Gry dla par: najbardziej polecane planszówki dla dwojga

gry dla par

Szukasz sposobu na urozmaicenie waszej relacji? Chcesz pogłębić bliskość, porozmawiać na tematy, na które zwykle brakuje czasu, a może wprowadzić trochę pikanterii do waszej sypialni? Gry dla par mogą okazać się doskonałym narzędziem do osiągnięcia tych celów!

Mamy nadzieję, że zawsze będziemy w stanie tak pielęgnować nasz związek, żeby nie zabrakło w nim intymności, namiętności i wyjątkowej więzi. Prawda jest jednak taka, że jest to wyzwanie, któremu nie wszyscy są w stanie sprostać. Prędzej czy później zastanawiamy się nad sięgnięciem do poradnika czy wręcz zapisaniem się na terapię dla par.

Zanim jednak do tego dojdzie, możemy na inne, całkiem przyjemne sposoby spróbować się do siebie zbliżyć i uatrakcyjnić wspólnie spędzone wieczory. A gry planszowe dla dwojga to wprost idealne rozwiązanie!

W dzisiejszym wpisie przedstawię gry dla małżeństw i par w ogóle (nawet tych z krótkim stażem), które dotykają najważniejszych sfer związku miłosnego, a więc komunikacji, bliskości emocjonalnej i fizycznej oraz namiętności i pożądania. Poniżej znajdziesz zestawienie 10 najbardziej polecanych gier dla par, które kupisz online i w popularnych księgarniach.

Gry dla par: 10 najbardziej polecanych

1. RozmawiajMY - Związki

RozmawiajMY” to seria gier, która ma na celu pokierowanie rozmową między członkami rodziny, przyjaciółmi lub, jak w tym przypadku, w związku. W eleganckim opakowaniu znajduje się zestaw 50 kart z poleceniami, które pozwolą partnerom omówić swój związek, porozmawiać o emocjach i szukać w relacji pozytywnych aspektów.

Na kartach znajdują się zarówno pytania, jak i zadania, polegające np. na wymienieniu kilku rzeczy, cech, wydarzeń itp. Całość została tak przygotowana, żeby każda para, i z krótkim, i długim stażem, mogła się dobrze bawić, a przede wszystkim wyciągnąć coś z rozmowy.

„RozmawiajMY” to nie tylko dobrze spędzony wspólnie czas, ale kontakt, który może pomóc odbudować więź. W serii ukazała się również wersja „Intymnie”, dotycząca sfery seksualnej, którą można kupić od razu w zestawie.

2. Gierki małżeńskie

Gierki małżeńskie” to idealna propozycja, jeśli szukasz gry dla małżeństw z poczuciem humoru. To doskonały pomysł na rozrywkę zarówno dla jednej pary, jak i grupy zaprzyjaźnionych małżeństw.

Gra składa się z planszy, pionków i różnych akcesoriów, głównie kart zawierających pytania i zadania. Jej celem jest sprawdzenie, jak dobrze znacie się z mężem lub żoną: co wiecie o swoich charakterach, upodobaniach, poglądach, sposobie myślenia. Całość uatrakcyjniają satyryczne ilustracje znanego rysownika Andrzeja Mleczki.

Nie trzeba chyba wspominać, że wygrywa ta para, która wykaże się najlepszą znajomością drugiej połówki. Gra dostarcza sporo śmiechu i emocji, ale też jest sposobem na zaktualizowanie informacji o partnerze lub partnerce.

3. Znamy się

Gra dla par „Znamy się” to kolejna edycja cyklu „Gierki małżeńskie”. Nadal można zaprosić do niej więcej uczestników w postaci zaprzyjaźnionych par, ale tym razem zwycięstwo konkretnej osoby oznacza możliwość wybrania jednej z zachcianek z listy i zażądania jej od partnera/partnerki.

Celem tej gry dla par jest wykazanie się znajomością swojej drugiej połówki, co zostanie zweryfikowane poprzez różne konkurencje: pytania, skojarzenia, psychotesty…

Podobnie jak w poprzednim wariancie gry, oprócz kart w pudełku znajdziemy inne akcesoria jak tabliczki i zmywalne flamastry oraz butelkę do kręcenia i losowania kategorii. To świetna zabawa połączona z randką!

4. Ego - Love

Ego – Love” to wariant imprezowej gry planszowej „Ego”, ale tym razem skoncentrowany na tematyce wokół relacji damsko-męskich. To znakomita rozrywka zarówno dla par, jak i singli. Możesz w nią zagrać ze swoją drugą połówką lub w szerszym gronie znajomych. Przygotuj się jednak na to, że tu nie ma niezręcznych pytań czy tematów tabu!

Gra składa się z ponad 300 pytań dotyczących związków, relacji z płcią przeciwną i seksu. Część z nich kierowana jest do mężczyzn, a część do kobiet. Uczestnik wybiera jedną z trzech odpowiedzi na pytanie, a reszta graczy obstawia, co zaznaczył.

Niektóre pytania są bardziej pikantne, inne mniej, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zagranie we dwoje może przenieść was w czasy pierwszych randek, kiedy nie wiedzieliście o sobie jeszcze zbyt wiele.

5. Toki

Kolejna propozycja to gra karciana dla par zatytułowana „Toki„. To doskonały prezent dla małżeństw, ale tez par z krótszym stażem, na Walentynki lub rocznice. Są to specjalnie przygotowane karty, które mają na celu poprowadzić naszą rozmowę z partnerem lub partnerką.

Jeśli macie problem z rozmawianiem o emocjach i waszych potrzebach, ta gra to świetny trening. Każda karta zawiera pytanie z tematem przewodnim oraz trzy pytania pomocnicze do pociągnięcia dialogu. Na koniec dodane jest przyjemne zadanie związane z tematem.

Niektóre karty sugerują patrzenie sobie w oczy lub trzymanie się za ręce, co zwiększa bliskość. W zestawie są też karty puste, które możecie wypełnić własnymi propozycjami.

6. Tajemnica. Część 1

Tajemnica” to genialna w swojej prostocie gra dla dwojga, która niejednemu zastąpi ćwiczenia dla par czy wizytę u terapeuty. To trening w formie kart służący budowaniu bliskości i nauce okazywania sobie uczuć. Jeśli chcesz, by między wami było znów tak jak dawniej, wypróbuj tę zabawę!

W zestawie znajdują się karty dla niej i dla niego. Każda karta to zadanie, na którego wykonanie masz chwilę lub nawet kilka dni. Rozgrywka ciągnie się więc nawet tygodniami i nie ma w niej przegranych. To jak kolejny miesiąc miodowy.

Zadania polegają zwykle na wykonaniu gestu, który ma być dowodem miłości i pożądania. Czasem to zostawienie miłosnego bileciku, a czasem wysłanie pikantnego zdjęcia. Ta gra dla par z pewnością odmieni wasz związek!

7. Zakochanie. Gra dla dwojga

Przejdźmy teraz do zabaw o nieco wyższej temperaturze. Jeśli szukasz gry dla par na Walentynki, „Zakochanie” może być strzałem w dziesiątkę. Zasady są nieskomplikowane, grze towarzyszy pewna atmosfera rywalizacji, a dla zwycięzcy czeka jedna z bardzo atrakcyjnych nagród, których może sobie zażyczyć od drugiej połówki.

Karty z pytaniami i zadaniami zostały podzielone na kategorie tak, by dbać o różne sfery naszej relacji. Są więc i takie dotyczące miłości, i te dotyczące seksu, ale i wiedzy erotycznej. Minus jest taki, że może nie wszystkie są zawsze i w każdej sytuacji trafione, więc lepiej podejść do gry z dystansem.

Zanim przystąpicie do gry, zadbajcie o to, by nikt wam nie przeszkadzał, a także… o temperaturę w pomieszczeniu. Niektóre zadania są bowiem rozbierane!

8. Arkana miłości

Jeśli interesuje cię stricte romantyczna gra dla dwojga, która podkręci atmosferę w sypialni, sięgnij po „Arkana miłości„. Skończyły ci się pomysły na łóżkowe atrakcje? Ta gra załatwi za ciebie ten problem.

Gra składa się z ponad 50 kart z różnymi poleceniami. Mogą one się wiązać z rozbieraniem siebie lub drugiej osoby oraz pieszczotami. Żeby jednak nie było nudno kilka rodzajów kart zawiera pozwala na zmianę przebiegu rozgrywki, np. rzucenie wyzwania drugiej osobie lub sięgnięcie po podstęp.

Rozgrywka w „Arkana miłości” trwa ponad pół godziny, a więc może być idealną grą wstępną. W istocie, rozgrywkę kończy zagranie karty, która sugeruje parze oddanie się miłosnym igraszkom.

9. Oh Yes!

Kolejna gra dla par, która ma za zadanie podkręcić atmosferę w łóżku, a przy tym zapewnić dobrą zabawę, jest „Oh Yes!„. Gra bazuje na prostym rozwiązaniu, czyli losowaniu kart i wykonywaniu poleceń znajdujących się na nich.

Talia składa się z 55 kart podzielonych na 4 kategorie: Jak?, Gdzie?, Czym? i Gadżet. Ponieważ za każdym razem możesz wylosować inną kombinację, w sumie mamy blisko 32 tysiące możliwości do wyboru.

Gra ma rzecz jasna charakter erotyczny i jej sens polega na tym, że oboje wypełniacie zadania po wylosowaniu kart. Rozgrywka, choć wydawałoby się banalna, długo nie będzie się nudzić!

10. Wieża zmysłowa

Wieża zmysłowa” to prosta i niedroga gra, która bazuje na słynnej zabawie o nazwie jenga, polegającej na budowaniu wieży z drewnianych klocków i usuwaniu po kolei elementów tak, by nie zburzyć całej konstrukcji.

Cel ten gry dla pary jest podobny, ale klocki nie są zwyczajne. Na każdym z nich ukryte jest zmysłowe polecenie. Niektóre bardziej koncentrują się na relacji i uwodzeniu, inne mogą przyprawić cię o rumieńce. Z pewnością towarzyszy jej dużo emocji, śmiechu, ale przede wszystkim erotycznego napięcia.

To doskonała opcja na urozmaicenie wieczoru we dwoje, szczególnie atrakcyjna dla par, które słabiej się znają, ale i dla tych z dłuższym stażem, które mają wrażenie, że w ich relację wdarła się rutyna.

Na tym kończy się lista, na której przedstawione zostały najlepsze gry dla par i małżeństw. Mam nadzieję, że któraś z zaprezentowanych propozycji odpowiada na najważniejsze potrzeby w twoim związku miłosnym. Może akurat dzięki grze planszowej dla dwojga zażegnacie napięcia, które nagromadziły się w ostatnim czasie, a może uatrakcyjnicie w ten sposób walentynkową randkę?

Na zakończenie zachęcam cię do przeczytania artykułu Ćwiczenia dla par w kryzysie, gdzie znajdziesz propozycje zadań do wykonania mogących pozytywnie wpłynąć na atmosferę w waszym związku.

4.5/5 - (8 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.