Szukaj
Close this search box.

Facet potrzebuje czasu: co to znaczy i jak się zachować

on potrzebuje czasu

Co mam myśleć, gdy facet potrzebuje czasu? A przede wszystkim, jak powinnam się zachować w tej sytuacji?

Jest to jedna z tych okoliczności, w których prędzej czy później zawsze każdy się znajdzie, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nawet jeśli wydaje się, że wszystko układa się dobrze, nagle on potrzebuje czasu.

Dlaczego? Co mu chodzi po głowie? Czego od ciebie oczekuje? I co będziesz musiała zrobić? Pytań jest wiele, także dlatego, że stan niepewności jest chyba najgorszy do zniesienia. Nie masz się jednak czym martwić: tutaj szczegółowo omówiłem ten temat, abyś uzyskała wszystkie odpowiedzi, których szukałaś.

Zanim jednak zaczniemy, chcę zaprosić cię do wzięcia udziału w krótkim, bezpłatnym teście online, który pomoże ci dokładnie określić twoje szanse na powrót do byłego. Kliknij poniższy przycisk i dowiedz się, czy masz co najmniej 50% szans!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Powiedział, że potrzebuje czasu: co to znaczy?

Nawet przed zorientowaniem się, co powinnaś zrobić lub jak powinnaś się zachować, ważne jest, aby spróbować zrozumieć, co dzieje się w jego umyśle. Innymi słowy, przyjrzyjmy się jego punktowi widzenia, zagłębiając się w możliwe powody, które skłoniły go do poproszenia cię o czas:

1. Potrzebuje przestrzeni

Musimy być szczerzy: potrzeba posiadania własnej przestrzeni jest również jedną z głównych motywacji, dla których kobieta prosi swojego mężczyznę o czas. Dlatego możliwe jest, że tym razem to on prosi ciebie.

Kiedy jednak dojdziesz do tego punktu, musisz się zatrzymać i zadać sobie kilka pytań. Jeśli czuje potrzebę odsunięcia się, aby „zaczerpnąć powietrza”, najprawdopodobniej oznacza to, że związek zaczyna go męczyć. A przynajmniej sposób, w jaki żyliście.

Może czuł się uciskany i duszony i czuł potrzebę przywrócenia swojej przestrzeni i równowagi, ale bez całkowitej utraty ciebie. To znak, że zależy mu na tobie, ale źle zarządzasz związkiem.

2. Czuje presję

Gdy facet mówi „dajmy sobie czas”, konieczne jest rozważenie wszystkich istotnych kwestii. A to oznacza konieczność przyznania, że być może doświadczaliście związku w dwóch różnych tempach. Problem polega na tym, że on czuł się wyraźnie bardziej w tyle niż ty.

Widział, że jesteś bardzo zaangażowana, zakochana i chcesz czegoś na poważnie. Zdał sobie sprawę, że to się dzieje zbyt szybko. Innymi słowy, poprosił cię o czas, ponieważ nie czuł, że spełnia twoje oczekiwania i dlatego wolał zdjąć nogę z gazu.

facet potrzebuje czasu

Nie oznacza to, że nie chce się zaangażować lub że mu na tobie nie zależy, ale może czuje, że musi działać wolniej. Może być tak, że dzięki temu krokowi wstecz z jego strony, będziecie bardziej zgrani i zestrojeni niż wcześniej.

3. Stracił zainteresowanie

Niestety, kiedy facet mówi, że potrzebuje czasu, musisz również wziąć pod uwagę możliwość, że zdał sobie sprawę, że stracił zainteresowanie tobą w ostatnim okresie. Doprowadziło to do tego, że przestał rozumieć, co czuje i czego chce.

Z jednej strony nadal zależy mu na tobie i waszym związku i właśnie dlatego cię nie opuścił. Z drugiej strony jest jednak bardzo prawdopodobne, że chce wrócić do poczucia wolności, aby robić to, co chce (więcej wychodzić, mieć nowe doświadczenia, poznawać nowe dziewczyny), bez odczuwania ciężaru relacji.

Dlatego obecnie ocenia swoje uczucia i doświadcza silnego niezdecydowania. Z tego powodu postanowił tymczasowo zdystansować się od ciebie.

4. Myśli, żeby cię zostawić

Wreszcie, wśród różnych powodów, które mogły skłonić go do poproszenia cię o czas, jest to, że już myśli o opuszczeniu cię, ale nie chce tego robić zbyt szybko. W związku z tym poprosił cię o czas do namysłu.

Czas, który pozwoli mu się zdystansować, a jednocześnie przyzwyczai cię do myśli, że związek jest w fazie zawieszenia. Być może wolałabyś zerwać, ale nie każdy może być tak bezpośredni.

Oto główne powody, dla których mężczyzna może poprosić swoją partnerkę o czas. Ważne jest jednak, aby przeanalizować je dogłębnie i zbadać inne możliwe motywy.

Dlatego nasza pomoc nie kończy się w tym miejscu. Jeśli twój związek jest w stanie niepewności i jest zagrożony zakończeniem lub już się zakończył, właściwą rzeczą do zrobienia jest zrozumienie przyczyn, a przede wszystkim znalezienie rozwiązań, które można zastosować.

A nie ma na to lepszego sposobu niż przeczytanie ebooka „Klucz do odzyskania„. Dzięki temu podręcznikowi poznasz wszystkie najczęstsze powody, dla których związki się kończą, a z drugiej strony będziesz miała realną szansę na odzyskanie swojego mężczyzny.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Ile czasu potrzebuje facet na przemyślenia?

Odpowiedzmy jeszcze na pytanie, ile czasu potrzebuje facet na przemyślenia.

Prawda jest taka, że może on być bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Najczęściej facet potrzebuje kilku tygodni, aby uporządkować swoje myśli i uczucia po jakimś zdarzeniu lub sytuacji. Jednakże, im szybciej zdystansujesz się od niego, tym potencjalnie mniej czasu będzie potrzebował.

Ostateczny czas potrzebny do przemyśleń zależy od wielu czynników, w tym:

  • stanu emocjonalnego;
  • innych relacji;
  • problemów do rozwiązania;
  • wsparcia od innych osób;
  • charakteru osobistego;
  • natury sytuacji.

Warto pamiętać, że każdy jest inny, a czas potrzebny na przemyślenia może się znacząco różnić między różnymi osobami. Najważniejsze jest, aby dać sobie i partnerowi wystarczająco dużo przestrzeni i zrozumienia w trudnych momentach.

Gdy facet potrzebuje czasu: co robić?

Teraz, gdy przeanalizowaliśmy i zagłębiliśmy się w główne powody, które mogły skłonić go do poproszenia cię o czas, przejdźmy do następnego kroku: co będziesz musiała zrobić, aby poradzić sobie z tą delikatną sytuacją w najlepszy możliwy sposób.

1. Daj mu czas, o który cię poprosił

Choć może to być bolesne i trudne, jeśli prosi cię o czas, nie masz innego wyjścia, jak mu go dać. Alternatywą byłoby stać się natarczywą, opresyjną i irytującą.

Dałabyś mu do zrozumienia, że nie rozumiesz jego potrzeb, a to jeszcze bardziej by go od ciebie oddaliło. Zamiast tego powinnaś dać mu przestrzeń i czas, aby mógł doświadczyć, jak to jest być bez ciebie.

2. Przemyśl popełnione błędy

Jeśli powiedział, że potrzebuje czasu, oprócz dania mu go, zalecamy spojrzeć wstecz i przeanalizować wasz związek. Pomoże ci to popatrzeć na sprawy z innej perspektywy i zrozumieć, jakie błędy zostały popełnione, abyś mogła poprawić sytuację na przyszłość.

Uwaga: Nie twierdzę, że błędy były tylko twoje! Jednak to nad własnymi działaniami i zachowaniem masz pełną kontrolę, więc to na nich musisz się skupić. Obwinianie go na tym etapie nie przyniesie ci nic dobrego.

Na przykład, czy uczyniłaś go centrum swojego życia, nadając mu zbyt duże znaczenie? Czy ostatnio zaniedbałaś siebie z estetycznego punktu widzenia? Byłaś zbyt uciążliwa i zazdrosna? Czy źle go traktowałaś lub brałaś za pewnik? Czy naciskałaś na poważny i oficjalny związek, gdy on nie był jeszcze gotowy?

To właśnie mam na myśli analizując związek i popełniając błędy. Ważne jest, abyś jak najbardziej zbliżyła się do jego punktu widzenia, abyś mogła zacząć pracować nad poprawą sytuacji.

3. Zajmij się sobą

W tym czasie, gdy będziecie osobno (nie będziecie się słyszeć ani widzieć), twój nastrój nie będzie najlepszy i jest to więcej niż zrozumiałe. Zachęcamy cię jednak, abyś nie patrzyła na mijające godziny w oczekiwaniu na wiadomość od niego lub telefon od niego.

Wiem, że w tej chwili jedyną rzeczą, na której ci zależy, jest to, aby zdecydował się być z tobą, ale spędzanie samotnych dni na przygnębieniu nie doprowadzi go do tego. To niepotrzebne cierpienie, które tylko pogarsza sytuację.

facet potrzebuje czasu dla siebie

Dlatego, choć wiem, że to trudne, teraz musisz spróbować odreagować. Wyjdź z przyjaciółmi, podejmij na nowo pasję, którą odłożyłaś na półkę, organizuj weekendy poza miastem lub zacznij uprawiać nowy sport.

Krótko mówiąc, postaraj się zadbać o siebie i skieruj swój czas i energię na coś pozytywnego, co może cię uszczęśliwić. Wiemy, że nie masz na to ochoty, ale uwierz nam, że jest to o wiele ważniejsze, niż myślisz.

4. Poczekaj, aż zechce wrócić

Wreszcie, skoro to on poprosił cię o czas, powinien przynajmniej zadać sobie trud i odezwać się, gdy uporządkuje swoje myśli. To nie do ciebie należy powrót do niego, ponowne skontaktowanie się z nim, poproszenie o dalsze wyjaśnienia lub postawienie mu ultimatum.

Pozwól sprawom toczyć się swoim torem i poczekaj, aż wróci z „werdyktem”. W najlepszym przypadku wróci do ciebie z podkulonym ogonem, mówiąc ci, że zdał sobie sprawę, jak ważna jesteś dla niego.

Z drugiej strony, jeśli w tym czasie zda sobie sprawę, że lepiej zakończyć związek, będziesz musiała zareagować w sposób, który sprawi, że całkowicie zaniemówi: zaakceptować zerwanie bez najmniejszego protestu.

On potrzebuje czasu: wnioski

Zaakceptowanie faktu, że osoba, którą jesteś zainteresowana, a nawet kochasz, może potrzebować od ciebie odpocząć, aby poczuć się lepiej lub uporządkować myśli, nie jest wcale proste.

Przyczyn przerwy, o którą prosi, może być wiele, chociażby błędy, które popełniłaś. W każdym razie twoim obecnym pragnieniem jest jak najszybsze naprawienie relacji, aby zakończyć niepewność i powrócić do objęcia mężczyzny, którego kochasz.

Z tego powodu, oprócz dania ci porad, które znalazłaś w tym artykule, zapraszam cię do zapoznania się z ebookiem „Klucz do odzyskania„. Jest to poradnik, który pomoże ci odzyskać ukochanego mężczyznę i znów być z nim szczęśliwą.

Zamiast błądzić po omacku, czekać dłużej niż powinnaś lub ryzykować popełnienie nieodwracalnych błędów, postaw na poważną i skuteczną strategię, która pozwoli ci odzyskać utracony spokój i odzyskać swojego byłego.

Aby zapoznać się z prezentacją poszczególnych rozdziałów poradnika, pobrać pierwsze 20 stron za darmo lub zakupić go w promocyjnej cenie, zapraszam do kliknięcia tutaj.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.1/5 - (7 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: