Czy facet szybko zapomina o kobiecie i od czego to zależy?

czy facet szybko zapomina o kobiecie

Czy facet szybko zapomina o kobiecie? Jak szybko facet zapomina o byłej?

To pytania, które dość często padają. Odpowiedzi na nie szukają kobiety zazdrosne o byłe partnerki swoich ukochanych, ale i te odrzucone, które chciałyby wiedzieć, czy myśli mężczyzny, który od nich odszedł, wciąż gdzieś wokół nich krążą.

Jeśli spodziewasz się, że w tym wpisie określę dokładny przedział czasu, po którym mężczyzna zapomina o kobiecie, to muszę cię rozczarować. To proces, którego tempo zależy od wielu czynników. Na szczęście możemy je wyodrębnić i objaśnić.

Powiemy sobie zatem, czy facet szybko zapomina o kobiecie (czy szybciej niż kobieta o facecie?), ile mu to czasu zajmuje i od czego to zależy. Uwzględnimy zarówno bardziej przelotne znajomości, jak i wspominanie byłej po zakończonym związku.

A skoro już o zakończonym związku mowa: chciałbym zaproponować ci zrobienie krótkiego, darmowego testu online. Pozwoli ci on ocenić szanse na odzyskanie byłego partnera (nawet jeśli nie łączyła was bardzo poważna, wieloletnia relacja). Odpowiedz na kilkanaście prostych pytań, a na koniec otrzymasz od razu wynik, wyrażony w procentach. Zajmie ci to tylko kilka minut – kliknij poniżej.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Czy facet szybko zapomina o kobiecie?

Rozprawmy się najpierw ze stwierdzeniem, które dość często występuje. To nie jest tak, że facet szybciej zapomina o kobiecie niż na odwrót. Mówi się nawet, że choć to kobieta intensywniej przeżywa rozstanie, to właśnie ona szybciej jest w stanie się z nim uporać emocjonalnie. W tym wypadku jednak zdecydowanie najważniejsze są różne czynniki.

Po pierwsze, jak istotny był wasz związek. Zasadniczo facet nie zapomni szybko o kobiecie, z którą go wiele łączyło. Nawet jeśli na ten moment darzy ją głównie negatywnymi uczuciami. Ale to nie wszystko. Nawet przelotna relacja może zostawić po sobie trwały ślad.

Tak więc po drugie, ważne jest, jakie emocje po sobie zostawiła ta znajomość. Czy wywarła silne wrażenie i czy przede wszystkim wzbudziła ciekawość. Szczególnie, jeśli mężczyzna otrzymał silny bodziec, ale miał poczucie, że nie dostał wszystkiego, co potencjalnie mógł, będzie wracał myślami do tego wydarzenia. I oczywiście do kobiety, która je wywołała.

Trzecim czynnikiem jest naturalnie jego natura i temperament. Jeśli jest osobą powierzchowną, traktującą ludzi przedmiotowo bądź z reguły mało angażującą się, to domyślasz się, że raczej szybko będzie wyrzucał z pamięci kobiety, które aktualnie już go nie interesują. Natomiast jeśli jest typem refleksyjnym, lubiącym analizować, empatycznym, prawdopodobnie dłużej będzie sięgał myślami do przeszłych relacji.

Ważne jednak, by mieć świadomość, że myślenie o kobiecie wcale nie musi oznaczać, że chce do niej wrócić. To raczej sygnał, że jeszcze nie uporał się z emocjami, które mu towarzyszyły.

Przeczytaj też: Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu?

Jak szybko facet zapomina o byłej?

Kolejne pytanie, jakie się pojawia, to jak szybko facet zapomina o byłej. To znów proces, na który wpływają różne czynniki. Oczywiście powtarza się to, co zostało już wymienione wyżej. Jeśli to był ważny związek, który pozostawił po sobie silne emocje, to dopóki facet nie upora się z tymi emocjami, zapewne będzie wracał myślami do byłej.

Jest jeszcze kilka dodatkowych elementów, które warto rozważyć. Na przykład to, czy kolejny związek jakoś wpływa na przyspieszenie procesu zapominania o byłej. Do pewnego stopnia tak jest – nowa relacja dostarcza silniejszych bodźców, przykuwa uwagę, wiąże się na ogół z pozytywnymi odczuciami, ciekawością.

jak szybko facet zapomina o byłej

Z drugiej jednak strony, jeśli facet zbyt szybko nawiązał ją po rozstaniu z byłą, może mieć tendencję do porównywania obecnej partnerki do ex. Po prostu nakłada na siebie dwie historie, bo ta zakończona wciąż jest świeża. Wtedy też każdy konflikt w nowym związku może przyczyniać się do wracania myślami do poprzedniego.

Niezwykle istotne jest również to, co robi w tym momencie była dziewczyna. Może się bowiem okazać, że przyjęła taką strategię, że pomimo rozstania faceta ciągle kusi, żeby sprawdzać, co się u niej dzieje. Zwyczajnie nie potrafi o niej zapomnieć, choć pierwotnie bardzo tego chciał. I tu dochodzimy do kwestii odzyskania…

Przeczytaj też: Jak odzyskać byłego chłopaka?

Co zrobić, żeby o tobie nie zapomniał?

Wbrew pozorom wcale nie powinnaś dawać co chwila znać o swojej obecności. Kobiety po rozstaniu często mają złudne poczucie, że tylko podtrzymując kontakt na siłę, zdołają sprawić, że były nigdy o nich nie zapomni. Boją się natomiast zniknąć, jakby to mogło spowodować, że facet wymaże ją z pamięci w ciągu kilka dni.

Prawda jest jednak taka, że to właśnie napieranie powoduje, że facet chce się jeszcze bardziej odciąć. W końcu negatywne emocje zyskują taką przewagę nad pozytywnymi, że mężczyzna za wszelką cenę będzie starał się wyrzucić byłą z pamięci.

To, co natomiast powinnaś zrobić, to zerwać z nim kontakt. Dodatkowo daj mu do zrozumienia, że akceptujesz rozstanie i że w twoim życiu mają teraz miejsce rzeczy, którym chcesz się całkowicie oddać. To zdezorientuje go i wzbudzi ciekawość. Nie pozwoli natomiast zbyt szybko zapomnieć.

Bardzo prawdopodobne, że facet, prędzej czy później, będzie chciał dowiedzieć się, co u ciebie. Szczególnie jeśli dojdą do niego słuchy, że w twoim życiu zaszły poważne zmiany. To podstawowy mechanizm, na którym bazuje metoda odzyskania opisana w poradniku „Klucz Do Odzyskania„.

E-book ten zawiera jednak znacznie więcej bardziej zaawansowanych strategii. Dzięki nim twój były nie tylko o tobie nie zapomni, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie chciał sobie ciebie „przypomnieć” 😉 Wypełnij poniższy formularz i odbierz darmowy rozdział „Klucza Do Odzyskania„!

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

4.4/5 - (7 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.