Szukaj
Close this search box.

Czy napisać do byłego, że tęsknię: argumenty za i przeciw

czy napisać do byłego że tęsknię

Czy napisać do byłego, że tęsknię? Czy to pomoże mi go odzyskać, czy tylko pogorszy sprawy?

Jeśli zadajesz sobie powyższe pytania, dobrze trafiłaś! Nie jesteś wcale odosobniona w swoich wątpliwościach. Wiele kobiet, w różnym wieku, po zakończeniu ważnego związku miewa momenty zawahania i słabości. Chce na nowo rozpalić dawne uczucia właśnie przez wyrażenie słów tęsknoty.

Czy warto jednak to robić? Czy przypadkiem argumenty przeciw nie przeważają nad argumentami za? Tego wszystkiego za chwilę się dowiesz. Nie tylko powiem ci, czy napisać do byłego, że tęsknisz, ale wyjaśnię, skąd się w ogóle bierze w tobie taka potrzeba.

Zanim zaczniemy, zachęcam cię jeszcze do zrobienia krótkiego bezpłatnego testu. Pozwoli ci on określić prawdopodobieństwo odzyskania byłego, za którym tęsknisz. Odpowiedz na pytania, a na koniec od razu uzyskasz wynik wyrażony w procentach, z komentarzem. Kliknij poniżej, by przystąpić do testu:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Pisanie do byłego: przyczyny

Najpierw, zgodnie z zapowiedzią, zastanowimy się, dlaczego właściwie chcesz pisać byłemu, że za nim tęsknisz. Możemy dopatrzeć się kilku przyczyn, które mogą występować jednocześnie.

Po pierwsze, jeśli to ty zerwałaś, możesz zwyczajnie żałować swojej decyzji. Autentycznie czujesz, że to był błąd i brakuje ci twojego partnera. Chcesz napisać do niego pod wpływem emocji, licząc, że to pozwoli ci się wycofać z tamtej decyzji.

Po drugie, bez względu na to, kto zerwał, wcześniej czy później nadchodzi moment, kiedy tęsknota osiąga najwyższy poziom. Jeśli to twój były cię zostawił, dopadnie cię on na krótko po rozstaniu. Odczuwasz jego brak i wiesz, że nie masz już dostępu do niego.

Jeśli natomiast to ty zerwałaś, ta tęsknota może przyjść po około miesiącu. Dopadają cię wątpliwości, a dodatkowo twój były może wysyłać ci pośrednio sygnały, które właśnie tę tęsknotę mają sprowokować (zakładając, że próbuje cię odzyskać).

czy powinnam napisać że tęsknię

Chęć napisania, że cię tęskni, może być też podyktowana samotnością, a nie faktyczną wolą powrotu do partnera. Ważne jest, żebyś rozpoznała, z czego wynika twój deficyt, bo nie chodzi o to, byś tylko próbowała go kimkolwiek zapełnić.

W końcu, to może też być rodzaj narzędzia kontroli. Denerwujesz się, bo od rozstania ją straciłaś. Chcesz zobaczyć, jaką reakcję wywołasz w swoim byłym, nawet jeśli nie planujesz do niego wracać.

Czy napisać do byłego, że tęsknię: argumenty przeciw

Powiedzmy sobie szczerze: w zdecydowanej większości wypadków pisanie byłemu, że się za nim tęskni, nie przyniesie pozytywnych efektów. O sytuacjach, kiedy to może mieć sens, powiemy sobie za moment. Na razie wyjaśnijmy, dlaczego to nie jest najlepszy pomysł.

Jeśli to on cię porzucił, a ty od razu zamierzasz napisać mu, że za nim tęsknisz, to zostanie odebrane jako gest desperatki. Na pewno w ten sposób nie sprawisz, że zmieni swoją decyzję, szczególnie jeśli stracił tobą zainteresowanie. W ten sposób tracisz kontrolę i ustawiasz się na pozycji zależnej i potrzebującej.

Minął już miesiąc? I tak nie powinnaś pisać mu, że tęsknisz. Jeśli przez jakiś czas nie kontaktowałaś się z nim, musisz wykorzystać potencjał tej sytuacji. Wyrażeniem tęsknoty zburzysz całą ciekawość i poczucie braku, które mogły się w nim pojawić.

Pamiętaj poza tym, że napisanie, że się tęskni, emocjonalnie cię zobowiązuje. Dajesz tym do zrozumienia, że chcesz się zbliżyć. Nie rób więc tego pod wpływem chwili czy choćby alkoholu na imprezie (to jeden z częstszych przypadków). Musisz mieć pewność, że nie będziesz tego żałować i że po drugiej stronie pojawi się pozytywna reakcja.

Więcej na ten temat przeczytasz w „Kluczu Do Odzyskania” – poradniku, dzięki któremu wielu kobietom udało się naprawić związek po jego rozpadzie. Dowiesz się, czego nie robić bezpośrednio po rozstaniu, oraz otrzymasz rady, co krok po kroku robić, na każdym etapie.

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Czy napisać do byłego, że tęsknię: argumenty za

W pewnych bardzo specyficznych sytuacjach napisanie o tęsknocie nie będzie pociągało za sobą negatywnych skutków, a może popchnąć sprawy do przodu. Są to oczywiście wyjątkowe przypadki i momenty.

Po pierwsze, jeśli jesteś na dobrej drodze do odzyskania byłego, na ostatniej prostej i widzisz, że on jest chętny, żeby wrócić, wasze rozmowy mogą zmienić trochę ton. Być może on sam ci powie, że bardzo za tobą tęskni, a ty możesz odpowiedzieć, że czujesz podobnie. Sama lepiej nie wychodź z inicjatywą.

Druga sytuacja jest taka, że to ty zerwałaś (np. w kłótni), żałujesz tego i chcesz go jakoś udobruchać. Wtedy oprócz tego, że przeprosisz, możesz napisać, że tęsknisz, bo w tym konkretnie przypadku możesz w ten sposób udobruchać swojego byłego.

W końcu, jeśli istnieje podejrzenie, że to on próbuje zwrócić na siebie twoją uwagę, bo chce cię odzyskać, możesz do niego to napisać, jeśli rzeczywiście tak to czujesz. Chcesz, żebyście do siebie wrócili? Przemyślałaś to i widzisz, że popełniłaś błąd, nie dając drugiej szansy? W takim razie pozwól mu się do siebie zbliżyć i zachęć go słowami tęsknoty.

Przeczytaj też: Czy tęsknota oznacza miłość?

Czy powinnam napisać, że tęsknię: podsumowanie

Podsumowując ten wpis, który miał być odpowiedzią na pytanie „Czy napisać do byłego, że tęsknię?”, powtórzmy, że wszystko zależy od twojej konkretnej sytuacji. Dzięki powyższym wyjaśnieniom wiesz już jednak, kiedy możesz napisać, że tęsknisz, a kiedy lepiej się powstrzymać.

Zmagasz się w tym okresie z wątpliwościami i ciężkimi chwilami? Nie możesz opanować tęsknoty i nie wiesz, co robić? Boisz się, że popełnisz głupi błąd? Skorzystaj z naszego bezpłatnego codziennego mailowego wsparcia!

Wypełnij poniższy formularz, a codziennie będziesz otrzymywać wiadomość z cennymi poradami dotyczącymi odzyskania. Ponadto w pierwszym mailu przyjdzie gratis pierwszy rozdział e-booka „Klucz Do Odzyskania„.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

5/5 - (3 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: