Szukaj
Close this search box.

Dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej? Najczęstsze powody

dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej

Twój związek się zakończył – być może z twojej, a może z jego inicjatywy. Zauważyłaś jednak, że twój facet wcale nie żyje od teraz jak singiel. W jego życiu pojawił się już ktoś nowy, choć wydawałoby się, że rana jest wciąż świeża. Zachodzisz więc w głowę, dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej.

Na początku możesz być wściekła i zazdrosna – wszystko spłynęło po nim jak po kaczce! Ma za nic to, co was łączyło, bo już jest zaangażowany w relację z kolejną zdobyczą. Próbuje cię upokorzyć? A może robi to na pokaz? Co się kryje za jego zachowaniem?

Spróbujmy odpowiedzieć w tym wpisie na pytanie, dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej. Przeanalizujemy najczęstsze przyczyny, a na koniec dowiesz się również, co zrobić, gdy widzisz go u boku nowej dziewczyny.

Możliwe, że liczyłaś, że możesz go jeszcze odzyskać, ale w tej sytuacji kompletnie straciłaś nadzieję… Niesłusznie! Czytaj dalej uważnie, a zobaczysz, że wasze rokowania mogą być jeszcze całkiem obiecujące. A w międzyczasie oceń swoje szanse na odzyskanie go, wypełniając krótki darmowy test online!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej: przyczyny

Poznajmy zatem najczęstsze okoliczności, które towarzyszą nawiązaniu nowej relacji po rozstaniu. Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć! Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój ex spotyka się już z inną, poniżej najprawdopodobniej znajdziesz odpowiedź.

Przeczytaj też: Co czuje facet, gdy odchodzi i jak wpłynąć na jego emocje?

1. Chce się zemścić

Jeśli to ty go rzuciłaś, niewykluczone, że pragnie zemsty. Szczególnie jeśli poczuł się wyjątkowo upokorzony. Chęć zemsty po rozstaniu częściej można zaobserwować u kobiet, ale to nie znaczy, że niektórzy faceci nie pragną wendetty.

Po co ma się specjalnie wysilać, żeby zrobić ci na złość? Może połączyć przyjemne z pożytecznym i zabawić się z kimś innym, jednocześnie wbijając ci szpilę. Jeśli tym właśnie motywowane jest jego paradowanie u boku innej kobiety, raczej to rozpoznasz. Nie będzie się starał tego ukryć, a wręcz przeciwnie – jego zachowanie będzie ostentacyjne.

2. Próbuje odreagować

Kolejny przykład tego, że wasze rozstanie bardzo go dotknęło. Wielu facetów próbuje jakoś stłumić cierpienie. Najczęściej wybierają imprezy do rana z kumplami, by wmówić sobie, że jako single czują się znacznie szczęśliwsi.

Innym sposobem na odreagowanie jest uruchomienie aplikacji randkowej i jak najszybsze umówienie się, najlepiej z jak największą liczbą dziewczyn. To nie tylko poprawia mu humor, ale też daje poczucie kontroli nad relacjami i życiem uczuciowym.

3. Pociesza się po zerwaniu

To coś więcej niż odreagowanie, o którym pisałem wyżej. Twój facet był rozżalony, a teraz może się w końcu pocieszyć. Jeśli w pobliżu znajdzie się jakaś dobra dusza, która go zrozumie, wesprze i rozweseli, szybko się ku niej zwróci. To może być kobieta, która od dawna czekała tylko, aż obiekt jej westchnień będzie wolny.

facet po rozstaniu idzie do innej

Dzięki nowej dziewczynie nie czuje się bezwartościowy. Może sobie tłumaczyć, że życie toczy się dalej, że być może los tak chciał i z inną będzie mu lepiej. Liczy też na to, że dzięki niej nie będzie o tobie myślał i tęsknił za tobą. Ktoś mu wypełni tę pustkę.

4. Próbuje wzbudzić zazdrość

Wspomniałem już o zemście, ale w tym podpunkcie chodzi o coś innego. Możliwe, że tylko ci się wydaje, że twój facet spotyka się z inną. Po prostu sprawił, że w to uwierzyłaś albo że chociaż nabrałaś poważnych podejrzeń. A jeśli taki był plan?

Jeśli nie masz 100% dowodów, że twój facet związał się z kimś na poważnie, istnieje szansa, że tylko próbuje ci zagrać na emocjach. Chce wzbudzić w tobie zazdrość, żebyś zaczęła żałować swojej decyzji i ostatecznie zechciała do niego wrócić. Może, kiedy zobaczysz, że straciłaś go na rzecz innej, dawne uczucia znów zapłoną?

5. Miał relację w zanadrzu

Dotychczasowe hipotezy pozwoliły ci sądzić, że jego relacja z inną kobietą ma podłoże w jego słabości. Jest dowodem, że nie radzi sobie po rozstaniu. Możliwe jest jednak też to, że już wcześniej planował zostawić cię dla innej. W tej sytuacji jego nowy związek jest tak naprawdę oficjalnym wyjściem na jaw czegoś, co istniało już wcześniej.

Nawet jeśli to ty doprowadziłaś do rozstania, nie jest wykluczone, że twój facet był już myślami przy innej kobiecie. Nie musiał specjalnie czekać po rozstaniu, mógł za to od razu wejść w pełni w nowy związek.

6. Taki ma styl

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej. To sprawdza się szczególnie, jeśli wasz związek nie trwał zbyt długo. Twój były może zwyczajnie dość powierzchownie traktować relacje z kobietami i, mówiąc wprost, zmieniać dziewczyny jak rękawiczki.

Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się wtedy, że jest narcyzem. Tacy mężczyźni na ogół szybko się nudzą, emocjonalnie nie angażują w relację, a tylko zaspokajają swoje potrzeby. Przeczytasz o tym więcej tutaj.

Co robić, gdy facet po rozstaniu idzie do innej?

Bez względu na to, czy facet zostawił cię dla innej, czy też zobaczyłaś, że szybko znalazł sobie kogoś po waszym rozstaniu, jest to dla ciebie bolesne. Może w duchu liczyłaś, że będzie chociaż próbował do ciebie wrócić, a on zamiast tego próbuje pokazać ci, że wcale o tobie nie myśli. Wiesz, że to nie musi być prawda, ale na pewno dręczą cię takie obawy.

Na szczęście są sposoby na to, by odwrócić jeszcze bieg wydarzeń. Wciąż masz szanse, by go odzyskać, jeśli takie jest właśnie twoje życzenie. Może to właśnie obecność tej drugiej ci to uświadomiła!

W tym celu potrzebny ci jest dobrze opracowany plan odzyskania. Nie możesz działać po omacku, bo łatwo będzie coś zepsuć. A że do tego dochodzi osoba rywalki, trzeba zachować ostrożność i wiedzieć, co się robi i dlaczego.

Istnieją konkretne wskazówki, jak się zachować, gdy twój ex się z kimś spotyka. Wykorzystaj psychologię odwróconą i inne sztuczki, które znacząco zadziałają na twoją korzyść. O wszystkich nich przeczytasz w „Kluczu Do Odzyskania” – jedynym takim przewodniku, który analizuje każdy aspekt odzyskania partnera, a przy tym zawiera konkretne, praktyczne rozwiązania. Kliknij poniżej i zacznij działać!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4/5 - (24 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: