sytuację, musisz możliwie zminimalizować znaczenie tego wydarzenia w jego oczach. Powiedz mu, że zerwałaś jakikolwiek kontakt z tym mężczyzną i że usunęłaś go ze znajomych we wszystkich mediach społecznościowych. Powiedz mu, że to było tylko chwilowe zaćmienie i że między wami nie ma żadnego uczucia.   

Nie wprowadzaj go w szczegóły zdrady: mimo że pytania, które usłyszysz, będą liczne i bardzo precyzyjne, staraj się odpowiadać na nie ogólnikowo i „rozbrajać” to wydarzenie. Jeśli twój były zada ci w końcu pytanie „Jak ci z nim było?”, odpowiedz tylko, że nie było w tym nic szczególnego.

4. Zaakceptuj karę

Twój były, bez względu na to, jak bardzo cię kocha, będzie czuł potrzebę jakiejś zemsty na tobie i „ukarania cię” jakoś za to, co zrobiłaś.

Prawdopodobnie nie przyjmie łatwo twoich przeprosin. Będzie chciał, żebyś najpierw się trochę pomęczyła, również po to, żeby cię poddać próbie i sprawdzić, czy naprawdę ci na nim zależy.

Może okazywać urazę albo po prostu cię ignorować. Może nawet zacząć umawiać się innymi dziewczynami, żebyś zapłaciła za swój błąd i żeby pokazać tobie, a przede wszystkim też sobie, że nie akceptuje roli ofiary w tej sytuacji.

Ty okaż cierpliwość i zaakceptuj karę, jaka by nie była, nie mając oczekiwań, że wasz związek wróci do normalności z dnia na dzień tylko dlatego, że go przeprosiłaś.

5. Daj mu przestrzeń

Najlepszą strategią, żeby odzyskać chłopaka po zdradzie, jest unikanie wywierania na nim presji i przyznanie mu przestrzeni, chwilowo się od niego oddalając.

Twój były potrzebuje czasu, żeby przepracować całą tę sytuację i żeby odłożyć na bok złość, którą czuje do ciebie z powodu zdrady. Wchodzenie z nim w relację na tym etapie wystawia cię na cały jego żal i gniew i ani trochę nie pomaga wam odbudować związku.

Jeśli zastosowałaś się już do wszystkich poprzednich punktów omówionych w tym wpisie, kolejnym krokiem będzie tymczasowe rozluźnienie kontaktów z byłym. Musisz przestać się za nim uganiać, mówiąc, że postanowiłaś zostawić mu trochę przestrzeni.

Podążając według wskazówek zawartych w Kluczu Do Odzyskania i wysyłając twojemu ex list podobny do tego, który jest zalecany w poradniku, z pewnością zdołasz mile go zaskoczyć i przygotować odpowiedni grunt, by wasz związek mógł odrodzić się jeszcze silniejszy niż wcześniej. Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji.

Wkrótce twój partner zacznie za tobą tęsknić i przypominać sobie o wszystkich cudownych chwilach, które razem przeżyliście, a zdrada przestanie być na pierwszym planie w jego myślach.

Z czasem wszystko odzyska właściwą perspektywę; dlatego właśnie najlepszą i najważniejszą rzeczą, którą możesz teraz zrobić, jest czekać cierpliwie, aż on będzie gotowy.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłego chłopaka

Jak odzyskać męża po zdradzie

Ścieżka, którą musisz podążać, jest mniej więcej taka sama: fakt, że jesteście małżeństwem nie wpływa za bardzo na waszą sytuację w tym wypadku. Tak czy siak będziesz musiała być cierpliwa i trzymać się planu.

Jeśli go zdradziłaś, a on to odkrył i cię zostawił, ale wciąż mieszkacie pod jednym dachem, poradzenie sobie w tej konfliktowej sytuacji może być wyjątkowo skomplikowane. Będziesz musiała zdołać:

  • przeprosić męża w sposób szczery, ale tak, by nie stać się wycieraczką;
  • pokazać mu, że go naprawdę kochasz, ale jednocześnie zostawić mu przestrzeń;
  • pozwolić się mu wyżyć, ale nie stawać się jego workiem treningowym;
  • być cierpliwa, ale jednocześnie starać się go odzyskać…

Tak właśnie odpowiedziałbym na pytanie „Jak odzyskać męża po zdradzie?”: zachowując rozsądną równowagę, a przede wszystkim nie odbiegając od precyzyjnego planu.

Dlatego właśnie po raz kolejny zachęcam cię do zapoznania się z Kluczem Do Odzyskania, który może okazać się twoim najsilniejszym sojusznikiem w tym trudnym okresie twojego życia.

Znajdziesz go w promocyjnej cenie pod tym linkiem.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak odzyskać zaufanie chłopaka po zdradzie

Nawet po tym, jak już odzyskasz swojego byłego lub kiedy to on da ci drugą szansę, musisz postarać się odzyskać jego zaufanie, jeśli chcesz, żeby wasz związek przetrwał na dłuższą metę.

Bez zaufania związek nie istnieje i na nic zda się powrót, jeśli twój facet nadal ma do ciebie ogromny żal i już ci nie ufa.

Tak, jak trudno zdobyć czyjeś zaufanie, tak samo trudno je odzyskać. Nie można go kupić upominkami czy pustymi obietnicami, a można je otrzymać tylko dzięki codziennemu oddaniu i odpowiedniej dawce cierpliwości.

Wytłumaczyłaś już swojemu ex, że głęboko żałujesz zdrady, obiecałaś, że już więcej tego nie zrobisz i razem z nim odkryłaś przyczyny, dla których szukałaś atencji innego mężczyzny. To już wiele, ale wciąż niewystarczająco.

Teraz sama będziesz musiała wziąć odpowiedzialność za odrodzenie waszej relacji, akceptując wzloty i upadki, którym ty i twój partner będziecie musieli stawić czoła z powodu jego wątpliwości, obaw i gniewu, które co jakiś czas mogą wracać.

jak odzyskać męża po zdradzie

Ponadto będziesz musiała zawrzeć z nim pakt i to być może najważniejszy element całej tej układanki…

Będziesz musiała sprawić, by obiecał, że postara się znowu obdarzyć cię zaufaniem, patrząc tylko w waszą wspólną przyszłość, bez wracania w kółko do tematu zdrady i negatywnych wydarzeń z przeszłości.

Zbyt wiele par ciągnie dalej swój związek po zdradzie bez odzyskania całkowicie wzajemnego zaufania, bez zagojenia dawnych ran. To przepis na nieszczęśliwe małżeństwo, a ty chcesz go uniknąć za wszelką cenę.

Przeczytaj też: Jak odzyskać męża?

Jak odzyskać faceta po zdradzie: podsumowanie

Mam nadzieję, że tym wpisem wyjaśniłem ci, jak odzyskać męża i chłopaka po zdradzie oraz pokazałem ci krok po kroku, jak odbudować z nim relację po tym negatywnym doświadczeniu.

Nie jest to proste i nie zawsze możliwe, ale jeśli naprawdę go kochasz, musisz chociaż spróbować!

Zanim się pożegnamy, chcę ci jeszcze zaprezentować pewne darmowe źródło wiedzy, do którego możesz mieć dostęp: codzienne wsparcie mailowe w odzyskaniu partnera. Znajdziesz w nim cenne rady przygotowane przez nasz zespół, który dzień po dniu będzie kibicował ci w twoich staraniach o odzyskanie byłego.

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a codziennie otrzymasz wiadomość z poradami.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.5/5 - (8 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: