Co zrobić, gdy facet się oddala: 4 praktyczne porady

facet się oddala

Dlaczego facet się oddala? I co zrobić, kiedy facet się wycofuje?

Twoja historia miłosna dopiero się zaczęła i wszystko wydawało się zmierzać ku dobremu, ale zauważyłaś, że twój facet się oddala, stał się nieobecny i mało zainteresowany. Co się stało? A przede wszystkim, dlaczego tak się stało?

Rozumiem twoje obawy związane z tą nagłą zmianą, ale jednocześnie zapewniam cię, że są to sytuacje, które zdarzają się nawet najbardziej dobranym parom, będącym w długoletnich związkach. Jednak niewykluczone, że jesteś tutaj tylko po to, aby dowiedzieć się, dlaczego twój mąż lub wieloletni partner nagle zdystansował się od ciebie i zaczął się oddalać.

Mówiąc wprost, niezależnie od czasu trwania związku, może on zostać wystawiony na próbę z powodu tego, że jeden z partnerów zaczyna się oddalać. W dzisiejszym poradniku przeanalizujemy tę kwestię w bardzo dogłębny sposób, tak aby pomóc ci zastanowić się nad różnymi jej aspektami.

Zanim jednak zaczniesz czytać ten artykuł, zapraszam cię do wykonania bardzo prostego testu online, który pomoże ci precyzyjnie określić twoje szanse na powrót do byłego partnera. Kliknij poniższy przycisk i dowiedz się, czy masz więcej niż 50% szans na odzyskanie ukochanego!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego facet się oddala: główne przyczyny

Zanim jednak przeanalizujemy, co zrobić gdy facet się oddala, ważne jest, aby najpierw zbadać możliwe powody, które skłoniły go do podejmowania takich kroków. Krótko mówiąc, nikt nie oddala się od partnera/partnerki bez wyraźnego uzasadnienia.

W związku z tym przyczyny mogą być zasadniczo dwie. Po pierwsze, mężczyzna, z którym się spotykasz, stracił tobą zainteresowanie i stwierdził, że prawdopodobnie nie byłoby warto kontynuować tej znajomości. W takiej sytuacji to logiczne, że facet się wycofuje.

Drugi powód, jednocześnie najczęstszy, dotyczy pewnego nalegania ze strony kobiety, aby uczynić związek bardziej formalnym. Mam tu na myśli przede wszystkim skłanianie partnera do zaręczyn, w przypadku gdy wykazuje on do tego wyraźną niechęć.

kiedy facet się dystansuje

Pojawia się tutaj silna, psychiczna presja. Zalegalizowanie związku poprzez ślub powinno być pragnieniem wykazywanym przez obie strony. W przeciwnym razie, gdy jedna osoba (w tym przypadku mężczyzna) zacznie czuć się osaczona, będzie stopniowo dążyła do „uwolnienia się” z takiego związku.

Jeśli jednak mówimy o oddaleniu się partnera w związku małżeńskim, tutaj przyczyn może być wiele. Generalnie jednak, gdy mężczyzna dystansuje się od swojej żony, to dlatego, że czuje się przybity. Może także czuć, że sprawy nie idą po jego myśli i musi trochę „odetchnąć”.

Co zrobić, gdy facet się oddala?

Wskazanie ci możliwych przyczyn, które mogły doprowadzić do tego, że twój facet oddalił się od ciebie, ma również za zadanie pomóc ci zastanowić się nad twoimi zachowaniami i postawami.

Być może oddalenie się od ciebie to jego wybór i nie ma nic wspólnego z tym, w jaki sposób go traktujesz, ale jeśli nie, to powinnaś poświęcić chwilę, aby się nad tym zastanowić.

Również dlatego, że aby móc odpowiedzieć na pytanie „co zrobić, gdy facet się oddala”, konieczne jest dokonanie zmian w swoim nastawieniu względem niego. Jeśli nadal będzie cię postrzegał w taki sam sposób, bardzo trudno mu będzie inaczej spojrzeć na całą sprawę.

