Szukaj
Close this search box.

Ile par wraca do siebie po rozstaniu: statystyki, motywacje i porady

ile par wraca do siebie po rozstaniu

Zerwaliście ze sobą, ale teraz tego żałujesz i pragniesz powrotu. Bez względu na to, czy zechcesz odzyskać ex, czy ostatecznie pogodzisz się z rozstaniem, na początku mogą tobą targać wątpliwości. Pewnie zadajesz sobie nawet pytanie, ile par wraca do siebie po rozstaniu.

Po co nam właściwie takie dane? Zwykle chodzi o to, żeby rozbudzić w sobie nadzieję. Konkretne liczby działają na wyobraźnię.

Dlatego właśnie w dzisiejszym wpisie spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie, ile par wraca do siebie po rozstaniu, a także od czego to zależy. Powiemy też, po jakim czasie ludzie do siebie wracają.

Dowiesz się także, jak zwiększyć prawdopodobieństwo, że akurat ty i twój/twoja ex znajdziecie się w gronie byłych, którzy do siebie wracają.

Jesteśmy prawie gotowi, żeby zacząć. Wcześniej jednak chciałbym zachęcić cię do zbadania nieco innej, lecz nie mniej ważnej dla ciebie statystyki. Chodzi o to, ile wynoszą tak naprawdę twoje szanse na powrót do ex. Zrób poniższy darmowy test online.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Ile par wraca do siebie po rozstaniu?

Na początku spróbujmy rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzmy na pytanie: ile par wraca do siebie po rozstaniu?

Według danych statycznych i badań, nawet 50% par wraca do siebie po rozstaniu.

Nie wiem, czy ta wiadomość cię podbudowała, czy też wręcz przeciwnie, ale faktem jest, że trudno zweryfikować jej prawdziwość.

Wiele par przecież rozstaje się spontanicznie i niemal od razu do siebie wraca. Inne oficjalnie nie są już razem, a i tak po kryjomu się spotykają i piszą do siebie.

Na pewno każda wątpliwość dotycząca rozstania i mieszane uczucia zwiększają szansę na powrót. Podobnie jak przekonanie, że ex może się zmienić. Nadzieja (nawet złudna) na lepszy związek skłania nas do spróbowania jeszcze raz.

Z drugiej strony rzadko wracają do siebie osoby, których związek był krótki i powierzchowny. Nie było tego „czegoś”, czego potem chce się szukać gdzie indziej.

Trudne doświadczenia jak zdrada też utrudniają powrót, niemożliwy często z powodu braku zaufania. W końcu nawiązanie nowej relacji po rozstaniu skutecznie może zaprzepaścić szanse na ponowne zejście się pary.

ile procent małżeństw wraca do siebie po rozwodzie

Inaczej sprawa ma się też, gdy zapytamy, ile procent małżeństw wraca do siebie po rozwodzie.

Dane statystyczne głoszą, że ok. 10-15% małżeństw wraca do siebie po rozwodzie.

Moim zdaniem to i tak bardzo optymistyczny szacunek.

Ostatecznie zatem informacja, ile par wraca do siebie po rozstaniu, niewiele nam mówi. Znacznie ważniejsze jest to, jakie są nasze szanse. Potem wystarczy je już tylko zwiększać – i powiedzmy sobie na koniec, jak to zrobić.

Po jakim czasie ludzie do siebie wracają?

Drugą statystyczną informacją dotyczącą powrotów po rozstaniu jest to, po jakim czasie ludzie do siebie wracają. Pewnie cię nie zaskoczę: to zależy od bardzo wielu czynników.

W pewnych przypadkach (o czym już wspomniałem) para wraca do siebie niemal od razu po rozstaniu. To klasyczna sytuacja, kiedy zerwanie odbyło się pod wpływem impulsu i nie było do końca przemyślaną decyzją. Bardziej mamy do czynienia ze zgodą po kłótni niż faktycznym odzyskaniem ex.

Po zakończeniu związku zalecany jest dystans. Szczególnie powinny wziąć to do siebie ci, którzy chcą jeszcze mieć szansę na odzyskanie byłego lub byłej. Ten okres, kiedy zaprzestajemy dzwonienia, pisania i spotykania się, nazywany jest okresem no contact.

ile małżeństw wraca do siebie po rozwodzie

Pozwala on na to, by opadły negatywne emocje i by osoba, która odeszła, zaczęła odczuwać tęsknotę. Zasadniczo zaleca się, by trwał on co najmniej 3 tygodnie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może okazać się, że po miesiącu para znów jest razem.

