Gdy facet odzywa się po długiej przerwie: co to znaczy i jak reagować?

gdy facet odzywa się po długiej przerwie

Gdy facet odzywa się po długiej przerwie, jakby nigdy nic, możesz czuć się zdezorientowana. Pogodziłaś się już z tym, że zostawił cię czy też przestał się tobą interesować i utrzymywać kontakt, a nagle ni stąd ni zowąd on znowu materializuje się w twoim życiu. Jak to rozumieć? I jak się przy tym zachować, żeby nie ulec manipulacji?

Jest kilka wyjaśnień takiego zachowania ze strony faceta i postaramy się w dzisiejszym wpisie wszystkie je omówić. Możesz być zaskoczona niektórymi interpretacjami!

Ponadto, zastanowimy się, co robić, gdy facet odzywa się po miesiącu lub dłużej. Dzięki tym wskazówkom, będziesz miała pewność, że nie będzie mógł z tobą pogrywać i cię zwodzić. Gotowa? Zapraszam do lektury!

Dlaczego facet odzywa się po długiej przerwie?

Przejdźmy od razu do możliwych przyczyn postępowania mężczyzny, który po długiej przerwie nagle postanawia się do ciebie odezwać. Aby właściwie zinterpretować powody jego zachowania, punktem wyjścia musi być dla nas charakter waszej relacji.

Jeśli jesteście razem i wasze relacje na ogół są dobre, ale facet od czasu do czasu się dystansuje na dłuższy czas, wyjaśnieniem może być powód pierwszy z poniższej listy. Jeśli rozstaliście się, a on teraz nawiązał znowu z tobą kontakt, zastosowanie może mieć powód drugi. Natomiast jeśli spotykaliście się mało oficjalnie, najbardziej pasuje powód trzeci. Powód czwarty może być odpowiedzią w każdej sytuacji i niekoniecznie wyklucza pozostałe trzy.

1. Jest jak sprężyna

Ten powód częściej występuje w przypadku krótszych przerw w kontakcie, ale bywa, że dotyczy również znikania na dłużej i ponownego pojawiania się. Załóżmy, że spotykaliście się, bardziej lub mniej na serio, ale facet w pewnym momencie zaczął się dystansować.

Odebrałaś to jako utratę zainteresowania, może próbowałaś się do niego dobijać, ale on jeszcze bardziej się oddalał. Kiedy już machnęłaś na to ręką, on po pewnym czasie wznowił kontakt i teraz daje ci do zrozumienia, że mu na tobie zależy.

Otóż niektórzy faceci mają tendencję do tego, żeby cyklicznie oddalać się od swojej wybranki. Robią to, ponieważ potrzebują przestrzeni, a dystans pozwala im zatęsknić i znów odnaleźć się w roli zdobywcy. Gdy mu ciebie brakuje, dociera do niego, że byłaś dla niego kimś ważnym. To dla niego potwierdzenie, że powinien wrócić, bo mu na tobie zależy.

2. Chce cię odzyskać

Jeśli rozstaliście się już dość dawno, bez względu na to, kto zerwał, wznowienie kontaktu może być sygnałem, że chce cię odzyskać. Być może zdał sobie sprawę, że stracił nad tobą kontrolę. Może wzbudziłaś w nim zazdrość, a może dostrzegł, że zmieniłaś się na lepsze od czasu kiedy byliście razem? Nawet jeśli nie jest jeszcze pewny, co chce zrobić, ciekawość popchnęła go do odezwania się do ciebie.

W tej sytuacji, o ile oczywiście jesteś nim nadal zainteresowana, możesz to znakomicie wykorzystać. Wystarczy, że zastosujesz kilka sprytnych technik, nie dasz mu od razu tego, czego pragnie, i pokażesz, że jesteś na tyle atrakcyjna, że warto się o ciebie trochę postarać. Jak tego dokonać? Odpowiedź znajdziesz w e-booku „Klucz Do Odzyskania” – najlepszym poradniku odzyskania ex!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

3. Stosuje ghosting

Często ostatnio spotykaną strategią w nawiązywaniu i rozwiązywaniu relacji, zwłaszcza tych bardzo świeżych i niezbyt oficjalnych, jest tzw. ghosting.

Ogólnie rzecz ujmując, jest to postawa osoby, która spotyka się z kimś, ale kiedy nie jest już zainteresowana znajomością, po prostu rozpływa się w powietrzu – jak duch. Żadnych wyjaśnień, żadnych sygnałów – przestaje odpisywać, odbierać telefony i udaje, że nie istnieje. Nawet jeśli wcześniej wydawało się, że jest wszystko ok.

Szczególnie na fali aplikacji randkowych takie zachowanie stało się niestety dość popularne. Zdarza się jednak, że taka osoba, jak zniknęła, tak się nagle znowu pojawia i nie zamierza się z tego tłumaczyć. Cóż, jest to raczej przejaw niedojrzałości…

4. Jest narcyzem

Czwarta przyczyna zakłada, że masz do czynienia z narcyzem. Jest to wybitnie trudna osobowość, a jedną z jej typowych cech jest manipulowanie. Manipulacja polega w tym wypadku na przejmowaniu kontroli nad drugą osobą poprzez odsuwanie się od niej, kiedy się nią znudzi i odzyskiwaniu jej, kiedy jest ryzyko, że może się wymknąć.

To rodzaj gry, który wzmacnia zależność od narcyza. Takie zachowanie może dotyczyć zarówno stałego partnera, jak i przelotnej znajomości. Narcyz uwodzi, potem pokazuje swoje prawdziwe oblicze – egocentryka, manipulatora i wampira energetycznego – a następnie porzuca, kiedy „ofiara” mu się znudzi i przestaje spełniać jego potrzeby.

Potem jednak lubi wracać, udając, że się zmienił, wrócił po rozum do głowy itp. Jeśli trafiłaś na takiego właśnie typa, sięgnij po „Sposób Na Narcyza„.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Co robić, gdy facet odzywa się po długiej przerwie?

Na pewno zastanawiasz się, jak w ogóle masz zareagować, kiedy facet nagle odzywa się po długiej przerwie. Zrobić mu awanturę? Przywitać z otwartymi ramionami? Pokazać, że straciłaś do niego zaufanie? Udawać, że nic się nie stało i nic cię to nie obeszło? A może zignorować?

Przede wszystkim musisz rozumieć przyczyny jego zachowania. Jeśli mimo powyższych wskazówek masz wątpliwości, możesz zawsze zapytać go o to wprost i zobaczyć, co odpowie.

Jeśli chodzi o ciebie, to praktycznie zawsze dobrze jest pokazać, że jesteś szczęśliwa, spełniona i dobrze sobie radzisz. Że wcale nie czekałaś na niego z utęsknieniem i nie zamierzasz robić mu wyrzutów.

Nawet jeśli cieszysz się z jego powrotu do twojego życia, nie pokazuj mu tego od razu. Daj mu do zrozumienia, że miałaś prawo też się zdystansować, więc jeśli chce się na nowo zbliżyć, będzie musiał się trochę postarać.

Jeśli natomiast wcale nie cieszy cię jego powrót, a z różnych przyczyn budzi obawy czy niechęć, lepiej zachowaj dystans. Daj mu do zrozumienie, że też postanowiłaś, że nie chcesz kontynuować tej znajomości. Gdy będzie nachalny, po prostu radykalnie go ignoruj.

3.6/5 - (44 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.