Szukaj
Close this search box.

Gry dla par: najbardziej polecane planszówki dla dwojga

gry dla par

Szukasz sposobu na urozmaicenie waszej relacji? Chcesz pogłębić bliskość, porozmawiać na tematy, na które zwykle brakuje czasu, a może wprowadzić trochę pikanterii do waszej sypialni? Gry dla par mogą okazać się doskonałym narzędziem do osiągnięcia tych celów!

Mamy nadzieję, że zawsze będziemy w stanie tak pielęgnować nasz związek, żeby nie zabrakło w nim intymności, namiętności i wyjątkowej więzi. Prawda jest jednak taka, że jest to wyzwanie, któremu nie wszyscy są w stanie sprostać. Prędzej czy później zastanawiamy się nad sięgnięciem do poradnika czy wręcz zapisaniem się na terapię dla par.

Zanim jednak do tego dojdzie, możemy na inne, całkiem przyjemne sposoby spróbować się do siebie zbliżyć i uatrakcyjnić wspólnie spędzone wieczory. A gry planszowe dla dwojga to wprost idealne rozwiązanie!

Przedstawiamy ranking gier dla par, które dotykają najważniejszych sfer związku miłosnego, a więc komunikacji, bliskości emocjonalnej i fizycznej oraz namiętności i pożądania. Poniżej znajdziesz zestawienie 10 najlepszych gier dla par, które kupisz online i w popularnych księgarniach.

Gry dla par: ranking 10 najlepszych

1. RozmawiajMY - Związki

RozmawiajMY” to seria gier, która ma na celu pokierowanie rozmową między członkami rodziny, przyjaciółmi lub, jak w tym przypadku, w związku. W eleganckim opakowaniu znajduje się zestaw 50 kart z poleceniami, które pozwolą partnerom omówić swój związek, porozmawiać o emocjach i szukać w relacji pozytywnych aspektów.

Na kartach znajdują się zarówno pytania, jak i zadania, polegające np. na wymienieniu kilku rzeczy, cech, wydarzeń itp. Całość została tak przygotowana, żeby każda para, i z krótkim, i długim stażem, mogła się dobrze bawić, a przede wszystkim wyciągnąć coś z rozmowy.

„RozmawiajMY” to nie tylko dobrze spędzony wspólnie czas, ale kontakt, który może pomóc odbudować więź. W serii ukazała się również wersja „Intymnie”, dotycząca sfery seksualnej, którą można kupić od razu w zestawie.

2. Gierki małżeńskie

Gierki małżeńskie” to idealna propozycja, jeśli szukasz gry dla małżeństw z poczuciem humoru. To doskonały pomysł na rozrywkę zarówno dla jednej pary, jak i grupy zaprzyjaźnionych małżeństw.

Gra składa się z planszy, pionków i różnych akcesoriów, głównie kart zawierających pytania i zadania. Jej celem jest sprawdzenie, jak dobrze znacie się z mężem lub żoną: co wiecie o swoich charakterach, upodobaniach, poglądach, sposobie myślenia. Całość uatrakcyjniają satyryczne ilustracje znanego rysownika Andrzeja Mleczki.

Nie trzeba chyba wspominać, że wygrywa ta para, która wykaże się najlepszą znajomością drugiej połówki. Gra dostarcza sporo śmiechu i emocji, ale też jest sposobem na zaktualizowanie informacji o partnerze lub partnerce.

3. Znamy się

Gra dla par „Znamy się” to kolejna edycja cyklu „Gierki małżeńskie”. Nadal można zaprosić do niej więcej uczestników w postaci zaprzyjaźnionych par, ale tym razem zwycięstwo konkretnej osoby oznacza możliwość wybrania jednej z zachcianek z listy i zażądania jej od partnera/partnerki.

Celem tej gry dla par jest wykazanie się znajomością swojej drugiej połówki, co zostanie zweryfikowane poprzez różne konkurencje: pytania, skojarzenia, psychotesty…

Podobnie jak w poprzednim wariancie gry, oprócz kart w pudełku znajdziemy inne akcesoria jak tabliczki i zmywalne flamastry oraz butelkę do kręcenia i losowania kategorii. To świetna zabawa połączona z randką!

4. Ego - Love

Ego – Love” to wariant imprezowej gry planszowej „Ego”, ale tym razem skoncentrowany na tematyce wokół relacji damsko-męskich. To znakomita rozrywka zarówno dla par, jak i singli. Możesz w nią zagrać ze swoją drugą połówką lub w szerszym gronie znajomych. Przygotuj się jednak na to, że tu nie ma niezręcznych pytań czy tematów tabu!

Gra składa się z ponad 300 pytań dotyczących związków, relacji z płcią przeciwną i seksu. Część z nich kierowana jest do mężczyzn, a część do kobiet. Uczestnik wybiera jedną z trzech odpowiedzi na pytanie, a reszta graczy obstawia, co zaznaczył.

Niektóre pytania są bardziej pikantne, inne mniej, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zagranie we dwoje może przenieść was w czasy pierwszych randek, kiedy nie wiedzieliście o sobie jeszcze zbyt wiele.

5. Gra w relacje

Kolejna doskonała gra dla par w domu to „Gra w relacje. Związki„. Jest to podstawowa wersja tej gry, do której później można dokupić różne dodatki.

Gra w relacje to zestaw kart z pytaniami, podzielonymi na 6 różnych kategorii: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, emocje, osobowość i intymność. Karty zostały przygotowane we współpracy z psychologami i mają za zadanie pogłębienie relacji z partnerem.