To bardzo ważna koncepcja, jeśli chodzi o naprawianie stosunków tak, aby mężczyzna poczuł chęć zbliżenia się ponownie do swojej kobiety. Dlatego oprócz tego, co za chwilę przeczytasz w tym artykule, proponuję ci również zgłębić temat i sięgnąć do poradnika „Klucz do Odzyskania Dla Niej”.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Po tej krótkiej i ważnej przedmowie, jesteśmy gotowi, aby przeanalizować, jak się zachować i co zrobić, gdy facet się oddala. Oto 4 podstawowe wskazówki:

1. Nie wywieraj na nim presji

Kiedy facet się dystansuje, zazwyczaj mówi „Potrzebuję przestrzeni”. Jak wiesz, kiedy człowiek ma taką potrzebę, ważne jest, aby to uszanować i nie przekraczać jego strefy komfortu. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uszanować jego potrzeby.

Jeśli zaczniesz mu się narzucać, dzwonić do niego i być zbyt natarczywa, a także będziesz codziennie wymuszać na nim wyjaśnienia lub będziesz zjawiała się każdego dnia pod jego drzwiami, możesz być niemal pewna, że nie będzie to już tylko kwestia zrozumienia dlaczego się oddalił. Może wręcz okazać się, że będziesz musiała go odzyskać, tak jakby był już twoim ex.

To, co musisz zrobić, to pozwolić mu „złapać oddech”, którego potrzebuje. Co więcej, musisz starać się być wyrozumiała, zwłaszcza jeśli uważasz, że jego odejście jest spowodowane niektórymi twoimi postawami. W skrócie: nie goń za nim, bo zacznie biec jeszcze szybciej i to w zupełnie przeciwnym do ciebie kierunku.

2. Skup się na sobie

Gdy widzisz, że mężczyzna się od ciebie oddala, warto jest zacząć myśleć o sobie i o swoim życiu. Jeśli pozostaniesz skupiona tylko i wyłącznie na nim, to prędzej czy później popełnisz kilka znaczących błędów, a tego należy przecież unikać.

Dlatego jeśli widzisz, że mężczyzna nie zbliża się do ciebie lub daje ci do zrozumienia, że „czuje się lepiej sam”, powinnaś spróbować również oddalić się nieco od niego. To nie będzie łatwe i wymaga siły woli, ale powinnaś przynajmniej spróbować.

Wychodź częściej ze znajomymi, poświęć czas na swoje zainteresowania lub znajdź sport, który pomoże ci oczyścić umysł. Krótko mówiąc, staraj się stawiać swoje życie i pasje na pierwszym miejscu oraz dbać o nie każdego dnia.

3. Wykorzystuj social media na swoją korzyść

Kiedy próbujesz przejąć kontrolę nad swoim życiem, powinnaś również spróbować dać znać o tym swojemu facetowi. Zasygnalizuj mu, co robisz i jak się trzymasz mimo jego nieobecności i odizolowania.

Prawdopodobnie będzie myślał, że ma wszystko pod kontrolą, dlatego to tylko ty możesz, a wręcz musisz sprawić, by uświadomił sobie, że tak nie jest. W przeciwnym razie nie tylko nie poczuje się zachęcony do powrotu, ale też nie będzie miał ku temu żadnego powodu.

facet wycofuje się na początku

Świadomość tego, że ma przed sobą silną, zdeterminowaną i prawie obojętną osobę będzie zarówno pobudzała jego ciekawość, jak i wywoła w nim poczucie lęku, a co za tym idzie, stwierdzi, że musi zacząć działać jak najszybciej, aby cię nie stracić.

Wykorzystuj więc social media na swoją korzyść: udostępniaj ciekawe treści, publikuj fragmenty swojego życia, które pozwolą mu zrozumieć, że nie znajduje się w centrum twojego wszechświata. Podczas gdy z jednej strony nie możesz go gonić, to z drugiej musisz zadbać o to, by stać się dla niego magnesem, który go przyciągnie.

4. Wzbudź w nim odrobinę zazdrości

Odrobina zdrowej zazdrości (w umiarkowanej ilości) nie zaszkodzi żadnemu związkowi. W rzeczywistości jest to bardzo często element, którego potrzebujesz, aby rozpalić płomień w związku. Dlatego, kiedy facet się wycofuje, powinnaś spróbować wzbudzić w nim odrobinę zazdrości.

Jeśli ma świadomość, że będziesz na niego czekać tygodniami (a nawet miesiącami), to nigdy nie będzie zachęcony do tego, aby znowu się do ciebie zbliżyć. Poczucie pustki i straty, które powoduje zazdrość, jest tym, co skłania ludzi do podejmowania ważnych przemyśleń.

Tak więc, jeśli masz okazję poznać nowych ludzi, być może znajomych twoich przyjaciół lub nowych kolegów z pracy, nie powstrzymuj się przed tym. Facet musi mieć wrażenie, że naprawdę może cię stracić, i to nie dlatego, że się oddalił, ale dlatego, że teraz to ty kierujesz zasadami gry.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Kiedy facet się dystansuje, a potem wraca

Czasami zostawiamy swojego partnera z powodu „braku tlenu” lub po to, aby zastanowić się nad tym, czy kontynuowanie relacji ma jeszcze sens. Musisz jednak wiedzieć, że są też mężczyźni, którzy zachowują się w dziwny, trudny do zrozumienia sposób: dystansują się i oddalają, a potem wracają.

Dlaczego? Co powinnaś pomyśleć w takim przypadku? Zasadniczo są trzy opcje: nie jest pewien, czy chce być z tobą, ma inną kobietę lub cechuje go narcyzm.

Mam nadzieję, że w twoim przypadku nie jest to relacja z narcyzem, bo na pewno najtrudniej sobie w takiej sytuacji poradzić. Narcyzami są w rzeczywistości ludzie, którzy dotknięci są szczególnym stanem emocjonalnym, który został uznany za prawdziwą patologię.

kiedy facet się wycofuje

I niestety jedną z głównych cech zachowania narcyza jest tendencja do oddalania się, a następnie do zbliżania. Nie jest to zatem strategia, którą stosuje tylko wobec ciebie, ale którą wdraża w życie, będąc z każdą kobietą, którą spotka na swojej drodze.

Aby odkryć powód takiego zachowania, należałoby odnieść się do psychologii narcyza i jego potrzeby uwodzenia, zdobywania, dowodzenia i przejmowania władzy nad innymi ludźmi. Dlatego jeśli uważasz, że możesz mieć do czynienia z narcyzem, powinnaś zastanowić się, jakie działania chcesz podjąć:

  • odzyskać go
  • zapomnieć o nim

Niezależnie od tego, co zdecydujesz, wiedz, że potrzebujesz wsparcia. I nie mówię tu tylko o wyżaleniu się swoim przyjaciółkom. Powinnaś móc zrozumieć wszystko, co kryje się za światem narcyza. Dlatego zachęcam cię do lektury poradnika „Sposób na Narcyza”, podręcznika, który pozwoli zrozumieć ci, kim jest człowiek, z którym się spotykasz, i jak powinnaś się wobec niego zachowywać.

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

Co zrobić, gdy facet się wycofuje: wnioski

Zdaję sobie sprawę, że w tym wpisie poruszyłam kilka wątków, ale było to konieczne, aby móc przedstawić ci szczegółowy obraz sytuacji, w której się znajdujesz i zasugerować ci, jakie kroki możesz podjąć, aby ją zmienić.

Zrozumienie możliwych powodów, dla których mężczyzna, którym jesteś zainteresowana, oddalił się od ciebie, pozwoli ci zrozumieć zarówno, czy popełniłaś błędy, jak i to, w jaki sposób zareagować i jak się zachowywać, aby pomóc twojemu facetowi wrócić na odpowiednie tory.

Cztery wskazówki, których ci dzisiaj udzieliłam, to podstawy, od których należy rozpocząć proces odzyskiwania faceta. Ale to nie wszystko. Z czasem może się bowiem okazać, że będziesz potrzebowała innych technik i strategii.

I w tym przypadku nie ma nic lepszego niż pobranie e-booka „Klucz do Odzyskania Dla Niej”, który poprowadzi cię krok po kroku po ważnej ścieżce rozwoju osobistego. Pozwoli ci także zrobić krok w kierunku dojrzałości i nauczy cię stosowania najlepszych psychologicznych i emocjonalnych sztuczek, aby odzyskać mężczyznę. E-book znajdziesz tutaj.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

3.6/5 - (10 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.