Jak odnowić kontakt z ex: 4 najskuteczniejsze wskazówki

Jak odnowić kontakt z ex

Jak odnowić kontakt z ex, skutecznie i z klasą, jeśli wasze drogi się rozeszły i od dosyć dawna nie spotykacie się ze sobą? Jak nawiązać kontakt z byłym po długim czasie rozłąki?

Być może nadal kochasz swojego byłego i chcesz go odzyskać, albo po prostu tęsknisz za nim i chciałabyś wybadać sytuację, aby przekonać się, czy on też czuje to samo…

Okoliczności jakie spowodują, że postanowisz odnowić kontakt z ex mogą być bardzo różne. Jednak zawsze w takiej chwili będą towarzyszyły ci bardzo silne emocje, momenty niepewności, a często także duże wątpliwości.

Na pewno nie chcesz wypaść źle przed swoim byłym chłopakiem, ani sprawić wrażenia zbyt nachalnej. To, co z pewnością chcesz osiągnąć, to jego pozytywna reakcja, która może zaowocować miłą rozmową, a nawet spotkaniem na żywo…

W tym artykule dowiesz się, jak odnowić kontakt z ex. Podam ci kilka pomocnych przykładów, które możesz wykorzystać w konkretnych sytuacjach, w jakich się znajdziesz (zastosowanie wskazówek zależy też od czasu jaki upłynął od ostatniego kontaktu z byłym).

Jednak zanim zajmiemy się tym, jak odnowić kontakt z ex, zapraszam cię do wykonania bardzo prostego testu online, który pomoże ci precyzyjnie określić twoje szanse na odzyskanie byłego. Kliknij poniższy przycisk i sprawdź, czy masz co najmniej 50% szans na to, że kiedyś do siebie wrócicie!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Kiedy odnowić kontakt z ex

Przede wszystkim, jeśli to twój były zostawił ciebie, powinnaś wdrożyć w życie tzw. „zasadę zero kontaktu”, która polega na zaprzestaniu jakiegokolwiek kontaktu z byłym na co najmniej 3 tygodnie.

Gdy przestaniesz kontaktować się z ex, rozmawiać z nim, a nawet sprawdzać jego profile społecznościowe czy godzinę jego ostatniego logowania się na Messengerze setki razy dziennie, będziesz w stanie lepiej skupić się na sobie. Odzyskasz stabilność emocjonalną, która jest naprawdę kluczowa, aby móc poczuć się lepiej po zakończeniu związku…

Sprawdź też: Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny?

Moja rada jest jednak zawsze taka sama. Zanim zadasz sobie pytanie, jak odnowić kontakt z ex, bez względu na twój ostateczny cel, poświęć trochę czasu na dokładną analizę waszego byłego związku, popracuj nad sobą, a dopiero na końcu wymyśl skuteczny plan działania.

W związku z tym, bardzo pomocne może być również zapoznanie się z e-bookiem „Klucz Do Odzyskania Dla Niej”. Jest to jeden z najlepszych poradników na temat odzyskiwania byłego i przejmowania kontroli nad własnym życiem. Książka pomoże ci nie tylko odzyskać twojego ex, ale także zmierzyć się z wszelkimi trudnościami, które mogą przydarzyć się w trakcie procesu powrotu do byłego partnera.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Zasady, których należy przestrzegać, aby odnowić kontakt z byłym

Decydując się na ponowny kontakt z byłym, musisz wiedzieć, że są pewne rodzaje wiadomości i rozmów, od których dobrze jest trzymać się z daleka. Istnieje bowiem ryzyko, że nie przyniosą one pożądanego rezultatu, czyli nie wzbudzą ponownego zainteresowania byłego chłopaka.

Są jednak wiadomości, tematy do rozmów i sposoby komunikowania się, które są na tyle odpowiednie i skuteczne, że ułatwią wam ponowne zbliżenie się do siebie. Poniżej znajdziesz uniwersalne zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz odnowić kontakt z ex zarówno zaraz po rozstaniu, jak i po kilku miesiącach od zakończenia związku:

 • Unikaj rozmów o przeszłości, waszym związku lub zerwaniu;
 • Nie zadawaj pytań, na które można odpowiedzieć jedynie „tak” lub „nie”;
 • Unikaj zbyt prostych i banalnych pytań, np. „jak się masz?”;
 • Nie nalegaj, jeśli nie odpowie na twoją pierwszą wiadomość;
 • Unikaj niewygodnych tematów, mogących prowokować napięcia;
 • Staraj się być wobec niego naturalna i przyjazna;
 • Zadbaj o to, aby rozmowa była przyjemna i zabawna;
 • Daj mu do zrozumienia, że nie masz wobec niego żadnych oczekiwań;
 • Pokaż, że masz pozytywne nastawienie do życia;
 • Zrób wszystko, aby go zaciekawić…

Jak odnowić kontakt z ex: różne możliwości

Po krótkim wstępie jesteśmy gotowi, aby przyjrzeć się kilku pomysłom i przykładom na to, jak odnowić kontakt z ex i dokonać tego w jak najbardziej skuteczny sposób. Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami na ponowne nawiązanie kontaktu z byłym i wybierz rozwiązanie, które odpowiada ci najbardziej!

Jak nawiązać kontakt z byłym

1. Odnowienie kontaktu w sposób pośredni

Pierwszą możliwością jest ponowne skontaktowanie się z byłym w sposób niebezpośredni, na przykład odpowiadając na jego InstaStories na Instagramie.

Faktem jest, że zbyt bezpośrednie narzucanie się byłemu chłopakowi powoduje, że okazujesz wobec niego słabość. Twój ex może rozumieć, że nadal jesteś nim bardzo zainteresowana i nieustannie myślisz o waszym zakończonym związku. Na tym etapie twoim celem powinno być jedynie zaciekawienie go i ukierunkowanie rozmowy na pozytywną i nie do końca zobowiązującą.

Zostawienie reakcji na jedną z jego Stories na Instagramie będzie idealne, ponieważ jest to gest, który nie wywiera żadnego nacisku, ale zachęca do rozpoczęcia lekkiej i zabawnej wymiany zdań:

„Widzę, że ktoś tu zmienił fryzurę :D”

2. Odnowienie kontaktu poprzez wspomnienie

Drugą możliwością jest wysłanie swojemu byłemu wiadomości, w której wspominasz jakieś pozytywne lub zabawne zdarzenie, które miało miejsce, kiedy byliście jeszcze razem. Będziesz musiała zrobić to bardzo naturalnie i delikatnie. Na przykład możesz mu napisać wiadomość o treści:

„Czy pamiętasz tę knajpkę, w której zatrzymaliśmy się podczas naszego wyjazdu do Krakowa? Mówiłeś wtedy, że nigdy w życiu nie jadłeś lepszej pizzy! Pamiętasz może jak się nazywało to miejsce? Chcę pojechać tam ze znajomymi w przyszłym tygodniu 🙂 ”

Taka wiadomość może naprawdę zdziałać cuda. W tym konkretnym przykładzie przypominasz swojemu byłemu o wyjątkowym miejscu, w którym byliście razem jakiś czas temu, jednocześnie wywołując u niego miłe wspomnienia i zmuszając go do sięgnięcia pamięcią do wspólnie przeżywanych chwil. Pokazujesz mu również, że twoje życie toczy się dalej i że teraz odwiedzasz te same miejsce, ale już z innymi osobami. Twój były może poczuć zazdrość 😉

Możesz też napisać mu, że znalazłaś wasze wspólne zdjęcie (lub po prostu mu je wysłać) i przywołać historię, która się z nim wiąże się. Gdy wymienicie już parę zdań, zapytaj, co u niego.

Rozpoczęcie rozmowy o przyjemnym lub zabawnym dla was obojga wspomnieniu jest zawsze bardzo skuteczne. Sprawia bowiem, że druga osoba reaguje pozytywnie i przypomina sobie wspólnie spędzone chwile. Może to także spowodować, że twój były zacznie poważnie zastanawiać się nad tobą i waszym związkiem.