„Gra w relacje” gwarantuje długie godziny rozmów i poznawania się na różnych etapach związku. Natomiast możliwość dokupienia dodatków sprawia, że nawet jeśli przerobicie już wszystkie pytania z podstawowego zestawu, możecie kontynuować i skupić się na innych sferach waszego związku.

6. Ciche dni

Ciche dni” to kolejna gra dla dwojga z rewelacyjnymi rysunkami Andrzeja Mleczki. To gwarancja doskonałej rozrywki, również w towarzystwie innych par, ale dająca również szanse na lepsze poznanie partnera.

Podstawowa zasada jest prosta: trzeba prawidłowo odpowiedzieć na pytanie dotyczące naszej drugiej połówki. Nie będzie to jednak takie proste! Pytania bowiem dotyczą tych aspektów, które zazwyczaj chcemy przemilczeć.

Jest to zatem doskonały test na komunikację w związku, a jednocześnie zachęta do rozmawiania z partnerem nie tylko o tym, co przyjemne, ale również o naszych obawach, wątpliwościach czy kompleksach.

7. Zakochanie. Gra dla dwojga

Przejdźmy teraz do zabaw o nieco wyższej temperaturze. Jeśli szukasz gry dla par na Walentynki, „Zakochanie” może być strzałem w dziesiątkę. Zasady są nieskomplikowane, grze towarzyszy pewna atmosfera rywalizacji, a dla zwycięzcy czeka jedna z bardzo atrakcyjnych nagród, których może sobie zażyczyć od drugiej połówki.

Karty z pytaniami i zadaniami zostały podzielone na kategorie tak, by dbać o różne sfery naszej relacji. Są więc i takie dotyczące miłości, i te dotyczące seksu, ale i wiedzy erotycznej. Minus jest taki, że może nie wszystkie są zawsze i w każdej sytuacji trafione, więc lepiej podejść do gry z dystansem.

Zanim przystąpicie do gry, zadbajcie o to, by nikt wam nie przeszkadzał, a także… o temperaturę w pomieszczeniu. Niektóre zadania są bowiem rozbierane!

8. Arkana miłości

Jeśli interesuje cię stricte romantyczna gra dla dwojga, która podkręci atmosferę w sypialni, sięgnij po „Arkana miłości„. Skończyły ci się pomysły na łóżkowe atrakcje? Ta gra załatwi za ciebie ten problem.

Gra składa się z ponad 50 kart z różnymi poleceniami. Mogą one się wiązać z rozbieraniem siebie lub drugiej osoby oraz pieszczotami. Żeby jednak nie było nudno kilka rodzajów kart zawiera pozwala na zmianę przebiegu rozgrywki, np. rzucenie wyzwania drugiej osobie lub sięgnięcie po podstęp.

Rozgrywka w „Arkana miłości” trwa ponad pół godziny, a więc może być idealną grą wstępną. W istocie, rozgrywkę kończy zagranie karty, która sugeruje parze oddanie się miłosnym igraszkom.

9. Oh Yes!

Kolejna gra dla par, która ma za zadanie podkręcić atmosferę w łóżku, a przy tym zapewnić dobrą zabawę, jest „Oh Yes!„. Gra bazuje na prostym rozwiązaniu, czyli losowaniu kart i wykonywaniu poleceń znajdujących się na nich.

Talia składa się z 55 kart podzielonych na 4 kategorie: Jak?, Gdzie?, Czym? i Gadżet. Ponieważ za każdym razem możesz wylosować inną kombinację, w sumie mamy blisko 32 tysiące możliwości do wyboru.

Gra ma rzecz jasna charakter erotyczny i jej sens polega na tym, że oboje wypełniacie zadania po wylosowaniu kart. Rozgrywka, choć wydawałoby się banalna, długo nie będzie się nudzić!

10. Wieża zmysłowa

Wieża zmysłowa” to prosta i niedroga gra, która bazuje na słynnej zabawie o nazwie jenga, polegającej na budowaniu wieży z drewnianych klocków i usuwaniu po kolei elementów tak, by nie zburzyć całej konstrukcji.

Cel ten gry dla pary jest podobny, ale klocki nie są zwyczajne. Na każdym z nich ukryte jest zmysłowe polecenie. Niektóre bardziej koncentrują się na relacji i uwodzeniu, inne mogą przyprawić cię o rumieńce. Z pewnością towarzyszy jej dużo emocji, śmiechu, ale przede wszystkim erotycznego napięcia.

To doskonała opcja na urozmaicenie wieczoru we dwoje, szczególnie atrakcyjna dla par, które słabiej się znają, ale i dla tych z dłuższym stażem, które mają wrażenie, że w ich relację wdarła się rutyna.

Na tym kończy się lista, na której przedstawione zostały najlepsze gry dla par i małżeństw. Mam nadzieję, że któraś z zaprezentowanych propozycji odpowiada na najważniejsze potrzeby w twoim związku miłosnym. Może akurat dzięki grze planszowej dla dwojga zażegnacie napięcia, które nagromadziły się w ostatnim czasie, a może uatrakcyjnicie w ten sposób walentynkową randkę?

Jeśli szukasz gier, które poprawią wasze relacje intymne, zachęcam cię do zajrzenia do rankingu gier erotycznych, gdzie znajdziesz najlepsze rozgrywki pozwalające podkręcić temperaturę w sypialni.

4.5/5 - (8 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: