Jak odzyskać dziewczynę lub żonę po zdradzie: skuteczne porady

jak odzyskać dziewczynę po zdradzie

Zdradziłem moją dziewczynę, a ona to odkryła. Jak ją teraz odzyskać? Jak odzyskać żonę po zdradzie?

Zdrada w związku to rzecz jasna powszechne zjawisko. Przynajmniej stereotypowo przypisuje się ją zazwyczaj mężczyźnie. Znajduje się również na podium najczęstszych przyczyn rozwodów w Polsce.

Nikt nie ma wątpliwości, że niedochowanie wierności jest błędem, za który trzeba zapłacić. Nie chodzi tu w końcu jedynie o zazdrość ze strony partnerki, ale o kwestie lojalności i szacunku, a w przypadku małżeństw – także dochowania przysięgi.

Zdrada niemal zawsze, prędzej czy później, wychodzi na jaw. Czasami przypieczętowuje tylko rozpad związku, który zaczął postępować już znacznie wcześniej, ale wielokrotnie osoba, która zdradziła, wcale nie chce zrywać i ma nadzieję na przebaczenie. Chce udowodnić, że popełniła błąd, że już więcej się on nie powtórzy i że jest gotowa się zmienić – byle tylko dostać drugą szansę.

Dlatego w dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym, jak odzyskać dziewczynę lub żonę po zdradzie. Przyjrzymy się błędom, które popełnia zdecydowana większość mężczyzn po złapaniu na gorącym uczynku i rozstaniu, doradzę ci, co zrobić, by odzyskać kobietę po zdradzie, a także oddzielnie omówimy sobie ratowanie po zdradzie związku małżeńskiego.

Jeśli czujesz, że twój związek wisi na włosku, i kompletnie nie wiesz, co robić, by go ratować, zachęcam cię do zajrzenia na mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania”, który pomógł już setkom mężczyzn odzyskać ich partnerki, również wtedy, kiedy nie zachowali się wobec nich lojalnie. Znajdziesz go tutaj.

Świetnie, jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć. Wcześniej jednak chciałbym zachęcić cię do zrobienia krótkiego bezpłatnego testu online, który pozwoli ci ocenić twoje szanse na odzyskanie kobiety, którą kochasz.

Wystarczą tylko 2 minuty, żeby go wypełnić. Po udzieleniu odpowiedzi na kilkanaście pytań dotyczących twojego związku otrzymasz od razu wynik wyrażony w procentach odpowiadający prawdopodobieństwo odzyskania ukochanej. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jak odzyskać kobietę po zdradzie: najczęstsze błędy

Czy to po odkryciu zdrady, czy po rozstaniu nią spowodowanym mężczyźni często popełniają błędy, które skutecznie minimalizują szanse na wyjaśnienie, załagodzenie konfliktu i tym samym odzyskanie partnerki. Zdrada może być potraktowana różnie (nie zawsze musi dojść do rozstania, choć najczęściej tak jest), ale naprawdę wiele zależy od tego, co się będąc w tej sytuacji powie i zrobi.

Oto przykłady błędów najczęściej popełnianych przez mężczyzn po zdradzie:

1. Bagatelizujesz problem: Jeśli myślisz, że powtarzają pobłażliwym tonem, że to nie było nic ważnego, że to był tylko raz i że „przecież wiesz, że kocham tylko ciebie”, wszystko naprawisz, muszę wyprowadzić cię z błędu. Sorry, ale w ten sposób jeszcze bardziej pogarszasz swoją sytuację. Dla twojej dziewczyny to był o raz za dużo i naprawdę zapewnienia o miłości i o tym, że to był tylko głupi błąd, nie sprawią, że machnie na to ręką. Bagatelizowanie problemu jeszcze bardziej kontrastuje z jej złością i rozczarowaniem, a ona czuje się podwójnie upokorzona, bo nie dość, że ją zdradziłeś, to jeszcze próbujesz wmawiać, że to nic takiego.

2. Próbujesz odwrócić uwagę/zrzucić winę: Niektórzy mężczyźni stosują jako reakcję obronną atak. Dziewczyna odkrywa zdradę, jest wściekła, a facet w pierwszej chwili próbuje albo zrzucić na nią winę, albo wytknąć jej zdradę (odbijanie piłeczki w stylu: „ja cię zdradziłem, ale ty rok temu flirtowałaś z moim kumplem”). Często jest tak, że zdrada jest konsekwencją innych głęboko zakorzenionych problemów pary – w tym sensie można powiedzieć, że niekiedy mężczyzna i kobieta tak samo się do niej przyczyniają (a w zasadzie przyczyniają się do rozpadu związku). Jeśli jednak masz poczucie winy i chcesz odzyskać swoją partnerkę, to nie jest na pewno właściwa reakcja.

3. Brniesz w kłamstwo: To kolejny błąd, który jest rodzajem reakcji obronnej: zdradzony mężczyzna próbuje złagodzić sytuację, jednocześnie mijając się z prawdą. Zwykle jedno kłamstwo szybko pociąga kolejne, ale kiedy się już ich spiętrzy odpowiednia ilość, trudno je wszystkie ogarnąć. Jeden nieostrożny ruch i wszystko się sypie. Jeśli zostałeś nakryty na zdradzie, ale chcesz, żeby twoja dziewczyna ci wybaczyła, bądź szczery i przestań kłamać jak najszybciej. Inaczej nigdy nie odzyskasz jej zaufania. Uwaga: to nie znaczy, że masz jej opowiadać ze szczegółami historię swojego romansu. Po prostu nie udawaj, że coś nie miało miejsca.

Jak odzyskać żonę po zdradzie
Jak odzyskać żonę po zdradzie

4. Przyjmujesz postawę błagającej ofiary: Padanie na kolana i błaganie o przebaczenie jest naturalną reakcją. Niestety. Taka strategia nigdy nie przyniesie pozytywnych rezultatów z kilku powodów. Po pierwsze, dziewczyna nie przebaczy ci od razu tylko dlatego, że rozpłaczesz się przed nią. Po drugie, przyjmując taką postawę, automatycznie jeszcze bardziej malejesz w jej oczach. Po trzecie w końcu, stawiasz siebie w roli ofiary – faceta, którego zostawia dziewczyna, a który nie może bez niej żyć. Kobieta ma wrażenie, że próbujesz bardziej cierpieć przez tę sytuację niż ona, a to nie jest fair.

5. Próbujesz przyspieszyć przebaczenie: Kolejny desperacki krok większości facetów. Robią całą serię sztandarowych gestów z prezentami i kwiatami na czele, przez rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, po przedstawienia pod oknem. Zdrada zadaje ranę, a z nią cierpienie. Zabliźnienie się tej rany wymaga czasu i kwiaty niczego nie przyspieszą. Poza tym wywieranie presji jeszcze pogarsza sytuację, bo znów jest dowodem braku szacunku dla uczuć zdradzonej partnerki.

Jak odzyskać dziewczynę po zdradzie: 5 kroków

W końcu dochodzimy do sedna, czyli tego, jak odzyskać kobietę po zdradzie. Poniżej znajdziesz 5 podstawowych kroków, które powinny wskazać ci drogę dalszych działań.

1. Zrozum przyczynę zdrady

Zrozumienie przyczyny zdrady jest absolutnie kluczowe, ponieważ prowadzi cię do problemów, które pojawiały się w twoim związku i w twoim prywatnym życiu. Te problemy muszą zostać rozwiązane, jeśli chcesz odzyskać dziewczynę, a przede wszystkim – odbudować jej zaufanie.

Brakowało ci nowych bodźców? To był dla ciebie sposób na odreagowanie? Uległeś jednorazowej pokusie pod wpływem chwili? Twoja partnerka przestała cię pociągać, a w waszym związku zagościła nuda i coraz częstsze sprzeczki? Czułeś się za bardzo kontrolowany i ograniczany?

Nie chodzi tu o to, żebyś z satysfakcją poszedł do swojej dziewczyny i oświadczył jej, że to wszystko jej wina, bo była zazdrosna i za często „bolała ją głowa”. To na tobie spoczywa teraz zdiagnozowanie problemu i znalezienie rozwiązania. Jeśli nie chcesz tego robić, to znaczy, że tak naprawdę nie chcesz jej odzyskać.

Zastanów się, czy jesteś w stanie i czy chcesz wyeliminować przyczynę zdrady, by nie doszło do niej ponownie, oraz przemyśl na spokojnie, czy naprawdę zależy ci na odzyskaniu dziewczyny i czy zdrada nie była sygnałem, że twoje uczucia się wypaliły.

2. Zrozum uczucia partnerki

Bardzo ważne jest, byś uświadomił sobie, co tak naprawdę czuje w tym momencie twoja partnerka. Musisz umieć postawić się na jej miejscu, by wiedzieć, co robić, i uniknąć błędów.

Odkrycie zdrady musiało być dla niej szokiem – nawet jeśli zaczynała coś podejrzewać i między wami nie układało się od pewnego czasu. To był dla niej cios. Po pierwsze całe pokłady zaufania, jakie dla ciebie miała, legły w gruzach. Twoja lojalność straciła kompletnie wartość. Rozczarowałeś ją, co powoduje w niej żal, smutek, złość i rozgoryczenie.

Poza tym bycie zdradzoną silnie uderza w poczucie własnej wartości. Większość kobiet od razu próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie: co ma ona, czego nie mam ja? Wiek, wygląd, charakter, doświadczenie w łóżku – to wszystko są płaszczyzny, w których twoja dziewczyna lub żona czuje się gorsza od kogoś, kogo być może nawet nie zna. A przez to upokorzona.

Rozumiejąc dobrze te uczucia, na pewno nie będziesz próbował błagać ją o przebaczenie, nie będziesz bagatelizował problemu ani próbował przekupić jej prezentami.

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłą dziewczynę

3. Przeproś we właściwy sposób

Już wiesz, że przeprosiny nie mogą mieć formy desperackiego błagania ani przekupywania. Jakie zatem powinny być? Po pierwsze szczere, a po drugie najlepiej jednorazowe. Przepraszanie setki razy znów wytwarza presję i nie przynosi nic dobrego, mimo że wydaje ci się, że w ten sposób okazujesz, jak bardzo żałujesz tego, co zrobiłeś.

Nie chodzi zresztą o to, abyś całkowicie pozbawił siebie godności. W e-booku „Klucz Do Odzyskania” znajdziesz więcej wskazówek dotyczących właściwej treści i formy przeprosin, ale podstawowa zasada jest taka, by przeprosić raz i nie oczekiwać, że druga osoba od razu wybaczy.

Wyjaśnij swojej dziewczynie powody zdrady oraz przedstaw argumenty, które udowodnią, że nie zrobisz tego więcej. Pokaż, że się zmieniłeś i jesteś gotów naprawić swoje błędy, ale też że rozumiesz jej uczucia i nie chcesz jej na siłę do niczego zmuszać.

4. Przyjmij na klatę konsekwencje

Twoja dziewczyna może chcieć ukarać cię po zdradzie, np. wzbudzając zazdrość, nastawiając waszych wspólnych znajomych przeciwko tobie czy próbując cię upokorzyć. Co więcej, nawet jeśli do ciebie wróci, może w dalszym ciągu robić ci na ten temat złośliwe uwagi i ogólnie dawać do zrozumienia, że i tak jesteś na cenzurowanym.

W takiej sytuacji, jeśli zależy ci na odbudowaniu waszej relacji, musisz wziąć głęboki oddech i przyjąć odpowiedzialność za swoje czyny. Nie kłóć się z nią i nie rób jej wymówek z powodu tego, że ciągle ma do ciebie żal, ale pokaż jej, że dla ciebie najważniejsze są zmiany i patrzenie w przyszłość.

Pracuj nad odbudowaniem jej zaufania, okaż skruchę, ale nie bądź skruszony nieustannie, bo staniesz się wycieraczką. Jeśli twoja dziewczyna będzie chciała ci wybaczyć, najpierw wyżyje się, przepracuje całe cierpienie, aż w końcu dojdzie do wniosku, że musi zostawić pewne rzeczy za sobą, by móc stworzyć jeszcze z tobą coś dobrego i wartościowego.

jak odzyskać kobietę po zdradzie

5. Zrób miejsce dla jej przeżyć i emocji

Wielokrotnie już powtarzałem, że wywieranie jakiejkolwiek presji jest podstawą większości błędów popełnianych po zdradzie. Dlatego najważniejsze jest, żebyś dał swojej dziewczynie przestrzeń po to, by mogła w spokoju uporać się ze swoimi negatywnymi emocjami, przemyśleć wasz związek, a przede wszystkim dostrzec w końcu zza tej ciemnej chmury twoją zmianę i chęć naprawy tego, co zniszczyłeś.

Do tego wszystkiego potrzeba czasu, więc musisz wykazać się cierpliwością. Im bardziej dotkliwa była dla niej zdrada, tym dłużej zajmie jej przepracowanie bólu i rozczarowania, a w rezultacie – wybaczenie ci. W tym pomoże tymczasowe rozluźnienie kontaktów, które można wznowić dopiero po wybadaniu terenu i sprawdzeniu, jaki stosunek ma do ciebie partnerka.

W tym czasie nie powinno się jej dawać powodów do zazdrości, powinno się za to zdecydowanie uciąć kontakt z kobietą, z którą się ją zdradziło. O tym, jak dać byłej dziewczynie przestrzeń, jak w tym czasie się zachować i jak wznowić relację, przeczytasz w „Kluczu Do Odzyskania”. Kliknij poniżej i dowiedz się więcej o zawartości e-booka.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Jak odzyskać żonę po zdradzie

W przypadku małżeństwa powyższe porady absolutnie nie tracą na aktualności. Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać żonę po zdradzie, musisz tak samo przemyśleć powody zdrady i przede wszystkim przeprosić. Powiedz jej, że to był poważny błąd, którego bardzo żałujesz, ale który nie zmienił twoich uczuć do niej. Podkreśl, że bardzo ci na niej zależy, na waszym małżeństwie i waszej rodzinie. Wyjaśnij, że zerwałeś definitywnie kontakt z tamtą kobietą.

Jeśli nadal mieszkacie razem, staraj się nie wywierać na żonie presji, być dla niej uprzejmy i cierpliwie czekać. Staraj się ją odzyskać, pokazując, że jesteś w stanie wiele zrobić, by odzyskać jej zaufanie. Nie unikaj obowiązków domowych, pielęgnuj kontakt z dziećmi, jeśli je macie.

Powinieneś znosić jej żal i okazać skruchę, ale to nie znaczy, że masz się stać jej workiem treningowym lub wycieraczką. Zachowaj równowagę, a przy tym nie wystawiaj się na potencjalne ryzyko. Lepiej zrobić krok do tyłu, niż spowodować konfrontację w momencie, który jest dla ciebie bardzo niekorzystny.

Jeśli żona zażąda rozwodu i podejmie działania mające na celu ostateczne rozstanie z tobą, przyjmij to z godnością, ale gdy po pewnym czasie negatywne emocje trochę zelżeją, zainicjuj szczerą rozmowę i przedstaw jej, jak jesteś gotów naprawić swoje zachowania i wasz związek. Rozważ skorzystanie z usług mediatora lub terapeuty.

To wszystko na temat tego, jak odzyskać dziewczynę lub żonę po zdradzie. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne i dzięki nim podejmiesz właściwe działania i unikniesz niepotrzebnych szkodliwych błędów.

Zachęcam cię do zapisania się do bezpłatnego wsparcia mailowego, które polega na otrzymywaniu codziennie wiadomości z kompletem porad dotyczących odzyskania byłej. W pierwszej wiadomości otrzymasz fragment e-booka „Klucz Do Odzyskania” gratis. Powodzenia!

estratto klucz dla niej inarticle

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.8/5 - (6 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.