Co zrobić, żeby on wrócił: najskuteczniejsze strategie

co zrobić żeby on wrócił

Co zrobić, żeby chłopak do mnie wrócił? Czy mogę coś zrobić, żeby mąż wrócił do mnie?

Jeśli twój chłopak lub mąż nagle postanowił cię zostawić, zdaję sobie sprawę z tego, że musisz zmierzyć się z trudną i wymagającą silnych nerwów sytuacją.

Zastanawiasz się nie tylko nad przyczynami, dla których twój były odszedł, ale także nad tym, jak możesz przekonać go do powrotu, o ile to w ogóle możliwe. Zapewne masz wiele wątpliwości dotyczących tego, jak właściwie powinnaś się zachować, żeby on wrócił, a nie jeszcze bardziej się oddalił.

Najważniejsze to nie panikować. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli zrozumiesz mechanizmy psychologiczne związane z powrotem faceta po rozstaniu, będziesz w stanie wykorzystać je dla osiągnięcia swojego celu. Wyjaśnię ci je w niniejszym wpisie, a także dostarczę pakiet praktycznych porad, które łatwo wcielisz w życie.

Jeśli naprawdę zależy ci na odzyskaniu chłopaka lub męża i chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zachęcam cię do lektury mojego e-booka Klucz Do Odzyskania. Jest to kompletny przewodnik, który pokaże ci krok po kroku, co zrobić, żeby facet wrócił do ciebie, i jak odbudować z nim związek szczęśliwszy niż kiedykolwiek przedtem. Szczegółowy opis e-booka znajdziesz tutaj.

Tyle tytułem wstępu. Zanim jednak przejdziemy do dalszej części wpisu, chciałbym zaproponować ci jeszcze zrobienie krótkiego testu online, który pozwala zweryfikować szanse na odzyskanie partnera.

Dwie minuty spokojnie ci wystarczą, żeby go wypełnić: odpowiedz na 15 prostych pytań dotyczących twojego związku, a na koniec otrzymasz od razu wynik wyrażony w procentach, który odzwierciedla prawdopodobieństwo odzyskania byłego. Znajdziesz go tutaj.

Jakie są twoje realne szanse na odzyskanie?

Co zrobić, żeby on wrócił

Najważniejszym założeniem, które pozwoli ci sprawić, żeby ex wrócił po rozstaniu lub separacji, jest wzbudzenie w nim silnych emocji i odrodzenie w nim zainteresowania twoją osobą. Cel ten można osiągnąć pewnymi działaniami, które powinny następować po sobie w określonej kolejności. Niektórym z nich poświęciłem oddzielne wpisy:

Powyższe kroki są zasadniczo uniwersalne, ale punktem wyjścia dla opracowania doskonałego planu odzyskania powinno być zawsze zrozumienie przyczyn, dla których twój były cię zostawił. Wówczas odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby on wrócił, nasuwa się samoistnie: musisz wyeliminować powody, dla których postanowił z tobą zerwać.

Wbrew pozorom potencjalnych przyczyn rozstania nie ma aż tak wiele. Zajrzyj do wpisu Jak odzyskać byłego chłopaka i przekonaj się sama, czy któraś z opisanych tam sytuacji przypomina twoją.

Co zrobić, żeby partner wrócił: psychologia

Zobaczmy zatem, jakie są mechanizmy psychologiczne, które mogą pomóc ci w skłonieniu byłego do powrotu. Najpierw trochę teorii: generalnie można przyjąć, że to, co wpływa na stopień naszego zaangażowania w relację i przywiązania do danej osoby, to poziom kontroli, którą czujemy, że mamy nad drugą osobą.

Jest to jednak zależność odwrotnie proporcjonalna, a więc:

Wysoki poziom kontroli = Niski poziom zaangażowania

Niski poziom kontroli = Wysoki poziom zaangażowania

Zaskoczona? Podam przykład, który lepiej ci to naświetli…

Marek widzi, że Ola jest nieuchwytna, dlatego czuje, że ma nad nią niewielką kontrolę: boi się, że go zdradzi, zakocha się w którymś ze swoich przyjaciół i go zostawi. Z tego powodu Marek jest bardzo przywiązany do Oli i każdego dnia czuje się coraz bardziej zaangażowany w związek z nią.

Natomiast Ola widzi, że jest panią sytuacji: nie obawia się, że Marek może poznać kogoś innego, zdradzić ją, czy odejść. Dlatego też jej poziom zaangażowania pozostaje względnie niski i nie jest w stanie przywiązać się do Marka bardziej.

Obserwując codziennie, jak zaangażowanie Marka w ich relację wzrasta, czuje, że ma nad nim coraz większą kontrolę, i pewnego dnia postanawia z nim zerwać, ponieważ brakuje jej bodźców, które zachęcałyby ją do bycia z nim.

Wyjaśnijmy sobie od razu: Ola nie jest złą dziewczyną. Po prostu tak działa ludzka psychologia wewnątrz relacji damsko-męskich.

Poza tym nie chcę też absolutnie mówić, że jest to jedyny czynnik, który determinuje zaangażowanie partnerów i zakochiwanie się, ale musimy zawsze brać go pod uwagę, ponieważ ma on niebagatelny wpływ na jakość i trwałość naszego związku.

Co zrobić, żeby ex wrócił: strategie

Po wprowadzeniu teoretycznym jesteśmy gotowi, żeby przejść do rozwiązań praktycznych. Przygotowałem dla ciebie kilka strategii, które mogą okazać się bardzo skuteczne w różnych sytuacjach. Zapoznaj się z nimi i zobacz, która najlepiej odzwierciedla twój przypadek, a dowiesz się, co zrobić, żeby facet wrócił do ciebie 😉

co zrobić żeby partner wrócił

1. Jeśli zaangażowałaś się bardziej niż twój były, zniknij, żeby odzyskać kontrolę nad sytuacją.

Być może dałaś swojemu chłopakowi poczucie, że ma nad tobą absolutną kontrolę. Tak, jak Ola z powyższego przykładu, był pewny, że nigdy go nie zostawisz, a to znacznie osłabiło jego zainteresowanie twoją osobą. Musisz teraz spróbować zrobić coś, co odwróci sytuację i da ci przewagę, a jednocześnie ustabilizuje twoją pozycję na przyszłość, jeśli uda ci się wrócić do byłego.

Nawet, jeśli to on cię zostawił, wciąż możesz wykorzystać potencjał mechanizmu zależności zaangażowanie-kontrola. Wystarczy, że na jakiś czas znikniesz z jego pola widzenia, przestaniesz wykazywać zainteresowanie jego życiem, a po jakimś czasie zaczniesz niebezpośrednio wysyłać mu sygnały, które dadzą mu do zrozumienia, że po waszym rozstaniu stałaś się zupełnie nową osobą: ciekawszą, odważniejszą, odnoszącą sukcesy i bardzo atrakcyjną. Tylko, że ta nowa osoba będzie już poza zasięgiem jego kontroli…

Strategia ta niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Przerwiesz błędne koło, które powodowało, że ciągle zabiegałaś o jego względy, a on coraz bardziej cię ignorował.
  • Będziesz miała okazję do pracy nad sobą i poprawy swojego życia.
  • Uwolnisz się od emocjonalnej i psychicznej zależności od niego.
  • Już po kilku tygodniach twoje samopoczucie będzie znacznie lepsze.

Ale uwaga! Choć nierzadko kobiety wiedzą, że zniknięcie po rozstaniu może być dobrą strategią na odzyskanie faceta, popełniają przy tym wiele błędów, które nie pozwalają im ostatecznie osiągnąć zamierzonego celu.

Jeśli chcesz ich uniknąć, sięgnij po Klucz Do Odzyskania, w którym dokładnie tłumaczę, jakich błędów po rozstaniu należy unikać i co robić, żeby mimo braku kontaktu z byłym, przygotować sobie solidny grunt, żeby odzyskać go z powodzeniem.

2. Jeśli to ty go zostawiłaś lub skrzywdziłaś, musisz go przeprosić.

Niekiedy kobieta bez trudu może wskazać przyczynę rozstania. Być może to ty z nim zerwałaś, ponieważ byłaś nieszczęśliwa lub czułaś, że między wami się nie układa, ale teraz żałujesz swojej decyzji i chciałabyś to jakoś odwrócić.

Mogło też być tak, że przyczyną waszego rozstania była np. twoja niewierność wobec faceta. Zdradziłaś go lub w inny sposób skrzywdziłaś, a teraz ponosisz tego przykre konsekwencje.

W takich sytuacjach nie zdziw się, jeśli chcąc wyciągnąć rękę na zgodę, spotkasz się z odmową. Twój były najprawdopodobniej ma do ciebie duży żal, poczuł się upokorzony, uraziłaś jego dumę. Chce, żebyś poczuła się tak, jak on.

Powinnaś go przeprosić, ale nie oczekiwać natychmiastowego pojednania. Daj mu czas i przestrzeń, zamiast błagać na kolanach, żeby wrócił. Już wkrótce twoja cierpliwość i pokora zostaną nagrodzone.

3. A może to twoja urażona duma nie pozwala mu wrócić?

Jeśli twój chłopak cię zostawił, ale chcesz, żeby wrócił, być może powinnaś przemyśleć swoje oczekiwania. Okazując żal lub wrogość w stosunku do byłego z nadzieją, że takie podejście skłoni go do powrotu do ciebie z podkulonym ogonem, uzyskasz dokładnie przeciwny efekt. Twoje zachowanie tylko wzmacnia mur między wami, którego za chwilę żadne z was nie będzie w stanie przeskoczyć.

Odpowiednią strategią będzie natomiast pokazanie, że wprawdzie nie jesteś otwarta ani zainteresowana, ale na pewno też nie masz żalu. Nie możesz dawać mu do zrozumienia, że masz wobec niego oczekiwania, ponieważ jego ego nie pozwoli mu zrobić pierwszego kroku nawet, jeśli stwierdzi, że zerwanie z tobą nie było dobrą decyzją.

Najlepiej będzie, jeśli to ty, po odpowiedniej przerwie, wznowisz z nim kontakt, zbliżając się nieco do niego, ale nie pozwalając mu się jednocześnie domyślić, że chcesz, żeby wrócił do ciebie. Jego ego przestanie się przed tobą bronić, a ty zrobisz na nim dużo pozytywniejsze wrażenie.

4. Co zrobić, żeby mąż wrócił?

Nie bez powodu możesz podejrzewać, że w przypadku chęci odzyskania męża twoje postępowanie powinno wyglądać nieco inaczej. Rzeczywiście, rozpad związku małżeńskiego to dużo poważniejsza sprawa niż rozstanie nastolatków, a to dlatego, że wiąże się z tym absolutna reorganizacja waszego życia.

Przeżyliście wspólnie wiele lat: łączyło was uczucie, ale też wspólne obowiązki, dom, dzieci, codzienne zmagania. Może być tak, że jedno z was postanowi się wyprowadzić, ale bywa, że mimo separacji żyjecie ciągle pod jednym dachem. Nie możesz tak po prostu zniknąć, bo wasze wzajemne zobowiązania będą was zmuszały do regularnego kontaktu.

No więc co zrobić, żeby mąż wrócił? Do poprzednich strategii nie możesz się zastosować tylko z pozoru. W przypadku związku małżeńskiego najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie reguły ograniczonego kontaktu. Oznacza to, że możesz wchodzić w interakcję ze swoim mężem tylko w sytuacjach, które naprawdę tego wymagają (np. są związane z waszymi dziećmi). Przy tych okazjach staraj się robić wrażenie zrównoważonej i pozytywnej, ale nie nachalnej. Zajmij się przede wszystkim sobą, a reszta przyjdzie z czasem.

Co zrobić, żeby były wrócił: podsumowanie

Przedstawiając ci powyższe strategie, nakreśliłem nieco, co możesz zrobić, żeby partner wrócił do ciebie. Jestem jednak pewny, że możesz mieć wciąż wiele wątpliwości.

Przede wszystkim zachęcam cię ponownie do zrobienia testu online, jeśli jeszcze się wahasz. Pytania w nim zawarte skłonią cię do refleksji nad twoim związkiem i pozwolą zrozumieć, czego naprawdę chcesz, natomiast wynik powie ci wprost, jak wygląda twoja wyjściowa sytuacja i tym samym pomoże ci zaplanować odpowiednie postępowanie.

A skoro już o tym mowa… Jak na pewno wiesz, odzyskanie partnera nie odbywa się z dnia na dzień, co nie oznacza, że nie jest możliwe. Oprócz cierpliwości trzeba dobrze wiedzieć, co po kolei robić, żeby uniknąć poważnych błędów i zbliżyć do siebie na nowo byłego faceta, zamiast go od siebie definitywnie oddalić.

Światełkiem w tunelu może okazać się dla ciebie mój e-book Klucz Do Odzyskania. Jest to owoc mojej długiej i intensywnej pracy nad stworzeniem przewodnika, który pozwoli czytelnikowi zrozumieć przyczyny rozpadu związku, zmienić podejście, poprawić jakość swojego życia, dobrać odpowiednią strategię, a w końcu odzyskać ukochaną osobę i odbudować z nią szczęśliwy związek o solidnych podstawach.

Wypełniając formularz poniżej, otrzymasz za darmo liczący 20 stron pierwszy rozdział e-booka. Wystarczy, że podasz adres e-mail, na który chcesz, żeby został ci wysłany.

klucz do odzyskania dla niej darmowy fragment

Odbierz GRATIS pierwszy rozdział „Klucza Do Odzyskania”. Czytając go, poznasz:

Dziękuję ci za przeczytanie tego wpisu. Mam nadzieję, że teraz, mając już pewne ogólne pojęcie na temat tego, co zrobić, żeby on wrócił, będziesz w stanie odzyskać swojego ukochanego.

Powodzenia we wszystkim i do następnego razu 😊

4.3/5 - (252 votes)
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi
Rozwój Do Potęgi to blog poświęcony rozwojowi osobistemu, psychologii i relacjom partnerskim. Jesteśmy także autorami cenionych poradników poświęconych tej tematyce. Wszystkie nasze e-booki dostępne są na tej stronie.