Czy on jest narcyzem: test, który pozwoli ci odkryć prawdę

czy on jest narcyzem test na narcyzm

Chcesz się dowiedzieć, czy on jest narcyzem? Test na narcyzm partnera, który znajdziesz poniżej, pozwoli ci dociec prawdy!

W dzisiejszym krótkim poradniku przedstawię test opracowany przez zespół Rozwój Do Potęgi, który pozwoli ci dowiedzieć się, czy dana osoba jest narcyzem i jaki jest stopień jej narcyzmu.

Test jest odpowiedni dla każdego rodzaju relacji: niezobowiązującej, stałego związku lub małżeństwa.

Jak za chwilę zobaczymy bardziej szczegółowo, test „Czy on jest narcyzem?” składa się z 19 pytań wielokrotnego wyboru, a wyniki, które można uzyskać, są odpowiednio szczegółowe i zróżnicowane. Pozwolą ci z pewnością lepiej poznać twojego partnera i jego skomplikowaną osobowość.

Test na narcyzm partnera jest bezpłatny i można go rozpocząć już teraz, klikając tutaj.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Czy on jest narcyzem: test 19 pytań

Poniżej znajduje się 19 pytań, które składają się na nasz test na narcyza. Zadawane są w celu ustalenia, czy twój partner jest narcyzem lub ma narcystyczne cechy osobowości. W teście będziesz miała do wyboru wiele odpowiedzi na każde pytanie.

Sugerowane odpowiedzi są na tyle szczegółowe, żeby dobrze ocenić konkretny przypadek, ale też na tyle ogólne, by łatwo ci było zdecydować, który pasuje do twojej sytuacji:

 1. Ile masz lat?
 2. Ile on ma lat?
 3. Jaka jest Twoja relacja z nim?
 4. Czy obecnie utrzymujesz z nim kontakt?
 5. Czy często mówi o sobie?
 6. Czy na początku waszego związku zachowywał się inaczej niż teraz?
 7. Czy uważasz, że kiedykolwiek Cię zdradzał lub miał inne kobiety?
 8. Czy czujesz się przez niego rozumiana?
 9. Czy będąc z nim, czujesz, że twoje uczucia nie mają większej wartości?
 10. Czy zdarza mu się mówić rzeczy, które sprawiają, że czujesz się bezwartościowa?
 11. Czy myślisz, że kiedykolwiek naprawdę cię kochał?
 12. Czy kiedykolwiek czułaś się przez niego manipulowana lub wykorzystywana?
 13. Jak reaguje, gdy jest krytykowany lub gdy ktoś mu się sprzeciwia?
 14. Jaki jest jego charakter?
 15. Czy bardzo dba o swój wizerunek?
 16. Kiedy rozmawiasz z nim o czymś ważnym, rozmowa i tak koncentruje się na nim?
 17. Czy w swoim życiu miał wiele kobiet?
 18. Wybierz cechy, które Twoim zdaniem najlepiej go opisują (6 możliwości do wyboru)
 19. Jaki jest Twój główny cel w tej chwili?

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Czy on jest narcyzem: jak interpretować wynik?

Jak już wspomnieliśmy, na każde z powyższych pytań będziesz miała do wyboru kilka odpowiedzi. Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi, są tylko takie, które najlepiej opisują twoją obecną sytuację.

Każdej odpowiedzi przypisaliśmy „narcystyczna punktacja”, która daje jeden z czterech możliwych wyników. Wynik testu jest podawany dopiero po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie 19 pytań. W związku z tym nie ma możliwości pominięcia żadnego pytania.

Jeśli chodzi o wyniki, oto cztery możliwości:

1. Twój mężczyzna nie jest narcyzem:

W tym przypadku twoje wątpliwości i obawy nie pasowały do cech narcystycznego partnera. Prawdopodobnie pomyliłaś niektóre jego zachowania z postawami narcystycznymi. Wynik jest negatywny.

2. Twój mężczyzna ma narcystyczne cechy osobowości:

Wynik ten uwidacznia pewne wyraźne cechy osobowości narcystycznej, nie stanowi jednak podstawy do stwierdzenia, że dana osoba cierpi na narcyzm patologiczny. Ma pewne cechy, zachowania lub postawy, ale nie jest groźnym narcyzem.

3. Z pewnością jest narcyzem:

W przeciwieństwie do poprzedniego wyniku, w tym przypadku twoje odpowiedzi nie pozostawiają wątpliwości. Twój partner jest narcyzem, a być może nawet patologicznym narcyzem. Jego postawa jest całkowicie narcystyczna i toksyczna.

4. Jest narcyzem manipulatorem:

Czwarty i ostatni wynik oznacza najpoważniejszą sytuację, ponieważ twój partner nie tylko jest narcyzem, ale wykazuje też wyraźne skłonności do manipulowania, które zagrażają twojemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, szczęściu i życiu.

Jak widać, test na narcyza – męża lub partnera – przedstawia cztery możliwe scenariusze, które są uporządkowane według stopnia nasilenia zaburzeń.

Niezależnie od tego, jaki wynik wskazuje test, należy mieć jednocześnie świadomość, że naprawdę trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dana osoba cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości.

Dlatego w celu uzyskania bardziej szczegółowej diagnozy zaleca się konsultację z odpowiednim specjalistą. Test na narcyzm ma charakter orientacyjny, stanowi punkt wyjścia, od którego być może trzeba będzie rozpocząć bardziej zaawansowane działania.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Test na narcyzm partnera: pozytywny wynik

Po przeprowadzeniu testu i otrzymaniu wyniku ważne jest, aby wiedzieć, co należy zrobić, jeśli jest on pozytywny. Mówimy więc o przypadkach, w których partner jest narcystyczny, prezentuje cechy narcystyczne lub jest narcyzem manipulatorem.

Jeśli wynik, który otrzymałaś, dał ci takie potwierdzenie, to znaczy, że powinnaś podążać w tym kierunku. Powiem wprost: zyskanie takiej świadomości, a następnie odwrócenie się od niej i udawanie, że nic się nie stało, jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, zwłaszcza dla samej siebie.

Zamiast tego warto zagłębić się w ten temat i zrozumieć, czego można oczekiwać od narcystycznego partnera, jak bronić się przed jego ewentualnymi manipulacjami i jak radzić sobie z relacjami z nim. Ale jak to wszystko zrobić?

Najbardziej wszechstronnym, użytecznym i skutecznym narzędziem, na którym możesz się oprzeć, jest e-book „Sposób Na Narcyza„. Ten podręcznik otworzy ci oczy na świat narcyzmu, pomoże ci zrozumieć, jak radzić sobie w relacji z narcystycznym partnerem i bronić się przed jego manipulacjami.

>> Znajdziesz go tutaj w promocyjnej cenie <<

Strategia, która pozwala bronić się przed narcyzem, zdobyć go, odzyskać lub uwolnić się od niego

4.8/5 - (5 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.