Szukaj
Close this search box.

Jak odzyskać ex bez proszenia i zabiegania o kontakt

jak odzyskać ex

Gdy związek się rozpada, intuicyjnie staramy się nie zrywać kontaktu. Błagamy ukochaną osobę, by wróciła, ale z miernym skutkiem. Nic dziwnego, bo nie tędy droga – właściwa strategia jest zupełnie odwrotna. Ale jak odzyskać ex bez proszenia i zabiegania o kontakt?

W rzeczywistości wymaga to uświadomienia sobie pewnych mechanizmów, które rządzą relacjami damsko-męskimi, ale też psychologią człowieka w ogóle. Ale po kolei…

W tym wpisie wyjaśnię ci, jak za pomocą 10 kroków odzyskać ex tak, by nie sprowadzać się do roli wycieraczki. Unikniesz dzięki temu najczęściej popełnianych błędów i osiągniesz najlepsze efekty w najkrótszym czasie.

Zanim zaczniemy, poproszę cię o zrobienie krótkiego darmowego testu online, który wykaże, jakie są twoje szanse na odzyskanie byłego lub byłej. Kliknij poniżej:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego robisz z siebie wycieraczkę?

Za chwilę przejdę do konkretów, ale najpierw chciałbym jeszcze spróbować odpowiedzieć ci na pytanie, dlaczego tak naprawdę robisz z siebie wycieraczkę po rozstaniu z ex.

Prawda jest taka, że los ten czeka niemal każdego, kto nie podejdzie do kwestii odzyskania strategicznie i inteligentnie, a będzie kierował się tylko emocjami i tym, co zobaczył w komediach romantycznych.

Relacje damsko-męskie w dużym stopniu opierają się na mechanizmie poczucia kontroli. Czasami przejawia się ono jako poczucie bezpieczeństwa czy jako pewność siebie w związku i to jest ok. Ale zbyt dużo kontroli powoduje nudę i chęć wykorzystania drugiej osoby, a także odbiera do niej szacunek.

Gdy partnerzy są nawzajem pewni swojej miłości, czują się z tym dobrze. Ale gdy widzą, że nawet się nie muszą starać, żeby druga osoba nie odeszła, tracą motywację.

Pełnia kontroli po jednej stronie nigdy nie jest dobra dla związku, bo nie zachęca do tego, by pracować na czyjeś uczucie. Ta sama zasada jeszcze bardziej obowiązuje po rozstaniu.

Jeśli więc desperacko zabiegasz o uwagę ex, pokazujesz, że nie możesz bez niego/niej żyć, błagasz o to, by wrócił/a, automatycznie oddajesz mu/jej całą kontrolę. Zniżasz się do poziomu wycieraczki, tracisz swoją godność, a to i tak nie przyniesie żadnego efektu!

Zacznij więc od przyjęcia odpowiedniego nastawienia mentalnego, a następnie przejdź 10 kroków, które opiszę za chwilę. Właściwe nastawienie dobrze tłumaczy pierwszy rozdział e-booka „Klucz Do Odzyskania„. Możesz go otrzymać za darmo, podając swój mail w formularzu, który znajdziesz na stronie sprzedażowej tutaj.

Jak odzyskać ex: 10 najważniejszych kroków

Przejdźmy teraz razem 10 fundamentalnym kroków, dzięki którym zrozumiesz, jak odzyskać ex bez proszenia, zabiegania i zniżania się do poziomu wycieraczki.

1. Pierwszy krok zrób do tyłu

Zacznijmy od najważniejszego. Niemal każdy po rozstaniu, którego nie chce, zaczyna jeszcze bardziej napierać, a wtedy ex jeszcze bardziej się odsuwa. To, co natomiast musisz zrobić, to wycofać się.

jak odzyskać ex bez proszenia

Robisz dokładnie to, co ex: krok w tył. Rezygnujesz się z kontaktowania się, nie zgadasz się na „przyjaźń” po rozstaniu, zajmujesz się sobą, usuwasz się z otoczenia byłego lub byłej.

W ten sposób nie tylko nie pogarszasz sprawy, ale nawet wstępnie zwiększasz swoje szanse na odzyskanie.

2. Odbierz kontrolę jednym ruchem

Aby odebrać kontrolę i przestać zabiegać i prosić, wystarczy jeden zdecydowany ruch. Trzeba zakomunikować, że się akceptuje rozstanie i zerwać kontakt na pewien czas.

Tak, dobrze czytasz. Mimo że rozstanie nie było w twoich planach i myślisz tylko o tym, żeby wrócić do ukochanej osoby, prawda jest taka, że musisz się teraz odciąć i pokazać, że ty też panujesz nad sytuacją.

Twoja druga połówka nie spodziewa się, że tak łatwo przyjmiesz do wiadomości, że odchodzi. Nawet jeśli w pierwszej chwili twoja reakcja była emocjonalna, teraz odetnij się od niej i zakomunikuj, że rozstanie było słuszną decyzją i lepiej żebyście nie utrzymywali kontaktu przez pewien czas.

Najlepiej zrobić to poprzez list, co tłumaczę dokładniej w „Kluczu Do Odzyskania„.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

3. Uporaj się z trudnymi emocjami

Kiedy już osoba, która zerwała, utraciła trochę kontroli, musisz zająć się sobą. Na początku na pierwszy plan wciąż będą się wysuwały negatywne emocje związane z rozstaniem.

Musisz się z nimi najpierw trochę oswoić, a następnie pozwolić im spokojnie przeminąć. Ból, tęsknota i żal są normalne, nieraz będziesz mieć chwile zwątpienia, czy to, co robisz, jest właściwe. Będziesz mieć pokusę, żeby znowu zacząć pisać do ex.

Ale to najważniejszy moment w całym procesie. Jeśli go przejdziesz, dalej będzie już tylko lepiej.

4. Przypomnij sobie, co lubisz

Przejdźmy teraz do tych znacznie przyjemniejszych kroków. Właśnie rozpoczynasz proces swojej wielkiej przemiany. A najlepiej będzie zacząć od wrócenia do tego, co naprawdę lubisz i co sprawia ci przyjemność.

Być może w przeszłości zdarzyło ci się porzucić jakieś hobby i teraz tego żałujesz. A może zawsze marzyłeś/aś, żeby coś robić, ale nie znalazłeś/aś na to czasu i odwagi? Teraz musisz zebrać motywację, by się tym zająć.

Masz doskonałą przestrzeń do tego, żeby wypełnić swój czas takimi aktywnościami. Dodadzą ci pewności siebie, przyczynią się do poszerzenia kręgu znajomych i sprawią, że staniesz się szczęśliwszą i bardziej atrakcyjną osobą.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę?

5. Odśwież kontakty ze znajomymi

Wiele osób rezygnuje niemal całkowicie z kontaktów towarzyskich, kiedy jest z kimś w związku. To fatalny błąd, który odbija się na nich bardzo szybko, a najbardziej, gdy dochodzi do rozstania.

jak odzyskać eks

Jeśli i ty zaniedbałeś/aś kontakty ze znajomymi, bo cały twój świat kręcił się wokół ex i waszych spotkań, czas by to naprawić.

Odśwież znajomości lub nawiąż nowe, odzywaj się do przyjaciół, zamiast czekać, aż to oni sobie o tobie przypomną. Proponuj wspólne wyjścia i aktywności i nie umawiaj się tylko po to, żeby ponarzekać na swoją sytuację.

6. Wprowadź zmiany w swoim wyglądzie

Kolejny krok jest ważny bez względu na płeć. Wszyscy zwracamy uwagę na wygląd, nawet jeśli uważamy, że nie jest on najważniejszy w ocenie drugiej osoby.

To okazja do tego, żeby przebrać garderobę, odwiedzić fryzjera czy kosmetyczkę, zapisać się na siłownię czy zacząć uprawiać sport, by poprawić swoją sylwetkę. Ex nie przejdzie obok tego obojętnie, zwłaszcza jeśli ostatnio trochę zaniedbałeś/aś sferę estetyczną.

Czasami wystarczy niewielka, subtelna zmiana, by przykuć uwagę i pokazać się od lepszej strony. Nie zawsze uda ci się pochwalić zmianami w charakterze czy podejściu do życia, a wrzucenie korzystnego zdjęcia to tylko chwila.

7. Sięgnij po nowe nawyki i doświadczenia

Twoją przemianę powinny zwieńczyć nowe nawyki i doświadczenia, które pozwolą ci zmienić dotychczasową perspektywę. Podobnie jak hobby, które były już wspomniane, warto jest pomyśleć o nawykach żywieniowych, o tym, jak spędzasz wolny czas, co robisz, kiedy masz urlop.

Być może należałoby przełamać rutynę i spróbować coś w sobie zmienić. Wyruszyć w daleką podróż albo pojechać na całodniową wycieczkę rowerową? Pójść na warsztaty teatralne albo skoczyć ze spadochronem? Świat stoi przed tobą otworem i możesz spróbować wszystkiego, co tylko ci przyjdzie do głowy.

8. Pokaż się w mediach społecznościowych

Kiedy już wprowadzisz w swoim życiu odpowiednie zmiany, warto się tym podzielić z innymi. W ten sposób także ex dowie się, co się u ciebie dzieje i jak wykorzystałeś/aś czas, kiedy nie byliście ze sobą w kontakcie.

jak wrócić do ex bez proszenia i zabiegania o kontakt

Zacznij wrzucać zdjęcia pokazujące to, co teraz robisz. Publikuj relacje, udostępniaj ciekawe treści, pisz posty. Oczywiście w granicach rozsądku, szczególnie jeśli wcześniej nie używałeś/aś zbyt często social media.

To najlepszy i najprostszy sposób, by przykuć uwagę, zaciekawić i sprowokować ex do kontaktu z tobą. Jeśli nie zareaguje, zawsze są inne sposoby…

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłego chłopaka?

9. Odzyskaj kontakt z ex bez proszenia

Nie musisz błagać ex, żeby ci odpisał/a. Nie musisz bombardować go/jej wiadomościami i telefonami. Ani też co sekundę sprawdzać, czy jest dostępny/a na czacie. Po okresie braku kontaktu podejdziesz do waszej relacji zupełnie inaczej.

Poczekaj cierpliwie, czy ex sam/a, z własnej inicjatywy odezwie się do ciebie. To zawsze najbardziej pożądany przebieg wydarzeń. Ale gdyby się tak nie stało, możesz zrobić pierwszy krok. Ważne tylko, by nie zdradzać od razu swoich intencji.

Możesz zadać pytanie lub znaleźć inną wymówkę, żeby nawiązać kontakt i w ten sposób wybadać teren i przekonać się, czy ex jest otwarty/a na rozmowę i ewentualną dalszą znajomość. Najlepsze pomysły na wznowienie kontaktu oraz zaawansowane techniki, które sprawią, że to on/ona do ciebie napisze, znajdziesz w „Kluczu Do Odzyskania„.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

10. Doprowadź sprawę do końca

Dotarliśmy do ostatniego etapu. Gdy już upewnisz się, że trafisz na podatny grunt, czas przejść do bardziej bezpośrednich działań. A najbardziej bezpośrednie będzie rzecz jasna spotkanie.

Powinno mieć miejsce w przestrzeni publicznej, najlepiej pod wieczór. Będzie wyglądało jak niewinne spotkanie, ale możesz sprawić, że przerodzi się w randkę. Nie jest to jednak proste i łatwo popełnić błąd, a wtedy wyda się, że od początku twoje działania miały na celu tylko odzyskanie ex.

Żeby nie utracić ponownie kontroli w tym najważniejszym momencie, musisz dobrze się przygotować, pod każdym względem. W tym również najlepiej pomoże ci „Klucz Do Odzyskania„, poradnik, który pomógł już tysiącom czytelników osiągnąć cel.

Jak odzyskać ex bez proszenia i zabiegania o kontakt?

Wiesz już zatem, jak odzyskać ex bez proszenia i zabiegania o kontakt, tak, by odzyskać kontrolę nad mechanizmami waszej relacji i aby przywrócić sobie pewność siebie.

Jeśli przejdziesz wszystkie opisane kroki, gwarantuję ci, że odkryjesz na nowo swoją tożsamość, a na koniec zupełnie świadomie zdecydujesz, czy chcesz wracać do związku z ex, czy też może już nie. Tak więc w każdym przypadku nie wyjdziesz w tego stratny/a.

Oczywiście to, co zostało zamieszczone w tym artykule, to tylko szkic, ogólne wskazówki, a prawdziwie praktyczne porady i sugestie, jak realizować każdy z etapów odzyskania znajdziesz w poradniku „Klucz Do Odzyskania” – choćby z tego prostego powodu, że nie udałoby się w jednym artykule przytoczyć tylu przykładów, zacytować przykładowych wiadomości do ex czy opisać zaawansowanych technik.

Zachęcam cię do odwiedzenia strony prezentującej e-book, na której możesz poznać jego szczegółową zawartość i przekonać się, czy to coś dla ciebie. Zapewniam cię, że nie znajdziesz bardziej kompletnego źródła wiedzy na temat odzyskania byłego lub byłej!

Życzę ci powodzenia!

4.4/5 - (14 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: