Jak odzyskać byłą dziewczynę: metoda 7 kroków

Jak odzyskać byłą dziewczynę

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odzyskać dziewczynę, która z tobą zerwała, która nie chce z tobą być albo nawet już jest z innym, dobrze trafiłeś.

Znajdujesz się w bardzo trudnym momencie, nacechowanym ogromnym cierpieniem. Nie rozumiesz, dlaczego twoja ukochana dziewczyna zostawiła cię, i chcesz wiedzieć, czy istnieje szansa, żeby ją odzyskać.

Wiem, jak się czujesz – ja też nie raz zastanawiałem się, jak odzyskać kobietę. Nie wiedziałem, jak mam się zachować i jak stanąć na nogi po rozstaniu.

Wątpiłem, żeby istniała jakaś skuteczna „metoda”, żeby odzyskać byłą. Byłem pewny, że sprawienie, by druga osoba zmieniła zdanie po tak drastycznej decyzji, jest niemal niemożliwe.

Po wielu analizach i doświadczeniach odkryłem jednak, że schematy psychologii oraz uczuć, które leżą u podstaw naszych relacji, wciąż się powtarzają, a znając je, możemy je wykorzystać.

To znaczy, że choć nie ma magicznej metody na powrót byłej, istnieją sposoby na znaczne zwiększenie swoich szans. I odwrotnie: błędami możemy jeszcze bardziej kogoś od siebie oddalić.

W tym artykule chcę dostarczyć ci kilku ważnych rad, za które dałbym wiele, kiedy sam znajdowałem się w identycznej sytuacji.

Przed lekturą chcę cię zachęcić do zrobienia krótkiego testu online, który pomoże ci ocenić twoje szanse na odzyskanie dziewczyny. Odpowiedz na kilkanaście pytań i poznaj od razu wynik, wyrażony w procentach.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego twoja była cię zostawiła?

A teraz już na poważnie: chcesz poznać techniki i strategie, żeby odzyskać dziewczynę. Pierwsza rzecz, którą trzeba przeanalizować, to powód, dla którego cię zostawiła.

Udzielę ci odpowiedzi na to pytanie bez owijania w bawełnę, bowiem sprawdza się ona w większości przypadków. Mam na myśli powód numer jeden, dla którego dziewczyna zostawia faceta, i prawdopodobnie twoja sytuacja też się w to wpisuje.

Bez urazy, ale powiem wprost: zostawiła cię, ponieważ straciła tobą zainteresowanie.

Twoja była dziewczyna zaczęła się tobą nudzić, nie czuje już twojej męskiej energii, wasza relacja przestała być dla niej źródłem jakichkolwiek bodźców. Zrozumiała, że ma pełną kontrolę nad sytuacją i przestała czuć emocje, które były niezbędne, by kontynuować wasz związek.

Być może stałeś się nieco przewidywalny i sprawiłeś, że twoje życie za bardzo kręciło się wokół niej.

Jak odzyskać byłą dziewczynę która nie chce już z tobą być

Nie obwiniaj się, to zdarza się wszystkim co najmniej raz w życiu! Ważne jest, by uświadomić to sobie i wdrożyć strategię opartą na tej nowej świadomości.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że przyczyną jej oddalenia się była utrata zainteresowania, sprawdź, czy twoja sytuacja nie wpisuje się w którąś z poniższych:

 • Powiedziała ci, że jesteście zbyt różni i że nic z tego nie będzie
 • Woli, żebyście byli przyjaciółmi
 • Powiedziała ci, że między wami nie zaiskrzyło
 • Zostawiła cię dla innego
 • Powiedziała, że już cię nie kocha
 • Potrzebuje przerwy, żeby to przemyśleć
 • Nie jest pewna swoich uczuć
 • Potrzebuje przestrzeni dla siebie
 • Powiedziała ci, że nie wie, czego chce od życia
 • Powiedziała ci, że nie czuje już tej namiętności, co kiedyś

We wszystkich tych przypadkach powodem, dla którego cię zostawiła, jest utrata zainteresowania, brak uczuć. W zdecydowanej większości sytuacji utrata zainteresowania i brak emocji ze strony osoby zrywającej, zawsze ma choćby niewielki udział.

Dlatego właśnie w tym artykule przyjrzymy się w szczególności temu, jak odzyskać kobietę, która straciła zainteresowanie twoją osobą.

W celu dogłębnego przeanalizowania powodów, dla których twoja była z tobą zerwała, odsyłam cię do lektury drugiego rozdziału mojego e-booka poświęconego odzyskaniu dziewczyny: „Klucz Do Odzyskania”.

Wypełniając formularz znajdujący się poniżej, będziesz mógł pobrać za darmo pierwszy rozdział poradnika. To 20 stron, na których tłumaczę, jakie nastawienie przyjąć, żeby na nowo przyciągnąć do siebie dziewczynę, którą nadal tak bardzo kochasz.

Zachęcam cię do wpisania swojego adresu e-mail i natychmiastowego pobrania fragmentu, który zawiera informacje mogące naprawdę „ocalić ci życie”. Podziękujesz później 😉

estratto klucz dla niej inarticle

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

Błędy, które nie pozwalają ci odzyskać byłej dziewczyny

Niedługo przedstawię ci krok po kroku, co powinieneś zrobić, żeby odzyskać byłą, która nie chce już z tobą być. Zanim do tego przejdę, chcę omówić 5 błędów, które wielu popełnia automatycznie po rozstaniu z dziewczyną.

Błędy te praktycznie zerują szansę na odzyskanie kobiety. Jeśli więc widzisz, że popełniasz któryś z nich… napraw to natychmiast!

1. Prześladowanie

Najbardziej powszechnym błędem, który możesz popełnić w tym momencie, jest nieustanne próbowanie nawiązania kontaktu z twoją byłą: wysyłanie jej wiadomości, dzwonienie do niej, proponowanie jej wyjścia.

Być może sądzisz, że uporczywie nalegając i odzywając się, będziesz w stanie przekonać ją do powrotu, ale prawda jest taka, że w ten sposób zamieniasz się w wycieraczkę i tylko sprawiasz, że ona jeszcze bardziej się od ciebie oddala!

Twoja dziewczyna już cię nie chce, ponieważ uważa, że jesteś nudny, i czuje, że w pełni kontroluje sytuację. Jeśli będziesz czekał na nią w pełnej gotowości i ciągle próbował do niej dotrzeć, ona jeszcze bardziej będzie czuła, że ma kontrolę, i jeszcze bardziej straci zainteresowanie tobą. Przestań ją prześladować!

2. Działanie na pokaz

Innym poważnym błędem, którego powinieneś unikać, jest robienie rzeczy na pokaz przed twoją byłą z nadzieją, że przekonasz ją do zmiany zdania w imię waszej miłości.

Przez „działanie na pokaz” rozumiem dawanie prezentów, kwiatów, powtarzanie, jak bardzo jest dla ciebie ważna, mówienie, że chcesz ją poślubić, i składanie innych obietnic różnego rodzaju.

To wszystko nie działa z prostej przyczyny: to, czego jej brakowało w waszym związku, to nie poczucie stabilności i pewności, ale emocje i ekscytacja.

Składanie jej obietnic i działanie na pokaz nie pomoże ci zaspokoić prawdziwej przyczyny końca waszego związku, a nawet pogorszy sytuację. Zaufaj mi!

3. Wypłakiwanie się

Wypłakiwanie się, robienie scen, pokazywanie partnerce, która chce cię zostawić, że jesteś słaby i łatwo cię skrzywdzić, jest praktycznie nie do uniknięcia. Jestem tego świadomy.

Być rzuconym przez dziewczynę to prawdziwy cios i naprawdę trudno zachować spokój i opanowanie, kiedy to się dzieje. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że im bardziej lamentujesz, tym bardziej ona się od ciebie oddala.

Kiedy mówię, że nie możesz się wypłakiwać, mam na myśli także cierpiętnicze posty na portalach społecznościowych, w których starasz się jej pośrednio pokazać, że bez niej jesteś wrakiem człowieka.

Każda kobieta chce prawdziwego mężczyzny u swego boku, który emanuje męską energią, pewnością siebie i determinacją w stawianiu czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Nie możesz karmić się nadzieją, że twoja dziewczyna wróci do ciebie z powodu współczucia. Zrobi to tylko wtedy, kiedy odnajdziesz na nowo swoją męską energię i pozwolisz jej to dostrzec. Otrzyj łzy i stań na nogi!

4. Angażowanie osób trzecich

Czwartym błędem, który przeanalizujemy, jest mieszanie do waszej relacji innych osób.

Po tym, jak rzuciła cię dziewczyna, być może przyszedł ci do głowy pomysł poszukania sojuszników, którzy mogliby ci pomóc do niej wrócić, takich jak jej przyjaciółki, jej rodzice, wasi wspólni znajomi i inni ludzie z jej otoczenia.

Z pewnością te osoby ci współczują i być może nawet są po twojej stronie, ale naprawdę myślisz, że przyjdą ci z pomocą, żeby „przemówić jej do rozsądku”? Prawda jest taka, że angażując osoby trzecie, tylko skomplikujesz sprawy i rozzłościsz ją, nic nie uzyskując.

À propos… Zachęcam cię, żebyś od razu zweryfikował swoje szanse na odzyskanie byłej, które zależą w dużym stopniu również od błędów, które popełniłeś w ostatnich dniach.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

5. Pośpiech

Ostatnim błędem, który chcę omówić, jest pośpiech. Będę powtarzał z uporem maniaka: to nie jest łatwa rozgrywka, nie będziesz w stanie sprawić, że wrócicie do siebie następnego dnia czy za tydzień (poza nielicznymi wyjątkami). Musisz być cierpliwy.

Musisz od samego początku zacząć wdrażać strategię, będąc jednak świadomym tego, że być może rozwiązanie sytuacji będzie wymagało kilku tygodni czy nawet kilku miesięcy.

W „Kluczu Do Odzyskania” znajdziesz więcej szczegółowo omówionych błędów, których powinieneś unikać po rozstaniu, oraz praktyczne rady, jak możesz naprawić te, które zdążyłeś już popełnić.

Jak odzyskać dziewczynę: 7 kroków

Wiesz już, jakie są błędy, których nie powinieneś popełnić. Jesteśmy gotowi, żeby przyjrzeć się razem, jak odzyskać byłą dziewczynę, która cię rzuciła i nie chce z tobą być, ponieważ straciła tobą zainteresowanie.

Strategia, którą chciałbym ci zaproponować, opiera się na siedmiu krokach.

Jak odzyskać dziewczynę

1. Krótkie „bez odbioru”

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zerwanie jakiegokolwiek kontaktu z nią na pewien czas. To tzw. reguła „zero kontaktu”, której poświęcam obszerny fragment mojego e-booka.

Główną myślą, która leży u podstaw tzw. reguły braku kontaktu, jest to, że jeśli będziesz w dalszym ciągu wydzwaniał i pisał po zerwaniu, pokażesz jej, że jesteś zdesperowany i potrzebujący, że nie masz życia i żadnych innych zainteresowań poza nią. To z kolei prowadzi cię do błędu numeru 1, o którym pisałem wcześniej: prześladowania.

Zachęcam cię do zastosowania reguły braku kontaktu z trzech zasadniczych przyczyn:

 • Nie kontaktując się z nią i trzymając ją trochę na dystans, dasz jej szansę na to, by odczuła twój brak, a to jest podstawą do tego, żeby na nowo się do ciebie zbliżyła.
 • Nie odzywając się do niej przez jakiś czas, będziesz miał okazję do tego, żeby popracować nad sobą i nad innymi sferami twojego życia, czemu przyjrzymy się bliżej w następnym kroku.
 • Nie kontaktując się z nią przez pewien czas będziesz mógł tymczasowo zawiesić waszą relację po to, by następnie wznowić ją w momencie, kiedy będziesz mógł objawić jej się jako „nowy ty”.

Jeśli nie minie trochę czasu bez kontaktu, nie będziesz miał żadnej możliwości, by dać jej odczuć jakąkolwiek różnicę między twoją dawną wersją (tą nudną, którą zdecydowała się rzucić) a tą nową (którą za chwilę stworzymy i której nie będzie mogła się oprzeć).