3. Odnowienie kontaktu poprzez zaintrygowanie byłego

Kolejną metodą na odnowienie kontaktu z ex jest wysłanie mu takiej wiadomości, która w jakiś sposób go zaintryguje:

„Nigdy nie zgadniesz, kogo dzisiaj spotkałam… Od razu przypomniałam sobie o tobie! Co u ciebie?”

Nawet jeśli nie odpowiedział na inne twoje wiadomości, nie będzie mógł powstrzymać się, by nie odpowiedzieć na tę. Ciekawość, jaką w nim wzbudzisz, będzie silniejsza od niego!

Generalnie, każda wiadomość, która potencjalnie zaintryguje twojego byłego, odniesie oczekiwany rezultat. Zadbaj o to, aby dalsza część waszej rozmowy była przyjemna i miała pozytywny wydźwięk.

Pamiętaj też, aby pokazać byłemu, że po rozstaniu czujesz się dobrze i że poznajesz nowych ludzi. Daj mu do zrozumienia, że wcale nie leżysz całymi dniami w łóżku i nie płaczesz! Taka postawa sprawi, że będziesz wydawała się niezwykle atrakcyjna i interesująca 😉

Jak odnowić kontakt z byłym chłopakiem

4. Odnowienie kontaktu po latach

Jak odnowić kontakt z ex, jeśli ty i twój były nie utrzymujecie stosunków od kilku miesięcy, a nawet lat? Co napisać do byłego po tak długim czasie?

W takiej sytuacji najlepiej będzie, jeśli odezwiesz się do niego z jakiejś konkretnej okazji, np. urodzin, świąt czy w momencie, gdy dowiesz się o jakiś ważnych zmianach, które zaszły w jego życiu. Będzie to pretekst do nawiązania z nim kontaktu. Następnie powinnaś pociągnąć rozmowę dalej, aby nie wzbudzić w byłym chłopaku obojętności i przekonać go do dalszej wymiany zdań. Zobaczmy przykład:

„Widziałam na twoim profilu zdjęcie z obrony pracy magisterskiej. Gratuluję! Na pewno ciężko pracowałeś na ten sukces. Wiem, że od jakiegoś czasu nie mamy ze sobą kontaktu, ale szczerze cieszę się, że udało ci się pozytywnie zakończyć ten etap w życiu. Mam nadzieję, że poza tym u ciebie wszystko w porządku i dobrze sobie radzisz 🙂”

Jak nawiązać kontakt z byłym?

W tym artykule przedstawiłam ci kilka przykładów przydatnych wiadomości, które mogą pomóc ci odnowić kontakt z ex. Jestem pewna, że będziesz wiedziała, jak mądrze z nich skorzystać we właściwym czasie. W ten sposób będziesz mogła znacznie zwiększyć swoje szanse na odzyskanie byłego chłopaka.

Niestety nie zawsze jedna, dobrze napisana wiadomość wystarczy, aby odzyskać byłego lub przekonać go do powrotu do ciebie… Weź pod uwagę fakt, że przykładów tego typu skutecznych wiadomości jest mnóstwo, tak samo jak różnych schematów zachowań czy działań, które powinno się w takiej sytuacji podjąć.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek na temat tego, jak odnowić kontakt z ex oraz dowiedzieć się, jak zachęcić go do ponownego zainteresowania się tobą, polecam ci lekturę poradnika „Klucz Do Odzyskania Dla Niej”.

To książka składająca się z 220 stron, dzięki której odkryjesz:

 • Powody, dla których mężczyzna zostawia swoją kobietę;
 • Błędy, których należy unikać, aby odzyskać swojego mężczyznę;
 • Sztuczki, dzięki którym zaciekawisz go i wpadniesz z powrotem w jego ramiona;
 • Skuteczne metody na odzyskanie ex;
 • Praktyczne przykłady wiadomości czy rozmów, które przyczynią się do nawiązania ponownego kontaktu z byłym;
 • Niezawodne techniki, które pomogą ci wywrzeć wrażenie na twoim ex, umówić się z nim na randkę i odzyskać go.

Kliknij tutaj, aby pobrać „Klucz Do Odzyskania Dla Niej” i odzyskaj swojego byłego!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Przeczytaj także: Jak odzyskać ukochaną osobę?

4.2/5 - (6 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.