Gdy facet odchodzi i wraca: jak się zachować?

gdy facet odchodzi i wraca

Gdy facet odchodzi i wraca, co powinnam zrobić?

To bardzo powszechna sytuacja, w której każda dziewczyna znajdzie się przynajmniej raz w życiu: facet znika i wraca w magiczny sposób po pewnym czasie.

Może to dotyczyć par, które spotykają się od niedawna, lub też zwykłego flirtu, kiedy początkowo wszystko wydaje się zmierzać ku dobremu, ale potem facet nagle znika, nie dając znaku życia całymi dniami lub tygodniami. Następnie wznawia kontakt z tobą po pewnym czasie, a ty nie masz pojęcia, co powinnaś zrobić i co o tym myśleć.

Równie dobrze może to też dotyczyć par z dłuższym stażem, poważniejszych relacji, w których mężczyzna, z którym się spotykasz, trzyma cię ciągle w napięciu. Znika na kilka dni, nie odpisując nawet na wiadomości, a potem pojawia się wtedy, kiedy chce, jakby nigdy nic.

W końcu może to dotyczyć faceta, który odchodzi i wraca po kilku miesiącach, gotów cię odzyskać. Taka sytuacja może przytrafić się po raz pierwszy, ale bywa, że powtarza się cyklicznie.

facet znika i wraca

Jak widzisz, przypadków jest wiele, i jestem pewny, że odnalazłaś się w co najmniej jednym z nich.

W dzisiejszym wpisie przeprowadzimy analizę męskiej psychologii i postaram się odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania, które mogły zrodzić się w twojej głowie, jak np.:

Dlaczego facet odchodzi i wraca?

Jeśli facet znika lub odchodzi na pewien czas, a potem wraca do mnie w najlepszej intencji, jakby nigdy nic, jak powinnam się zachować?

Jak odzyskać byłego chłopaka i przejąć kontrolę nad partnerem, który trzyma mnie w napięciu?

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to w znalezieniu odpowiedzi może pomóc ci ten krótki test online, który dla ciebie przygotowałem.

Składa się z 15 pytań dotyczących twojego związku, a jego wypełnienie zajmuje tylko dwie minuty. Po udzieleniu odpowiedzi otrzymasz wynik wyrażony w procentach, który odpowiada twoim szansom na odzyskanie faceta, w oparciu o relacje między wami. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego facet znika i wraca?

Męska psychologia i męska natura znacznie się różnią od tej kobiecej. To sprawia, że nasze cele, potrzeby, zachowania i sposoby myślenia, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, są kompletnie odmienne.

Jak stwierdza psycholog John Gray w swoich słynnych książkach, to tak, jakby mężczyźni pochodzili z Marsa, a kobiety – z Wenus. Ponieważ pochodzimy z różnych planet, chcąc się dogadać, musimy nauczyć się wzajemnie rozumieć i zrobić ten drobny wysiłek, żeby zaakceptować i docenić nasze odmienne natury.

W szczególności, niezwykle ważną koncepcją dotyczącą zachowania mężczyzn w ramach relacji z kobietą jest koncepcja mężczyzny – gumki recepturki.

Facet ma tendencję do zbliżania się do kobiety tak bardzo, aż dojdzie do momentu, w którym będzie odczuwał potrzebę oddalenia się. To oddalenie przypomina gumkę recepturkę. Kiedy już maksymalnie się rozciągnie, wróci nagle ze zwiększoną siłą, a więc darząc kobietę większym zainteresowaniem niż wcześniej.

Taki jest zatem podstawowy powód, dla którego mężczyźni znikają, a potem wracają; oddalają się, a następnie ponownie zbliżają. Potrzebują przestrzeni, żeby poczuć pragnienie w stosunku do kobiety, i to oni najpierw tę przestrzeń tworzą po to, żeby po chwili ją wypełnić.

Jeśli kobieta podąża za swoim facetem, kiedy on się oddala, tylko skłoni go do jeszcze silniejszego oddalenia się. Gumka recepturka nigdy nie zostanie naciągnięta, a więc nigdy też nie będzie miała szansy wrócić.

koncepcja mężczyzny gumki recepturki

To wszystko związane jest także z działaniem hormonów: testosteron u facetów rośnie na etapie podrywania dziewczyny, co sprawia, że czuje się pewny siebie, silny, męski i ma wrażenie odnoszenia sukcesu. Podbój czyni go szczęśliwym i ożywionym.

Kiedy zaś relacja się stabilizuje, a bliskość wzrasta, pojawia się inny hormon, jego antagonista, który rośnie w siłę: to oksytocyna zwana również hormonem szczęścia i miłości.

Wzrost oksytocyny u kobiet sprawia, że zakochuje się i pragnie spędzać więcej czasu ze swoim partnerem. U mężczyzny natomiast oksytocyna powoduje obniżenie testosteronu, który może odzyskać tylko w momencie oddalenia się na chwilę od swojej partnerki.

Mechanizm ten ma miejsce zarówno we wczesnym etapie związków, jak i po latach małżeństwa. Mężczyzna odczuwa okresową potrzebę oddalenia się od kobiety i odzyskania swojego poczucia niezależności po to, żeby następnie wrócić do niej jeszcze bardziej przekonany o swojej miłości.

Ale uwaga na narcyza…

Dobrze jest spróbować zrozumieć mężczyzn i ich zachowania, ale równie ważna jest umiejętność rozpoznawania sygnałów alarmowych. Tych, które informują nas o tym, że mamy do czynienia z toksycznym związkiem, z osobą, która nie zasługuje na naszą uwagę i nasz czas.

Inną rzeczą jest, kiedy facet domaga się dla siebie przestrzeni, niekiedy wydaje się nieco egoistyczny, obojętny czy zdystansowany lub nie odpowiada przez jeden dzień na wiadomości. To wszystko jest zupełnie normalne, a kobieta musi nauczyć się to akceptować i radzić z tym sobie jak najlepiej.

Tak samo jest całkowicie naturalne, kiedy mężczyzna wydaje się niepewny na początku relacji i dlatego potrzebuje trochę czasu, znika na kilka dni, przestaje podrywać kobietę, nie chce formalizować związku. Musisz go wtedy zrozumieć i wiedzieć, co zrobić, żeby nie oddalił się od ciebie jeszcze bardziej. Wyjaśnię to w kolejnych akapitach.

Jednak czymś zupełnie innym jest, kiedy facet odchodzi od swojej partnerki albo ucina kontakty z dziewczyną, z którą się spotykał, definitywnie znika na kilka miesięcy, nie zostawiając po sobie śladu, a następnie nagle wraca, żeby odzyskać kobietę. W tym wypadku mechanizm gumki recepturki jest w nim wyjątkowo nasilony.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Możemy mieć tutaj do czynienia z narcyzem lub z facetem, który nie ma najmniejszego zamiaru zaangażować się w relację z kobietą. Chce tylko pogrywać, zdobywać, a potem znikać, kiedy widzi, że udało mu się już schwytać ofiarę. Radzę ci odsunąć się od takiego mężczyzny po to, by uniknąć bezsensownego cierpienia, ewentualnie przechytrzyć go, grać z nim w jego grę i pobić go w niej, jak tłumaczę w tym wpisie.

Jeśli twój mężczyzna cyklicznie odchodzi i wraca, zachęcam cię do zerknięcia do mojego e-booka „Sposób Na Narcyza„. Nawet jeśli nie jesteś przekonana, czy on jest narcyzem, szczegółowo omówiłem tak do zagadnienia (zarówno w kontekście narcyzmu, jak i zachowań mężczyzny-gumki recepturki). Znajdziesz w nim wiele niezastąpionych porad i praktycznych wskazówek. Kliknij poniżej i zapoznaj się z jego treścią.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Gdy facet odchodzi i wraca – jak się zachować?

Musisz zachować sobie w pamięci, że facet jest jak gumka recepturka. Niekiedy znika, oddala się, wycofuje, ale jeśli nie rzucisz się za nim w pogoń, wróci do punktu, z którego wcześniej się zaczął oddalać. Po serii powrotów przekona się, że to ty jesteś kobietą, z którą chce kontynuować stały i wyłączny związek.

Poniżej zamieściłem najważniejsze porady, których chciałbym ci udzielić:

Co robić, gdy facet znika i wraca

1. Kiedy on znika na kilka dni, nie biegnij go szukać i nie wpadaj w panikę. Poczekaj, żeby to on się do ciebie ponownie zbliżył: jeśli pozwolisz jego gumce recepturce naciągnąć się, możesz być pewna, że szybko wróci jeszcze bardziej zainteresowany tobą i zakochany. Wykorzystaj jego nieobecność na zastanowienie się, czy za nim tęsknisz i czy rzeczywiście on jest tym właściwym, ale nie wywieraj przy tym na nim presji.

2. Podczas jego nieobecności myśl o nim jak najmniej. Poświęć się swojemu życiu. Wzbudź w nim zazdrość, pokazując mu niebezpośrednio, że są też inni faceci tobą zainteresowani albo że dobrze się bawisz w towarzystwie swoich przyjaciółek i twoje życie idzie dalej naprzód.

3. Opanuj sztukę trzymania faceta w napięciu. Nie oddawaj mu się nigdy w zupełności. Pozostań czujna. Pokaż mu, żeby musi zawsze trochę się wykazać, żeby zachować sobie ciebie w swoim życiu. On jest łowcą, a jego testosteron i dopamina rosną, kiedy czuje, że musi się wykazać, żeby cię mieć. Jeśli pozwolisz mu się całkowicie rozluźnić, bardzo możliwe, że to on się od ciebie oddali po to, żeby podrywać inne kobiety albo żeby stworzyć sobie odpowiedni dystans, który pozwoli mu odkryć na nowo swoje zainteresowanie twoją osobą.

4. Nie wywieraj nigdy na facecie nadmiernej presji. Zostaw mu przestrzeń i nie chodź za nim, nawet jeśli jesteście małżeństwem albo tworzycie poważny związek. Kiedy widzisz, że się oddala, pamiętaj, że taką ma naturę i to ona powoduje w nim okresowo takie zachowanie. Wkrótce ponownie się do ciebie zbliży.

5. Kiedy facet wraca do ciebie po tym, jak zniknął, nie przywiązuj zbytniej wagi do jego nieobecności. Nie pokazuj, że miałaś zbyt duże oczekiwania wobec niego. Jeśli uważasz, że on jest tym jedynym, daj waszej relacji drugą szansę, podejmując ją dokładnie w punkcie, w którym ją przerwaliście.

6. Kiedy mężczyzna odchodzi, nie wpadaj w panikę. Daj mu szansę się oddalić, mówiąc mu, że akceptujesz jego decyzję. Zobaczysz, że szybko do ciebie wróci, żałując, że cię zostawił.

Pamiętaj: gdy facet odchodzi, prawie zawsze wraca. Ale tylko wtedy, kiedy kobieta jest na tyle sprytna, żeby po jego oddaleniu się, nie próbować go szukać ani wywierać na nim presji.

Gdy facet znika i wraca: podsumowanie

Teraz już mniej więcej wiesz, jak się zachować, kiedy facet znika i wraca, ale jestem pewny, że masz jeszcze wiele wątpliwości, na które nie znalazłaś odpowiedzi.

Chciałbym w związku z tym polecić ci wyjątkowe opracowanie, które raz na zawsze wyjaśni ci, jak działa psychologia związków miłosnych, i które pozwoli ci odzyskać twojego byłego lub lepiej rozegrać sytuację, kiedy twój facet wróci po tym, jak się od ciebie oddalił. Mam na myśli e-book „Klucz Do Odzyskania”.

W moim odczuciu to najpełniejsze opracowanie na ten temat, jakie obecnie istnieje w Polsce. Zostały w nim omówione wszystkie możliwe przypadki, w jakich dane jest się znaleźć kobiecie, która rozstaje się z partnerem. Jeśli odzyskanie faceta jest dla ciebie naprawdę ważne, właśnie od tej lektury powinnaś zacząć. E-book znajdziesz tutaj.

Możesz również pobrać darmowy 20-stronicowy fragment, w którym wyjaśniam, jaką mentalność powinnaś przyjąć, żeby odzyskać byłego. Otrzymasz go, wpisując poniżej swój adres e-mail:

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

3.9/5 - (54 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.