Szukaj
Close this search box.

Jak odzyskać chłopaka, którego zraniłam? Wskazówki i częste błędy

jak odzyskać chłopaka, którego zraniłam

Skrzywdziłaś uczucia twojego faceta i z tego powodu z tobą zerwał? Jeśli czytasz ten wpis, zapewne żałujesz tego, co się stało, masz poczucie winy i chciałabyś wiedzieć, jak to jeszcze naprawić, o ile to możliwe… Zadajesz sobie wprost pytanie: jak odzyskać chłopaka, którego zraniłam?

Mam nadzieję, że w dzisiejszym wpisie znajdziesz wszystkie podstawowe porady, które pozwolą ci na to pytanie znaleźć odpowiedź. Dowiemy się, jak odzyskać faceta, którego się zraniło. Wyjaśnię, dlaczego to nie jest takie proste, oraz przedstawię najczęstsze błędy, których powinnaś unikać. W końcu przedstawię też 5 rzeczy, które powinnaś zrobić, by zwiększyć swoje szanse na odzyskanie go.

Jeśli po lekturze tego artykułu będziesz chciała zgłębić jeszcze temat, polecam ci e-book „Klucz Do Odzyskania„. To kompletny poradnik, który poprowadzi cię krok po kroku ku odzyskaniu twojego byłego partnera. Znajdziesz go tutaj.

Za chwilę zaczniemy, ale wcześniej chciałbym zachęcić cię do zrobienia krótkiego darmowego testu online. Udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące twojego związku z ex, możesz dowiedzieć się, jakie są twoje szanse na odzyskanie. Kliknij poniżej i zrób test – zajmie to tylko 2 minuty!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego rany ciężko się goją?

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, dlaczego właściwie tak trudno jest odzyskać faceta, którego uczucia zostały zranione? Chciałabyś go przekonać, żeby dał ci drugą szansę, wiesz, że dobrze ją wykorzystasz, a mimo to on nie potrafi ci zaufać, choć tak dobrze cię przecież zna i w końcu prawdopodobnie cię nadal kocha.

Zasadniczo ranisz swojego faceta poprzez nielojalność. A ta ma różne oblicza. Najczęstszym z nich, które zwykle prowadzi do rozstania, jest rzecz jasna zdrada (choć u każdego ma ona inne granice). Ale to może być także kłamstwo czy po prostu zachowanie nie fair wobec niego – kiedy np. w ważnej sprawie nie bierzesz jego strony lub nie wspierasz go albo wręcz stajesz przeciwko niemu.

On na tobie polega, a każda ze wspomnianych sytuacji nadwyręża bardzo jego zaufanie. Zaufanie z kolei to jedna z najtrudniejszych rzeczy do naprawienia, odzyskania, odbudowania. Twój facet może cię kochać, może za tobą tęsknić, może ci nawet wybaczyć (!), ale nie potrafi ci zaufać. I to go powstrzymuje przed powrotem do ciebie.

jak odzyskać faceta którego się zraniło

Do tego dochodzą inne negatywne uczucia. Upokorzenie, żal, rozczarowanie. Jego męska duma też na tym ucierpiała. Może przez to mieć poczucie, że nie powinien się uginać, że jeśli ulegnie ci, znowu wyjdzie na frajera.

Będziesz musiała zatem wykazać się sporą pokorą i cierpliwością. W przeciwnym razie zaprzepaścisz swoje szanse, które wynikają właśnie z tego, że twój facet prawdopodobnie czuje się wciąż z tobą związany.

Błędy, które pogorszą sprawy

Sytuacja, kiedy facet z tobą zrywa, ponieważ go zraniłaś, powoduje najczęściej desperacką reakcję. Mleko się wylało, a ty chcesz wszystko szybko posprzątać. Tak się niestety nie da. A im bardziej intuicyjnie i pod wpływem emocji działasz, tym gorzej. Dlatego za wszelką cenę wystrzegaj się błędów, które przedstawiam poniżej:

  • Przepraszanie milion razy: bez względu na to, co się stało, powinnaś przeprosić go raz, ale szczerze. To nie działa tak, że z każdymi przeprosinami on coraz bardziej przekonuje się, że ma ci wybaczyć. Odczuwa natomiast presję.
  • Bagatelizowanie: zraniłaś jego uczucia, więc nie udawaj, że nic się nie stało. Nie próbuj zaradzić, sama siebie rozgrzeszając. Jeśli faktycznie uważasz, że twój facet wziął coś za bardzo do siebie, porozmawiaj z nim i postaraj się mu to wyjaśnić.
  • Naciskanie i pośpiech: ponownie chodzi o wywieranie presji. Twój facet nie może czuć się postawiony pod ścianą, bo ty chcesz jak najszybciej się pogodzić. To spowoduje odwrotną reakcję, a on odniesie wrażenie, że nie obchodzą cię jego emocje.
  • Robienie z siebie ofiary: jeśli zawiniłaś, możesz mieć tendencję do odwracania sytuacji. Robisz zbolałą minę, płaczesz, błagasz o wybaczenie, krzyczysz, że nie możesz bez niego żyć. W ten sposób nie dość, że tracisz swoją godność, to jeszcze próbujesz stawiać siebie w roli ofiary całego zdarzenia. A tak nie jest.
  • Kolejne powody do utraty zaufania: jeśli go zdradziłaś czy okłamałaś, musisz zrobić wszystko, by nie dawać mu więcej potwierdzenia, że to się może powtórzyć. Innymi słowy, nie popełniaj tego samego błędu, który doprowadził do utraty zaufania.
  • Wzbudzanie zazdrości: czasami do odzyskania faceta przydaje się wzbudzenie w nim lekkiej zazdrości. Jest jednak jeden wyjątek: zdrada. W tym wypadku to na pewno nie zadziała, a nawet pogorszy sprawę.

Jak odzyskać chłopaka, którego zraniłam?

Masz wciąż szansę na to, by odzyskać swojego faceta, nawet jeśli go zraniłaś. Poniżej znajdziesz rozpiskę 5 kroków, które są absolutnie niezbędne. Samo zastosowanie się do poniższych porad już znacznie zwiększy twoje szanse na sukces. Warto jednak, żebyś na nich nie poprzestała i lepiej przygotowała się do całego procesu odzyskania. W tym pomoże ci „Klucz Do Odzyskania” – kliknij poniżej, by dowiedzieć się o nim więcej.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

1. Weź odpowiedzialność

Przede wszystkim przestań wypierać się tego, co się stało. Nie musisz brać na siebie całej winy, ale konieczne jest wzięcie odpowiedzialności za rozstanie i za to, że zraniłaś swojego partnera. Jeśli masz kiedykolwiek uzyskać wybaczenie, musisz go przeprosić – raz, ale szczerze, od serca, bez oczekiwania, że od razu ci wszystko wybaczy i wróci do ciebie.

Możesz to zrobić wprost albo też za pośrednictwem listu. W tym drugim wypadku masz większą kontrolę nad przekazywanymi informacjami i nie ulegniesz emocjom, co niekoniecznie mogłoby ci pomóc. Oprócz przeprosin i wyrażenia żalu zawrzyj w nim słowa zrozumienia dla decyzji partnera oraz nadzieję na lepszą przyszłość.

Jeśli natomiast przewinienie nie było z tych „cięższych”, możesz spróbować od razu zaproponować rozwiązanie na poprawę waszych relacji. Twój partner mógłby np. określić, czego od ciebie oczekuje, a ty spełnisz jego prośbę, by udowodnić, że możesz zachować się lepiej.

2. Zrób mu przestrzeń

Mówiliśmy o błędzie napierania, wywierania presji i pospieszania. Zamiast tego powinnaś zostawić swojemu facetowi czas i przestrzeń. Jest mu to potrzeba do przepracowania negatywnych emocji i uporania się ze zranionymi uczuciami. W przeciwnym razie będziesz tylko rozdrapywać jego rany.

Pozwól mu to znieść z godnością i stanąć na nogi. Nie będziesz narażała się na niepotrzebny konflikt, za to sama też zyskasz możliwość naprawy swoich błędów w spokoju. Najlepiej będzie, jeśli w ogóle po przeproszeniu go przestaniesz się do niego na jakiś czas odzywać.

W zależności od powagi sytuacji taka przerwa powinna potrwać 3 tygodnie, miesiąc lub dłużej. Wykaż się cierpliwością, bo tylko tak zdołasz go do siebie jeszcze przekonać. On sam musi poczuć, że nie żywi już do ciebie urazy, że ci wybaczył, a przy okazji dostrzec, że zmieniłaś się na lepsze i być może zasługujesz na drugą szansę.

3. Napraw błędy

Twoim priorytetem powinno być naprawienie błędów, które doprowadziły do waszego rozstania. Jeśli było ono wynikiem zdrady, musisz uciąć całkowicie kontakty z facetem, z którym do tego doszło. Ponadto zawsze lepsze wrażenie zrobi zrównoważony, niezbyt imprezowy styl życia.

Tak czy inaczej musisz przemyśleć dobrze to, co się wydarzyło, i wyciągnąć jakieś wnioski. Jeśli twój facet nie mógł na tobie polegać, zastanów się, jak możesz mu okazać swoje wsparcie. Jeśli stracił do ciebie zaufanie, pomyśl, co do tego doprowadziło i dlaczego już więcej tego nie zrobisz.

Bywa, że nasze błędy wynikają z jakiegoś ukrytego problemu. Poświęć trochę czasu na refleksję, by odkryć, co tak naprawdę spowodowało, że go skrzywdziłaś. Byłaś zbyt egoistyczna? A może czułaś się samotna? Albo próbowałaś tak podświadomie zwrócić na siebie jego uwagę?

4. Zbliżaj się powoli

Ponieważ rozstaliście się w nieprzyjemnej atmosferze, twoje wznawianie kontaktu z byłym musi się odbywać szczególnie ostrożnie. Zbyt szybkie pojawienie się na nowo w jego życiu może mieć negatywne skutki, które zaprzepaszczą twoje dotychczasowe starania.

Najpierw musisz wybadać sytuację. Zachowaj czujność, bo może akurat wspólni znajomi czy treści, które twój były publikuje w mediach społecznościowych, dadzą ci delikatnie do zrozumienia, że jest już lepiej. Pod koniec okresu braku kontaktu zacznij stopniowo dawać o sobie znać, skupiając się na metodach pośrednich (np. zdjęcia w mediach społecznościowych).

Jeśli on sam nie będzie chciał się do ciebie odezwać, spróbuj zagadać, ale w bardzo niezobowiązujący sposób, najlepiej pod jakimś pretekstem. To pozwoli ci wyczuć, czy przyszedł czas na poważniejsze kroki.

5. Uzyskaj wybaczenie

Jeśli twój facet naprawdę bardzo cię kocha, tęskni za tobą i tak naprawdę nie chciał się rozstać – po prostu nie zostawiłaś mu wyboru, raczej będzie starał się wykorzystać okazję do tego, by dać ci drugą szansę. Będzie bardzo ostrożny, bo jego zaufanie zostało poważnie naruszone. Ale jednocześnie zechce sprawdzić, czy przypadkiem nie wykonałaś nad sobą jakiejś pracy.

jak odzyskać chłopaka którego się zraniło

Jeśli w takich okolicznościach pokażesz mu, że go nie zawiodłaś, będzie szczęśliwy, że dajesz mu powody do tego, by ci wybaczył i spróbował z tobą jeszcze raz. Pamiętaj jednak, że jego pozytywne nastawienie to jeszcze nie ostateczny sygnał, że o wszystkim zapomniał.

Odbudowa zaufania to długi proces. Jeśli wybaczy ci i do ciebie wróci, będziesz jeszcze długo musiała udowadniać mu, że na to zasłużyłaś. Nie miej o to do niego żalu, ale pokaż, że odzyskanie go nie było tylko grą, ale faktyczną oznaką twojej autorefleksji i przemiany.

Jak odzyskać faceta, którego się zraniło? Podsumowanie

Mam nadzieję, że po tych wszystkich uwagach łatwiej ci będzie odpowiedzieć sobie na pytanie postawione w tytule tego wpisu, czyli „Jak odzyskać faceta, którego zraniłam”. Domyślam się jednak, że jeśli jesteś na początku swojej drogi, wciąż masz wiele obaw i czujesz się zagubiona. Dlatego ponownie chciałbym zachęcić cię do sięgnięcia po „Klucz Do Odzyskania” w wersji dla niej.

Poradnik ten nie tylko pokazuje krok po kroku, jak odzyskać faceta, od momentu dystansu po spotkanie twarzą w twarz. Posłuży ci również do zrozumienia własnych błędów, znalezienia dla nich rozwiązań i dokonania zmiany swoich szkodliwych nawyków. Jest też skarbnicą trików, które pozwolą ci zrobić na nim piorunujące wrażenie!

Pod tym linkiem znajdziesz pełen opis e-booka, z rozpiską, co znajduje się w każdym z rozdziałów. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonana do zakupu, mam dla ciebie propozycję nie do odrzucenia 😉 Wypełnij poniższy formularz i odbierz darmowy pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. To ponad 20 stron, które dadzą ci pojęcie o jakości tego poradnika i pozwolą ci już teraz zacząć działać.

Jednocześnie uzyskasz dostęp do darmowej serii codziennych maili pełnych porad dotyczących odzyskania. W pierwszym mailu przyjdzie też fragment e-booka gratis.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.5/5 - (8 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: