Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny? Sprawdź!

Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny

W dzisiejszych czasach możemy polegać na wielu strategiach, dzięki którym nasze szanse na odzyskanie byłego wzrastają. Jeśli jednak trafiłaś na ten poradnik, to zapewne chcesz znaleźć konkretną odpowiedź na pytanie: „Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny?

Jeśli chcesz nakłonić swojego ex do powrotu, to z pewnością rozważasz możliwość skorzystania ze strategii, polegającej na milczeniu i nie kontaktowaniu się z byłym. I rzeczywiście, jak wkrótce się przekonasz, jest to bardzo dobra i dość skuteczna metoda. Mężczyźni bowiem nie reagują na słowa – reagują na brak kontaktu!

Zanim jednak zaczniesz lekturę tego artykułu, zapraszam cię do wykonania krótkiego testu, który oceni twoje szanse na odzyskanie mężczyzny:

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Brak kontaktu a powrót faceta: psychologia

Zastanawiasz się, czy brak kontaktu działa na facetów? Technika, która sugeruje ignorowanie swojego ex i nie kontaktowanie się z nim w celu nakłonienia go do powrotu, jest bardzo efektywna! Okazuje się jednak, że nie jest ona żadnym nowym odkryciem. W rzeczywistości, psychologia odkryła tę strategię już dawno i potwierdza jej skuteczność.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej technice, powinniśmy odwołać się do psychologii odwróconej. Znajdziemy w niej informacje na temat różnych strategii, które możesz zastosować, aby wpłynąć na swojego byłego partnera, a w konsekwencji wzbudzić w nim chęć do powrotu do ciebie. Jedną z takich skutecznych strategii jest właśnie zasada „brak kontaktu”.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to metoda polegająca na całkowitym zerwaniu kontaktu z byłym. Nie spotykasz się z więc nim, nie dzwonisz, nie robisz pierwszego kroku i ignorujesz go.

Brak kontaktu a powrót

W tym artykule nie będziemy jednak zgłębiać tego tematu (więcej informacji na temat zasady ”zero kontaktu” przeczytasz w tym wpisie). W tym momencie ważne jest, abyś była świadoma, że technika „brak kontaktu”, wykorzystywana do odzyskiwania byłego partnera, jest efektywna i nie jest wcale trendem ostatnich lat.

Rezygnując z kontaktu ze swoim byłym partnerem, przejmiesz całkowitą kontrolę nad sytuacją. Ponadto odzyskasz autonomię i niezależność, a przede wszystkim przyciągniesz uwagę byłego i wzbudzisz w nim dawne zainteresowanie.

Mężczyźni nie reagują na słowa, reagują na brak kontaktu. Jaka zatem będzie reakcja twojego faceta? Poruszony twoją obojętnością i utratą ciebie, będzie próbował na nowo się do ciebie zbliżyć.

W tym przypadku psychologia działa na naszą korzyść. Uświadamia nam, że my, ludzie, zaczynamy ponownie pragnąć czegoś (lub kogoś) w momencie, gdy czujemy, że naprawdę tracimy to, co dla nas ważne.

Jednak technika „zero kontaktu” nie jest jedyną, której możesz użyć, aby odzyskać swojego byłego. Każda sytuacja jest inna, dlatego warto zapoznać się z różnymi strategiami i wybrać odpowiednią. Poleganie tylko na jednej metodzie może bowiem okazać się mało skuteczne. W tym artykule zapoznasz się z 10 podstępnymi, ale skutecznymi technikami odzyskiwania faceta.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na powrót byłego, zachęcam cię także do zapoznania się z naszym poradnikiem „Klucz do odzyskania dla niej”. Odkryjesz w nim najlepsze techniki i strategie uwodzenia oraz odzyskiwania byłego partnera:

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Brak kontaktu z byłym a odzyskanie

Jak pisałam wcześniej, skuteczność zasady braku kontaktu została udowodniona podczas badań z zakresu psychologii. Jednak czy wiesz, dlaczego ta technika działa tak dobrze i jest tak ważna w sytuacji, gdy chcemy kogoś odzyskać?

Wszystko, jak możesz sobie wyobrazić, opiera się na psychice człowieka. Kiedy związek się kończy, prawie zawsze okazuje się, że jeden z partnerów jest na silniejszej pozycji. W konsekwencji mniej cierpi i jest w stanie kontrolować sytuację.

W większości przypadków, partner o takim nastawieniu nie jest tą osoba, która chciałby się pogodzić. Technika braku kontaktu służy właśnie odwróceniu tych ról. Ponadto gwarantuje, że twój ex przestanie dominować i odczuwać, że ma pełną kontrolę nad tobą i waszym byłym związkiem.

Wspominałem ci już, że zaczynamy się czymś na nowo interesować, gdy czujemy, że coś tracimy i nie jesteśmy w stanie dłużej nad kimś lub nad czymś panować. Innymi słowy, gdy twój były partner uświadomi sobie, że się od niego oddalasz, przestanie być pewny skuteczności swoich metod. W efekcie będzie próbował się do ciebie zbliżyć i cię odzyskać.

Brak kontaktu działa na facetów

Dlatego właśnie technika „zero kontaktu” jest tak ważna w procesie odzyskiwania byłego partnera/partnerki. Cała „gra” polega na tym, aby dosadnie dać do zrozumienia swojemu byłemu, że albo się pospieszy i zacznie działać, albo wkrótce może zobaczyć cię w ramionach kogoś innego.

Musisz jednak wiedzieć, że stosowanie techniki braku kontaktu opiera się na bardzo szczegółowych zasadach. Należy ich sumiennie przestrzegać, aby osiągnąć swój cel. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, polecam ci lekturę tego poradnika. Przeczytasz w nim wszystko na temat zasady „zero kontaktu”.

Czy brak kontaktu to sposób na powrót mężczyzny?

Chociaż technika braku kontaktu jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod odzyskiwania drugiej osoby, to możliwe, że nie będzie ona miała zastosowania w każdym przypadku i nie będzie odpowiednia do naprawienia każdej relacji. Tak naprawdę nikt nie może dać ci gwarancji, że stosując tą strategię, spowodujesz, że twój były rzuci się w twoje ramiona i do ciebie wróci.

Można jedynie stwierdzić, że stosując wyżej wspomnianą technikę, w celu odzyskania ex, znacznie zwiększasz swoje szanse na powrót do niego. Reakcja faceta na brak kontaktu nie zawsze będzie jednak uniwersalna i jednakowa. To, że metoda ta nie jest w 100% pewna, zależy od kilku czynników:

  • Nie wszyscy jesteśmy tacy sami i nie wszyscy reagujemy w ten sam sposób.
  • Każdy z nas zakończył swój związek z zupełnie różnych powodów.
  • W życiu naszym lub naszego byłego partnera mógł pojawić się ktoś nowy.
  • Długość i intensywność związku.

Podsumowując, zasada „zero kontaktu” nakreśla pewną drogę, którą można podążać. Jednak nie daje ci gwarancji, że dzięki niej dotrzesz do celu. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowana, by odzyskać ukochaną osobę, powinnaś wprowadzić w życie wiele różnych strategii. Postaraj się uniknąć siedzenia z założonymi rękoma i czekania na cud. Wszystko jest w twoich rękach!

Chcesz odzyskać swojego byłego? W takim razie musisz być gotowa i zaangażować się na 100%. Determinacja i podejmowanie inicjatywy są niezbędne w miłości, ale czasami nie wystarczą. Jeśli chcesz odnieść sukces i zrealizować swoje cele, musisz wiedzieć jakie kroki podejmować oraz jakich działań unikać.

W związku z tym zdecydowanie odradzam ci „błądzenie” oraz stosowanie niesprawdzonych metod. Proces odzyskiwania drugiej osoby powinien być dobrze przemyślany i powinno się podchodzić do niego w sposób niezwykle poważny.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, jeszcze raz zachęcam do przeczytania naszego poradnika. Został on stworzony specjalnie, aby pomóc kobietom odzyskać swojego byłego:

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

3.9/5 - (24 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.