Po jakim czasie wznowić kontakt z byłą?

Zaleciłbym ci odczekanie trzech tygodni, ale to zależy w dużym stopniu od indywidualnego charakteru twojej sytuacji. Czasami konieczne jest wstrzymanie się na dłużej.

W celu zgłębienia tematu i przekonania się, czy w twojej sytuacji reguła braku kontaktu jest tak samo istotna, odsyłam cię do „Klucza Do Odzyskania”.

2. Pracuj nad sobą

Teraz, kiedy już zdecydowałeś się zerwać tymczasowo kontakt ze swoją byłą, przyszedł czas na to, żeby wciąć się do pracy!

Powodem, dla którego sprawy przestały się między wami układać, jest utrata jej zainteresowania twoją osobą. Musisz zatem włożyć jak najwięcej wysiłku w to, by stać się znacznie bardziej interesujący, lub by znów być tamtym interesującym facetem, w którym zakochała się kiedyś twoja była, jeśli ostatnio się trochę zaniedbałeś.

Oto niektóre rzeczy, które możesz zrobić:

 • Zapisz się na siłownię
 • Przejdź na dietę, jeśli nie jesteś w formie
 • Odśwież twój wizerunek
Pracowac nad sobą zeby odzyskac byla

Ale uwaga: pamiętaj, że nie robisz tych rzeczy tylko po to, żeby wypaść lepiej w jej oczach!

To będzie jedynie konieczna i nieunikniona konsekwencja, ale prawdziwym powodem, dla którego zaczniesz nad sobą pracować, jest to, że chcesz zwiększyć swoją pewność siebie i poprawić swój wizerunek.

Być może twój poziom pewności siebie obniżył się ostatnio albo też obniżył się właśnie z powodu rozstania z twoją dziewczyną (nie ma w tym nic dziwnego).

Pracując nad sobą, odzyskasz przynajmniej przyzwoity poziom pewności siebie, który jest koniecznym warunkiem, by zbudować (lub odbudować) zdrową relację.

3. Odkryj na nowo swoją tożsamość

Jednym z kluczowych powodów, dla których czujesz się źle po rozstaniu, jest to, że wraz z nią z twojego życia odeszła ważna część swojej tożsamości.

Kiedy zostajesz sam po tym, jak przeżyliście wspólnie miesiące lub lata, to zupełnie normalne, że czujesz się trochę zdołowany i zdezorientowany i zadajesz sobie pytania w stylu „jaki sens ma teraz moje życie?” albo „kim jestem bez niej?”

I właśnie dlatego musisz zacząć odkrywać swoją tożsamość na nowo. To właśnie ty znasz siebie najlepiej i zawsze tak będzie, bez względu na to, czy twoja dziewczyna z tobą jest czy nie.

Jak pokazują badania naukowe, określenie od nowa swojej tożsamości po zakończeniu związku, pozwala odzyskać dobre samopoczucie psychiczne znacznie szybciej.

Ok, ale co konkretnie mam zrobić?

 • Zacznij znowu dbać o relacje z przyjaciółmi
 • Wychodź i rozerwij się
 • Wróć do swojego hobby, które ostatnio zaniedbałeś
 • Zapisz się na jakiś kurs (taniec, teatr, joga…) i poznaj nowych ludzi
 • Zrób coś nowego, czego nigdy wcześniej nie robiłeś
 • Wybierz się w podróż, sam lub z przyjaciółmi
 • Spędzaj miło czas ze swoją rodziną

W moim e-booku omawiam to zagadnienie bardziej szczegółowo oraz prezentuję serię zaawansowanych technik, które pozwolą ci przezwyciężyć fazę ostrego cierpienia i odnaleźć samego siebie. Znajdziesz je w rozdziale 7.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4. Odkryj na nowo swoją męską energię

Oprócz odnalezienia własnej tożsamości, musisz koniecznie odnaleźć swoją męską energię.

Czym jest męska energia? To poczucie ukierunkowania, determinacji, by podążać własną drogą i osiągać swoje cele.

Innymi słowy chodzi tu o podejście do życia, które prawdopodobnie zatraciłeś lub które musisz dopiero nauczyć się w sobie odkrywać.

Wszystkie aktywności zaproponowane w punkcie 2 (Pracuj nad sobą) i w punkcie 3 (Odkryj na nowo swoją tożsamość) pomogą ci w ogromnym stopniu odnaleźć twoją męską energię. Ponadto jest jeszcze jedna fundamentalna rzecz, którą musisz zrobić: wyznaczyć sobie cele.

wyznaczyć sobie cele

Cele, z którymi ona nie ma nic wspólnego, ale których osiągnięcie jest dla ciebie naprawdę ważne! Kiedy już odnajdziesz swój kierunek, będziesz gotów iść na podbój świata, natomiast ona będzie gotowa towarzyszyć ci w tej drodze.

Poczucie kierunku w życiu stanowi jedną z najważniejszych cech mężczyzny sukcesu, ale to tylko jeden z 10 atutów pociągających kobiety, o których piszę w „Kluczu Do Odzyskania”.

5. Zacznij wysyłać jej sygnały

Równolegle, kiedy pracujesz nad sobą, musisz zacząć wysyłać jej niebezpośrednie sygnały, by pokazać jej, że coś się w tobie zmieniło.

To nie muszą być bardzo wyraźne sygnały i nie powinny być wysyłane za wcześnie. W przeciwnym razie ona nie odbierze tego jako coś autentycznego, ale pomyśli, że robisz to tylko po to, żeby przykuć jej uwagę.

Nie przesadzaj więc, ale zacznij od subtelnych komunikatów:

 • Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku lub Whatsappie;
 • Wrzucaj zdjęcia i posty na Facebooka lub Instagrama (lub na jakikolwiek inny portal, którego oboje używacie), pokazując, że w twoim życiu zaszły pewne zmiany, o których ona nie wiedziała i których się nie spodziewała;
 • Zrób coś, co wzbudzi w niej lekką zazdrość (nic zanadto jednoznacznego).

Dzięki tym prostym sztuczkom prawdopodobnie przykujesz jej uwagę i wzbudzisz w niej ciekawość. Być może nawet wywołasz w niej potrzebę odezwania się do ciebie albo przynajmniej stworzysz solidną bazę, żeby nawiązać z nią rozmowę z pozytywnym skutkiem po zakończeniu okresu braku kontaktu.

Wiele innych zaawansowanych strategii, dzięki którym wyślesz jej odpowiednie sygnały i pobudzisz jej ciekawość, znajdziesz w 10 rozdziale mojego e-booka poświęconego postawie, którą powinieneś zachować w social media.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłą Dziewczynę lub Żonę i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

6. Pojaw się znowu w jej życiu jako „nowy ty”

W końcu nadszedł moment, żeby stopniowo zacząć się pojawiać w jej życiu, ale musisz to robić, pokazując się od zupełnie nowej strony, innej niż ta, z powodu której cię zostawiła.

Każdą swoją cechę, którą ona mogła postrzegać jako twój słaby punkt, przekształć w coś lepszego.

Jeśli uważała cię za osobę nudną i trochę przewidywalną, pokaż jej, że teraz robisz różne ciekawe rzeczy (sztuki walki, taniec, skoki ze spadochronem…). Krytykowała cię za twój ubiór? Pokaż jej, że diametralnie zmieniłeś swój styl.

Jeśli narzekała z powodu twojej pracy, pokaż jej, że zacząłeś szukać nowej. Nie miałeś przyjaciół, kiedy byliście razem? Pokaż jej, że odnowiłeś kontakty i wychodzisz dużo częściej niż kiedyś.

jak odzyskać kobietę

Uważaj jednak na jedną rzecz…

Oto wrażenie, którego absolutnie NIE powinieneś na niej zrobić: „Patrz na mojego byłego… Robi wszystko, żeby mi zaimponować… Biedaczek, pewnie jeszcze nie doszedł do siebie po zerwaniu.”

Natomiast efekt, do którego dążysz to: „Kurczę… Mój były to teraz niezłe ciacho… Może nie powinnam go była zostawiać… Ma teraz dużo bardziej interesujące życie, niż kiedy byliśmy razem.”

Pytasz, jak uzyskać efekt numer 2, zamiast efektu numer 1? Już służę:

 • Staraj się wprowadzać stopniowe zmiany, niezbyt nagłe, takie, które będą wydawały się naturalną i autentyczną przemianą twojej osoby (częściowo spowodowaną także zakończeniem waszego związku, czemu nie, ale nie wyłącznie).
 • Przestrzegaj reguły braku kontaktu i nie ulegaj pokusie wcześniejszego skontaktowania się z nią.

Warto też, żeby była o ciebie delikatnie zazdrosna. Nie przeginaj w tym temacie: po prostu daj do zrozumienia, że jako atrakcyjny singiel potencjalnie możesz się spotykać z kimś innym.

Poza tym, upewnij się, że okazujesz jej lekki dystans. To pokaże, że już nie ma nad tobą kontroli, a ty traktujesz ją jak zwykłą przyjaciółkę.

Macie grupę wspólnych znajomych? A może jest szansa na spotkanie jej gdzieś w przestrzeni publicznej (np. w lokalu czy na uczelni)? Postaraj się doprowadzić do przypadkowego spotkania, żeby mogła z tego wyniknąć luźna, przyjacielska rozmowa.

Jeśli nie masz, jak spotkać jej przypadkiem, napisz jej po prostu wiadomość. Zapytaj, jak się ma i zacznij z nią przyjazną pogawędkę. Wymieńcie kilka wiadomości, a następnie podkręcaj atmosferę (dobrze tłumaczę ten proces w 11 rozdziale mojego e-booka).

Chcesz zgłębić temat wysyłania wiadomości do byłej? Korespondencja przez SMS-y lub na czacie stanowiła ważny element waszej relacji? Zachęcam cię do zapoznania się z moim e-bookiem „Najlepsze Wiadomości Do Ex„.

Znajdziesz w nim porady, zaawansowane techniki oraz liczne praktyczne przykłady, które pozwolą ci odzyskać dziewczynę za pomocą wiadomości. Znajdziesz go tutaj.

Poradnik z praktycznymi przykładami wiadomości do ex dla każdej sytuacji oraz technikami odzyskania przez SMS.

7. Odzyskaj ją

No dobrze… Powiedzieliśmy już sobie, jak powinieneś się jej zaprezentować, kiedy znów pojawisz się w jej życiu. Wiesz także, co możesz zrobić, żeby delikatnie zasygnalizować swoją obecność.

Teraz nadszedł moment, by się zastanowić: jak w praktyce znowu nawiązać relację z byłą?

Jeśli jest chętna, porozmawiajcie przez telefon, cały czas w przyjacielskim tonie, bez ujawniania na początku twojej woli powrotu do niej.

Kiedy już nadejdzie właściwy moment, zaproponuj jej spotkanie, na którym zaczniesz pokazywać jej swoje nowe cechy, które omówiliśmy już wcześniej.

Nadszedł moment, żebyś ją w końcu odzyskał, ale co powinieneś teraz zrobić?

Na tym etapie, jeśli zauważysz u niej chociaż minimalne zainteresowanie lub zaciekawienie „nowym tobą”, to oznaka, że dobrze to rozegrałeś i że masz duże szanse, żeby ją odzyskać.

Będziesz musiał zatem nasilać jej zafascynowanie tobą i emocje, które czuje w stosunku do ciebie do chwili, aż dosłownie wpadnie w twoje ramiona.

W rozdziałach 11, 12 i 13 „Klucza Do Odzyskania” tłumaczę dokładnie, jak przejść od wiadomości do spotkania sam na sam, a także co robić potem, żeby upewnić się, że twoja była nie będzie mogła ci się oprzeć i zacznie wręcz błagać cię, żebyś do niej wrócił.

estratto klucz dla niej inarticle

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

Jak odzyskać byłą dziewczynę: szczególne przypadki

Chciałbym teraz jeszcze w skrócie omówić niektóre specyficzne przypadki, do których być może należy także i twój, oraz udzielić kilku dodatkowych użytecznych rad.

Jak odzyskać rozczarowaną dziewczynę?

Jeśli twoja była jest rozczarowana lub czuje się skrzywdzona przez twoje zachowanie, znajdujesz się w innej sytuacji niż ta, którą przedstawiłem wyżej.

Dziewczyna nie zostawiła cię z powodu utraty zainteresowania lub uczuć, lecz zaufania czy też stabilności, tak więc praca, którą będziesz musiał wykonać, jest całkiem inna.

Po pierwsze musisz zrozumieć, czym ją rozczarowałeś (zdradziłeś ją? nie dawałeś jej poczucia bezpieczeństwa, którego szukała? nie poświęcałeś jej wystarczająco uwagi? zraniłeś ją jakimś twoim zachowaniem?).

Kolejnymi krokami są: powiedzenie jej, że zrozumiałeś swój błąd, pozwolenie jej na zachowanie dystansu przez pewien czas, a następnie wrócenie do niej, reaktywacja uczucia między wami i odzyskanie jej.

Jak odzyskać dziewczynę, która jest z innym

Odzyskanie dziewczyny, która ma już innego faceta, to z pewnością ogromne wyzwanie, przede wszystkim dlatego, że będzie ci bardzo trudno panować nad swoimi emocjami.

jak odzyskac dziewczyne która jest z innym

Będziesz mógł czuć się upokorzony, niewiarygodnie wściekły i być może będziesz chciał zrezygnować z waszej relacji, nie podejmując nawet próby jej uratowania.

Także i w tym wypadku podstawową zasadą jest zachowanie spokoju. Co więcej będziesz musiał działać szybciej, żeby nie dopuścić do tego, żeby związek twojej byłej z innym facetem się umocnił.

Czytaj również: Co robić, kiedy była spotyka się z innym

Jak odzyskać kobietę, która cię już nie kocha?

Powiedziała ci, że już cię nie kocha?

Nie powinieneś przywiązywać zbyt dużo wagi do tego stwierdzenia, ponieważ w uczuciach zawsze są momenty wzlotów i upadków. Jeśli powiedziała ci, że już nic do ciebie nie czuje, to może być tylko chwilowa faza, nasilona twoją potrzebującą postawą.

Z pewnością, dając jej odczuć twój brak dzięki okresowi braku kontaktu i pokazując się w jej życiu jako „nowy ty”, dasz jej wiele powodów, by ponownie odkryła uczucia, jakie do ciebie żywi. Zaufaj i trzymaj się swojego planu.

Jak odzyskać dziewczynę, która chce być sama?

Jeśli ona powiedziała ci, że chce być sama, skłamała ci. Prawdziwym powodem, dla którego cię zostawiła lub oddaliła się od ciebie jest to, że straciła zainteresowanie twoją osobą.

Nie wierz w te wymówki, którymi być może próbowała się wykręcić: „potrzebuję przestrzeni, żeby zrozumieć, czego chcę od życia”, „nie chcę być z nikim”, „to nie jest twoja wina, tylko moja i tego, jaka jestem” albo „na tym etapie muszę być sama, żeby to przemyśleć”.

Ona nie chce być sama: chce być z facetem, który będzie ją pociągał. Nieświadomie stwarza między wami dystans, ponieważ nie czuje już tej fascynacji, która sprawiała, że chciała być twoją partnerką.

W rezultacie proces odzyskania jej wygląda dokładnie tak, jak już to wyżej opisałem.

Jak odzyskać byłą żonę?

Jeśli jesteś z żoną w separacji, ponieważ ona cię już nie kocha, droga, jaką musisz przejść, jest mniej więcej taka sama, jak widzieliśmy w przypadku odzyskiwania byłej dziewczyny.

W przypadku byłej żony istnieją jednakże dodatkowe aspekty, niektóre pozytywne, inne negatywne. Przyjrzyjmy się im:

1. Jeśli zdecydowała się na separację albo chce się rozwieść, prawdopodobnie jej decyzja jest dużo poważniejsza w porównaniu z rozstaniem dziewczyny z chłopakiem. Będziesz musiał dużo bardziej się zaangażować, żeby polepszyć sytuację i sprawić, by się do ciebie zbliżyła i zmieniła zdanie.

2. Nie zawsze będzie łatwo wykorzystać regułę braku kontaktu, ponieważ być może macie wspólne dzieci, własności i inne sprawy, które chcąc nie chcąc, będą zmuszały was do częstych rozmów i utrzymywania kontaktu.

3. Te same powody, które nie pozwalają ci skorzystać z reguły braku kontaktu, dają ci duże możliwości regularnego spotykania się z nią i pokazania jej, jak się zmieniasz i rozwijasz, by ostatecznie odzyskać jej zainteresowanie.

Tak więc, podsumowując, zaakceptuj separację bez robienia scen, rozwijaj się, utrzymuj z nią przyjazny kontakt i spraw, by znowu się do ciebie zbliżyła!

Czytaj również: Jak odzyskać żonę i uratować małżeństwo

Jak odzyskać dziewczynę po dłuższym czasie

Czy możliwe jest odzyskanie byłej po miesiącach lub latach? Zdecydowanie tak, ale należy wziąć pod uwagę, co się wydarzyło w tym czasie.

Jak odzyskać dziewczynę po dłuższym czasie

Jeśli przez cały ten okres dręczyłeś ją, pisałeś do niej, wypłakiwałeś się w ramię i błagałeś, żeby wróciła, z pewnością doprowadziłeś do tego, że się od ciebie definitywnie odsunęła i nie masz szans, żeby ją odzyskać.

Jeśli natomiast nie rozmawialiście ze sobą przez kilka miesięcy, a więc w pewnym sensie za bardzo wydłużyłeś okres braku kontaktu, masz jeszcze szanse, żeby ją odzyskać. To najlepszy moment, żeby wysłać jej wiadomość testową, sprawdzić jej reakcję i stopniowo pojawić się znowu w jej życiu jako „nowy ty”.

Jak odzyskać dziewczynę na odległość

Jeśli mieszkacie daleko od siebie, jedynym narzędziem, jakie masz do dyspozycji, żeby ją odzyskać, jest twój telefon.

Po okresie braku kontaktu napisz do niej, postaraj się nawiązać pozytywną rozmowę bez wywierania na niej presji i rozwijaj wszystko stopniowo, prowadząc pogłębioną konwersację na temat waszego życia.

Jeśli zdołasz dotrzeć do jej uczuć i pokazać jej postępy, które robisz w swoim życiu, z pewnością skłonisz ją do zaangażowania się na nowo w relację z tobą, nawet bez możliwości zobaczenia się z nią na żywo.

Jak odzyskać byłą dziewczynę: podsumowanie

Na zakończenie chciałbym ci powiedzieć, że niekiedy odzyskanie dziewczyny może być dość łatwe, przede wszystkim, jeśli jesteś gotów zrobić rachunek sumienia i szybko zacząć pracować nad sobą (a także czytać „Klucz Do Odzyskania” i stosować bardzo skuteczne taktyki psychologiczne w nim zawarte).

Innymi razy, niestety, nie będzie to takie proste i być może z biegiem czasu ty sam stwierdzisz, że nie chcesz już do niej wracać.

Podejmij próbę, ponieważ w życiu nigdy nie należy rezygnować ze zdobywania tego, czego naprawdę pragniemy, ale pamiętaj, że nikt nie jest nam niezbędny i przede wszystkim nikt nie jest niezastąpiony.

Jesteś człowiekiem i nikt nie będzie mógł zabronić ci stanąć na nogi i być szczęśliwym, czy z nią czy bez niej. Powodzenia 🙂

P.S. Doskonale wiem, jak się teraz czujesz, ponieważ ja też przez to przechodziłem. Żeby nie zostawiać cię samego w tym trudnym momencie twojego życia, postanowiłem wspierać cię serią codziennych maili. Jeśli zdecydujesz się zapisać, każdego dnia będę wysyłał ci cenne rady i wartościowe sugestie dotyczące odzyskania byłej i unikania przy tym błędów.

Jako prezent w pierwszym mailu otrzymasz również fragment mojego e-booka „Klucz Do Odzyskania” zawierający cały pierwszy rozdział poradnika (20 stron). Zapisz się, korzystając z formularza poniżej.

estratto klucz dla niej inarticle

Uzyskaj dostęp do serii codziennych maili i otrzymaj fragment „Klucza do odzyskania”. Dowiesz się z niego:

4.4/5 - (121 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.