Wiesz już, że różne okoliczności mogą utrudnić ponowne zejście się pary. Im poważniejszy był powód rozstania, im bardziej burzliwa atmosfera mu towarzyszyła, tym dłuższy powinien być okres braku kontaktu. A tym samym powrót do ex oddala się w perspektywie czasowej.

Podsumowując odpowiedź na pytanie, po jakim czasie ludzie do siebie wracają, powiedzmy, że statystycznie jest to miesiąc lub dwa

Powrót do siebie po rozstaniu: za i przeciw

Można zadawać sobie też pytanie, dlaczego właściwie pary do siebie wracają lub nie. Jakie są zalety, a jakie wady powrotu do ex? I czy zawsze jest to dobry pomysł?

Zacznijmy kilku od argumentów, które przemawiają za:

  • Powód rozstania był błahy: głupia kłótnia, nieporozumienie, padło o kilka słów na dużo. Oboje żałujecie decyzji i chcecie to jakoś odkręcić.
  • Macie poczucie, że nie poradziliście sobie z kryzysem. Wasz związek był autentyczny i ważny i chcielibyście jednak spróbować rozwiązać problemy, które się nawarstwiły.
  • Wasza relacja rozwijała się zbyt szybko, mieliście różne oczekiwania, ale teraz chcielibyście sobie wszystko wyjaśnić i zacząć od początku.
  • Popełniłeś/aś błąd, którego bardzo żałujesz. Wiesz, że na pewno nie zmarnujesz drugiej szansy, a bardzo ci zależy na drugiej osobie.

Na drugim biegunie jednak pojawiają się zdecydowane argumenty przeciw:

  • W przeszłości już się rozstawaliście i wracaliście do siebie, ale nic z tego dobrego nie wyszło. Druga szansa nie zdała egzaminu.
  • Wasza relacja miała znamiona toksycznego związku. Istnieje pokusa, żeby wrócić do siebie, ale to objaw współuzależnienia.
  • Wiesz, że u podstaw chęci powrotu jest strach przed samotnością i życiem w pojedynkę.
  • Byliście ze sobą z przyzwyczajenia i z powodu wspólnych zobowiązań, ale tak naprawdę uczucie się wypaliło, a konflikty zburzyły waszą więź.

Jak zwiększyć szanse na powrót po zerwaniu?

Nawet nie wiesz, ile osób popełnia klasyczne błędy po rozstaniu, które sprawiają (wierząc danym statystycznym), że trafiają do tej połowy związków, których nie udaje się uratować.

Te błędy to najczęściej błaganie ex o powrót, robienie różnych teatralnych gestów, wypisywanie i dzwonienie bez przerwy, czy co gorsza proszenie rodziny i znajomych o wstawiennictwo.

Już powstrzymanie się od ich popełnienia znacząco zwiększa szanse na powrót. Jeśli dodatkowo uda nam się zdystansować, a następnie zadbać o siebie i spróbować rozwiązać problemy, które pojawiły się z związku, mamy dużą szansę na sukces.

Chodzi w skrócie o to, żeby nie zrazić ostatecznie, a zaciekawić, podnieść swoją atrakcyjność w oczach ex.

Pytanie, jak to zrobić. Oprócz tego, że zachęcam cię do przeczytania wpisów, jak odzyskać byłego chłopaka i jak odzyskać byłą dziewczynę, możesz sięgnąć po narzędzie, które naprawdę może ci przynieść namacalne, spektakularne rezultaty.

Mowa tu o „Kluczu Do Odzyskania” – e-booku, który pomógł już wielu porzuconym mężczyznom i kobietom odbudować relacje z byłym partnerem lub byłą partnerką. Znajdziesz w nim wiele cennych porad i sprytnych sztuczek.

To poradnik, który przeprowadza cię krok po kroku, za rękę, przez cały proces odzyskania. Zajrzyj do niego, a na pewno nie pożałujesz. Kliknij tutaj, by przejrzeć jego zawartość i pobrać bezpłatny rozdział.

Klucz Do Odzyskania to przewodnik, który pomógł już ponad 10.000 mężczyzn i kobiet odzyskać ukochaną osobę po rozstaniu. Poznaj metodę krok po kroku i wróć do miłości swojego życia w ciągu zaledwie 30 dni!

4/5 - (35 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: