Szukaj
Close this search box.

Dlaczego facet milczy po rozstaniu: 4 najczęstsze powody

dlaczego facet milczy po rozstaniu

Zerwałaś z chłopakiem i spodziewałaś się, że będzie dobijał się do ciebie drzwiami i oknami, by tylko przekonać cię, żebyś wróciła. Tak się jednak nie stało – twój ex ani myśli się do ciebie odezwać. Teraz głowisz się, dlaczego facet milczy po rozstaniu.

Jasne, jeśli rozstanie było twoją decyzją, typowa reakcja partnera, który się z nią nie zgadza, to desperacka próba zmiany twojego postanowienia. Faceci w takich sytuacjach wypisują i wydzwaniają, obdarowują prezentami, argumentują, szantażują, szukają sojuszników… Mówiąc krótko, sięgają po wszelkie możliwe sposoby, by przywrócić wszystko na swoje miejsce.

Jeśli rozstanie było wynikiem decyzji twojego partnera… cóż, bardziej podejrzane byłoby, gdyby teraz usiłował podtrzymywać z tobą kontakt. Dlatego w dzisiejszym wpisie zajmiemy się wyłącznie tym pierwszym przypadkiem. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego facet nie odzywa się po rozstaniu, wbrew logice i przewidywaniom.

Poniżej opisałem 4 najbardziej prawdopodobne przyczyny takiego zachowania. Znajdziesz tu również porady, co zrobić, gdy facet po rozstaniu milczy.

Skoro fakt ten cię niepokoi, być może chodzi ci po głowie, żeby do niego wrócić. Jeśli tak, na dobry początek zrób darmowy test, który uświadomi ci, jakie są twoje realne szanse na odzyskanie faceta. Zrobienie go zajmie ci chwilkę, a na koniec otrzymasz wynik wyrażony w procentach.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego facet milczy po rozstaniu: 4 powody

Przejdźmy zatem do sedna i zastanówmy się, dlaczego facet milczy po rozstaniu, chociaż to ty go zostawiłaś. Zaczniemy od tych mniej optymistycznych scenariuszy, kończąc na tych dających większą nadzieją.

Przeczytaj też: Facet po rozstaniu: co myśli i jak się zachowuje

1. Spotyka się z kimś

No dobrze, miejmy ten przykry moment za sobą… Mimo że to ty powiedziałaś finito waszemu związkowi, niewykluczone, że twój facet szybko znalazł pocieszenie w ramionach innej.

Po pierwsze, mógł stwierdzić, że to najlepszy sposób na odreagowanie po rozstaniu. Po drugie, jeśli od pewnego czasu się między wami nie układało, możliwe, że zdążył kogoś poznać, będąc jeszcze w związku z tobą.

Tak czy inaczej, jeśli myśli zaprząta mu aktualnie ktoś inny, nic dziwnego, że nie próbuje się z tobą kontaktować. Plus jest taki, że prawdopodobnie dość łatwo będzie ci wybadać (po znajomych, po mediach społecznościowych), czy się z kimś obecnie umawia.

2. Zrezygnował ze związku

Druga przyczyna jest taka, że twój były po prostu się poddał. Być może twoja decyzja tylko utwierdziła go w przekonaniu, że nie dane wam jest być razem. A może zwyczajnie zaakceptował rozstanie i nie chce do tego wracać.

Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z krótkimi, intensywnymi relacjami, niekoniecznie pojawia się chęć walki o związek. Facet może odreagować, trochę się posmucić, zagoić rany i zwyczajnie pójść dalej.

Niewykluczone, że sam wahał się nad decyzją o zerwaniu. Kiedy podjęłaś go za niego, odetchnął z ulgą, że to nie on musi zadawać ci ból. A teraz czerpie radość z bycia singlem.

3. Czuje się głęboko dotknięty

Jedna z wersji przewiduje też, że twojemu byłemu honor nie pozwala się do ciebie odezwać. Czuje się głęboko dotknięty, zraniony tym, jak go potraktowałaś. Jest zły, smutny i nie chce ci wybaczyć. W jego oczach go upokorzyłaś i teraz próbuje sobie z tym poradzić.

dlaczego facet nie odzywa się po rozstaniu

Twój chłopak może mieć po prostu taki charakter. Szczególnie, jeśli wcześniej zauważyłaś, że to typ, który często się obraża i nigdy nie wyciągnie pierwszy ręki na zgodę. Mógł uznać, że teraz, gdyby próbował kontaktować sobie z tobą, jeszcze bardziej by go to zdegradowało.

Bardzo możliwe, że za pewien czas mu przejdzie. Najprawdopodobniej wtedy, gdy zaakceptuje rozstanie i sam stanie na nogi, a może nawet kogoś pozna. Wtedy nie będzie już czuł się jak porzucony nieudacznik.

4. Stosuje zasadę braku kontaktu

A może prawda jest zupełnie inna? Może twój były dowiedział się, że błaganie ciebie o powrót i desperackie gesty nie przyniesie oczekiwanych rezultatów? Może właśnie wprowadził w życie dobrze przygotowany plan odzyskania?

Istnieje szansa, że fakt, że facet po rozstaniu milczy, związany jest z pewną strategią. Mowa tu o zasadzie „zero kontaktu”. Polega ona na nieodzywaniu się do osoby, która z nami zerwała, po to, by zapanować nad dynamiką relacji.

Twój były w czasie braku kontaktu może liczyć na to, że zaczniesz za nim tęsknić, sama się odezwiesz lub chociaż będzie cię zżerała ciekawość, co u niego. Jednocześnie może starać się wprowadzać w swoim życiu zmiany, by zaskoczyć cię i odzyskać.

Facet po rozstaniu milczy: co robić?

Wiesz już, dlaczego facet nie odzywa się po rozstaniu. Być może masz już swoją teorię na ten temat, a może jeszcze starasz się wybadać sytuację. W międzyczasie jednak zdałaś sobie sprawę, że ci go brakuje i chcesz odbudować z nim kontakt. Co robić?

Oczywiście, możesz po prostu się do niego odezwać i zobaczyć, jak zareaguje. Jednak dużo skuteczniej będzie zastosować jedną z bardziej zaawansowanych, a przy tym przebiegłych technik. Wznowienie kontaktu to moment kluczowy dla dalszego rozwoju wydarzeń.

Nawet jeśli to ty zerwałaś, a więc teoretycznie jesteś na silniejszej pozycji, możesz potrzebować pomocy. Szczególnie, jeśli wiesz, że twój były spotyka się z inną albo robi wrażenie, jakby rozstanie było mu na rękę.

Takiej pomocy możesz się spodziewać po poradniku „Klucz Do Odzyskania„. To doskonałe kompendium wiedzy o relacjach damsko-męskich w sytuacji rozstania. Jeśli zmieniłaś zdanie i chcesz go odzyskać, ten przewodnik poprowadzi cię krok po kroku przez wszystkie etapy. Kliknij poniżej, zapoznaj się z jego zawartością i skorzystaj z promocji na poradnik odzyskania, który pomógł już setkom czytelniczek!

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

4.6/5 - (13 votes)
Picture of Redacja
Redacja
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: