Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać – a jeśli tak, to co?

czy napisać do faceta który przestał się odzywać

Mężczyzna, który wcześniej okazywał tobie zainteresowanie, zamilkł na dłuższy czas? Zastanawiasz się, czy napisać do faceta, który przestał się odzywać? Dobrze trafiłaś!

Dość często się zdarza, zarówno na zupełnie początkowym etapie znajomości, jak i wtedy, gdy relacja nabiera rozpędu, że facet, ni stąd, ni zowąd, przestaje się odzywać. A ty zachodzisz w głowę, o co mu chodzi. Wiedziona ciekawością, troską, ale i (a może przede wszystkim?) obawą o swoją pozycję, chcesz do niego napisać. Ale czy to właściwy krok? A w ogóle, co w takiej sytuacji najlepiej napisać?

Dlatego dzisiejszy wpis poświęcimy najbardziej powszechnej wątpliwości w świecie randkowania, czyli czy napisać i co napisać, jeśli on przestał się odzywać. Przekonasz się, że nie zawsze warto to robić, bo różne są powody, dla których on milczy. A niestety najbardziej prawdopodobnym z nich jest ten, że po prostu nie jest tobą zainteresowany.

W międzyczasie zachęcam cię do zrobienia darmowego testu online, który pozwoli ci ocenić, jakie są twoje szansa na odbudowanie relacji z facetem. Odpowiedz na pytania i dowiedz się od razu, ile macie procent szans!

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Dlaczego facet się nie odzywa?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, musimy najpierw dokonać karkołomnej analizy przyczyn, dla których konkretny facet milczy. Poniżej przygotowałem studium przypadków, wśród których najpewniej znajdzie się i twój.

Przestał się odzywać po pierwszej randce

Poznaliście się na imprezie lub (bardziej typowe) przez Internet. Poszliście na randkę i wydawało ci się, że wszystko jest ok. Przed randką pisał, po randce – milczenie. Mógł oczywiście trochę odczekać, ale jeśli po paru dniach nie ma żadnej reakcji, a ty dodatkowo widzisz, że jest aktywny w mediach społecznościowych, cóż… Wszystko wskazuje na to, że po prostu nie jest zainteresowany.

Mógł uznać, że między wami nie zaiskrzyło. Ponowne odezwanie się do ciebie byłoby sygnałem, że podobało mu się i chce się umówić ponownie. Ewentualnie tylko testował swoje zdolności uwodzicielskie. Jest nieśmiały i czeka na sygnał od ciebie? Mało prawdopodobne.

Wszystko było dobrze, a nagle zamilkł

Tu możliwości jest nieco więcej. Istnieje oczywiście szansa, że coś się stało, co uniemożliwiło mu kontakt z tobą. Ale poza tym istnieje szereg innych opcji, które możemy wrzucić do jednego worka i podpisać „ghosting”.

Ghosting polega na zrywaniu relacji bez uprzedzenia, po prostu przez zaprzestanie kontaktu, zniknięcie. Facet mógł jednak stracić zainteresowanie, ale może też mieć toksyczny (np. narcystyczny) charakter, ukrywać coś, bać się konfrontacji. W najlepszym wypadku jest typem „gumki recepturki” – dystansuje się, by po chwili wrócić z jeszcze większym przekonaniem, że mu na tobie zależy.

Jeśli jednak facet do ciebie intensywnie pisał z własnej inicjatywy, a teraz zamilkł, może faktycznie ma jakieś logiczne wytłumaczenie. A może po prostu liczy na to, że choć raz ty wykażesz zainteresowanie kontaktem.

Nie ma z nim kontaktu, a przecież jesteście parą

Tu znów w grę wchodzi ghosting – tym razem w bardzo perfidnym wariancie, bo bycie z kimś w poważniejszej relacji zobowiązywałoby jednak do jakichś wyjaśnień. W tym wypadku mówimy już o zdecydowanie toksycznej osobowości partnera (zakładając, że nic innego mu się nie stało).

Druga opcja to wspomniana strategia „gumki recepturki”. Twój partner może mieć taki charakter, że potrzebuje przestrzeni i chce być trochę sam. Odcina się i dystansuje, ale nie dlatego, że chce zerwać. Jeśli nie będziesz na niego napierać, tylko skupisz się na sobie, jest spora szansa, że wróci, jeszcze bardziej zaangażowany.

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?

Wciąż jednak masz wątpliwości, czy powinnaś pisać do faceta, który się do ciebie nie odzywa. Być może przez skórę czujesz, jaka odpowiedź najczęściej pada na to pytanie, ale nie chcesz jej przyjąć do wiadomości. Ta odpowiedź brzmi rzecz jasna: NIE.

co napisać do faceta, który się nie odzywa

Prawda jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków nie powinnaś pisać do faceta, który sam się nie odzywa od pewnego czasu. Podejrzenie ghostingu, narcystycznego charakteru czy obciążających problemów (jak nałóg, przez który facet cyklicznie znika) powinny skutecznie cię odwieść od pomysłu pisania do niego.

Tym bardziej, jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą o tym, że on nie jest tobą zainteresowany. Faceci na ogół lubią się sprawdzać i czerpać satysfakcję z podejmowania inicjatywy i skutecznego flirtu. Po udanej randce nie odpuści swojej szczęśliwej passy, jeśli mu się faktycznie spodobałaś. Dlatego skoro milczy, naprawdę twoje wypisywanie do niego nie przyniesie poprawy.

Czy w ogóle są sytuacje, w których warto jednak do niego napisać? Zasadniczo, jest ich 3:

  • Wasze kontakty były regularne i wszystko było w porządku. Masz naprawdę racjonalne i poważne powody, by sądzić, że coś mogło się stać. Jeśli trzeba coś wyjaśnić, to zrób to.
  • Facet w zasadzie zawsze sam inicjował rozmowę. Teraz przestał to robić i być może sprawdza w ten sposób, czy jesteś nim zainteresowana, bo twój brak inicjatywy wzbudził jego obawy. Spróbuj napisać.
  • Twój partner z tobą zerwał i przestał się odzywać (więcej o tym w tym wpisie). Możesz do niego napisać, ale musisz wiedzieć, jak to zrobić.

Tym ostatnim przypadkiem zajmiemy się w końcowym fragmencie tego wpisu.

Co napisać do faceta, który się nie odzywa?

Jeśli na pytanie, czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, odpowiedziałaś sobie mimo wszystko twierdząco, pozostaje wyjaśnić, co mu napisać. Zajmijmy się sytuacją, kiedy doszło do rozstania (lub prawie) i chcesz odzyskać partnera.

Najrozsądniej będzie napisać mu list (alternatywnie maila lub krótszą wiadomość), w którym powiesz, że akceptujesz wasze rozstanie i rozumiesz błędy, które popełniłaś. Dodatkowo rzucisz przynętę w postaci zawoalowanej informacji, że coś niezwykłego ostatnio ci się przytrafiło, ale opowiesz mu o tym kiedyś przy okazji. Dodasz, że na razie nie chcesz się z nim kontaktować.

List, który wzbudza ciekawość i odbiera poczucie kontroli nad sytuacją, jest jednym z najważniejszych elementów strategii opisanej w „Kluczu Do Odzyskania” – poradniku odzyskania w formie e-booka.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Znajdziesz w nim przykłady listów do ex i wiadomości, dzięki którym wznowisz kontakty po dłuższej przerwie. Uzupełnieniem poradnika jest przewodnik „Najlepsze wiadomości do ex” koncentrujący się na samych przykładach wiadomości w wielu różnych sytuacjach.

2.9/5 - (38 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie. Obserwuj nas i skontaktuj się z nami na Instagramie.