Gdy facet traktuje cię jak opcję: 3 przydatne rady

gdy facet traktuje cię jak opcję

Jeśli zastanawiasz się, co robić, gdy facet traktuje cię jak opcję, prawdopodobnie znajdujesz się w związku, który nie daje ci tego, czego pragniesz: szacunku i stabilności i wspólnej wizji przyszłości.

W poniższym artykule zajmiemy się tym tematem dogłębnie, odkrywając, jaki jest profil psychologiczny i charakter mężczyzny, który myśli tylko o własnych interesach. Dzięki temu zrozumiesz, jak sobie z nim radzić.

To, co chcę ci powiedzieć od samego początku, a co zobaczymy bardziej szczegółowo za chwilę, to że bardzo często mężczyźni, którzy wykorzystują kobiety (z seksualnego i nie tylko punktu widzenia) prezentują wyraźne narcystyczne cechy osobowości.

Dlatego zanim zaczniesz czytać, sugeruję, abyś poświęciła dwie minuty na wykonanie tego krótkiego testu online, który pozwoli ci dowiedzieć się, czy twój mężczyzna jest narcyzem, czy nie.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Po czym poznać, że facet cię wykorzystuje?

Radzenie sobie z facetem, który traktuje cię jak opcję i który nie jest naprawdę zainteresowany budowaniem stabilnego związku, może być dla ciebie bardzo frustrujące i bolesne. Zwłaszcza, jeśli już coś do niego czujesz.

Ale co to właściwie znaczy „traktuje mnie jak opcję”?

Przyjrzyjmy się najpierw kilku przykładom konkretnych sytuacji, w których możesz się obecnie znaleźć:

  • zabiega o ciebie tylko dla seksu;
  • chce się spotykać, ale mówi, że nie jest zainteresowany poważnym związkiem;
  • znika, a następnie cyklicznie powraca;
  • wykorzystuje cię społecznie, materialnie lub emocjonalnie;
  • oprócz ciebie umawia się także z innymi kobietami;
  • nie chce uczynić waszego związku oficjalnym.

Są to klasyczne sytuacje naszych czasów. W rzeczywistości coraz więcej mężczyzn ma zawsze otwarte drzwi, nie wiążąc się z żadną konkretną kobietą.

A kim jest facet, który traktuje cię jak opcję? Jakie są wspólne cechy takich mężczyzn i jaka jest ich psychika?

Ogólnie rzecz biorąc, są to bardzo atrakcyjni, charyzmatyczni mężczyźni o bardzo wysokim potencjale przyciągania kobiet. Właśnie dlatego, że potrafią tak łatwo uwodzić, mają tendencję do utrzymywania różnych opcji otwartych, bez angażowania się w żadną z nich.

Należy jednak również powiedzieć, że tego rodzaju mężczyźni bardzo często wykazują narcystyczne cechy osobowości. Innymi słowy, brakuje im empatii i mają tendencję do wykorzystywania innych ludzi dla własnych potrzeb.

Dlatego też, jeśli mężczyzna, którym jesteś zainteresowana, przynajmniej częściowo odpowiada temu opisowi, gorąco polecam przeczytanie ebooka „Sposób Na Narcyza„. To najbardziej wszechstronny i wiarygodny podręcznik na temat męskiego narcyzmu w Polsce.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Gdy facet traktuje cię jak opcję: co robić?

Teraz pozostaje nam tylko wspólnie zobaczyć, co robić, gdy facet traktuje cię jak opcję i nie ma poważnych intencji. W ten sposób będziesz mogła zrozumieć, jak go traktować i jak się wobec niego zachowywać.

1. Ty też potraktuj go jak opcję

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której masz do czynienia z mężczyzną, który zabiega o ciebie tylko dla własnej przyjemności, najlepiej jest odwdzięczyć się pięknym za nadobne, tj. potraktować to jak chwilową rozrywkę.

Innymi słowy, powinnaś starać się trzymać swoje uczucia z dala od tej relacji i unikać przywiązywania się. Ważne jest, aby postrzegać to jako rozrywkę, sposób na zabicie czasu i dobrą zabawę, bez inwestowania zbyt wiele czasu i energii.

2. Trzymaj go w niepewności

Innym sposobem na traktowanie mężczyzny, który cię wykorzystuje, jest trzymanie go w niepewności, starając się uzyskać od niego więcej. Ważne jest, aby nie zawsze dawać mu to, czego szuka, ale sprawić, by cię pragnął i zachować pewną tajemniczość.

Można to osiągnąć na różne sposoby, na przykład nie odpowiadając od razu na jego telefony lub wiadomości lub próbując ograniczyć czas spędzony razem, aby był bardziej wartościowy i satysfakcjonujący.

W ten sposób masz również szansę uświadomić mu, że oczekujesz od niego czegoś więcej niż tylko fizycznej przyjemności. Jest to technika przeciągania liny.

3. Pozbądź się go ze swojego życia

Podsumowując, najlepszym sposobem radzenia sobie, gdy facet traktuje cię jak opcję, jest trwałe usunięcie go ze swojego życia. Jeśli ta sytuacja sprawia ci ból i jeśli już zdałaś sobie sprawę, że on nigdy nie da ci tego, czego od niego oczekujesz, to lepiej nie tracić czasu.

W końcu, po co inwestować energię w związek, który nie ma przyszłości? Podjęcie tej decyzji może wydawać się trudne, ale ważne jest, aby pamiętać, że twoje szczęście i dobre samopoczucie emocjonalne są zawsze priorytetem.

Odejście od faceta, który traktuje cię jak zabawkę, nie oznacza, że jesteś słaba, a pokazuje twoją siłę i determinację, dzięki którym możesz chronić swoje dobre samopoczucie i godność. Skup się na sobie i swoim życiu, a wkrótce znajdziesz właściwą osobę!

Kiedy facet traktuje kobietę jak zabawkę, bo jest narcyzem

Wielu mężczyzn, którzy traktują kobietę jak zabawkę, przejawia cechy narcystyczne. U niektórych są to tylko lekkie zapędy, u innych to po prostu stuprocentowy narcyzm. Ale dlaczego to właśnie zazwyczaj narcyz gustuje w takim zachowaniu?

Odpowiedź jest prosta. Tego typu mężczyzna to po pierwsze egoista. Dlatego też skupia się na tym, co on chce i co jemu się podoba. Nie przejmuje się uczuciami innych, bo to jego potrzeby są w centrum zainteresowań jego i osób, które chcą być blisko niego.

Za egoizmem podąża również brak empatii i potrzeba kontrolowania wszystkiego dookoła. Narcyz nie pozwoli ci po prostu odejść, bo chce mieć cię pod kontrolą, jednocześnie zostawiając sobie kilka innych otwartych furtek. Lubi także bawić się uczuciami innych, więc tego typu manipulacje sprawiają mu przyjemność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zachowaniach mężczyzny narcyza i poznać sposoby na radzenie sobie z nimi, polecam sięgnąć po poradnik w formie e-booka pod tytułem „Sposób Na Narcyza„.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

5/5 - (1 vote)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.