Szukaj
Close this search box.

Jak flirtować z dziewczyną: 5 technik uwodzenia

jak flirtować z dziewczyną

Jak flirtować z dziewczyną na czacie lub na żywo? Jak mogę wzbudzić zainteresowanie dziewczyny, która mi się podoba? Czy są jakieś konkretne techniki, które mogę wykorzystać?

Flirtowanie jest jak taniec na linie – wymaga pewnej wprawy, ale gdy jest wykonywany z gracją, będzie niezwykle skutecznym narzędziem do budowania nowej relacji.

Skoro jednak wyszukałeś ten artykuł, to pewnie jesteś już świadomy, że ta umiejętność, jest równie ważna, co trudna do zdobycia. A zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie uwodzenia.

Czujesz, że strach przed zrobieniem złego wrażenia oraz brak pomysłów na to, co powiedzieć i co zrobić, całkowicie cię blokują? Nie martw się: jest to zupełnie normalne i nie powinno powstrzymywać cię przed podejmowaniem kolejnych prób.

W tym artykule wyjaśnimy, jak flirtować z dziewczyną, bazując na 5 uniwersalnych technikach uwodzenia, które pomogą ci wzbudzić zainteresowanie u kobiety, która ci się podoba, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w randkowaniu.

Flirt z dziewczyną: czym tak naprawdę jest?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto najpierw zastanowić się nad samym słowem flirt i generalnym znaczeniem flirtu w kwestii uwodzenia: wbrew pozorom nie jest to wcale takie oczywiste.

Flirt to taka forma komunikacji, która jest pełna dowcipu i subtelnych aluzji, a wszystko to w celu przyciągnięcia uwagi osoby, która nas interesuje. Jest to sposób na wyrażenie zainteresowania bezpośrednio, ale również ze szczyptą tajemniczości i zabawy.

Już sama definicja wiele nam mówi o podejściu do kobiety, którą chcesz uwieść: powinno to mieć zabawny i figlarny charakter, bez traktowania rzeczy zbyt poważnie. Nie może być stresujący i powinien być wyłącznie przyjemnością: zarówno dla ciebie, jak i dla niej. Poza tym to właśnie humor jest najbardziej skutecznym elementem flirtu1.

To swojego rodzaju gra, w której obie strony biorą udział, wyczekując na reakcję i odwzajemniając gesty. Flirt z kobietą polega na używaniu specjalnego języka ciała, uśmiechów, podpowiedzi czy nawet delikatnych dotyków, które mają za zadanie wzbudzić u niej pożądanie.

Ale pamiętaj, że podczas flirtu nigdy nie powinieneś się otwarcie ujawniać. Zainteresowanie musi być ukryte, aby nie popaść w banały.

Jak flirtować z kobietą: istotność uwodzenia

Flirt jest niezwykle ważny na każdym etapie relacji, a już szczególnie na tym początkowym, ponieważ stanowi połączenie potencjalnego zainteresowania z bardziej głębokim uczuciem.

Jeżeli nauczysz się, jak flirtować z kobietą w sposób efektywny, bez problemu zawsze przełamiesz pierwsze lody i będziesz umiał stworzyć między wami zrelaksowaną, przyjazną atmosferę.

Ta kluczowa umiejętność w życiu każdego facet pozwoli ci wyjść z tzw. friendzone i otworzyć drzwi do czegoś bardziej romantycznego, poważniejszego.

Kobiety są o wiele bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Oznacza to, że aby wzbudzić zainteresowanie wymarzonej dziewczyny, musisz nauczyć się odpowiednio stymulować jej stronę emocjonalną. A wtedy gwarantujemy, że twoje życie miłosne i seksualne ulegnie drastycznej poprawie.

Wymaga to jednak podstaw teoretycznych, a przede wszystkim mnóstwa praktyki – w końcu to ona czyni mistrza, a ty na pewno chcesz nim być!

Jak flirtować z dziewczyną: 5 sposobów na to, by ją uwieść

Teraz, gdy już wiesz, co oznacza flirt i dlaczego jest aż tak ważny, możemy przejść do analizy najskuteczniejszych sposobów uwodzenia kobiety, którą jesteś zainteresowany, poprzez flirt.

Poniżej znajdziesz 5 technik uwodzenia, które pozwolą ci zrozumieć, jak flirtować z dziewczyną. Niektóre wymienione przez nas metody nadają się bardziej do flirtowania przez czat, inne na żywo, a jeszcze inne będą odpowiednie w obydwu przypadkach.

Oto sposoby na to, jak flirtować z dziewczyną i sprawić, by nie mogła ci się oprzeć:

1. Wysyłaj mieszane sygnały

Pierwszą techniką na to, jak flirtować z kobietą, jest wysyłanie jej mieszanych sygnałów, które otwarcie nie sugerują, że straciłeś dla niej głowę, a jednocześnie w pewnym stopniu ją drażnią i intrygują.

Potraktuj flirt jako subtelną, wyrachowaną grę, która sprawi, że ona natychmiast poczuje siłę przyciągania.

Pokaż jej zainteresowanie, wysłuchaj jej, poświęć jej uwagę, a następnie zmień swoje nastawienie i żartobliwie powiedz jej coś w stylu „ah szkoda, że nie jesteś w moim typie”.

Albo na przykład powiedz jej komplement, który sprawi, że się zarumieni, a zaraz potem zaśmiej się z czegoś, co zrobiła lub powiedziała. Pamiętaj, że nie możesz tego zrobić w sposób prześmiewczy: taki komentarz musi być figlarny.

Najlepsze w tej technice jest to, że możesz używać jej, zarówno pisząc wiadomości, jak i podczas spotkania na żywo.

Oczywiście na randce twarzą w twarz będziesz miał więcej swobody, ponieważ możesz wykorzystać zarówno komunikację werbalną, jak i mowę ciała. Możesz dawać jej pozytywne sygnały za pomocą mowy ciała (dotykając jej, będąc blisko niej), a równocześnie drażnić się z nią słownie.

2. Pokaż jej pewność siebie

To kluczowy krok w całym procesie flirtowania! Jeśli będziesz pewny siebie, zaznaczając, że już wiesz, jak to, co jest między wami, się skończy, sprawi, że w jej oczach będziesz bardziej atrakcyjny2.

Nie możesz być jednoznaczny: zawsze pamiętaj, że flirt z reguły oznacza niebezpośrednie uwodzenie.

Jak flirtować z kobietą za pomocą tej techniki? Subtelnie dawaj jej do zrozumienia, że jesteś pewien, że prędzej czy później, wylądujecie razem w łóżku.

flirt z kobietą

W końcu pomyśl: jak byś się czuł, mając taką pewność? Jak zmieniłoby się twoje nastawienie do niej? Na jakie teksty i zachowania byś sobie z nią pozwolił? Czy żartowałbyś z nią bardziej bezpośrednio? Czy a może insynuowałbyś na temat was dwojga i tego, co was łączy?

Cóż, w tym wypadku nie ma stałej zasady, której należy przestrzegać. Każdy mężczyzna wyraża tę pewność siebie w bardzo osobisty sposób. Jedyne, co jest pewne, to fakt, że jeśli zaczniesz okazywać więcej pewności co do swoich intencji i możliwości zdobycia jej, ona automatycznie poczuje się bardziej otwarta na twoje zaloty, bo sama w to uwierzy.

Będzie to też świetny pomysł na to, jak flirtować z dziewczyną przez SMS, poprzez wiadomości z ukrytym przesłaniem.

3. Baw się kontaktem wzrokowym

Kobiety uwielbiają rozpływać się pod filtrującym, męskim spojrzeniem. Wykorzystaj to!

Kontakt wzrokowy to podstawa do wzbudzenia w niej silnych uczuć, a jak wspomnieliśmy wyżej, jej emocje to klucz do twojego sukcesu. Oczywiście, w tym celu niezbędne jest przebywanie z nią na żywo.

Przede wszystkim staraj się utrzymywać długi kontakt wzrokowy zarówno gdy mówisz coś do niej, jak i kiedy ona mówi do ciebie. Zdarza się, że faceci o tym zapominają. Intensywne słuchanie jej, połączone z przeszywającym spojrzeniem sprawi, że poczuje się lekko speszona, a zarazem doceniana.

Dodatkowo, od czasu do czasu podczas rozmowy, powoli przesuwaj wzrok z jej lewego oka na prawe, a następnie na usta i z powrotem na oczy. Tym sposobem przekażesz jej podświadomości, że chcesz ją pocałować, a ona stopniowo zacznie odczuwać to samo pragnienie.

Pamiętaj, aby unikać bycia nachalnym lub natarczywym! Zawsze musisz utrzymać odpowiedni balans, która pozwoli na wzmocnienie twojej pozycji i atrakcyjności, ale nie naruszając jej strefy komfortu.

4. Wykorzystaj kontakt fizyczny

Oprócz kontaktu wzrokowego, kontakt fizyczny odgrywa ogromną rolę podczas flirtowania z płcią przeciwną. Jak flirtować z dziewczyną, nie ingerując zbytnio w jej prywatną sferę? Zacznij od delikatnych i spontanicznych dotyków podczas rozmowy, na przykład pogłaszcz ją po ramieniu lub po ręku.

Najlepszym momentem na takie muśnięcie kobiety jest zrobienie tego, gdy to ty mówisz. W ten sposób pokazujesz, że jesteś zaabsorbowany rozmową i tym, co mówisz, nie przywiązując nadmiernego znaczenia do samego dotyku.

Dotyk powinien być lekki, dyskretny i niezbyt długi. Pewnie się domyślasz, że wymaga to pewnego treningu. Dlatego warto przyzwyczaić się do gestykulacji podczas mówienia, aby dotyk był postrzegany jako naturalna część rozmowy.

Istnieją również inne sposoby na nawiązanie fizycznego kontaktu z dziewczyną:

 • chwytanie jej dłoni, aby przyjrzeć się paznokciom lub pierścionkom;
 • delikatne muśnięcie, aby ją odepchnąć w zabawny sposób;
 • podanie jej ręki, aby pomóc jej wstać od stolika lub wyjść z taksówki;
 • dotknięcie jej ramienia, kiedy zgadzasz się z tym, co powiedziała;
 • przytulenie jej podczas pożegnania się.

5. Naucz się odgrywać role między tobą a nią

Aby opanować wszystkie techniki na flirt z kobietą, musisz nauczyć się odgrywać różne role w relacji między tobą a nią. Możesz to robić zarówno podczas rozmowy online, jak i w życiu codziennym.

Polega to na kreowaniu nierealnych, lecz przyjemnych sytuacji, w których oboje się znajdujecie. Możesz na przykład:

 • traktować ją opiekuńczo jak swoją młodszą siostrę;
 • bawiąc się razem i wygłupiając jak para;
 • kreując dynamiczną relację, w której jeden z was jest nauczycielem drugiego.

Wyobraź sobie, że podczas rozmowy zdradziła ci, że nie potrafi pływać i chciałaby się nauczyć. To twój moment! Wtedy żartobliwie możesz zaproponować się jako jej osobisty instruktor pływania. Później możesz tworzyć całą historię wokół tej sytuacji, co sprawi, że atmosfera stanie się jeszcze bardziej zabawna.

Jeśli zachowasz właściwą postawę, dziewczyna doskonale zrozumie, że żartujesz i nie musisz być traktowany zbyt poważnie. Jednocześnie pobudzisz jej wyobraźnię i wzmocnisz wspólne poczucie atrakcji i przywiązania do ciebie.

Jak flirtować z dziewczyną przez SMS i Internet?

Cóż, jak widać flirtowanie wcale nie jest łatwe. Gra staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o flirt z kobietą na czacie.

W wirtualnej rozmowie nie można bowiem wykorzystać mowy ciała, kontaktu wzrokowego i fizycznego czy innych skutecznych technik uwodzenia, które można by zastosować twarzą w twarz.

jak flirtować z dziewczyną przez sms

Jednak jak wiadomo, w dzisiejszych czasach większość znajomości i interakcji między mężczyzną a kobietą odbywa się właśnie w ten sposób3. Dlatego bardzo ważne jest, abyś zrozumiał, jak flirtować z dziewczyną przez Internet, aby stworzyć uczucie i chęć do rozmowy tylko i wyłącznie za pośrednictwem wiadomości.

Oto najskuteczniejsze techniki flirtowania z dziewczyną za pośrednictwem czatu:

 • tworzenie scenek z waszym udziałem;
 • dokuczanie jej na temat stories, które publikuje na Instagramie;
 • żartobliwie drażnienie się z nią na temat zdjęcia, które opublikowała;
 • dawanie jej dwuznacznych komplementów;
 • wysyłanie jej mieszanych sygnałów;
 • nawiązywanie do pierwszej randki czy spotkania.

Flirt z kobietą: podsumowanie i wnioski

Powyżej omówiliśmy szereg skutecznych technik, na to, jak skutecznie flirtować z dziewczyną, aby zbudować z nią głębszą relację.

Ponownie powtarzamy, że pewność siebie jest kluczowa w tym procesie. To dzięki niej będziesz w stanie wprowadzić w życie inne wymienione przez nas metody na flirt, takie jak utrzymywanie kontaktu wzrokowego, stosowanie dotyku, wysyłanie mieszanych sygnałów oraz wykorzystywanie komplementów i żartów.

Jest jednak jedna bardzo ważna rzecz, o której chcemy ci przypomnieć: uzyskanie satysfakcjonujących wyników wymaga czasu i treningu.

Jeśli więc nigdy wcześniej nie korzystałeś z tych technik, jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie skutecznie wykorzystać je na następnej randce. Ale nie załamuj się! Próbuj małymi krokami, wprowadzaj do relacji jedną technikę za drugą, aż w pełni je opanujesz.

Najważniejszym przesłaniem jest więc indywidualne podejście do nauki sztuki uwodzenia. Każdy ma swój własny styl i temperament, dlatego istotne jest odpowiednie dostosowanie naszych technik do własnej osobowości i danych sytuacji.

Poznanie najskuteczniejszych strategii uwodzenia, zrozumienie ich mechanizmów i konsekwentne praktykowanie pozwoli ci stopniowo rozwijać pewność siebie w relacjach z kobietami.

Źródła

 1. https://www.newsweek.pl/zdrowie-i-nauka/nauka/jak-flirtowac-naukowcy-znaja-sposob/tlp35fy ↩︎
 2. https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-attraction-doctor/201305/how-get-guys-or-gals-attention ↩︎
 3. https://www.psychologytoday.com/us/blog/love-digitally/201806/why-do-we-flirt-text ↩︎
5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: