Jak odzyskać byłego chłopaka z pomocą psychologii (w 7 krokach)

jak odzyskać byłego chłopaka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Jak odzyskać chłopaka, który cię zostawił, ale którego wciąż kochasz na zabój?

Prawdopodobnie byłaś w fantastycznym związku z chłopakiem, który cię naprawdę uszczęśliwiał i który, jak sądziłaś, jest tym właściwym.

Być może byliście ze sobą przez lata, a może tylko kilka miesięcy, ale bez względu na to z pewnością przeżyliście razem wspaniałe i pełne wrażeń chwile, które sprawiały, że myślałaś, że wasz związek nigdy się nie skończy.

Ale potem nagle twój ukochany zaczął być oziębły i zdystansowany, aż pewnego dnia cię zostawił, sprawiając, że twój świat dosłownie legł w gruzach.

Teraz jednak chcesz wiedzieć, jak odzyskać byłego i od razu ci powiem, że to dość delikatna sprawa. Jeśli jednak jesteś podjąć wyzwanie i podążać za wszystkimi wskazówkami, których dostarczam w tym przewodniku, możesz liczyć na spore szanse na sukces.

W niniejszym artykule spróbuję pomóc ci lepiej zanalizować twoją sytuację i udzielę ci serii bardzo praktycznych rad, dzięki którym dowiesz się, jak odzyskać chłopaka raz na zawsze.

Znajdziesz tu naprawdę wiele informacji, ale jeśli później będziesz chciała jeszcze zgłębić temat, polecam ci lekturę mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania„, w którym zawarłem kompletną metodę odzyskania byłego chłopaka i odbudowania z nim jeszcze bardziej satysfakcjonującego związku niż kiedyś.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

Jak odzyskać chłopaka: niektóre założenia

Zanim wyruszymy w drogę, która pozwoli ci dowiedzieć się, jak odzyskać byłego chłopaka lub byłego męża, trzeba przedstawić pewne założenia, które pomogą lepiej przeanalizować twoją wyjściową sytuację.

Prawdopodobieństwo odzyskania byłego

Zastanawiasz się zapewne, jakie jest prawdopodobieństwo, że uda ci się odzyskać chłopaka.

Prawda jest taka, że aby móc to ocenić, należy wziąć pod uwagę wiele okoliczności, np. to, ile czasu byliście razem, jak dawno się rozstaliście, ile błędów zdążyłaś popełnić, zanim przeczytałaś ten artykuł i wiele innych…

Niemożliwe jest udzielenie bezbłędnej, potwierdzonej naukowo odpowiedzi na pytanie, jakie są twoje szanse na odzyskanie byłego, ale mimo wszystko postanowiłem zamieścić tu prosty test online, dzięki któremu będziesz mogła orientacyjnie określić swoje szanse.

Quiz zawiera 15 prostych pytań odnoszących się do twojej relacji z byłym chłopakiem, na które będziesz musiała odpowiedzieć, by otrzymać procentowy wynik prawdopodobieństwa odzyskania go. Zajmie ci to 2 minuty, a dostarczy bardzo użytecznej informacji. Test znajdziesz tu.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego chcesz go odzyskać?

Zacznę od nieco prowokacyjnego pytania: chcesz odzyskać chłopaka z właściwych czy niewłaściwych powodów?

Wyjaśnię to lepiej…

Chcesz do niego wrócić, bo jest mężczyzną twojego życia, z którym być może spędziłaś już kilka lat i którego nadal kochasz?

Chcesz go odzyskać, bo jest wyjątkowym facetem, doskonale do ciebie pasującym, lepszym od wszystkich innych facetów, których kiedykolwiek znałaś? Chcesz wrócić do niego, bo wasz związek był naprawdę szczególny?

Czy może chcesz do niego wrócić, bo nie jesteś w stanie być sama, a więc masz po prostu potrzebę obecności osoby u twego boku, która da ci poczucie bezpieczeństwa i stabilności?

Z pozoru wydaje się, że to pytanie nic nie wnosi, a odpowiedź na nie jest oczywista: chcesz do niego wrócić, bo wasz związek był wyjątkowy i wciąż go kochasz. Jednak ten drugi przypadek wcale nie jest tak rzadko spotykany.

Sytuacja, którą opisuje trzecie pytanie, odnosi się do dziewczyn, które po rozstaniu robią wrażenie zdesperowanych przez tydzień lub miesiąc, a potem nagle zaczynają spotykać się z kimś innym, zapominając o byłym z dnia na dzień.

Dla jasności: nie mam zamiaru nikogo krytykować ani obrażać. Jeśli czujesz, że chcesz mieć u swego boku kogoś, z kim po prostu będzie ci dobrze, doskonale to rozumiem: w końcu to naturalna ludzka potrzeba.

Jeśli jednak czujesz, że w żadnym wypadku nie jesteś w stanie być sama, i twoja przeszłość to potwierdza (np. kończąc jeden związek, od razu wchodziłaś w kolejny, nie będąc nigdy dłużej sama), to może właśnie nadszedł moment, żeby chwilę się nad tym pochylić.

Będziesz musiała rozpocząć pracę nad rozwojem osobistym, by nauczyć się czuć się dobrze sama ze sobą, zapominając całkowicie o swoim byłym.

Jeśli mimo to naprawdę chcesz wiedzieć, jak odzyskać byłego chłopaka z właściwych pobudek, pierwszym krokiem, który będziesz musiała zrobić, będzie dogłębne zrozumienie przyczyn rozpadu waszego związku.

jak odzyskać chłopaka który zerwał

Zrozum prawdziwe powody, dla których cię zostawił

Twój były chłopak prawdopodobnie starał ci się wytłumaczyć, w miarę przekonująco, dlaczego zdecydował się zakończyć wasz związek. Być może był szczery, ale niewykluczone, że nie powiedział ci całej prawdy.

Przykro jest mówić coś, co mogłoby skrzywdzić drugą osobę, dlatego zawsze szuka się łagodniejszego rozwiązania, także po to, żeby wyjść z całej sytuacji z twarzą.

Wysłuchaj wyjaśnień, których ci udzielił, ale jednocześnie zacznij poważnie się zastanawiać, jakie mogły być prawdziwe powody, dla których między wami przestało się układać. Przyczyny, dla których chłopak decyduje się zakończyć związek mogą być różne:

 • Czuł się osaczony twoim podejściem i chciał mieć więcej przestrzeni dla siebie?
 • Czuł potrzebę zdobycia nowych doświadczeń?
 • Uważał, że jesteś zbyt zaangażowana i za bardzo go potrzebujesz?

Ostatni punkt to prawdopodobnie powód numer 1, dla którego dana osoba zostawia swojego partnera lub partnerkę. W rzeczywistości musisz wiedzieć, że:

Ludzie, kiedy spostrzegają, że druga osoba jest zbyt zaangażowana w relacji z nimi, zazwyczaj tracą zainteresowanie i oddalają się od tej osoby.

Prawda? Nieprawda? Smutne? Okropne? Nie jesteśmy tu po to, żeby to oceniać; to po prostu sposób, w jaki działają psychologia i ludzkie uczucia (także twoje), więc należy po prostu to zaakceptować.

Nie jestem w stanie podać ci powodu, dla którego twój były cię zostawił, ale zachęcam cię do przeprowadzenia własnych rozważań i analiz (także w oparciu o koncepcję nadmiernego zaangażowania, którą przed chwilą przedstawiłem) i zapytania samej siebie, w czym powinnaś się zmienić lub poprawić, by nie tylko wasza relacja funkcjonowała lepiej, ale w ogóle wszystkie twoje relacje w przyszłości.

W celu poznania praw, którymi rządzą się związki damsko-męskie, oraz dogłębnego przeanalizowania powodów, dla których twój były z tobą zerwał, odsyłam cię do lektury drugiego z piętnastu rozdziałów mojego e-booka poświęconemu odzyskaniu chłopaka „Klucz Do Odzyskania”. Z pewnością cię oświeci.

Jak odzyskać byłego w 7 krokach

Teraz, kiedy już lepiej znasz powody, dla których wasz związek się rozpadł, przyjrzymy się temu, jak odzyskać byłego w 7 krokach. Poniżej znajduje się grafika podsumowująca punkty, które za chwilę po kolei omówimy.

Jak odzyskać byłego

1. Reguła „zero kontaktu”

Jeśli chcesz odzyskać faceta, przede wszystkim musimy zacząć od drobnej, ale podstawowej zasady, która bardzo możliwe, że ci się nie spodoba, ale która w ponad 50% przypadków jest konieczna, by odzyskać byłego. Chodzi o tzw. regułę „zero kontaktu”.

Czym jest reguła „zero kontaktu”?

Reguła „zero kontaktu” to technika bardzo dobrze znana w dziedzinie randkowania i odzyskiwania partnerów. Zakłada ona zerwanie na pewien czas wszelkich kontaktów z osobą, która się z tobą rozstała. Zazwyczaj wybiera się okres od 3 tygodni do 3 miesięcy, w zależności od sytuacji, w której się znajdujesz.

Zaprzestanie jakiejkolwiek bezpośredniej komunikacji nie oznacza jednak zamknięcia wszelkich możliwych kanałów, a więc usunięcia twojego byłego ze znajomych na portalach społecznościowych czy zablokowanie go na WhatsAppie. Tego nie rób.

Ogranicz się do ustalenia sobie okresu, kiedy nie będziesz się z nim kontaktować w absolutnie żadnej sprawie, nawet żeby złożyć mu życzenia!

Poniżej przedstawiam ci najważniejsze korzyści z zastosowania reguły „zero kontaktu”:

 • Przetrwasz najbardziej nieracjonalną fazę po rozstaniu, w której kierujesz się silnymi emocjami, osiągniesz natomiast spokojniejszy i bardziej przytomny stan ducha, co pozwoli ci być bardziej skuteczną, kiedy znowu będziesz z nim rozmawiać.
 • Negatywne emocje, które odczuwał względem ciebie i które skłoniły go do zerwania z tobą, zostaną wyciszone.
 • Dasz mu szansę odczuć nieco twój brak i tym samym on też zacznie mieć do ciebie bardziej otwarty stosunek.
 • Będziesz miała czas, żeby nad sobą popracować i wzmocnić się.

2. Przepracuj cierpienie

Bezpośrednio po rozstaniu cierpienie z pewnością stanie się centralnym elementem twojego życia, będzie ci towarzyszyło przez całymi dniami, a ty nie będziesz potrafiła udawać, że nic się nie stało, ignorując je i nie myśląc o całej tej sytuacji.

Przeżywanie cierpienia przez pewien czas jest normalne i właściwe, także jeśli koncentrujesz się na nim przy użyciu określonych technik, ale należy unikać pielęgnowania go, ponieważ takie podejście nie pozwoli ci zacząć swojego życia od nowa.

Wyznacz sobie dokładnie czas, w którym będziesz koncentrowała się na cierpieniu, przeżywając w pełni negatywne emocje i dając im upust. Kiedy jednak okres ten dobiegnie końca (najlepiej po tygodniu lub dwóch) musisz iść dalej i myśleć o nim najmniej, jak to tylko możliwe.

jak odzyskac chlopaka po rozstaniu

Istnieje ćwiczenie, które polecam ci wykonać i które z pewnością pomoże ci szybciej przepracować cierpienie:

 1. Przypomnij sobie jedną z najpiękniejszych chwil spędzonych razem z nim;
 2. Zatrzymaj się na tej przyjemnej myśli przez 4-5 minut;
 3. Teraz wyobraź sobie, że ten moment zostaje przekształcony w fotografię, którą trzymasz w ręku;
 4. Następnie zawieś tę fotografię na wyobrażonej ścianie, która reprezentuje twoje wspomnienia;
 5. Powtórz to ćwiczenie z innymi 5-6 wyjątkowymi momentami przeżytymi razem twoim chłopakiem.

Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie każdego dnia przez jeden lub dwa tygodnie, pomoże ci to przyspieszyć proces przepracowywania cierpienia i pozwoli ci opanować umiejętność medytacji, podczas której koncentrujesz się na pozytywnych i negatywnych emocjach odczuwanych względem twojego byłego chłopaka i końca waszego związku.

Tłumaczę szczegółowo tę oraz inne niezwykle skuteczne techniki w moim e-booku „Klucz Do Odzyskania”.

3.  Odkryj na nowo swoją tożsamość

Kiedy już przepracujesz swoje cierpienie, będziesz musiała rozpocząć pracę nad tym, by odnaleźć swoją tożsamość. Oznacza to odzyskanie życia dla siebie i wypełnienie pustej przestrzeni, którą on pozostawił po rozstaniu.

Kiedy zostajemy sami po miesiącach lub latach bycia z kimś, to normalne, że czujemy się trochę nieswojo i zadajemy sobie pytania w stylu „jaki sens ma teraz moje życie?” albo „kim jestem bez niego/niej?”.

Ale prawda jest taka, że to ty przede wszystkim znasz swoją tożsamość i to się nigdy nie zmieni, bez względu na to, czy on z tobą będzie, czy nie. Tak więc nadszedł czas, by odkryć ją na nowo!

Jak wynika z badań naukowych, szybkie określenie swojej osobowości po zakończeniu związku, pozwala odzyskać dobre samopoczucie psychiczne znacznie szybciej.

Ok, ale co konkretnie muszę zrobić?

 • Zacznij znowu pielęgnować relacje z przyjaciółmi
 • Wychodź i rozerwij się
 • Wróć do swoich hobby, które ostatnio zaniedbałaś
 • Zapisz się na jakiś kurs (salsa, teatr, joga…) i poznaj nowych ludzi
 • Zrób coś nowego, czego nigdy wcześniej nie robiłaś w swoim życiu
 • Wyrusz w podróż, sama lub z przyjaciółmi
 • Spędzaj miło czas ze swoją rodziną

4. Wstąp na ścieżkę rozwoju

W tym momencie twoje życie ruszyło na nowo (przynajmniej częściowo) i jesteś na dobrej drodze, by poczuć się naprawdę lepiej. Brakuje tylko podstawowego składnika: rozwoju i pracy nad sobą.

Opierając się na analizie przyczyn, dla których cię zostawił, ale nie ograniczając się tylko do nich, rozpocznij proces swojego rozwoju osobistego, który zakończy się, przynosząc ci postępy i poprawę twojego życia. Oto niektóre rzeczy, które możesz zrobić:

 • Zapisz się na siłownię i zacznij ćwiczyć
 • Przejdź na dietę, jeśli nie jesteś w formie
 • Odśwież swój wizerunek, nie bój się zmian
 • Przeczytaj książkę na temat rozwoju osobistego
 • Wprowadź zmiany w swoich zwyczajach i w swoim życiu, które sprawią, że będziesz się dobrze czuła sama ze sobą
 • Skoncentruj się na celach sportowych lub zawodowych
dziewczyna workout

Pracowanie nad sobą i swoim życiem wzbudzi w byłym chłopaku zaciekawienie twoją osobą i tym samym zwiększy twoje szanse na odzyskanie go, ale uważaj, by nie robić wszystkiego wyłącznie dla niego i tylko po to, by odbudować wasz związek. Zrób to przede wszystkim dla siebie!

5. Używaj mediów społecznościowych we właściwy sposób

Wiele osób po rozstaniu ma zwyczaj używać mediów społecznościowych (Facebooka, Instagram itp.) w sposób, który okazuje się katastrofalny w skutkach. Sądząc, że robią to, co właściwe, popełniają okropne błędy, które absolutnie niszczą każdą przyszłą możliwość odzyskania byłego partnera.

Jak odzyskać chłopaka? Przede wszystkim unikając popełniania któregoś z tych niewybaczalnych błędów:

 1. Publikowanie cierpiętniczych postów, w których pokazujesz, że czujesz się źle i pośrednio komunikujesz partnerowi, że jesteś załamana i że chcesz do niego wrócić. Robiąc tak, starasz się wzbudzić w nim żal i przekonać go do powrotu. Nie jest to dobra strategia, nie sądzisz?
 2. Próba przykucia uwagi partnera przez pokazywanie publicznie, że nagle chodzisz tańczyć każdego wieczoru, masz setki wielbicieli, odrodziłaś się, bawisz się jak szalona i czujesz się znakomicie. W tym przypadku zmiana, którą starasz się pokazać, jest zbyt radykalna, przesadzona, nieautentyczna. Nie jesteś wiarygodna, a twój były szybko zorientuje się, że robisz to tylko po to, żeby zwrócić jego uwagę. Poza tym tak skrajne zachowanie może sprawić, że on przestanie cię w tym wszystkim rozpoznawać.

No więc jakie jest właściwe użycie mediów społecznościowych w celu odzyskania chłopaka?

Słowo klucz to umiarkowanie.

Przede wszystkim musisz za wszelką cenę trzymać się pierwotnego systemu, w jakim działałaś na portalach społecznościowych.

To oznacza, że jeśli wrzucałaś na Instagrama 3 selfie w tygodniu, musisz w dalszym ciągu robić mniej więcej to samo, bez zmiany częstotliwości, rodzaju czy nastroju danej publikacji.

Kiedy nie zmieniasz swoich zwyczajów, on dostaje komunikat, że jesteś silna i że twoje życie toczy się dalej bez niego. Nie masz potrzeby wysyłania mu wiadomości, nie jesteś słaba, nie reagujesz na niego i nie szukasz zainteresowania.

Jednocześnie, stopniowo i z umiarem, musisz publikować posty, w których twój były chłopak będzie mógł zobaczyć swoich potencjalnych rywali czyli innych facetów, z którymi utrzymujesz jakiś rodzaj znajomości. Nie bądź jednak zbyt wymowna!

Na koniec wrzuć jakiś post, który pokaże fragment twojej przemiany i rozwoju, który realizujesz. Na przykład książkę, którą czytasz, jakiś mały rezultat, który udało ci się osiągnąć, twoje hobby, które pielęgnujesz albo nową pasję, którą właśnie odkryłaś.

Wiele innych zaawansowanych technik znajdziesz w 10 rozdziale mojego e-booka poświęconego odzyskaniu byłego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Znajdziesz w nim serię konkretnych przykładów oraz gotowych treści do opublikowania, które sprawią, że będzie za tobą szalał.

jak odzyskać chłopaka dzieki social media

6. Wznów kontakty

Jeśli pilnie podążałaś zgodnie z powyższymi punktami, jest duża szansa na to, że to on jako pierwszy ponownie się z tobą skontaktuje, żeby dowiedzieć się, jak się masz, być może przez zwykłą uprzejmość, może przez ciekawość, a może nawet przez żal, że cię zostawił.

Jeśli tak się nie stało, to bez obaw! Na tym etapie ty też możesz wznowić z nim kontakt i masz teraz w rękach wszystkie karty, by móc go zaskoczyć i zachęcić do powrotu. Jak to jednak zrobić?

Przede wszystkim, jeśli macie grupę wspólnych znajomych, jeśli masz możliwość spotkania go w jakimś lokalu, w szkole, na uczelni, w pracy, na siłowni czy w dowolnej innej sytuacji, spraw, żeby doszło między wami do przypadkowego spotkania, z którego wyniknie niezobowiązująca i przyjacielska pogawędka.

Jeśli nie masz okazji spotkać go przez przypadek, napisz mu po prostu wiadomość, żeby dowiedzieć się, co u niego słychać, i zacznij z nim rozmowę na przyjacielskiej stopie.

Jeśli chcesz zgłębić temat wysyłania wiadomości do byłego zachęcam cię do zapoznania się z moim e-bookiem „Najlepsze Wiadomości Do Ex„. Znajdziesz w nim porady, zaawansowane techniki oraz liczne praktyczne przykłady, które pozwolą ci odzyskać chłopaka za pomocą wiadomości. Znajdziesz go tutaj.

A oto wrażenia, jakie powinnaś w nim wzbudzić poprzez konwersację:

 • nie potrzebujesz go, w przeciwieństwie do momentu, kiedy cię zostawił
 • twoje życie nabrało nowych barw, dzięki mniejszym i większym zmianom, i jesteś pozytywnie nastawiona do tego, co cię teraz spotyka
 • nie masz do niego żalu
 • nie jest jasne, czy chcesz do niego wrócić, czy nie, tak jak nie są jasne twoje uczucia do niego
wiadomości do byłego

Ta twoja przemiana, zmieszana z niepewnością, czy przypadkiem nie przeszło ci już zupełnie, sprawi, że poczuje się zdezorientowany, zaciekawi go to i skłoni do tego, żeby podjąć pierwszy krok, by się z tobą zobaczyć.

W rozdziałach 11, 12 i 13 „Klucza Do Odzyskania” tłumaczę dokładnie, jak wznowić kontakt z byłym i przeprowadzić pierwsze spotkanie sam na sam. Znajdziesz tam wiele praktycznych informacji, które pozwolą ci osiągnąć twój cel i odzyskać chłopaka 😉

7. Przywróć zaangażowanie

W tym momencie wróciłaś do gry i masz nowe możliwości, by go ponownie uwieść, dokładnie tak, jak to zrobiłaś za pierwszym razem, kiedy go poznałaś. Wykorzystaj zatem ten moment, jakby to był nowy początek i spróbuj przywrócić jego zaangażowanie.

Nie przestawaj zaskakiwać nowościami w twoim życiu, pokazuj się od przyjaznej i radosnej strony, trzymając go jednak w niepewności i nie ryzykując, że on zauważy, że chcesz do niego wrócić.

Jeśli w rozmowie wypłynie temat waszego związku, rozmawiaj o tym bez zażenowania, pogodnie i z dystansem. Opowiedz mu o przyczynach, dla których wasz związek się rozpadł i weź na siebie odpowiedzialność za błędy, które popełniłaś.

To będzie oznaką dużej dojrzałości, którą on niewątpliwie doceni.

Daj mu też do zrozumienia, że koniec waszej relacji był też dla ciebie ważnym krokiem, skłonił cię do przemyśleń nad sobą, do rozwoju i do odkrycia siebie na nowo.

Postaraj się stworzyć mu pewny grunt, by on też wyraził swoje uczucia i przemyślenia w sposób swobodny, i od razu wybadasz, czy jest skłonny wrócić do ciebie, czy nie.

Jeśli dodatkowo zastosujesz zaawansowane strategie zawarte w e-booku, żeby jak najlepiej przeprowadzić spotkanie z byłym i podjąć właściwe kroki bezpośrednio po nim, jest wysoce prawdopodobne, że odzyskasz swojego chłopaka na dobre.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Szczególne przypadki odzyskiwania partnera

Chcę teraz w skrócie omówić niektóre szczególne przypadki, w które być może wpisuje się twoja sytuacja, i udzielić ci kilku dodatkowych rad.

Jak odzyskać byłego, który jest z inną

Jeśli znajdujesz się w tej szczególnej sytuacji, a więc chcesz wiedzieć, jak odzyskać chłopaka, który jest zajęty, od razu ci powiem, że twój przypadek jest wyjątkowo delikatny.

Nie dlatego, że twoje szanse na odzyskanie go są mniejsze, ale dlatego, że istnieje dużo większe ryzyko popełnienia głupich błędów z powodu silnej zazdrości i rozczarowania.

Jak odzyskać byłego który jest z inną

Jak odzyskać byłego na odległość

Jak odzyskać byłego, który mieszka daleko? W tym wypadku jedynym narzędziem, jakie masz do dyspozycji, jest twój telefon.

Po okresie braku kontaktu napisz do niego i spróbuj nawiązać pozytywną rozmowę bez wywoływania na nim presji i stopniowo wzmacniaj waszą relację, prowadząc pogłębione rozmowy na temat waszego życia.

Jeśli będziesz w stanie uchwycić go na poziomie emocjonalnym, pokazać się od nowej strony i wzbudzić w nim szczyptę zazdrości, z pewnością skłonisz go do tego, żeby znów się zaangażował, nawet jeśli nie masz możliwości zobaczenie się z nim na żywo.

Jak odzyskać męża

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać męża, mogę ci od razu powiedzieć, że droga, jaką musisz przejść, jest podobna do tej, którą widzieliśmy dotychczas.

W przypadku byłego męża istnieją jednak dodatkowe aspekty. Przyjrzyjmy się im:

1.    Jeśli on zdecydował się na separację albo chce się rozwieść, prawdopodobnie jego decyzja jest dużo głębiej zakorzeniona i poważniejsza w porównaniu z tym, kiedy to chłopak postanawia zerwać z dziewczyną. Będziesz musiała więc znacznie bardziej się zaangażować, żeby poprawić sytuację i sprawić, by się do ciebie zbliżył i zmienił zdanie.

2.    Nie zawsze będzie łatwo wykorzystać regułę „zero kontaktu”, ponieważ być może macie wspólne dzieci, własności i inne sprawy, które chcąc nie chcąc, będą zmuszały was do częstych rozmów i utrzymywania kontaktu.

3.    Te same powody, które nie pozwalają ci skorzystać z zasady braku kontaktu, dają ci duże możliwości regularnego spotykania się z nim, pokazania mu, jak się zmieniasz i rozwijasz, wzbudzenia w nim zazdrości i odzyskania jego zainteresowania.

Tak więc, podsumowując, zaakceptuj separację bez robienia scen, rozwijaj się, utrzymuj z nim przyjazny kontakt i spraw, by znowu się do ciebie zbliżył!

Czytaj również: Jak odzyskać męża

Jak odzyskać chłopaka spod znaku Ryb, Bliźniąt, Wagi…

Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać chłopaka spod znaku Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb… pozwól, że coś ci powiem.

Znajomość znaku zodiaku nie jest z pewnością istotną informacją, jeśli chcesz odzyskać chłopaka.

Zostaw w spokoju astrologię i skup się na krokach, które przedstawiłem w tym artykule 😊

Jak odzyskać chłopaka spod znaku Ryb, Bliźniąt, Wagi

Jak odzyskać chłopaka, żeby cię więcej nie zostawił

Teraz, kiedy już zobaczyliśmy, jak odzyskać byłego chłopaka, który się z tobą rozstał, przejdźmy do ostatniej części tego poradnika, w której chciałbym udzielić rad, co zrobić, żeby chłopak już nigdy cię nie zostawił (ani ten, którego chcesz teraz odzyskać, ani żaden inny przyszły partner).

1. Naucz się czuć dobrze z samą sobą

Tak, jak już mówiłem na początku artykułu, to normalne, że chcemy mieć kogoś u swego boku, kto będzie wzbogacał nasze życie i uczyni nas szczęśliwymi.

Jednak nie możemy mieć potrzeby drugiej osoby. Potrzeba, tzw. neediness po angielsku, nie niesie ze sobą żadnego pozytywnego komunikatu, a jedynie oddala od nas ludzi.

Naucz się znajdować swoje szczęście wewnątrz siebie. W ten sposób nikt nie będzie mógł ci go odebrać.

Jak potwierdza Leo z kanału Youtube Actualized, prawdziwa miłość nie rozgrywa się między dwoma potrzebującymi osobami, które dobierają się po to, żeby się uzupełniać, ale między dwoma osobami szczęśliwymi i niezależnymi, które decydują się przejść razem przez życie w kierunku jeszcze większego szczęścia. Poniżej znajdziesz jego filmik, w którym mówi na ten temat.

2. Pobudzaj stale jego pragnienie

Już wyjaśniałem tę fundamentalną koncepcję, ale przywołam ją jeszcze raz:

Ludzie, kiedy spostrzegają, że druga osoba jest zbyt zaangażowana w relacji z nimi, zazwyczaj tracą zainteresowanie i oddalają się od tej osoby.

Jeśli w waszej relacji wydajesz się zanadto zaangażowana, dajesz swojemu partnerowi do zrozumienia, że ma pełną kontrolę sytuacji, posiada cię i nie ma ryzyka, że cię straci. W ten sposób to on ma wszystkie atuty w ręku, a ty nie możesz liczyć na to, że fakt ten zadziała na twoją korzyść.

To, co natomiast musisz robić, to stałe pobudzanie jego pragnienia, przez pokazanie, że:

 • zależy ci na nim i na waszym związku, ale byłabyś w stanie się bez niego obejść
 • masz swoje życie, swoje pasje, swoje cele, a on nie jest w centrum wszystkiego
 • masz swoje przyjaciółki, a także przyjaciół (mężczyzn) i on musi to zaakceptować

Jeśli zachowasz to podejście, on będzie cię zawsze postrzegał jako coś cennego, czego nie chce stracić, jego pragnienie względem ciebie będzie się ciągle odnawiało i nigdy nie pomyśli, żeby cię zostawić.

3. Naucz się zostawiać mu jego przestrzeń

Na koniec, oprócz tego, że musisz stworzyć swoją przestrzeń, do której on nie będzie miał dostępu, konieczne jest, żebyś nauczyła się przydzielać taką samą przestrzeń także jemu, akceptując fakt, że nie jesteś zawsze w centrum jego uwagi.

Zazdrość to podstępna bestia, wiem, ale musisz nauczyć się nią kierować dla dobra swojego i swojej relacji, bo też zazdrość nie ma w sobie nic pozytywnego: nie jest związana z miłością, ale ze strachem przez utratą drugiej osoby i z poczuciem posiadania.

Ludzie to nie przedmioty, nie możemy ich posiadać, nawet wtedy, kiedy się zaręczamy czy pobieramy. Musimy dlatego nauczyć się żyć z brakiem kontroli nad życiem tych, których kochamy, i budować naszą relację na zaufaniu.

Jak odzyskać chłopaka: podsumowanie

No dobrze, dotarliśmy do końca naszej drogi do odzyskania byłego chłopaka. Teraz wiesz, jak odzyskać faceta i dysponujesz wszystkimi niezbędnymi narzędziami, by zacząć działać.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zachęcam cię do poznania twoich szans na odzyskanie dzięki prostemu testowi online, który uświadomi ci z jakiego punktu startujesz. Zorientujesz się, że dużo częściej warto podjąć prób, niż byś sądziła.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Jeśli ten artykuł wydał ci się użyteczny i potrzebny, będę wdzięczny, jeśli ocenisz go na 5 gwiazdek i będziesz dalej śledzić blog Rozwój Do Potęgi.

Obiecuję ci, że znajdziesz tu wiele wskazówek dotyczących odzyskania partnera, poprawienia swoich relacji i ogólnie całego życia 😉

P.S. Doskonale wiem, jak się teraz czujesz, ponieważ ja też przez to przechodziłem. Żeby nie zostawiać cię samej w tym trudnym momencie twojego życia, postanowiłem wspierać cię serią codziennych maili. Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia będę wysyłał ci cenne rady i wartościowe sugestie dotyczące odzyskania byłego i unikania przy tym błędów.

Jako prezent w pierwszym mailu otrzymasz również fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania” zawierający cały pierwszy rozdział poradnika (20 stron). Zapisz się, korzystając z formularza poniżej.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

4.4/5 - (785 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.