Szukaj
Close this search box.

Co zrobić, żeby on wrócił: 6 najskuteczniejszych strategii

co zrobić żeby on wrócił

Co zrobić, żeby on wrócił? Jak sprawić, żeby wrócił były chłopak lub mąż?

Jeśli twój chłopak lub mąż nagle postanowił cię zostawić, zdaję sobie sprawę z tego, że musisz zmierzyć się z trudną i wymagającą silnych nerwów sytuacją.

Zastanawiasz się nie tylko nad przyczynami, dla których twój były odszedł, ale także nad tym, jak możesz przekonać go do powrotu, o ile to w ogóle możliwe. Zapewne masz wiele wątpliwości dotyczących tego, jak właściwie powinnaś się zachować, żeby on wrócił, a nie jeszcze bardziej się oddalił.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli zrozumiesz mechanizmy psychologiczne związane z powrotem faceta po rozstaniu, będziesz w stanie wykorzystać je dla osiągnięcia swojego celu. Wyjaśnię ci je w niniejszym wpisie, a także dostarczę pakiet praktycznych porad, które łatwo wcielisz w życie.

Zanim jednak przejdziemy do dalszej części wpisu, chciałbym zaproponować ci jeszcze zrobienie krótkiego testu online, który pozwala zweryfikować szanse na odzyskanie partnera.

Dwie minuty spokojnie ci wystarczą, żeby go wypełnić: odpowiedz na 15 prostych pytań dotyczących twojego związku, a na koniec otrzymasz od razu wynik wyrażony w procentach, który odzwierciedla prawdopodobieństwo odzyskania byłego. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Co zrobić, żeby ex wrócił: psychologia

Zobaczmy zatem, jakie są mechanizmy psychologiczne, które mogą pomóc ci w skłonieniu byłego do powrotu.

Najpierw trochę teorii: generalnie można przyjąć, że to, co wpływa na stopień naszego zaangażowania w relację i przywiązania do danej osoby, to poziom kontroli, którą czujemy, że mamy nad drugą osobą.

Jest to jednak zależność odwrotnie proporcjonalna, a więc:

Wysoki poziom kontroli = Niski poziom zaangażowania

Niski poziom kontroli = Wysoki poziom zaangażowania

Zaskoczona? Podam przykład, który lepiej ci to naświetli…

Marek widzi, że Ola jest nieuchwytna, dlatego czuje, że ma nad nią niewielką kontrolę: boi się, że go zdradzi, zakocha się w którymś ze swoich przyjaciół i go zostawi. Z tego powodu Marek jest bardzo przywiązany do Oli i każdego dnia czuje się coraz bardziej zaangażowany w związek z nią.

Natomiast Ola widzi, że jest panią sytuacji: nie obawia się, że Marek może poznać kogoś innego, zdradzić ją, czy odejść. Dlatego też jej poziom zaangażowania pozostaje względnie niski i nie jest w stanie przywiązać się do Marka bardziej.

Obserwując codziennie, jak zaangażowanie Marka w ich relację wzrasta, czuje, że ma nad nim coraz większą kontrolę, i pewnego dnia postanawia z nim zerwać, ponieważ brakuje jej bodźców, które zachęcałyby ją do bycia z nim.

Wyjaśnijmy sobie od razu: Ola nie jest złą dziewczyną. Po prostu tak działa ludzka psychologia wewnątrz relacji damsko-męskich.

Poza tym nie chcę też absolutnie mówić, że jest to jedyny czynnik, który determinuje zaangażowanie partnerów i zakochiwanie się, ale musimy zawsze brać go pod uwagę, ponieważ ma on niebagatelny wpływ na jakość i trwałość naszego związku.

Cały 2. rozdział e-booka „Klucz Do Odzyskania” został poświęcony przyczynom rozpadu związku i tłumaczy on mechanizm osłabiania zaangażowania. Dowiedz się więcej, klikając poniżej:

Kompletny Przewodnik Odzyskania Byłego Chłopaka lub Męża i Przejęcia Kontroli nad Własnym Życiem

Co zrobić, żeby on wrócił: 6 strategii

Najważniejszym założeniem, które pozwoli ci sprawić, żeby ex wrócił po rozstaniu lub separacji, jest wzbudzenie w nim silnych emocji i odrodzenie w nim zainteresowania twoją osobą. Cel ten można osiągnąć pewnymi działaniami, które powinny następować po sobie w określonej kolejności.

Poniżej znajdziesz 6 strategii, które skutecznie mogą sprawić, że on zatęskni i wróci. Przeczytaj ich opis uważnie i pamiętaj, że więcej zaawansowanych technik znajdziesz w e-booku „Klucz Do Odzyskania„.

co zrobić, żeby były chłopak wrócił

1. Wyślij byłemu list

Pierwsza strategia w odpowiedzi na pytanie, co zrobić, żeby on wrócił, to napisanie mu listu. Najlepiej tradycyjnego papierowego, który zrobi na nim odpowiednio silne wrażenie.

List pomoże ci zatrzeć negatywne wrażenie, jeśli takie zrobiłaś bezpośrednio po rozstaniu. To okazja do zdystansowania się, wyrażenia swoich uczuć, ale również do napisania, że akceptujesz wasze rozstanie.

Tak, dobrze czytasz: akceptacja rozstania to pierwszy krok, by odzyskać kontrolę. Sprawia, że partner czuje się zdezorientowany, bo nie wie, z jakiego powodu odpuściłaś.

Przeczytaj w innym artykule, jak napisać idealny list do byłego chłopaka.

2. Zniknij, by odzyskać kontrolę

co zrobić żeby ex wrócił

Być może dałaś swojemu chłopakowi poczucie, że ma nad tobą absolutną kontrolę. Tak, jak Ola z powyższego przykładu, był pewny, że nigdy go nie zostawisz, a to znacznie osłabiło jego zainteresowanie twoją osobą.

Musisz teraz spróbować zrobić coś, co odwróci sytuację i da ci przewagę, a jednocześnie ustabilizuje twoją pozycję na przyszłość, jeśli uda ci się wrócić do byłego.

Nawet, jeśli to on cię zostawił, wciąż możesz wykorzystać potencjał mechanizmu zależności zaangażowanie-kontrola. Wystarczy, że na jakiś czas znikniesz z jego pola widzenia – to tzw. zasada braku kontaktu.

Strategia ta niesie ze sobą wiele korzyści:

 • Przerwiesz błędne koło, przez które ciągle zabiegałaś o jego względy;
 • Będziesz miała okazję do pracy nad sobą i poprawy swojego życia;
 • Uwolnisz się od emocjonalnej i psychicznej zależności od niego;
 • Już po kilku tygodniach twoje samopoczucie będzie znacznie lepsze.

Ale uwaga! Choć nierzadko kobiety wiedzą, że zniknięcie po rozstaniu może być dobrą strategią na odzyskanie faceta, popełniają przy tym wiele błędów, które nie pozwalają im ostatecznie osiągnąć zamierzonego celu.

Jeśli chcesz ich uniknąć, sięgnij po „Klucz Do Odzyskania„, w którym dokładnie tłumaczę, jakich błędów po rozstaniu należy unikać i co robić, żeby mimo braku kontaktu z byłym, przygotować sobie solidny grunt, żeby odzyskać go z powrotem.

3. Przeproś go, jeśli to konieczne

Niekiedy kobieta bez trudu może wskazać przyczynę rozstania. Być może to ty z nim zerwałaś, ponieważ byłaś nieszczęśliwa lub czułaś, że między wami się nie układa, ale teraz żałujesz swojej decyzji i chciałabyś to jakoś odwrócić.

Mogło też być tak, że przyczyną waszego rozstania była np. twoja niewierność wobec faceta. Zdradziłaś go lub w inny sposób skrzywdziłaś, a teraz ponosisz tego przykre konsekwencje.

W takich sytuacjach nie zdziw się, jeśli chcąc wyciągnąć rękę na zgodę, spotkasz się z odmową. Twój były najprawdopodobniej ma do ciebie duży żal, poczuł się upokorzony, uraziłaś jego dumę. Chce, żebyś poczuła się tak, jak on.

Powinnaś go przeprosić, ale nie oczekiwać natychmiastowego pojednania. Daj mu czas i przestrzeń, zamiast błagać na kolanach, żeby wrócił. Już wkrótce twoja cierpliwość i pokora zostaną nagrodzone.

4. Przejdź zewnętrzną i wewnętrzną przemianę

co zrobić żeby były chłopak wrócił

Co zrobić, żeby on zatęsknił i wrócił? Oprócz tego, że musisz zniknąć, by on mógł odczuć twój brak, to dodatkowo twój ex musi mieć za czym tęsknić.

Powiedzmy sobie wprost: jeśli nie wprowadzisz w swoim życiu zmian, nie staniesz się bardziej atrakcyjną osobą, nie tylko w sensie fizycznym, ale też towarzyskim, partnerskim, to nie ma co liczyć na rychły powrót byłego.

Okres braku kontaktu to właśnie czas, kiedy możesz:

 • zadbać o swój wygląd i coś w nim zmienić;
 • poprawić swoją kondycję fizyczną;
 • znaleźć sobie hobby lub zdobyć jakąś umiejętność;
 • poprawić swoje życie towarzyskie;
 • rozwijać się pod względem zawodowym i osobistym.

Po jakimś czasie zaczniesz niebezpośrednio wysyłać mu sygnały, które dadzą mu do zrozumienia, że po waszym rozstaniu stałaś się zupełnie nową osobą: ciekawszą, odważniejszą, odnoszącą sukcesy i bardzo atrakcyjną. Tylko, że ta nowa osoba będzie już poza zasięgiem jego kontroli…

5. Wzbudzaj kontrolowaną zazdrość

Kolejną odpowiedzią na pytanie, co zrobić, żeby były wrócił, może okazać się wzbudzenie w nim zazdrości. To technika stara jak świat, nie od dziś wiadomo bowiem, że nic tak nie motywuje do działania jak rywalizacja, a poczucie prawdziwej straty dopada nas często dopiero, gdy ktoś inny zyska naszym kosztem.

Oczywiście, nie proponuję żadnych ostentacyjnych zachowań – wręcz przeciwnie. To mają być bardzo subtelne sygnały, które jednak dadzą mu wystarczający powód do niepokoju.

Doskonale sprawdzi się zdjęcie z dwoma kieliszkami albo twoje pozowane zdjęcie, którego autor pozostaje anonimowy; wrażenie może też zrobić oznaczenie kolegi z pracy w poście w mediach społecznościowych.

Jeśli twój były stracił tobą zainteresowanie, możesz być pewna, że po takim czymś szybko znów pojawi się na horyzoncie.

6. Odrzuć żal i urazę

co zrobić żeby partner wrócił

Jeśli twój chłopak cię zostawił, ale chcesz, żeby wrócił, być może powinnaś przemyśleć swoje oczekiwania.

Okazując żal lub wrogość w stosunku do byłego z nadzieją, że takie podejście skłoni go do powrotu do ciebie z podkulonym ogonem, uzyskasz dokładnie przeciwny efekt. Twoje zachowanie tylko wzmacnia mur między wami, którego za chwilę żadne z was nie będzie w stanie przeskoczyć.

Odpowiednią strategią będzie natomiast pokazanie, że wprawdzie nie jesteś otwarta ani zainteresowana, ale na pewno też nie masz żalu. Nie możesz dawać mu do zrozumienia, że masz wobec niego oczekiwania, ponieważ jego ego nie pozwoli mu zrobić pierwszego kroku nawet, jeśli stwierdzi, że zerwanie z tobą nie było dobrą decyzją.

Najlepiej będzie, jeśli to ty, po odpowiedniej przerwie, wznowisz z nim kontakt, zbliżając się nieco do niego, ale nie pozwalając mu się jednocześnie domyślić, że chcesz, żeby wrócił do ciebie. Jego ego przestanie się przed tobą bronić, a ty zrobisz na nim dużo pozytywniejsze wrażenie.

Wbrew pozorom potencjalnych przyczyn rozstania nie ma aż tak wiele. Zajrzyj do wpisu Jak odzyskać byłego chłopaka i przekonaj się sama, czy któraś z opisanych tam sytuacji przypomina twoją.

Co zrobić, żeby były wrócił: podsumowanie

Przedstawiając ci powyższe strategie, nakreśliłem nieco, co możesz zrobić, żeby partner wrócił do ciebie. Jestem jednak pewny, że możesz mieć wciąż wiele wątpliwości.

Przede wszystkim zachęcam cię ponownie do zrobienia testu online, jeśli jeszcze się wahasz. Pytania w nim zawarte skłonią cię do refleksji nad twoim związkiem i pozwolą zrozumieć, czego naprawdę chcesz, a wynik powie ci wprost, jak wygląda twoja wyjściowa sytuacja.

Jak na pewno wiesz, odzyskanie partnera nie odbywa się z dnia na dzień, co nie oznacza, że nie jest możliwe. Oprócz cierpliwości trzeba dobrze wiedzieć, co po kolei robić, żeby uniknąć poważnych błędów i zbliżyć do siebie na nowo byłego faceta, zamiast go od siebie definitywnie oddalić.

Światełkiem w tunelu może okazać się dla ciebie mój e-book Klucz Do Odzyskania. Jest to owoc mojej długiej i intensywnej pracy nad stworzeniem przewodnika, który pozwoli czytelnikowi:

 • zrozumieć przyczyny rozpadu związku;
 • zmienić podejście mentalne;
 • poprawić jakość swojego życia;
 • dobrać odpowiednią strategię odzyskania;
 • odzyskać ukochaną osobę i odbudować z nią szczęśliwy związek.

Wypełniając formularz poniżej, otrzymasz za darmo liczący 20 stron pierwszy rozdział e-booka. Wystarczy, że podasz adres e-mail, na który chcesz, żeby został ci wysłany.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Dziękuję ci za przeczytanie tego wpisu. Mam nadzieję, że teraz, mając już pewne ogólne pojęcie na temat tego, co zrobić, żeby on wrócił, będziesz w stanie odzyskać swojego ukochanego.

Powodzenia we wszystkim i do następnego razu 😊

4.3/5 - (254 votes)
Picture of Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Nasz zespół redakcyjny składa się z doświadczonych autorów specjalizujących się w relacjach partnerskich, a wszystkie treści są tworzone zgodnie ze ściśle określoną polityką redakcyjną.

Czytaj również: